Sazināties ar mums
Kas te notiek?
Ieteikt jaunu avotu
(jaunu ierakstu skaits dienā; 1442 avoti)
nekur.lv
Archivs par 2009.gada oktobri avotam Miks Latvis (onkulis.com)
Podkāsts Nr. 44
- Engures vidusskolas salidojums un pagājušās nedēļas tweetupi
- Gary Kebbel no Knight foundation un Knight News Challenge
- klausītāji jautā: Kas ir iPhone?
- twitter hashtagi un kā tos lietot
- Mazsalacas meteorīts un sazvērestības teorijas par to, kas notika īstenībā
- Latvijas interneta memes un LV mediju zemā darba kvalitāte
- REKLĀMA: lētākās OCTA polises
- Fonteina kārtējais izgājiens
video: Mazsalacas meteorīts
Lai jau zinātāji stāsta, kas tas īsti ir, bet pagaidām turpinām saukt par meteorītu. Tik pat labi, neveiksmīgs kurmis, kas trāpīja uz II pasaules kara munīcijas krājumiem.
Click here to view the embedded video.
Saite uz video ar Mazsalacas meteorīta krāteri.
RB: Pasaka par terorismu Latvijā
Reblogoju:
Pasaka par terorismu Latvijā
Šorīt Rīgā kārtējā teroristu uzbrukumā uzspridzināta Rīgas pašvaldības darbinieka Ainara Šleserisa personiskā automašīna. Atbildību par uzbrukumu uzņēmusies organizācija “Taisnības stunda”. Tas jau ir organizācijas divpadsmitais uzbrukums politiķu īpašumiem, varas iestāžu mēģinājumi atrast vainīgos līdz šim cietuši neveiksmi.
Pēdējās nedēļas laikā tas jau ir otrais uzbrukums A.Šleserisa īpašumiem – pirms divām dienām teroristi uzspridzināja Šleserisa privātmājas vārtus. Teroristi pieprasa A.Šleserisa atkāpšanos no amata, emigrēšanu no valsts uz citu kontinentu, desmit miljonu latu ieskaitīšanu dažādām labdarības un kultūras organizācijām Latvijā, kā arī liecināšanu prokuratūrā par viņa “afērām”. Ja kāda no prasībām netiks izpildīta, teroristi turpinās izputināt politiķa personiskos īpašumus. Šleseris šodien atteicās Diennai komentēt notikušo, taču no politiķim tuvu stāvošiem cilvēkiem Diennai izdevās uzzināt, ka Šleseris ir nobažījies par savu drošību un plāno pazust no valsts.
Teroristiska organizācija, kas sevi dēvē par “Taisnības stundu” pēdējos divos mēnešos ir veikusi vairākus uzbrukumus dažādu Latvijas politiķu īpašumiem. Par upuriem izvēlēti politiķi, kurus “Taisnība stunda” dēvē par “lielākajiem kretīniem Latvijā, kas noveduši tautu līdz dižķibilei un izmisumam, taču tā vietā, lai strādātu tautas labā, tiek zagts un melots joprojām”. Organizācija regulāri informē medijus par savām aktivitātēm sūtot epastus. “Taisnības stunda” dibināta kā izmisuma solis politiķu cinismam un patvaļai, jo pēc tās domām ar demokrātiskām metodēm līdz šim neko nav bijis iespējams panākt. Teroristi uzsver, ka viņu mērķis ir šo politiķu “došanās pensijā vai stāšanās likuma priekšā un sazagtās mantas atdošanu valsij”.
Dienna jau ziņoja par “Taisnība” uzbrukumiem Partijas Tautai (PT) līdera Andresa Šķeles īpašumiem, gan uzpridzinot politiķa personīgo auto, gan izdemolējot viņa privātmāju “Debesis”. Teroristi solīja izbeigt uzbrukumus A.Šķeles īpašumiem, ja politiķis izstāsies no PT, atsauks savu kandidatūru gaidāmajām Saeimas vēlēšanām, emigrēs no valsts un veiks ziedojumus dažādām labdarības organizācijām Latvijā, kopumā desmit miljonu latu vērtībā. Bažoties par savu un savas ģimenes drošību Šķele pāgājušā mēnesī piekāpās teroristu prasībām un šobrīd ir pārcēlies uz dzīvi kādā no Dienvidāfrikas valstīm. Uzbrukumi notikuši arī tādiem politiķiem, kā Aigars Kalvenis, Atis Slaktnesis u.c., kas visi pēdējo divu nedēļu laikā ir atstājuši PT rindas un emigrējuši no valsts. Terosti uzver, ka uzbrukumi turpināsies, kamēr “netīrie politiķi nebūs izskausti no valsts pārvaldes”. Tas licis arī citiem politiķiem pārvērtēt savu karjeru un šobrīd arvien vairāk politiķu noliek Saeimas deputāta mandātu un tiecas sadarboties ar prokuratūru dažādu krimināllietu risināšanā, kurās iesaistīti politiķi.
Līdz šim uzbrukumi nav prasījuši cilvēku upurus. Varas iestādes uzsver, ka organizācija profesionāli plāno un izvēlas uzbrukumu mērķus, laiku un vietu, kas apgrūtina tās atrašanu. Dienna noskaidroja Valsts policijā, ka teroristu organizācijas dalībnieki joprojām nav identificēti. Bijušie PT politiķi ir izteikuši arī pārmetumus policijai, kas, viņuprāt, nepietiekoši velta pūles noziedznieku meklēšanai. “Tas nav normāli, ka demokrātiskā sabiedrībā policija ar savu pasivitāti pauž simpātijas teroristiem, nevis demokrātiskās vēlēšanās ievēlētiem politiķiem,” uzsvēra PT pārstāve Vineta Muižiņa, kurai pirms nedēļas arī uzspridzināta automašīna.
Sabiedrikās aptaujas pētījuma rezultāti liecina, ka 81% iedzīvotāju atbalsta “Taisnības stundas” aktivitātes, tikai 9% tās neatbalsta, kamēr 10% nav viedoklis šajā jautājumā.
via http://www.diena.lv/lat/tautas_balss/blog/kokers/pasaka-par-terorismu-latvija
kāpēc neveiksmīgā akcija “Cilvēkiem no cilvēkiem” tiek pasniegta kā veiksmīgs case study?
7guru.lv nopublicējuši case study par Ērika Stendzenieka, aģentūras „Mooz“ radošā direktora eksperimentālo apollo.lv reklāmas kampaņu “Cilvēkiem no cilvēkiem”, kurā tika izmantoti divi no Latvijā populārākajiem blogu paaudzes pārstāvjiem Ārčijs un Marta Krivade.
Sāksim ar to, ka man patīk veids, kā CNC panāca mediju uzmanību – kartona plakāti, kas redzami katrā lielākā publiskā pasākumā un pēc tam portālos un TV. Ideja laba, Latvijā līdz šim nepienācīgi maz pielietota.
Bet viss, kas notika pēc apollo.lv vārda piesaistīšanas akcijai ir vērtējams kā izgāšanās, ne tikai ar pirmo lielo burtu, bet arī ar visiem pārējiem lielajiem burtiem.
Akcijai bija skaidri definēti mērķi, no kuriem svarīgākais “Latvijas informatīvo telpu papildināt ar cilvēcīgām ziņām” tā arī nav izpildījies.
Ir lieliski, ja tāds reklāmas guru, kā Ēriks izdomā skaistu mērķi un ideālu, spožu, kā saule, bet pēc būtības šī akcija ir tikai kā koša uzlīme, kas uzlīmēta uz noputējušas grabažas, kura aizstāvējusies lielveikala plauktā. Uzlīme, kas ir vērtīgāka par produktu, bet kura neietekmē produkta būtību ne par gramu.
Ēriks, gan ietiepīgi cenšas pierādīt pretējo:
«Īpašais šajā gadījumā ir tas, ka reklāmas kampaņa kļuva arī par klienta filosofiju un pastāvīgu rubriku portālā. CNC sevī iemieso arī redakcijas attieksmi un iesaistīšanos aktuālos procesos.”
Ir skaidri redzams, ka portālam apollo.lv pilnīgi nospļauties par šīs akcijas ideālu izpildīšanu dzīvē, jo saturiski portālā nekas nav mainījies. Arī jaunā sadaļa cilvekiem.apollo.lv ir mirusi – oktobrī ir nopublicējuši vienu rakstu un pirms tam pēdējais raksts ir no 15. septembra.
Lieta, kuru 7guru.lv aizmirsa pieminēt saistībā ar “Cilvēkiem no cilvēkiem” – twitter.com vidē šī akcija atrada savus atbalstītājus, taču lielais vairums tomēr bija ļoti sašutuši par akciju un jutās piekrāpti, kad uzzināja, ka šādā veidā patiesībā tiek spodrinātas apollo.lv pogas. Tas pats attiecas arī uz blogiem, kuros arī parādījās raksti, kuros tika nopelta varbūt ne gluži pati akcija, bet tās iznākums noteikti.
Rezultāti
Tad vēl bija nakts pasākums, kurā CNC izlīmēja vēstījumus pilsētā. Tas gan beidzās ar drošības policijas sankcijām un Martu izmeta no darba. Par to gan viņa īpaši nebēdāja. Ārčiju neizmeta, jo viņš nekur nestrādāja.
Tagad gan runas ir norimušās, bet tiešām gribētos dzirdēt no pašiem apollo.lv vai viņiem šī akcija uzspēra gaisā apmeklējumu, vai uzlaboja viņu tēlu, vai kā citādi palīdzēja. Atšķirībā no rakstā minētās pārliecības, ka rezultāti ir acīm redzami, pats neesmu novērojis, ka apollo.lv piedzīvotu kādu īpašu popularitātes bumu.
P.S.
We the Media: Grassroots Journalism By the People, For the People
video intervija ar Gary Kebbel
Vakar man un vēl dažiem blogu autoriem bija lieliska iespēja pie ovālā galda diskutēt par jaunajiem medijiem ar Gary Kebbel no Knight foundation.
Varbūt mēs vakar tā arī nenonācām līdz ģeniāliem atklājumiem, taču es katrā ziņā ieguvu mazliet plašāku skatījumu uz mediju pasaulē notiekošo.
Ansis Egle, kā jau parasti, ir sagatavojis nelielu video interviju ar Gary, kurā tiek runāts par:
- Par Knight News Challenge sacensībām un iespēju saņemt finansējumu arī TAVAM inovatīvajam projektam digitālo mediju jomā
- Par pieteikumu iesniegšanas dedlainu, kas ir pagarināts līdz 2009. gada 15. decembrim
- Par to, kā mirst tradicionālā prese – avīzes
- Par to, kā funkcionē demokrātija
- Par to, kāpēc avīzes mirst
- Par akciju tirgus alkatību
- Par to, kā nepalikt uz otru gadu dzīvē un nekļūt par otrās šķiras pilsoni
- Par to, kā iegūt darbu McDonalds
- Par frustrāciju darbā un jaunām iespējām darbā
- Par mācību, kas gūta strādājot USA TODAY
- Par to, kā pareizi izplatīt ziņas un kādos kanālos un kā to darīt
- Par to, kā ASV mediji mācās strādāt pa jaunam
- Par sarunu un monologu
Click here to view the embedded video.
Plašāki Anša komentāri par interviju šeit.
Jaffa Rīga (Alu Cilvēks veidotāju) jaunās komēdijas nosaukums iespējams ir “Daudz laimes”
Šodien notiks pirmizrāde komēdijai “***** ******”. Šo izrādi organizē slaveno izrāžu Alu Cilvēks un Alu Sieviete veidotāji Jaffa Rīga. Izrādes rīkotāji apzināti ir gājuši interesantu ceļu un līdz šim slepenībā turējuši gan izrādes nosaukumu, gan spēlējošo aktieru vārdus.

Cik man ir bijusi saskarsme ar izrādes rīkotājiem, tad viņi ir bijuši patiesi uzmanīgi un noslēpumaini, un ne reizi nav izmuldējušies pat ne kripatiņas. Sarunājoties izrāde tiek saukta “mūsu jaunā izrāde”, “izrāde”, “komēdija,” bet nekad netika pieminēts tās īstais nosaukums, nemaz nerunājot par aktieru sastāvu.
Vakar izlēmu patēlot inspektoru Capu un uzmetu aci komedija.lv publiski redzamajai koda daļai. Man šķita, ka to jau biju darījis pašā sākumā, kad tika pasludināta lapas adrese, bet vairs neatceros, vai tur bija redzams tas pats wordpress nosaukums, kas tagad. Varbūt tas noticis ar pēdējiem papildinājumiem, bet lapa ir tikusi pie interesanta wordpress tēmas nosaukuma – “Daudz laimes.”

Ņemot vērā, ka simbolu skaits saskan perfekti (”***** ******”) un, ka nosaukums ir veidots tieši no diviem vārdiem, es domāju, ka esmu trāpījis pareizi.
P.S.
Vakar Windows 7 tvītapā, pajautāju izrādes organizatoram Artūram Mednim, vai šis ir īstais nosaukums un saņēmu izvairīgu atbildi, no kuras secināju, ka patiešām esmu uzminējis pareizi.
Plikums Sarunas / 001 – Jānis Birznieks
Google Maps API mini ceļvedis
Ik pa brīdim rodas kāda ideja par to, kā varētu glīti izmantot Google Maps. Nesen atradu mazu ievadrakstu par to, kā izmantos Googles piedāvāto API, lai radītu patiešām glītu kartes risinājumu.
Lasīt vairāk: http://stiern.com
interneta notikumu kalendārs

Pēdējā laikā aizvien vairāk tiek rīkoti pasākumi, kuriem ir kaut kāda saistība ar internetā notiekošo. Ja BarCamp “konferences” tika organizētas salīdzinoši reti, tad jaunmodīgie TweetUp tusiņi notiek daudz biežāk.
Lai plānotu savu laiku es lietoju Google Calendar un sapratu, ka ārpus kalendāra nav iespējams vienkopus redzēt informāciju par visiem pasākumiem.
Tāpēc es piedāvāju onkulis.com/kalendars, kur var aplūkot un pievienot jaunākos tvītapus, bārkempus un visus citus ar internetu saistītos pasākumus. Šajā lapā ir ievietots publiskais kalendārs, kuru lietoju savām vajadzībām, ir dota iespēja iesūtīt jaunus notikumus, kā arī šos notikumus var ērti pievienot savam Google Calendar kontam.
šodien jāraksta par klimata izmaiņām
Šodien ir diena, kas saucas Blog Action Day 2009.
Mājas darbu neesmu izpildījis un faktus par šo jautājumu ievācis arī neesmu.
Kopš pārvācāmies uz jauno dzīvokli mums pie mājas nav dalītie atkritumu konteineri. Vecajā dzīvoklī cītīgi šķirojām un bijām paraugpilsoņi. Labi, es varbūt nebiju paraugpilsonis, jo pēc dabas esmu slinks un bieži grēkoju kārtīgi neskalojot un nesalokot piena pakas un plastmasas pudeles.
Tagad dzīvojam galīgākajā jumta stāvā un tāpēc būtu pat diezgan neforši, ja nāktos nest lejā 4 dažādus atkritumu maisus.
Laukos mums aiz mājas ir milzīga bedre, kurā krājam visus atkritumus pēc kārtas. Tad, dažas reizes gadā tie tiek izvesti. Papīra un citi degošie atkritumi līdz šim tika dedzināti, lai bedre tik ātri nesakrātos pilna. Kas notiek vēl dziļākos laukos, to grūti iedomāties.
Bet štrunts ar atkritumiem.
Ja runājam par klimata izmaiņām, tad man visu laiku rodas jautājums. Ko tad mēs īsti gribam glābt? Zaļie saka, ka jāglābj planēta, bet es uzskatu, ka vienīgie, kuriem jāglābjas esam mēs paši. Planēta nekur nepazudīs. Miljoniem gadu laikā te ir dzīvojušas un izmirušas neskaitāmas sugas. Es uzskatu, ka lielākais ļaunums kādu mēs varam nodarīt ir padarīt šo planētu cilvēkiem nelietojamu, bet tas arī būtu lielākais pakalpojums, ko mēs varētu šai planētai sniegt. Izmirtu mūsu nesaprātīgā suga un šeit iestātos patiess miers.
digg.com autora prezentācija “kā izveidot web aplikāciju, kuru lietos 1 000 000 lietotāju?”
Kevin Rose prezentācijas video, kurā viņš sniedz padomus par to, kā panākt, lai web projektu lietotu miljons lietotāju.
Click here to view the embedded video.
via problogger.net
mans jaunais darbs
Sveiki, es gribu pastāstīt ar ko es šobrīd nodarbojos un kā tas ietekmēs šo blogu.
Nu jau pagājuši trīs mēneši kopš es vairs nestrādāju reklāmas aģentūrā par web projektu vadītāju.
Pienāca brīdis, kad dažādi blakus projekti un pasūtījumi apjoma ziņā aizņēma vairāk laika nekā mans pamata darbs un es sapratu, ka tas bija īstais brīdis darboties uz savu roku.
Tagad mans darbs joprojām ir blogu un mājas lapu veidošana tikai ar vienu lielu atšķirību – es pats sev esmu darba devējs. Es pats organizēju savu ikdienu, tikšanās laikus, darba stundas, termiņus un citas lietas. Atkarībā no projekta lieluma un prasībām es sadarbojos ar web dizaineri un programmētāju.
Daži pēdējā laika spilgtākie darbi ir: ansisegle.lv, padotiesaizliegts.lv un themoonlightcaravan.com. Nedēļas beigās (17. oktobrī Pulkvedī) tiks publiskota jaunā VERY COOL PEOPLE mājas lapa. Un tuvākajās nedēļās tiks pabeigts darbs vēl pie vairākiem jauniem projektiem.
Paralēli šiem web lapu projektiem esmu uzsācis darbu jaunā un daudzsološā kompānijā EDA, kuras sastāvā es strādāju pie tā, lai nodrošinātu profesionālu un efektīvu jauno mediju pielietošanu PR kampaņās. “Jaunie mediji” ir populārs lamu vārds zināmās aprindās, taču es patiešām ticu, ka mums izdosies Latvijā šo lauciņu iekustināt pozitīvā virzienā. EDAi vēl top mājas lapa, kad tā būs gatava varēsiet uzzināt arī plašāku info par šo kompāniju. EDAs ietvaros, piemēram, tika noorganizēts nesenais Valmiermuižas blogeru pasākums.
Kā tas ietekmēs šī bloga saturu?
Šajā blogā laika gaitā tiks publicētas, saites un norādes uz daudziem projektiem, pie kuriem es strādāšu. Es domāju, ka ir saprotams, ka blogā pieminēšu galvenokārt tādus, projektus, kas man pašam ir interesanti, vai varētu noderēt lasītājiem.
To es paskaidroju tāpēc, lai šī informācija netiktu uzskatīta par apmaksātu vai slēptu reklāmu. Gluži otrādi, tā būs neapmaksāta un neslēpa reklāma – es turpināšu izplatīt jaunumus par foršiem projektiem un atbalstīt šos pasākumus tieši tāpat kā tas noticis līdz šim.
Varu nosaukt dažus piemērus – tie paši Very Cool People – divi džeki, kas spēlē šajā grupā ir mani labi draugi, vienu es pazīstu, jau no skolas pirmās klases. Protams, ka es šeit popularizēšu viņu koncertus, mūziku, pasākumus un citas lietas, jo es zinu, kā klājas mūziķiem mazajā Latvijā un ja reiz man ir tāda iespēja viņus atbalstīt, tad kāpēc gan to neizmantot?
Padoties aizliegts – Latvijā veidota dokumentālā filma par boksu. Padomājiet paši, cik “plaša patēriņa” ir šī filma un sapratīsiet, kāpēc es to cenšos pieminēt un noreklamēt pie katras izdevības. Un kāpēc es tā daru? Tāpēc, ka viņi ir pelnījuši jebkādu atbalstu, kādu vien es spēju sniegt.
1000. filmas apmeklētājs jeb Latvijas dokumentālā kino triumfs
Kad dzirdi par kādas Latvijā veidotas filmas milzīgajiem panākumiem tev pat prātā neienāk, ka tas patiesībā nozīmē, ka filmu redzējuši mazliet vairāk kā 1000 skatītāji.
Pirmā latviešu dokumentālā filma, kas debitējusi kinoteātrī „Parex Plaza”, – Rīgas Kinostudijas uzņemtais stāsts „Padoties aizliegts” – ne vien noturējusies repertuārā divas sākotnēji paredzētās nedēļas, bet tās izrādīšana jau otro reizi tiek pagarināta vēl par nedēļu. Tūkstošā skatītāja sagaidīšana jau otrajā nedēļā un filmas rādīšanas laika divkāršošana – tas ir rezultāts, kas pārspēj jebkuras filmu veidotāju cerības un gaidītos apmeklējuma rezultātus.
via padotiesaizliegts.lv
Pats joprojām neesmu filmu redzējis, bet atsauksmes liecina par to, ka šī ir pēdējo 5-10 gadu skatāmākā Latvijā veidotā dokumentālā filma.
VERY COOL PEOPLE, Andis Grīva un Mixmeistars AG – SKOLA
Kā jau grupas draugs un atbalstītājs vēlos padot ziņu par Very Cool People un Anda Grīvas jaunāko veikumu – Skola.
Singlu iespējams noklausīties grupas VCP pagaidu mājas lapā, kur varat arī pierakstīties grupas jaunumiem un pretī par to saņemt bezmaksas mp3 no jaunā grupas albuma.
Vasaras karstumā pa vidu starp koncertiem un ceļojumiem Very Cool People ar Andi Grīvu nolēma uzrakstīt kopēju dziesmu. Septembrī, pieaicinot Mixmeistaru AG ar sprakstošajām platēm, puiši ķērās pie darba un nu nāk klajā jaunais kopīgais singls “Skola”.
Jaunais singls “Skola” ir brīnišķīgi caurvijošs, kutelīgs, burbuļojošs un plūstošs dažādu muzikālo ideju un stilu sajaukums.
“Skola vakarā, jūra līdz ceļiem, pāragri saullēkti, pirmā pieredze visdažādākajās lietās. Mūzika: fantastiska, moderna, interesanta, ritmiska, pārsteidzoša, apbrīnojama, talantīga, lipīga un kvalitatīva, vokāls: precīzs, akurāts, tīrs, daudzbalsīgs vienu vārdu sakot izcils, teksts: pozitīvs, saistošs, divdomīgs, lakonisks un laikmetīgs, mikss un māsters: izsmalcināts, fascinējošs, neatkārtojams, pārliecinošs, iedvesma: no soul, funk, jazz, rock, hip-hop, alternative, noise, Indijas, Latvijas, Itālijas, Spānijas, Polijas, Lietuvas, Turcijas, Barselonas, Ņujorkas, Tokijas, Maskavas, Berlīnes, Kopenhāgenas, Londonas un vecās labās Rīgas,” jauno singlu raksturo Garciema vidusskolas skolnieki.
Blog Action Day 2009
Click here to view the embedded video.
Pēc divām nedēļām 15. oktobrī notiks ikgadējā Blog action day – blogu rīcības diena.
Šajā dienā visi blogeri ir aicināti izteikties par globāli svarīgiem jautājumiem. Katram mūsdienīgam interneta lietotājam ir pa kādam blogam, kuru viņš ikdienā lasa un ar šīs akcijas mērķis ir sasniegt maksimāli daudz cilvēkus, liekot tiem pamanīt aktuālo tēmu un par to kaut mazliet aizdomāties. Pagājušajā gadā ar 12 000 akcijā reģistrētajiem blogiem tika sasniegti 14 miljoni cilvēku.
Šī gada Blog action day centrālā tēma ir klimata izmaiņas (globālā sasilšana).
Esmu pieteicies. Un tu?







