Iz vēstures Nr.9

Bij mums klasē tāds garais Mārtiņš,vai spicais Mārča ,kā mēs viņu iesaucām.Spicais ne tāpēc, ka raksturā tāds,bet gan spicā degungala dēļ...:) Nākamajā vasarā Mārča man noslēpumu atklāja,pie Allažiem,Tumšupē viņam kādi radi dzīvojot un tajā upē nu makten daudz vēžu mitinoties...Vēži,tā ir nezināma un interesanta štelle,nodomāju,noteikti vajadzētu pārbaudīt...Jau pēc neilga laika,vēžķērāju ekspedīcijas dalībnieki bij noorganizēti,visi pārbaudīti un ņipri puiķi...

Trešdienas apkopojums: Grēviņš atkal sēdēs kastē; balso par gada sportistu

Šodien Toms Grēviņš atkal ir atgriezies stikla kastē. Tiesa, šoreiz tas nav Radio101, bet gan Pieci.lv labdarības projekts. Tikmēr turpinās Delfi balsojums par Latvijas gada sportistu, kurā, uzreiz sakām priekšā, nepiedalās Girgensons.

Ziemassvētku atlaižu nedēļa e-grāmatplauktā ir sākusies!

zvanini_1

Visām mūsu lasītājām, kas jebkad ir ielūkojušās vai vēl nav ielūkojušās Buduars.lv e-grāmatplauktā ir laba ziņa:

SĀKOT NO 17.DECEMBRA PLKST.23:00 LĪDZ

22.DECEMBRA PLKST.23.00

E-GRAMATPLAUKTĀ IR ZIEMASSVĒTKU ATLAIŽU LAIKS!

Ielūkoties un izvēlēties dāvanu >>>

Visām e-grāmatām, kurām blakus ir zvaniņš tiek piedāvāta akcijas cena!

Izvēlies kādu kā dāvanu sev, māsai, meitai vai  draudzenei! Lejupielādē to savā USB zibatmiņas turētājā un uzdāvini Ziemassvētkos!

Tā būs oriģināla, neliela, bet noderīga dāvana!

zvanini_1

  padomi               stila_gramata                     metodika    usb_ikona

Anekdotes

 

Grāmata- Sārta kā asinis.

sarta_ka_asins

Nosaukums: Sārta kā asinis.
Autors: Salla Simuka
Izdevniecība: Zvaigzne
Gads: 2014
LPP: 256

Par grāmatu-
Lumiki ir gandrīz parasta vecāko klašu skolniece gandrīz parastā mākslas skolā. Viņai nav draugu un nav arī ienaidnieku. Bet viss mainās, kad viņa nejauši pamana skolas fotolaboratorijā žāvējamies 500 eiro banknotes, no kurām kāds skaloja nost asinis. Viņai dzenas pakaļ, uz viņu šauj un viņa mašīnas bagāžniekā dodas uz Sniegbaltītes balli pie noziedzīgās pasaules spices.

Saite uz izdevēja mājaslapu- Salla Simuka- Sārta kā asinis

Šī ir Sniegbaltītes triloģijas pirmā grāmata, kura lasītājus iepazīstina ar meiteni vārdā Lumiki, kurai nav bijusi viegla bērnība un kura ir norūdījusies un gatavāka dzīves grūtībām nekā vairums viņas vienaudži. Viņa ir iemācījusies kontrolēt savu prātu un ķermeni. Nealkst pēc slavas un atzinības no vienaudžiem, necenšas sekot modei un sabiedrības diktātam. Viņa ir gandrīz parasta meitene, kura labprātāk izvairās no konfliktiem un sabiedrības, ja vien tas ir iespējams.

Apmēram šādi tika pasniegta (vismaz es viņu tā uztvēru) grāmatas galvenā varone. To, kas rakstīts uz otrā un ceturtā vāka es neatstāstīšu. Viena iemesla dēļ- es to grāmatā nesaskatīju. Nebija ne detektīvs (ne tuvu), ne spriedze un asins stindzinošs stindzināmais (pat galīgi ne). Nebija arī Lārsons. Nesbē daiļradi es nepārzinu, tāpēc par viņa klātbūtni klusēšu.

Īstenībā es to drīzāk sauktu par jauniešu piedzīvojuma romānu. Vai piedzīvojumu romānu jauniešiem. Vai drīzāk jaunietēm. Vai arī mērķēts uz tiem, kuriem patīk ļoti vienkāršs notikumu izklāsts, bez liekiem pagriezieniem un papildus domāšanas.

Īstenībā tā domāšana mani laikam arī iegāza. Nu nevarēju es nedomāt par to, ko man pasniedz. Citreiz grāmatās es šādus faktus palaižu garām un gala sajūtas par grāmatu tie neietekmē, bet citreiz tie duras acīs. Un manā uztverē tas velkas kā pamatīgs mīnuss grāmatai.

Šoreiz vilkās mīnuss.

Jā, neesmu bāzis rokas maisā ar trīsdesmit tūkstošiem eiro. Bet, ja tie ir 500 eiro banknotēs, tad grozies kā gribi- kopā tur ir 60 banknotes. Maiss, kurā iegrimt līdz elkoņiem, tur nez vai sanāk. Tāpat tur neiznāk piebāzta mugursoma. 60 papīrīši manā uztverē ir biezās klades biezumā. Aifons ar visu maciņu. Ne vairāk.

Arī piedzīvojumi saldētavā likās nevajadzīgi sabiezināti- trenēts skuķis mierīgi var 80kg pacelt. Un man kaut kā likās, ka vāku celtu ar pleciem. Tā būtu vieglāk. Pie tam, ja saldētavā vēl ir produkti. Bet nu neesmu bijis arī saldētavā.

Es neesmu arī vilcis augstpapēžu kurpes, bet nojausma saka, ka augstai sētai pārrāpties pāri iecērtot abus kurpju papēžus (kā!?) sētas plaisā, ir mazliet neiespējami.

Vēl bija pāris momenti, bet tā kā tie pagaisa no atmiņas, tad var tos tā arī atstāt.

Tikai nepārprotiet- grāmata nav slikta. Varbūt nedaudz nenostrādāta. Varbūt pārāk viegla galvenā varone. Varbūt negribēja sarežģīt stāsta beigas (tās ir nepiedodami primitīvas). Varbūt tas viss (un vēl mazliet) būs nākamajā(s) daļā(s). Varbūt vienkārši es esmu pārāk tālu no šīs grāmatas mērķauditorijas.

Es atmetu sevī domu par otro un trešo daļu. Ja pirmā neņem, tad diez vai nākamās paņems. Protams, es esmu atvērts pierunāšanai un gatavs savas domas mainīt, ja kāds ir gatavs mani apvārdot, ka nākamā daļa ir galvastiesu pārāka.

Diemžēl, šoreiz man triloģija beidzās pirmajā trešdaļā.

Grāmatas vērtējums: 5/10
Citu grāmatu vērtējumus var atrast grāmatu sadaļā.

Video: 3D protēzes izglābj sunīti invalīdu

Kādam sunītim invalīdam ASV ļoti paveicies – zvēriņš atguvis iespēju pārvietoties tāpat kā citi viņa sugasbrāļi.

Baltic Military Co-operation – One of the Most Essential Factors for Boosting Military Security of the Region

The destinies of three Baltic States – Estonia, Latvia and Lithuania have always been shaped by the policy of the great powers. Recent developments in the strategic environment can serve as justification to this statement. But this time it is different. Moscow’s endeavours for its policy goals have given a great chance for the Baltic States to benefit by boosting their defence capabilities and redirect the dialogue and cooperation with allies and partners into a more desirable direction. Moreover, it could be stated that for the first time in history, the Baltic states have a chance to benefit from the Russian military activities as these do not allow for decision makers, other NATO members and partners to write off so easily the threats modern Russia is posing to Europe. Russia has brought most of the alliance members and states of the Baltic Sea Region to the same page of the story.

The purpose of this article is to review the recent developments in the field of military security of Estonia, Latvia and Lithuania. The article will address such subjects as the three Baltic States’ military capability development and recent developments in their military co-operation.

Defence budget – tool, hope or goal?

Recently the most discussed matter is related with the requirement to increase the national defence budget by 2% of GDP. There are various aspects how defence spending influences military security. The most obvious of course is the fact that money enables procurement of equipment, pay salaries and exercise the forces. Secondly, the size of the defence budget can be used to measure to which side of ‘two-tiered alliance’ the Baltic states belong: to ‘those willing and able to pay the price and bear the burdens of alliance commitments’ or to ‘those who enjoy the benefits of NATO membership, … but don’t want to share the risks and the costs’ [1]. In other words, defence spending is the reference point for the discussion about how much effort and resources other allies have to spend insuring the military security of the Baltic States. Thirdly, upholding to the commitments theoretically contributes to the NATO credibility – potential strategic Centre of Gravity of the Alliance.

While Estonia has been promoted as an example in upholding its commitments regarding defence spending, Latvia and Lithuania are still at the very end of the list. The figures for the two last are not very flattering: Latvia is spending 0.9% and Lithuania 0.8% of GDP for the national defence purposes [1]. The ambition of Latvia and Lithuania is to reach 2% of GDP on defence by 2020. At the same time Lithuanian politicians are optimistic and there are debates on reaching 2% of GDP already by the year 2017 [3]. Already in 2014 the defence budget in Lithuania received an additional € 37 million. The Latvian defence budget will increase by € 37.9 million or 0.1% from GDP in 2015 thus reaching 1% of GDP.

This financial gap among Estonia and other two Baltic States if not addressed properly implies potential risks to the future of the regional defence cooperation, and consequently to the military security of the whole Baltic region.

What is the true price of missed opportunities?

With defence budgets increasing all three states have initiated a number of new procurement projects. All three are concentrating on the improvement of fire, manoeuvre and force protection capabilities in their armed forces. Estonia has launched the largest military procurement project since the restoration of its independence by acquiring 44 CV90 infantry fighting vehicles from the Netherlands. The vehicles will be delivered in 2016-2018. Besides that, ‘since 2004, Estonia has acquired over 1,100 lightly used and well-maintained trucks and jeeps, some 500 trailers and staff containers and 81 SISU XA-188 armoured personnel carriers’ [4]. At the same time the Latvian Ministry of Defence is buying ‘123 used CVR(T)s or Combat Vehicle Reconnaissance (Tracked) armoured vehicles for € 48.1 million from the UK, with the first vehicles due to be delivered in 2016’ [5]. Moreover it is planned to continue improving the mobility of the infantry units by purchasing new armoured vehicles in the near future. The Lithuanian Ministry of Defence aims to sign an agreement with a potential producer of new Infantry Fighting Vehicles (IFV) by October 2015. It is envisioned that the vehicles for the first company will be delivered in 2017. The IFVs will replace the M113 armoured personnel carriers. [6].

Another commonality of the three states is related to the procurement of anti-tank weapons systems. According to BNS the US Department of State approved the deal to sell a Javelin anti-tank missile system to Estonia for US$ 55 million (around € 43.3 million). Estonia plans to buy 80 Javelin firing devices. Defence Ministry of Lithuania will spend almost USD 20 million on the Javelin anti-tank missile systems. The first shipment is set to arrive to Lithuania as early as 2015, and the remaining will arrive by 2017. [7] Latvia has chosen to equip its troops with the anti-tank weapon system ‘Spike’, which is more advanced compared to Javelin. [8]

With the same operational environment and potential opponent, it could be assumed that the Baltic states’ main consideration for procuring different equipment of the same type is driven by trying to find the best deal with the money available. However, if the economy was the deciding factor, joint procurement would seem to offer the most benefit, as besides better prices it would allow establishment of common maintenance facilitates, logistic and training systems for the three countries. Therefore it could be concluded that the decisions of the three capitals are driven by political considerations or shaped by bureaucracy. And if that is the case, acquired equipment may represent low operational value and imply high running costs.

There are some very good examples of joint procurement involving Estonia, Latvia and Lithuania. For example, in 2013 the three Countries and the European Defence Agency signed € 50 million contract regarding the procurement of the Carl Gustav ammunition. As former Minister of Defence of Latvia Artis Pabriks put it, ‘Joint procurement was one of the key matters on the agenda of the Baltic defence ministers last year, and we have actually accomplished it.’ [9] On the other hand it is an achievement only in the case if the three states could establish the system enabling continuous repetition of similar procurements. The recent developments in the field advocate the opposite. For example, the Lithuanian Ministry of Defence has decided to procure ammunition reserves worth almost € 15 million. Procurement includes ammunition for G36 rifles, 120mm mortars and Carl-Gustaf anti-tank recoilless rifles. [10]

Another area the Baltic states are going to invest significant resources in the nearest future is the development of the air defence capabilities. Due to the small distances and lack of strategic warning in the case of attack, the air defence systems of all three Baltic states have to be tied together into single network thus enabling co-operative engagement of the penetrating forces. As procurement of air defence systems is extremely expensive, all three countries will have to concentrate on the acquisition of the systems enabling the protection of potential high value targets. Therefore the establishment of a single and effective air defence network for the region can be achieved only through close and purposeful cooperation among all three countries. It is reassuring to see that during the last ministerial meeting in May 2014 all three ministers have agreed that air defence is one of the critical capabilities the region is missing. It has been ‘agreed to stride for enhancement of the Baltic Regional Training Event into a large-scale Allied Air Defence Exercise’. [11, p. 1]

There is one more matter which stands out in Ministerial Communique, which at certain extent advocates potential improvements in the field of military co-operation: the decision to establish a Baltic Combined Joint Staff Element. In the Ministerial Communique, ministers ‘welcomed the progress achieved in setting up the Baltic Combined Staff Element and readiness to activate this new Baltic Cooperation body’. [11, p. 2] But there is one worrying factor: three ministers agreed on the establishment of the Baltic Combined Joint Staff Element already two years ago. According to Communique:

The Ministers agreed to set up a new Baltic States’ Defence Staff element to be comprised of officers from the three countries that would be responsible for permanent work on Baltic defence cooperation and coordination of land force capability development. This new structure would also coordinate the national policies and pursue common military exercises. Latvia has volunteered to be the leading nation to further develop this project. [12]

There are at least three obvious examples how the establishment of such a staff component would contribute to the overall military security of the region. Firstly, allies and partners view Estonia, Latvia and Lithuania as a single operational space. Therefore NATO and individual allies would prefer to have a single point for coordination in the Baltic Region, particularly when it comes to the maters related with Host Nation Support and Command and Control of operations. That would allow saving resources and most importantly – time. Secondly, the establishment of a functional staff component would contribute to NATO deterrence and strategic communication activities by demonstrating readiness of three countries to set best possible conditions for integration of allied support. Thirdly, this organisation would become a catalyst for commencing operational level cooperation between the Baltic states.

Baltic Battalion reborn

Another interesting development is related to the (re)establishment of Baltic Battalion (BALFOR). This could be seen as the Baltic Battalion reborn as it is the third time when all three countries have joined their land force units into a battalion-size structure. The details of a planned combined battalion of Estonian, Latvia and Lithuanian forces were released in November 2013. The battalion is composed of around 1,000 troops and will contribute to the NATO Response Force (NRF) in 2016. The unit has began preparations in 2014, while training will culminate in 2015 as the unit takes part in the US-led Sabre Strike exercise and the NATO High Visibility Exercise Trident Juncture in Spain and Portugal. [12] The first time the Baltic Peacekeeping Battalion was founded was in 1994, thus allowing the development of military capabilities and contributing to peacekeeping operations. The Baltic Peacekeeping Battalion has been the model and ‘general operating template’ for other Baltic cooperation projects. The unit was deactivated in 2003. [14, pp. 246-251] The second time when BALTBAT was activated was in 2009 with the aim to contribute to NRF 2014. Unfortunately this time the trilateral unit lost one of the contributors as the Latvians, due austerity measures,

Tomas Jermalavičius has summarised the benefits the Baltic Battalion had to offer to the military organisations of three countries more than 10 years ago. These have not changed much. Firstly, he is stating that unit set conditions to improve standards, procedures and concepts. Moreover, as NATO is adapting its concepts to high intensity operations, participation in the Exercise Trident Juncture allows getting involved into the hub of NATO transformation. The second benefit is the ‘development of the tangible military capabilities’ particularly through the integration of the combat service and support systems of three countries. Finally, and probably the most important gain is the development of the ‘interoperability of minds’ of the future leaders of three armies. This will set preconditions for future Baltic Military Cooperation. [14, p. 133]

Conclusion

The existence of purposeful Baltic military co-operation at all levels is one of the most critical factors of military security in the region. It allows for the savings of resources; better integration of supporting allies and partners; and to a certain extent compensates for operational factors of limited time and space, as well as contributing to NATO deterrence and strategic communication efforts. Recently there have been very good examples of Baltic cooperation at the strategic level, for example, joint procurement of antitank ammunition or efforts to conduct NATO high visibility air defence exercise in the region; and at the tactical level, as establishment of BALFOR (Baltic Battalion). On the other hand, it is noticeable that there many areas for improvement. Two stand out particularly. To begin with, the Baltic states should reassess the role of joint procurement projects as in many cases the second level effects have greater importance to military security than cost benefits. Secondly, increasing operational level co-operation might boost the factor of military reality into decision making at the strategic level. The last emphasises the importance of one of the most successful Baltic cooperation projects so far – the Baltic Defence College, the educational ‘forge’ for operational- and strategiclevel officers in the region. And finally, Latvian and Lithuanian policymakers should uphold their commitments related to the increase of their defence budgets to 2% of GDP by 2020. Otherwise, there is a risk of creating of a ‘two-tiered’ NATO, with the potential to put the credibility and cohesion of NATO at stake. And this is something that we cannot afford.

Bibliography

[1]

J. Garamone, “Gates: NATO Has Become Two-tiered Alliance,” US Department of Defense, 2011.

[2]

N. P. D. Division, “Financial and Economic Data Relating to NATO Defence,” Communique PR/CP (2014) 028, Brussel, 2014.

[3]

BNS, “Baltic Defence Review 41/2014 October 02 - 08,” BNS, 2014.

[4]

E. MOD, “Netherlands to send CV90 IFV’s to Estonian Independence Day parade,” Tallinn.

[5]

Sargs, “Sargs.lv,” 15 10 2014. [Online]. Available: http://www.sargs.lv/lv/Zinas/Military_News/2014/10/15-01.aspx#lastcomment. [Accessed 03 12 2014].

[6]

J. Adamowski, “Lithuania To Acquire New Infantry Fighting Vehicles,” Defence News, 23 07 2014. [Online]. Available: http://www.defensenews.com/article/20140723/DEFREG01/307230041/Lithuania-Acquire-New-Infantry-Fighting-Vehicles. [Accessed 03 12 2014].

[7]

BNS, “Baltic Defence Review 43/2014 October 16-22,” 2014.

[8]

BNS, “Baltic Defence Review 46/2014 November 06-12,” 2014.

[9]

T. B. Course, “Baltic countries sign agreement on joint procurement of ammunition for anti-tank guns,” The Baltic Course, 13 04 2013. [Online]. Available: http://www.baltic-course.com/eng/markets_and_companies/?doc=73795. [Accessed 08 12 2014].

[10]

BNS, “Baltic Defence Review 50/2014 December 04-09,” BNS, 2014.

[11]

M. Committee, “Joint Communique of the Minsterial Commettee,” Tallinn, 2014.

[12]

“Baltic Defence Ministers’ meeting in Latvia,” European Military Press Association, 11 02 2013. [Online]. Available: http://empamil.eu/articles/2013/02/baltic-defence-ministers-meeting-in-latvia. [Accessed 08 12 2014].

[13]

E. Rahvusringhääling, “Details of Baltic Battalion Emerge,” Eesti Rahvusringhääling, 7 11 2013. [Online]. Available: http://news.err.ee/v/politics/f38099d8-cd3e-49be-9608-0e298995dd3d. [Accessed 09 12 2014].

[14]

T. T. Lawrence, Ed., Apprenticeship, Partnership, Membership: Twenty Years of Defence Development in the Baltic States, Tallinn, 2013.

[15]

T. Jermalavicius, “Baltic military cooperation: past, present and future,” [Online]. Available: kms1.isn.ethz.ch/serviceengine/Files/ISN/119309/...078a.../6.pdf. [Accessed 09 12 2014].

[16]

“Postimees,” 2014 11 20. [Online]. Available: http://news.postimees.ee/2999205/nato-jets-scrambled-100-times-over-russian-planes-near-baltics-this-year. [Accessed 01 12 2014].

[17]

“More Russia warships spotted near Baltic waters,” The Baltic Times, 14 08 2014. [Online]. Available: http://www.baltictimes.com/news/articles/35333/#.VHxEL2erDgw. [Accessed 01 12 2014].

 

[Virsraksts nav norādīts]

turpinot par el-izklaidi sims 3
ko neizdarīja mūmija, to izdarīja meteorīts
mans varonis strādāja dārzā, kad pēkšņi debesis satumsa, viņš paskatījās ar pavērtu muti uz augšu, un tur jau tas bija - 500 tonnas smags akmens bluķis no kosmosa iesita dārzniekam pa galvu
lielākie pārdzīvojumi, protams, par diviem ekskluzīviem pomelo kokiem un vienu nupat saremontēto siltumnīcu
palika trīs raudoši bērni un smaidoša māte (tā pati, no ēģiptes)
kleopatra secinājumus izdarīja ātri: viņa pārāk nebēdājās, bet pārdeva meteorītu par astoņām štukām dolāru un sēru štrausa vietā iegādājās pontiac solstice, ar kuru var kļova nēsāties pa rajonu
nu un, otrkārt, tagad dārzu var apvienot ar ģimenes kapiem, jādomā, labāka fertilizācija un tā

vienatnē audzināt trīs sīkos šmurguļus ir samērā nereāli, taču ja pieņem darbā beibīsiteri un staigā viņam pakaļ ar pātadziņu rokās, var sasniegt ievērojamus rezultātus - tiesa, vienu no puikām mēs nedatrenējām, ne viņš uz podiņa māk, ne laboratorijā strādāt, tāpēc aizsūtījām armijas karjerā, lai rok betonu no žoga līdz tankam
palika tikai jautājums par siltumnīcu, starp citu siltumnīcas man izskatās šādi
(tas nav optimālais variants, bet man pojebeņ)

9jlyjo.jpg

kā, lūdzu? jā, es audzēju siltumnīcās kokus. ābeles n šit. izrādījās, ka ziemā viņas nedod augļus, ir koki, kas vispār kalst, nācās kaut ko domāt.
siltumnīcas spēlē nav paredzētas, tas ir pilnīgs diy - tiek taisītas no verdanas logiem un, atvainojos, debesskrāpju dekorācijām. lai kautko iestādītu, vispirms jāizņem ārā sienas fragments, pēc tam jāieliek atpakaļ, tiesa, autosprinkleri ziemā var nestrādāt, bet tas ir pārciešams
traka, traka, traka ir šī pasaule

Meklē partneri savam tehnoloģiju stārtapam? Apmeklē “Find your Co-founder” pasākumu (18.12.2014)

Vai tu meklē sadarbības partneri savam tehnoloģiju jaunuzņēmumam jeb “start-up” uzņēmumam, vai arī tev vienkārši ir ideja vai aizraušanās, lai tādā iesaistītos! Varbūt tev nepieciešams partneris savam biznesam, vai mēģini izveidot mūsdienās aktuālāko tehnoloģiju komandu? Nāc, pievienojies mūsu ikmēneša socializēšanās un paziņu loku veidošanas saietos, kur iespējams iegūsi tādus sadarbības partnerus, kam piemīt iemaņas, lai attīstītu jaunu biznesa ideju.

Decembra pasākums notiks jau rīt, 18. decembrī plkst. 18:00 The Mill (Brīvības 33, Rīga).

Mūsu saieti ar atvērti ikvienam: uzņēmējiem, novatoriem, aplikāciju, mājaslapu, tehnoloģiju, utt. izstrādātājiem, vadītājiem, start-up dibinātājiem un citiem uzņēmumu dibinātājiem. Pievienojoties tev būs iespēja piedalīties socializēšanās aktivitātes, iegūt sadarbības partnerus, saņemt palīdzību jautājumos par uzņēmējdarbības pamatiem, atrast mārketinga resursus un stratēģiskos partnerus, iespēju palielināt iegūt investorus un riska kapitālus, piekļūt konsultatīvajām padomēm un mentoriem, kā arī uzlabot uzņēmējdarbības prasmes dažādās treniņprogrammās.

Nākot uz pasākumu, sagatavo 5 minūšu garu prezentāciju angļu valodā, kas atbildētu uz sekojošajiem jautājumiem:

  • kas tu esi un kāda ir tava ideja, “startup”, prototips, utt;
  • pašreizējais statuss, kādā atrodies – tikai idejas līmenī, “start-up” līmenī, ar jau gatavu prototipu, utt;
  • kāda veida partneri vai ar kādām iemaņām apveltīts partneris tiek meklēts;
  • ko tu spētu piedāvāt;
  • iemesli, kāpēc kādam būtu jāpievienojas tavai komandai.

Prezentācijas laiks ir strikti ierobežots, tāpēc tā nedrīkst pārsniegt noteikto laika limitu.

Ja vēlies uzsākt jaunu biznesu, ja tev ir idejas, ko vēlies realizēt, ja vēlies gūt iedvesmu, vai arī esi jaunu biznesa kontaktu attīstīšanas procesā un meklē sadarbības partnerus, šī ir īstā vieta un laiks, lai tu pievienotos. Saietos tiek pasniegta pica, alus, kafija, tēja un citas uzkodas.

Mazie, labie darbi

laubere_drag_day_14_gatavsZiemassvētku laiks tuvojas straujiem soļiem un īpaši tas ir jūtams cilvēku noskaņojumā. Noskaņojums labu darbu virzienā pēdējo nedēļu laikā bija manāms arī biedrībā 4x4klubs. Sestdienas rītā, vētras izskaņā, izturīgākie labo darbu darītāji sapulcējās Lauberē, lai piedalītos nelielā džipu braucienā, kas sastāvēja no dažādām disciplīnām jeb stafetēm. Jaunākie 4x4kluba aktīvisti jau iepriekšējā vakarā jau bija paspējuši sagatavot trasi – bija uz ātrumu jāvelk traktora riepas, pa dubļainu apli jāvelk baļķis, pa pļavu jāvelk mašīnas kapots ar nestabilu kravu un galu galā – jābrauc šķēršļu aplis atpakaļgaitā.
Taču tas viss ir aizsegs patiesajam pasākuma mērķim – savākt līdzekļus un ziedot tos bērnu namam “Laubere”. Iecere tika realizēta un ziedojumus saņēmām arī no mūsu pasākumu dalībniekiem, kuri šajā Lauberes braucienā pat nepiedalījās.
Tieši pirms ziemassvētkiem 4x4kluba komanda dosies uz Lauberes bērnu namu, lai aizvestu čeku un nodotu labumus, ko sarūpējis uzņēmums “Antbūve“.
Paldies visiem, kas ziedoja savus līdzekļus un piedalījās mūsu nelielajā labdarības akcijā.

 

Džipu stafetes rezultāti:
AK44 00:19:18
CA100 00:13:55
NC85 00:11:20
JB8564 ———-
PH3566 00:13:38
NI48 00:20:49

Hobits: Piecu armiju kauja The Hobbit: The Battle of the Five Armies (2014)

tt2310332.jpg Piedzīvojumu, Fantāzija

"Hobits: Piecu armiju kauja" ir trešā, noslēdzošā daļa episkajai filmu triloģijai, kas uzņemta pēc britu rakstnieka Dž.R.R. Tolkīna pasaulslavenā fantāzijas romāna "Hobits" motīviem.Pēc rūķu valsts atgūšanas hobita Bilbo Baginsa, Torina Ozolvairoga un rūķu briesmu pilnie piedzīvojumi nebūt nav galā. Saniknotais pūķis Smogs izgāž savas ugunīgās dusmas uz Ezera pilsētas neaizsargātajiem iedzīvotājiem, bet Torina prātu apmiglojuši dārgumi, kuru dēļ viņš gatavs upurēt draudzību un godu. Bilbo nekādi neizdodas vest viņu pie prāta, tādēļ hobits spiests izdarīt riskantu izvēli, nenojaušot, ka tuvojas vēl lielākas briesmas - Viduszemes ļaunākais ienaidnieks Saurons nosūtījis orku leģionus uz Vientuļo kalnu. Ap savstarpēji karojošajām tautām savelkas tumsa, tādēļ rūķu, elfu un cilvēku rasēm jāizvēlas - apvienoties, vai tapt iznīcinātiem. Bilbo attopas piecu dižu armiju kaujas epicentrā, kur notiek cīņa uz dzīvību un nāvi, bet Viduszemes nākotne karājas mata galā.Arī šo, tāpat kā abas pirmās daļas, režisējis "Oskara" laureāts Pīters Džeksons (triloģija "Gredzenu pavēlnieks"), kurš kopā ar Gijermo del Toro, Frenu Volšu un Filipu Bojenu ir arī filmas scenārija autors. Vērienīgajā kino projektā atkal iesaistījušies skatītāju iemīļotie aktieri - Martins Frīmens Bilbo Baginsa lomā, Īens Makkelens Gendalfa un Ričards Armitedžs Torina Ozolvairoga lomā. Citu varoņu ādās iejutušies Keita Blanšeta, Orlando Blūms, Hugo Vīvings, Kristofers Lī, Evandželīna Lilija, Lūks Evanss, Benedikts Kamberbačs un citi.Filma 2D, 3D un HFR 3D formātā.Filma angļu valodā ar subtitriem latviešu un krievu valodā.

The Company of Thorin has reached Smaug's lair; but can Bilbo and the Dwarves reclaim Erebor and the treasure? And, if so, can they hold on to it?

filmas ONLINE
Filmas latviešu valodā
Filmas KINO

Dzimšanas diena meksikāņu gaumē

Andreja un Ingemāra dzimšanas dienas svinības meksikāņu gaumē. Galdā piparota pupiņu zupa ar čilli un olīvēm. Fonā meksikāņu mūzika.

"Metalurgs" darbu šogad neatsāks, velmētavu plāno "palaist" janvārī

"Liepājas metalurgs" darbu, kā bija cerēts, šogad tomēr neatsāks. Jaundibinātais uzņēmums "KVV Liepājas metalurgs" ražošanu plāno atsākt janvāra otrajā pusē. Vispirms sāks strādāt velmētava, bet elektrotērauda kausēšanas cehā ražošana...

Celtnieks/LSPA viesos sakauj Ogre/Miandum

Šovakar Latvijas vīriešu handbola Virslīgas spēlē turnīra vicelīderi "Celtnieks/LSPA" izbraukumā ar 32:21 sakāva vicečempionus "Ogre/Miandum", nostiprinoties otrajā pozīcijā. 

Gaismas bērni

Cilvēks mazliet aug katru mīļu dienu. Es šodien Izaugu tā uzreiz un daudz! Es vairs neesmu tā, kas vakar, tā kas vēl šorīt, pirms satiku šos Dieva bērnus, kuri lasa cilvēka emocijas kā atvērtas grāmatas. Un esmu Laimīga, ka ar Gliemežvāka Rūķi bija kopā pats labākais briedis pasaulē Rūdis . Gliemežvāks sev uzdāvināja Ziemassvētkos iespēju, ko darīt […]

[Virsraksts nav norādīts]

Rīt būs pienākusi neticami ilgi gaidītā pēdējā skolas diena, un es tikko sapratu, ka man atkal būs sestdienas un svētdienas... un tas mani biedē. Jo ko gan es iesākšu ar divām brīvām dienām nedēļā (un darba dienām, kas beigsies piecos, nevis pusdesmitos) ?!

Zinu, ka, asaras rīdama, rakstīšu maģistra darbu, bet tas vēl pašlaik apziņā nav iesēdies.

Divos teikumos VIII

Džons Benvils – The Sea. Droši vien patiktu labāk, ja ielasītos dziļāk, bet, no otras puses, romānā nebija nekā, kas mani vilinātu lasīt dziļāk. Tāpēc šūpojos pa virspusi, reizēm nožāvājoties, reizēm pievēršot uzmanību te šim, te tam, bet beigās nopriecājoties, ka varu ķerties pie nākamās grāmatas.

Džanete Mareja – Hamlet on the Holodeck: The Future of Narrative in Cyberspace. Nu jau neglābjami novecojusi grāmata, taču datorspēļu/interaktīvajiem naratīviem nav veltītas daudzas jaunākas grāmatas. Dažas domas par atšķirīgajiem naratīvu veidiem un izpausmēm joprojām bija interesantas, taču visam cauri pārāk spēcīgi vijās deviņdesmito gadu kaifs par Virtuālo Nākotni.

Haruki Murakami – Norwegian Wood. Brīžiem bija sajūta, ka lasu drusku infantīla tīneidžera fantāziju par mīlasstāstu, kas nekādā ziņā nepārsit vidēja SF romāna attiecību iztirzāšanas līmeni. Kad beidzu gaidīt kaut ko vairāk, bija pat visnotaļ forši, bet reizēm tomēr uznāca smiekli (“when you wank tonight, will you please think of me?”).

Gracia Deleda – Mīlestības apzīmogotie. Nobels ta Nobels, bet stāsti šeit lielākoties bija pārāk vienveidīgi un sentimentāli, lai būtu vērts lasīt ne tikai vēsturiskas intereses dzītam vai viedokļa uzlabošanai par latviešu klasiķiem. Dažiem gan bija kāds interesants pagrieziens un negaidīts risinājums citādi Deledas ārkārtīgi iecienītajam sižetam “maiga lauku dvēsele satiek vilku jēra ādā”, kas ļāva noticēt 20. gadsimta klātbūtnei viņas dzīvē.

Džordžs Sanderss – Tenth of December. Maigi literāri fantastiski īsstāsti par tuvāku vai tālāku nākotni vai absurdā novestām mūsdienu īpatnībām. Gandrīz visos gabalos bija kāds apdauzīts tēls, kas pie beigām sāka traucēt, tāpat kā tieksme katrreiz noapaļoties laimīgās beigās, taču lielākā vaina, ko var piesiet ir izcilu stāstu iztrūkums – šeit ir tikai labi darbi.


Kā internetā nopelnīt miljonu? Pietiek tikai ar ideju!

867.jpg

Pirms 10 gadiem kāds interneta lapas izveidotājs ar pavisam vienkāršu ideju kļuva par miljonāru. Alekss Tju 2005. gadā sāka veidot mājas lapu «Million Dollar Homepage» kas principā bija tīra baneru siena.

Vecais labais joks ar Tvnet salīdzināšanu.

21983.jpg

Vecais labais joks ar Tvnet salīdzināšanu.

The Loft

Kinostudija “Dark Castle Entertainment” un režisors Erik Van Looy(“Loft”) piedāvā jaunāko trilleri, rimwiku 2008 gada Beļģu filmai “Loft” ar lieliskiem aktieriem galvenajās lomās. Filmas pirmizrādi ASV kinoteātros demonstrēs 2015 gada janvārī. Jaunākā filma “The Loft” Režisors:  Erik Van Looy Žanrs:  trilleris Aktieri:  Wentworth Miller, James Marsden, Karl Urban, Rhona Mitra , u.c. Izlaiduma gads: 2014

Mūžizglītības centrs gada nogalē pateicas sadarbības partneriem

17. decembrī Mūžizglītības centrs (MC) aicināja savus sadarbības partnerus no fakultātēm un universitātes administrācijas uz svētku pasākumu, lai pateiktos par sadarbību šajā gadā un kaldinātu jaunus plānus un darbus nākotnē.

„Tuvojoties Ziemassvētkiem un gada noslēgumam, vēlējāmies nedaudz apstādināt nerimstošo darbu plūsmu un uz īpašu pēcpusdienu aicināt visus tos LLU darbiniekus, kas 2014. gadā ir sadarbojušies ar MC un palīdzējuši nodrošināt tā darbību. Mūsu labvēļu vidū ir gan dažādu fakultāšu mācībspēki, kas vada kursus, gan administrācijas pārstāvji un vadība,” stāsta MC vadītāja Ilvita Švāne.

Īpašus vēlējumus un Ziemassvētku piparkūkas saņēma Lauksaimniecības, Pārtikas tehnoloģijas, Lauku inženieru, Veterinārmedicīnas fakultāšu un Izglītības un mājsaimniecības institūta mācībspēki, kuru piedāvātie tālākizglītības un profesionālās pilnveides kursi ir pieprasīti un plaši apmeklēti, kā arī Studiju, Zinātnes un projektu attīstības, Komunikācijas un mārketinga, Administratīvā, IT un zinātniskā aprīkojuma, Finanšu plānošanas un Resursu uzskaites centru darbinieki, kas ikdienā palīdz veikt MC funkcijas.

Pasākumā piedalījās arī Jelgavas 4. vidusskolas skolēni, kas rūpējās par ziemīgi muzikālu noskaņu.

LLU MC jau septiņus gadus ir viena no universitātes struktūrvienībām, kuras mērķis ir veicināt mūžizglītības pieejamību, piedāvājumu un attīstību augstskolā, nodrošinot tālākizglītības kvalitāti ikvienam, kas mācās, strādā, meklē darbu vai plāno tālāko izglītību un karjeru, lai sekmētu personības attīstību atbilstoši darba tirgus prasībām, kā arī savām vajadzībām un interesēm.

Shutters

Gulbenē norisināsies tradicionālais lauku labumu Zaļais tirdziņš

Jau no agra 20.decembra rīta, Gulbenes dzelzceļa stacijas ēkā notiks tradicionālais lauku labumu Zaļais tirdziņš, šoreiz Ziemassvētku noskaņās!

Tirdziņa apmeklētājiem būs iespēja iegādāties vairāku veidu svaigos dārzeņus, skābētos kāpostus, dažādus sierus, gaļas kūpinājumus, zivis- gan svaigas, gan kūpinātas un citus pašmāju labumus, Medu piedāvās bitenieki un turpat līdzās smaržos zāļu tējas un kraukšķīgas piparkūkas. Amatnieku darinājumi būs noderīgi gan ikdienai gan svētku dāvanām, atliek vien izvēlēties – keramika, adījumi, audumi, rotaslietas un citas mīļām rokām darinātas lietas.

Vairāk informācijas pa tālr.20277265 vai e-pastu: razots.gulbene@inbox.lv

Organisko vielu atradumi uz Marsa

Vai marsieši eksistē? Varbūt dzīvība uz sarkanās planētas ir pastāvējusi senatnē? Šie jautājumi noteikti ir vieni no aktuālākajiem mūsdienās ne tikai zinātnieku aprindās. Rast skaidrību palīdz daudzie aparāti, kas gan rinķo ap Marsu, gan strādā uz tā virsmas. Viens no šādiem aparātiem ir NASA Curiosity, kas apkārtējā atmosfērā konstatēja strauju metāna daudzuma pieaugumu, kā arī atklāja organiskās molekulas urbumos iegūtajos paraugos.

Dod asinis!

Asins rezervesKā ziņo Valsts asinsdonoru centrs, šobrīd ir iespaidīgs asins rezervju deficīts un ja ātri nerīkosimies, uz svētkiem asiņu varētu trūkt pavisam. Sociālajos portālos tiek aicināts ziedot jebkuras grupas asinis, bet kā redzams grafikā, jo īpaši trūkst 0- un AB- grupu asinis. Pats arī labprāt tās nodotu, bet tā kā esmu saķēris iesnas, tad visticamāk manas asinis šobrīd neņems. Ceru līdz Ziemassvētkiem atgūt veselību un asinis tomēr nodot, taču kamēr veseļojos, varu vienīgi aģitēt to darīt citiem! Mums (sabiedrībai) vajag tavas asinis! :naac:

 

Asins nodošanas process principā ir nesāpīgs, ja neskaita dūrienu pirkstā un vēnā, un kopā ar anketas aizpildīšanu, analīžu taisīšanu, ārsta interviju un pašu “noliešanu” tas prasīs ne vairāk kā stundu tava dārgā laika. Taču tas, ko tu varu darīt ziedojot šo vienu stundu ir dot citam pretī ļoti daudz stundu dzīves, kura tiks glābta. Parasti svētkos notiek daudz negadījumu, tāpēc vari būt pilnīgi drošs, ka tavas asinis patiešām kādam noderēs. Kā redzams zemāk tabulā, lielākājā daļā gadījumu tavas asinis var būt noderīgas arī citu grupu un rēzus asins nēsātājiem. Un tas vēl nav viss! Kā pateicību par savu laiku saņemsi materiālu kompensāciju un maisiņu ar našķiem. Un ir vēl kaut kas. Tavu nodoto asiņu vietā organisms sāks ražot jaunas, kā rezultātā tavs organisms tiks pie svaigām asinīm, kas radīs viegluma un svaiguma sajūtu.

UPD.! Iegūsi arī izziņu, kuru iesniedzot savam darba devējam, iegūsi 1 papildus atvaļinājuma dienu! ;)

Asinsgrupu savstarpējā saderība

Asinsgrupu savstarpējā saderība

Asinis vari nodot vairākās vietās Rīgā, tajā skaitā pašā Asinsdonoru centrā, vai izbraukuma autobusā. Sīkāka un aktuālā informācija – donors.lv! :naac:

Rallijkross: J.Beļakovs: „Ļoti vērtīga vizīte Turcijā!”

Pēc vizītes Turcijā, kur Latvijas jaunieši aizvadīja RX Lites klases rallijkrosa mašīnu izmēģinājumus, jauniešu sporta entuziasts Jānis Beļakovs ir ļoti apmierināts ar redzēto gan trasē, gan automašīnu rūpnīcā, kur tiek gatavotas RX Lites mašīnas.

„Esam veiksmīgi atgriezušies. Iespaidi, protams, ļoti pozitīvi. Ne katru dienu ir iespēja braukt pa F-1 trasi, doties pie pasaules čempionu komandas, un veselu dienu būt kopā ar viņiem. Visiem jauniešiem bija iespēja nobraukt 17 apļus sacīkšu režīmā, un baudīt fantastisko dienu, kas bija gan saulaina, gan silta un emocijām ļoti bagāta. Patīkami, ka bija iespēja izrunāties ar RX Lites promoteriem, kompānijām First Coner, IMG, OlsbergsMSE vadību un braucējiem (žēl, ka nebija Reinis). Secinājums ir viens — rallijkross ļoti strauji attīstīsies! IMG ir panācis vienošanos ar FIA par 20 gadu sadarbību, un tas nozīmē, ka viņi ļoti nopietni strādās, lai rallijkrosa mānija pārņemtu pasauli! Man ļoti patika OlsbergsMSE vadītāja vārdi par rallijkrosu, ka kādreiz rallijkross bija braucēja karjeras norieta seriāls, bet tagad pāris gadu laikā ir kļuvis pa jauno un talantīgo braucēju cīņu vietu. Lielākais jautājums ir, kas notiks, un kādā virzībā FIA ar IMG spēs risināt jautājumus ar lielo vēlmi ienākt seriālā rūpnīcu komandām un, kas tajā brīdī notiks ar privātajām komandām. Visas dienas garumā bija pastiprināta interese no preses un TV puses. IMG pārstāvis ik pa laikam pasauca malā kādu jaunieti un personīgi intervēja.”

„Man šķiet, ka jebkuram jaunietim tā bija kā maza daļiņa no sapņa piepildījuma par iespēju izbraukt ar RX Lites mašīnu, pavadīt dienu nepiespiestā atmosfērā ar pasaules ātrākajiem braucējiem un ticēt tam, ka kādu dienu viņi paši arī var būt starp pasaules ātrākajiem braucējiem. Man šķiet, ka visi jaunie braucēji parādīja atzīstamu sniegumu, un viņi paši varēja pārliecināties un gūt to ticību, ka braucot ar līdzīgām mašīnām viņi visi varbūt konkurētspējīgi. Neoficiāli tika ņemti laiki, bet tas tiešām bija ļoti formāli, jo katrā mašīnā līdzi brauca instruktors un kontrolēja katra braucēja spējas, lai nesabojātu tehniku. Līdz ar to rezultātam šajā pasākumā bija vairāk nekā formāla nozīme, jo, ja, Francijas jaunajai zvaigznei Sirilam Reimonam un dānim Ulrikam Linnemanam atļāva braukt ar pilnu gāzi arī trases bīstamākajās vietās, tad pārējiem tajās vietās lika piebremzēt. Domāju, galvenais no visas šīs testu dienas ir tas, ka jebkurš jaunietis guva vērtīgu pieredzi, un beidzot testus katrs sevī guva vēl lielāku iekšējo ticību un pārliecību par savām spējām!”

„Viennozīmīgi varu teikt, ka Nitišu un Latviju tagad zina visi, un tas ļoti palīdzēja kontaktējoties ar citas valsts braucējiem. Liels paldies par to Reinim, jo nebija vairs jāskaidro kas mēs tādi esam. Cerams, ka jau tuvākajā nākotnē bez Nitiša un Baumaņa vēl kāds spējīgs jaunietis no Latvijas pratīs nest Latvijas vārdu rallijkrosā, un teikt, ka Latvijā ir spēks un mēs esam rallijkrosa lielvalsts.”

„Dienas beigās visiem bija iespēja apmeklēt RX Lites rūpnīcu, kur tiek ražotas šīs mašīnas, un pārliecināties par projekta nopietnumu un augstākā līmeņa tehnoloģiju pielietojumu šo mašīnu būvniecībā. Neilgi pirms mums rūpnīcu bija apmeklējis arī Turcijas prezidents. Braucēji tika iepazīstināti ar vissmalkākajām niansēm mašīnas būvniecības procesā, drošībā, mašīnas dzinēja un transmisijas uzbūvē.”

„Kādi secinājumi? Nākamie divi, trīs gadi parādīs, kā pasaules rallijkrosa čempionāts un RX Lites attīstīsies. No IMG puses ir liels atbalsts jauniešu klases izveidei pirms SuperCar, un doma ir jau 2016. gadā rīkot pilnu pasaules čempionātu RX Lites klasē jauniešiem, paralēli SuperCar. 2015. gads ir vēl kā kompromisa gads no IMG puses, kad RX Lites notiks septiņu posmu seriāls, un paralēli būs Super 1600 klase. Līdz ar to potenciāli dažiem no Latvijas rallijkrosa jaunajiem censoņām ir iespēja būt pirmajiem arī pasaules RX Lite seriālā. Sekosim līdzi nākamajam gadam un notikumu attīstībai!”

Foto: RX Lites testi Turcijā

6 patiesa līdera pazīmes

Ne visi vadītāji ir arī labi līderi. Īsta līdera būtība ir gandrīz netveram un parādās tā ikdienas attiecībās ar cilvēkiem. Kādas tad īsti ir patiesa līdera pazīmes?

1. Drosme izrādīt savu ievainojamību
Nereti padoto uztverē priekšnieks nav vienkārši cilvēks, priekšnieks ir BOSS. Tāpēc atklājot savu ievainojamību, brīžos kad vadītājs griežas pie padotā pēc padoma vai palīdzības, tiek nojaukta mākslīgā barjera kas atdala vadītāju no ierindas darbinieka. Šādi padotais tiek it kā pacelts, atzīstot ka darbiniekam piemīt kaut kādas priekšrocības attiecībā uz pieredzi vai zināšanām.

2. Prasme nemanāmi stimulēt uz rīcību
No darbinieku viedokļa to idejas vienmēr ir labākas. Tāpēc nevajag padotajiem cilvēkiem sīkumos izskaidrot uzdevumus kuri tiem ir jāpaveic. Tā vietā labāk padotajiem attēlot kopējo uzdevuma ainu. Šādi ļaujot padotajiem pārņemt vadītāja idejas kā savas un detalizēt tās. Šādi tiek radīta telpa iniciatīvas izrādīšanai. Un patīkamās emocijas kuras izjutīs padotie kalpos kā dzinulis darbībai. Tā rezultātā var panākt daudz vairāk ja tiek dotas precīzas instrukcijas.

3. Negaidīta uzmanības izrādīšana
Katram cilvēkam patīk ja pret viņu izrāda uzmanību. Un darbinieki nav izņēmums. Tādējādi ir jācenšas tam izmantot to nelielo laiku kas ir pieejams. Uzmanība ir jāizrāda nevis par lielām lietām kuras savu pienākumu ietvaros padotajiem ir jāpilda, bet gan nelielām, grūti pamanāmam lietām. Piemēram: kādā veidā padotajam tomēr ir izdevies pārliecināt šaubīgu klientu tomēr noslēgt darījumu, vai painteresēties par kāda cita veiksmīga projekta vai notikuma it kā nelielu, bet tomēr ne ne nenozīmīgu sīkumu.
Negaidīti pievēršot uzmanību kut kam pozitīvam un nenozīmīgam, tiek demonstrēt ka vadītājs redz padotā centienus. Un darbinieki jutīs savu nozīmību, to ka tos novērtē, kas savukārt liks tiem strādāt cītīgāk un ar lielāku atdevi.

4. Prasme parādīt ka darbinieki un vadītājs ir kopā
Nereti darbiniekiem ir grūti sajust ka viņi un vadība patiesībā ir “vienā laivā”. Tāpēc ir ļoti svarīgi darbiniekus par to pārliecināt. Un tas nebūt nav pa spēkam jebkuram.

5. Prasme neskopoties ar uzslavām. Arī ar nepelnītām.
Kaut arī ir pieņemts uzskatīt ka uzslavai ir jābūt labi izvērtētai balvai par kaut ko, tas tomēr tā ir ne vienmēr. Uzslava līdzīgi kā avanss var kļūt par to cerību izpausmi kuru cilvēks tā gaida. Ja šādi padotajā tiek atrastas kaut kādas īpašības par kurām tas iespējams pat nenojauš, tā padotais pieliks pūles lai tiktu attaisnota tā ticība kas šajā cilvēkā tika radīta.

6. Prasme ļaut padotajam saglabāt pašcieņu
Dažreiz gadās ka darbiniekiem ir nepieciešamas dažas dienas neplānota atvaļinājuma, vai kas cits. Šādos gadījumos darbinieks dodas pie sava vadītāj izlūgties tam vajadzīgo. Pat ja vadītājs nespējat dot šim cilvēkam to ko tam vajag un piepildīt tā lūgumu, tas tomēr var vismaz izrādīt uzmanību un līdzjūtību. Vadītājam ir jādod iespēja cilvēkam saglabāt pašcieņu. Demonstrēt padotajam savu pārākumu liekot padotajam atrasties lūdzēja lomā ir viena no visnepatīkamākajām uzvedības izpausmēm kuras var nodemonstrēt vadītājs.

The post 6 patiesa līdera pazīmes appeared first on Hitnet.lv.

Darba vieta: Sol Latvia

Zagļus kurus izdzina no L&T; par darbinieku krāpšanu,tagad stradā SOL par augstākā līmeņa priekšniekiem. Viņi(tādi ka Iveta un Anita) tagad turpinā taisīt naudu zem baibas spārna,maksajot strādniekiem VISMAZAKO algu,zinot ka viņiem par to nebūs jaatbild. Es pilnībā piekrītu,kā Arturs Vētra bija labs direktors un pievienojos tām komentāram - Kur skatās Somijas Sol turētāji?! Vidējais novērtejums: 1.33
Tavsdarbslv?d=yIl2AUoC8zA Tavsdarbslv?d=qj6IDK7rITs

Pārtrauc publisko apspriešanu par bīstamo atkritumu reģenerācijas iekārtu izvietošanu, ekspluatāciju un īslaicīgu uzglabāšanu nekustamajā īpašumā „Vecozoli”, Zaķumuižā

Ropažu novada dome 17. decembra sēdē nolēma pārtraukt publisko apspriešanu būvniecības iecerei bīstamo atkritumu reģenerācijas iekārtu izvietošanai, ekspluatācijai un īslaicīgai uzglabāšanai nekustamajā īpašumā „Vecozoli” Zaķumuižā, pamatojoties uz saņemto SIA „PrintPack Service“ iesniegumu ar lūgumu pārtraukt un atsaukt izsludināto publisko apspriešanu sakarā ar Zaķumuižas iedzīvotāju negatīvo attieksmi.

"Eži" un "Pogas" viesojās Igaunijā

jaunas2014041m13. decembrī Limbažu bērnu un jauniešu centra interešu izglītības pulciņu – bērnu kapelas “Eži” un vokālā grupa “Pogas” audzēkņi un skolotājas Sandra Budeviča, Dace Robule devās uz mūsu kaimiņvalsti Igauniju, lai kopā ar igauņiem koncertētu projektā “Ziemassvētki nāk”.