Intervija ar grupu "Olas"

Īsi pirms koncerta uz "Origo Summer Stage" skatuves, esam noķēruši populāro latviešu repa grupu "Olas", kura pirms neilga laika nākusi klajā ar savu muzikālo grāvēju "Prezidents", lai parunātu par grupas aizsākumiem, tuvākajiem nākotnes plāniem un par "Olu" veiksmes formulu.

GrupaKā jūs nonācāt pie domas sākt šādu projektu un vai sākumā bija pārliecība, ka tas cilvēkiem patiks?

Žanis: Šo projektu mēs kopā sākām, kad mācījāmies Rīgas Stradiņa universitātē (RSU). Sākumā nebija pārliecība par to, ka šī ideja aizies, bet ārzemēs bija ļoti daudz piemēru, kad tiek darītas līdzīgas lietas, veidota līdzīga mūzika, kas aiziet un kļūst populāra, ka ar mūziku var spēlēties un jokot.

Reiks: Arī ballītēs cilvēki ļoti viegli pavelkas uz tādām "fun" lietām, nevis, pieņemsim, uz to nopietno "štelli", kuru tu vari viens pats klausīties austiņās. Ja ir kaut kas smieklīgs, cilvēki to grib "nošērot" un tas aiziet tālāk.

Kā jūs paši dzirdat savu mūziku?

Reiks: Mēs no paša sākuma izdomājām, ka būsim tie, kas runās to, ko gribēs un "Olas" būtībā simbolizē to, ka mums ir dūša, lai pateiktu patiesību un tas cilvēkiem patīk. Savu mūziku mēs dzirdam kā diezgan rupju un bravūrīgu, bet ar laiku esam sapratuši, ka ir jātaisa vairāk "fun", izvairoties no rupjiem lamuvārdiem.

Kas bija tas pagrieziena punkts, kad jūs to sapratāt?

Reiks: Principā pēc dziesmas "Zvaniņš Skan" mēs sapratām, ka tas jau bija par traku no mūsu puses un galvenais faktors bija tas, ka mūs klausās daudz "mazie". Bet no otras puses mēs arī uzskatām, ka pasaulē nekas ievērības cienīgs nebūtu izveidots, ja visi domātu par to, ko domās un dzirdēs mazi bērni. Tā ir vecāku problēma, vecākiem ir jāskatās un jākontrolē, ko bērni klausās. Pagrieziena punkts bija arī tas, ka sākām uzstāties un runāt dažādos sabiedriskajos medijos, kad visi mūs sāka rādīt plašākai sabiedrībai, var teikt tad, kad izgājām ārpus interneta. [..] Mēs sapratām, ka bez lamuvārdiem tas nebūs sliktāk, bet būs tikai labāk.

Žani, tu pats sevi neuzskati par reperi.Kā tu nanonāci līdz tam, ka tu saprati, ka reps ir tas, ko vēlies pamēģināt?

Žanis: Es nezinu, jo es īstenībā neesmu pamēģinājis to repu, es joprojām uzskatu, ka tas, ko mēs darām, tas nav reps.

Reiks: Sākumā bija vienkārši tā, ka es Žanim uzrakstīju tekstu...

Žanis: Nē, tu man neuzrakstīji tekstu.

Reiks: Viņš nekad neatzīs, ka es viņam uzrakstīju tekstu. (abi smejas)

Žanis: Nu, labi, varbūt pirmajā tekstā viņš man mazliet ir palīdzējis, bet pēc tam es pats sāku rakstīt un tagad visi teksti top no manis. Es nekad nebiju domājis par to, kā būs, kad es to pamēģināšu. Ja es būtu domājis, tad es nezinu, vai tas būtu sanācis, jo es nezināju, vai es spēju uzstāties. Piemēram, Reikam jau bija kaut kāda pieredze tajā laikā, bet es pats nezināju un nebiju domājis, kā tas būs stāvēt pie "miķa", ierakstīt dziesmu, tas vienkārši viss tā aizgāja.

Kādas bija tavas pirmās sajūtas uz skatuves, pirmais uznāciens?

Reiks: Pirmais koncerts uzreiz "Coyote Fly"!

Žanis: Uztaisījām dziesmu "Daudz Naudas" un mums uzreiz tajā pašā dienā uzraksīja un pateica, ka taisām konci. Mēs pat nebijām neko plānojuši, bet "Ok, taisām konci!". Uztraukums. Es domāju, ka Reikam tobrīd bija tādas pašas sajūtas, mēs abi bijām uztraukušies. Bet bija baigi forši!

Kāds ir jūsu dziesmu veidošanas process? Kā jūs izdomājat, par ko skaitīsiet nākamajā dziesmā?

Reiks: Ir dažādi. Katru reizi tās idejas vienkārši kaut kā pašas atnāk. Dažreiz vienkārši ir kaut kāda aktuāla tēma, par kuru var forši "piedurties", dažreiz vienkārši kāda ideja, jo dziesmas "Vāram Putru" un "Dzīvoju Pie Mammas" nav aktualitātes, tie nav kaut kādi pēkšņi notikumi.

Žanis: Piemēram "Zemgus Girgensons", jā, tā bija diezgan aktuāla tēma, bet, manuprāt, mēs paši to tēmu uztaisījām vēl aktuālāku, nekā tā bija iepriekš. Jā, par viņu runāja, bija tas balsojums, bet beigās sākās pavisam kaut kāds tracis ar to visu.

Bet tajā pašā laikā dziesma "Prezidents" - laiks un aktualitāte, tas bija plānots, vai ne?

Žanis: Jā, bet mēs patiesībā gribējām to nedaudz ātrāk.

Reiks: Nu jā, jo mēs visu darām pēdējā brīdī. Mēs arī "Zemgus Girgensons" gribējām nedaudz ātrāk, jo viņam trīs dienas pirms izdevām klipu bija dzimšanas diena un tad tas viss būtu aizgājis vēl tālāk un vērienīgāk. Un arī, ja "Prezidents" būtu mazliet laicīgāk, tad tas aizietu vēl labāk, taču mēs esam apmierināti. Viss ir kārtībā!

Kas, jūsuprāt, ir jūsu mērķauditorija?

Reiks: Man liekas, ka visa Latvija. Nu, pieņemsim, 7 gadiem līdz 35 gadiem. Ir trīsdesmit gadīgi cilvēki, kuri brauc savos "bumeros" un liek "Daudz Naudas" un klausās. Ir daudzi, kas nāk klāt un sveicina, saka: "Veči, ir kruti!".

Žanis: Es nezinu, kāpēc ir izveidojies tāds stereotips, ka "Olas" klausās cilvēki ar zemu intelekta līmeni, bet ir arī daudzi sabiedrībā pazīstami cilvēki, kas mūs klausās un es nedomāju, ka viņi ir galīgi...

Reiks: Ir tā, ka daudzi domā, ka "Olas" klausās tikai mazi bērni, bet tajā pašā laikā mums ir pilnas zāles un koncerti, kur ieeja ir tikai no 18.

Žanis: Arī statistika youtube rāda, ka mūs visvairāk klausās tieši no 18 līdz 25 gadiem un bērni mums ir vismazākā auditorija.

Kādi ir jūsu plāni tuvākā un tālākā nākotnē? Vai vēlaties sasniegt jaunas virsotnes - varbūt Eirovīzija?

Reiks: Ja godīgi, tad mēs gribētu uztaisīt kaut ko starptautisku, piemēram, kad aizgāja "Girgensons", ja tas būtu angliski, tad tas aizietu daudz iespaidīgāk.

Žanis: Personīgi es gribētu iziet uz starptautisko tirgu, bet pamēģināt to izdarīt ar latviešu valodu. Varbūt tas būtu piedziedājums angliski vai kas cits, bet tas būtu forši, ja mēs to izdarītu latviski. Līdzīgi kā to izdarīja "Psy" ar savu valodu. Bet es noteikti varu pateikt, ka mēs pārsteigsim un ir jau idejas, kā mēs to paveiksim.

Vai esat piedzīvojuši kādu interesantu atgadījumu saistībā ar grupas nosaukumu?

Reiks: Jā, diezgan bieži gadās kaut kas smieklīgs. Reiz bija tāds atgadījums "McDonalds", kad pienāk pie mums džeks ar čeku un paprasa autogrāfu: "Meitenes jūs nezina, bet es zinu, vai nevarētu parakstīties?" uz ko es atbildēju: "Jocīgi, parasti jau meitenes vairāk skatās uz tām olām!". (smejas)

Konkursa Foto #6Piektās kārtas pareizā atbilde - mākslīgās pilsdrupas Aldara parkā, Sarkandaugavā. Pareizās atbildes šoreiz iesūtījuši RedStar7 un Inese Grīnberga, saņemot katrs pa 2 punktiem.

Šoreiz jau cietais rieksts (lai gan zinošie un aktīvie konkursanti, šķiet, nav pārsteidzami ne ar ko). Par pareizu atbildi būs 5 punkti. Atbildes var iesūtīt līdz piektdienai, 3. jūlijam, plkst. 20.00.

Konkursā un cīņā par 30 eiro balvu, kā arī fotogleznu ar pēc izvēles kādu no PhotoRiga.com publicētām bildēm, varat iesaistīties jebkurā mirklī. Ar noteikumiem detalizēti iepazīstieties šeit: http://www.photoriga.com/2015/06/photorigacom-konkurss.html.

Sega EDUARDAM

DSC_0094.JPG

DSC_0095.JPG

DSC_0097.JPG

DSC_0098.JPG

DSC_0099.JPG

DSC_0101a.jpg
Nr.09/06/2015
110x120 cm

Līdzsvarota cilvēka piezīmes

Kamēr cepiens par imkas kārtējo gājienu nav sasniedzis apogeju, gribējās apskatīt jautājumu filosofiski. <br /><br />Pirmkārt, taisni brīnums, ka Krievijas propogandas mašīna līdz šim nebija pievērsusies Kalņinam personīgi. Nu tas ir noticis. Viņš tagad ir oficiāli pārgājis frontes līniju un sācis brāļoties ar ienaidnieku. Kas tālāk?<br /><br />Kā zinām, sevi cienošas nācijas tādas lietas nepiedod (Knuts Hamsuns).<br /><br />Un jo sevi cienošāka nācija ir, jo mazāk cerību uz piedošanu (turki tur kaut kādi).<br /><br />Bet ja tev nav laimējies piedzimt ar kādu talantu un iegūt popularitāti, tad pat lodi pierē neesi pelnījis, var izvilkt uz ielas aiz matiem un nospārdīt (pēckara francija-itālija tur visāda).<br /><br />Bet ko darīt ar nordiskām īpašībām apveltītiem pusāriešu-pusčurku somugrbaltiem? Pat ja pieņem versiju par vecuma izkūkojienu (kam es nepiekrītu), kādai jābūt ir cilvēka cienīgai reakcijai?<br /><br /><br />Un kurš vispār ir teicis, ka Kalniņa mūzika ir bijusi patriotiska? Skaista - jā, ģeniāla pat - jā, bet patriotiska? Ņemsim kaut vai "Asni saknes akmenī dzen...". Vai nav skaista dziesma?! Ja neievērojam kontekstu, var pat teikt, ka vienā līmenī ar "... savējie sapratīs...". Vai tas, ka Komūnistu partijas biedrs I. Ziedonis dziesmas teksta beigās pielīmēja Leņinu, kaut ko maina šajā Kalniņa mūzikā? Nē. Bet tur jau tā lieta, ka visām Kalniņa dziesmām patriotiskumu, latviskumu piešķīra citi. Bez viņiem šī mūzika varētu būt arī ģeniāls slavinājums Kim Ir Senam, pa piemēru.<br /><br />Man visu laiku skaistākā dziesma ir "Dūdieviņš", kas radusies no ģeniālā Vizmas dzejoļa "Dziesma par dūdieviņu". No izsāpēta, izslimota dzejoļa, kā rakstīja pati Belševica.<br /><br />Nu ko tad? Manuprāt, pareizā attieksme bija korim "Balsis", kas aizbrauca pie Kalniņa un nodziedāja viņam paša sacerēto "Lūgšanu" ar Leonīda Breikša vārdiem (kura nāves vieta Krievijā nav zināma). <br /><br />Bet sabiedriskā telpā imku vajadzētu ignorēt. Kas diemžēl nav reāli.

Rīt sākšu strādāt topošā Liepājas Lielajā Dzintara koncertzālē

... montēšu 1001 krēslu (aptuveni ...), kādu mēnesi. Darba sākums jau daudzkārt bija atlikts, sākot no 20. maija. Bija vakar jāsāk, pārcēla uz nākamās nedēļas pirmdienu, bet šodien rīdzinieki izlēma ka brauks rīt! Esmu savācis 4 liepājniekus, sevi ieskaitot, un vēl būs 6 rīdzinieki, divi no Rīgas krēslu fabrikas un četri no man galvenā darba devēja www.realkt.lv.

Tātad ir gaidāmi mazi sižeti, no manis, par šī objekta nobeigšanas fāzi!

Aicinām uz semināru par aktuālajām atbalsta iespējām uzņēmējdarbībā un lauksaimniecībā

Ropažu novada pašvaldība sadarbībā ar Latvijas lauku konsultāciju un izglītības centra Siguldas nodaļu organizē informatīvu bezmaksas semināru „Par Lauku attīstības programmas aktualitātēm un pasākumiem”.

Semināra laikā varēs uzzināt par  aktuālajām atbalsta iespējām uzņēmējdarbībā un lauksaimniecībā Eiropas Savienības Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai (ELFLA) un Lauku attīstības programmas (LAP) 2014.-2020. ietvaros (piemēram, „ieguldījumi materiālajos aktīvos”, „jaunie lauksaimnieki”, „mazo saimniecību attīstība”), par kurām informēs Latvijas lauku konsultāciju un izglītības centra Pierīgas nodaļas vadītāja Kristīne Ragaine-Volnianko.

Savukārt Ropažu novada pašvaldības Vides pārvaldības speciālists Jānis Blaus sniegs informāciju par atbalstu meliorācijas sistēmu pārbūvei un atjaunošanai, kā arī pastāstīs, kādēļ dažiem grāvjiem ir plānots piešķirt pašvaldības nozīmes koplietošanas meliorācijas sistēmas statusu.

Darba vieta: Mfd Medicīnas Firma

Поработал до первой "зарплаты", которую получил через 2 месяца вместе с трудовым договором подписанным задним числом, в котором объем зарплаты вообще не оговаривается!!! "Зарплата" просто смешная - не окупила даже затрат на дорогу! С подобной ситуацией столкнулись и другие коллеги, очевидно это элемент кадровой политики заведения. При приеме на работу главврач Мурачковская откровенно врет, рассказывая сказки о расширении клиники и о наборе новых специалистов. В реальности дефицит специалистов вызван огромной их "текучкой" из-за нежелания администрации честно платить за работу. Компетентность и уровень подготовки оставшихся работников, в целом соответствует зарплате... В клинике царит полный бардак и хаос. Как подобное заведение проходит сертификацию, большой вопрос Инспекции здоровья.... Уважаемые коллеги, врачи, медсестры! Обходите заведения этой группы стороной! Здесь обманывают медиков!!!!! Vidējais novērtejums: 2.33

Zemeņu un brūninātā sviesta mafini

Zemeņu sezona pilnā plaukumā! Senāk pret zemenēm konditorejas izstrādājumos skatījos ar skepsi, bet izrādās ceptas zemenes garšo lieliski! Sviestu brūnināju pirmo reizi, bet noteikti ne pēdējo, jo tas gala rezultātam piedeva īpaši dziļu garšu, kopā ar mazliet skābajām zemenēm – lieliski.  Izejvielas: 70 grami sviesta 220 grami cukura 2 olas 1 tējk. vaniļas ekstrakta 120...

lasīt talāk »

NEPLāPā

  • žurnālisti nosacīti “pret” NEPLP atlaišanu:

Latvijas Žurnālistu asociācija (LŽA) aicina uzsākt Nacionālo elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) darba sistemātisku izvērtēšanu, izveidojot sabiedrisku komisiju. Asociācija arī gatava deleģēt savu pārstāvi darbam šādā komisijā, kā arī sola pievērst Eiropas Drošības un sadarbības organizācijas (EDSO) uzmanību mēģinājumam atlaist NEPLP.

  • deputati  “par” un “pret” NEPLP atlaišanu :

LR1  01.06.2015. raidījums “Krustpunktā” par NEPLP

vara bungas: Galvenais saprast cik patiesas ir rupes par NEPLP neatkarību vai  nodokļu maksātāju līdzekļu taupīšanu. Nav mazsvarīgs jautājums 4GW apstākļos.


Tagged: 4GW

Motherboard INTEL AA 624415- 211 (60 MHz)

Mama_INTEL_AA_624415_211

Mama_INTEL_AA_624415_211_2

Mama_INTEL_AA_624415_211_3

Mama_INTEL_AA_624415_211_4

Paldies Andrejam

=============================================================================================================

CPU Intel Pentium 60 MHz, имеет 4 разъема для SIMM 72-контактный, 4 х ISA, 3 слота PCI, 2 IDE, FDD 1, 2 RS232 и 1 LPT.

Latvieši Londonā tiek nemitīgi maldināti.

19175.jpg

Latvieši Londonā tiek nemitīgi maldināti.

„VEGA 1” pludmales volejbola līga jau otro reizi šogad „ver durvis” sportot gribētājiem

Šodien, 1. jūlijā, Liepājas pludmalē pie centrālās glābšanas stacijas norisināsies otrais „Vega 1” pludmales volejbola līgas posms. Atgādinām, ka kopumā šajā vasarā norisināsies pieci posmi un to sākums ir nemainīgi pulksten sešos vakarā

Noderēs! Ceļojuma aplikāciju TOP 8

Vasara ierasti ir atvaļinājumu, ceļojumu un pārgājienu laiks, taču, lai viss iecerētais izdotos kā plānots, nepieciešana rūpīga gatavošanās. Kur atrast aviobiļetes un naktsmājas? Kā neapmaldīties svešā pilsētā? Kā uzņemt elpu aizraujošus skatus? Samsung Electronics produktu eksperts Jānis Lejnieks iesaka aplikācijas, kuras, lejupielādējot savā viedierīcē, zini – brauciens izdosies. 

Jelgavas pils kapenēs atgriezīsies Kurzemes hercoga Jēkaba mātes hercogienes Sofijas sarkofāgs

2. jūlijā pulksten 15.00 Rundāles pils muzeja ekspozīcijā Kurzemes hercogu kapenes Jelgavas pilī notiks Kurzemes hercoga Jēkaba mātes hercogienes Sofijas sarkofāga un viņas pārapbedīto mirstīgo atlieku iesvētīšana, informēja Ruta Bemberga, Rundāles pils muzeja sabiedrisko attiecību speciāliste.

Sarkofāgu iesvētīs Latvijas ev.luteriskās baznīcas arhibīskaps Jānis Vanags, svinīgo uzrunu teiks Kurzemes bruņniecības pārstāvis barons Oto fon Grothuss.

Kurzemes hercoga Vilhelma sieva hercogiene Sofija (1582 – 1610) apbedīta alvas sarkofāgā, kas sākotnēji bijis krāsots un zeltīts, pēc formas līdzīgs hercogienes Annas sarkofāgam (seššķautņu prizma ar kasti un vāku), bet Sofijas sarkofāgs ir greznāks, ar lielāku alvas lējumu daudzveidību. Starp kasti un vāku uz paplatinātas malas atradusies ažūra dekoratīvā līste ar arabeskas motīvu. No alvas dekora rotājumiem raksturīgas hermas, eņģeļu galviņas un tradicionāli lauvu galvas ar riņķiem mutēs.

Uz sarkofāga vāka virsmas ar pāreju uz sāniem bijis piestiprināts krucifikss, bet virzienā uz galvgali iestiprināts stikla lodziņš, caur kuru varēja redzēt pāragri mirušo hercogieni ar plīvuru un zīda vainadziņu. Uz sarkofāga sāniem ir iegravēti četri ģerboņi. Galvgalim tuvākajā labajā pusē iegravēts Braunšveigas ģerbonis, bet kājgaļa daļā – Brandenburgas ģerbonis. Kreisās sānu daļas galvgali grezno Prūsijas ģerboņa gravējums, bet tuvāk kājgalim izvietots Jīlihas-Klēves ģerbonis. Starp ģerboņiem – gravēti Bībeles teksti vācu valodā, ko izceļ ornamentālās gravētās joslas.

Sarkofāga restaurācijas darbus veikuši restauratori Arvis Druviņš un Jānis Līdaka, muzeja Zinātniskās restaurācijas nodaļas vadītājas Ainas Balodes vadībā.

"Mūsdienās sarkofāgs daudz zaudējis no sākotnējās greznības. No vāka augšdaļas nolauzts krucifikss, zudusi alvas plāksne virs stikla lodziņa, bet no vāka sānu un gala plaknēm zaudētas 11 eņģeļu galviņas un trīs lauvu galvu riņķi; arī dekoratīva vāzīte galvgaļa daļā. Uz vāka kreisās sānu plaknes divām vidējām eņģeļu galviņām saglabājušies tikai spārnu fragmenti," skaidro Balode.

Sarkofāga restaurācijas darbu izpildītājs Arvis Druviņš šo darbu uztvēris kā izaicinājumu. "Šoreiz uzdevums bija pietiekoši sarežģīts, pirmo reizi atlēju formas eņģeļu sejām, bija grūti uztvert kopainu kā izskatīsies dekoratīvā mala? Esošais fragments bija palicis no pirmās restaurācijas. Tagad, skatoties uz restaurēto sarkofāgu, esmu gandarīts par paveikto!"

2.jūlijā noslēgsies viens no Rundāles pils muzeja ekspozīcijas Kurzemes hercogu kapenes sarkofāgu restaurācijas projektiem, kuru finansiāli atbalsta Kurzemes Bruņniecības apvienotie fondi. Visi interesenti līdz Kurzemes hercogu kapeņu apskates sezonas beigām (31.oktobrim) aicināti apskatīt restaurēto sarkofāgu un pārējo ekspozīciju.

SERVO DRIVE FLEX

2015. gada pavasarī BLUM prezentēja savu gada spilgtāko sortimenta jaunumu – SERVO DRIVE FLEX jeb elektronisko atvēšanas sistēmu iebūvētai tehnikai, kas nodrošina iekārtas atvēršanu ar vieglu rokas uzspiešanu uz fasādes, neizmantojot mēbeļu rokturus. Šis jaunums ir kā punkts uz i jau līdz šim esošajai SERVO DRIVE produktu līnijai, kas elektronisko atvēršanu un aizvēršanu nodrošināja atvilktņu sistēmām […]

Pasaules galvenā blondīne Debija Harija kļuvusi 70 gadus veca

Trešdien, 1. jūlijā, savu 70. dzimšanas dienu svin "pasaules galvenā blondīne" – slavenās Ņujorkas new-wave grupas 'Blondie' vokāliste Debora Anna "Debija" Harija, populāro dziesmu 'Call Me', 'Atomic', 'Heart of Glass', 'Maria' un citu izpildītāja.

Google Photos samaitājusies seju atpazīšana

Google I/O 2015 ietvaros tika izziņota jaunā Google Photos lietotne un serviss, kas piedāvā vairākas unikālas iespējas, kuru skaitā ir automātiski efekti un attēlus iedalījums kategorijās. Google Photos serviss spējīgs atšķirt ēkas, dabasskatus, dzīvniekus un pat tik abstraktus notikumus kā dzimšanas dienas un izlaidumus.

Tomēr tiek ziņots, ka Google Photos automātiskās iespējas ir tālu no perfektām, jo daži afroamerikāņi tikuši nolamāti par gorillām, izsaucot milzīgu ažiotāžu sociālajos tīmekļos.

Google Photos, y’all fucked up. My friend’s not a gorilla. pic.twitter.com/SMkMCsNVX4

— diri noir avec banan (@jackyalcine) June 29, 2015

Google atbildējusi stundas laikā, ka Google Photos komanda jau pārskata šo pārpratumu. Google Photos jau nekas cits neatliek – tumšādainā nosaukšana par gorillu var izmaksāt ļoti dārgi. Google pārstāvis atklājis, ka dažreiz automātiskās iespējas var kļūdīties, turklāt Google strādājot pie ilgtermiņa servisa uzlabojumiem, kas novērsīs šādas nepilnības.

Like I understand HOW this happens; the problem is moreso on the WHY. This is how you determine someone’s target market.

— diri noir avec banan (@jackyalcine) June 29, 2015

@wiselar @louisgray @jackyalcine I wish it were. Until recently, it was confusing white faces with dogs and seals. Machine learning is hard.

— Yonatan Zunger (@yonatanzunger) June 30, 2015

Kremlis neredz jēgu iniciatīvai pārbaudīt Baltijas valstu neatkarības leģitimitāti (papild.)

_irinovskis_vladimirs_itar-small.jpg

Viņš paudis prieku, ka Krievijas Ģenerālprokuratūra sākusi pārbaudi par PSRS izjukšanas likumību

Krievijas odiozais politiķis Vladimirs Žirinovskis nācis klajā ar prasību Latvijā, Lietuvā un Igaunijā rīkot referendumus par šo valstu iekļaušanu Krievijas Federācijas sastāvā, ziņo LETA/Regnum.

Žirinovskis atklāti izteicies, ka referendumu rīkošanas mērķis nav iedzīvotāju demokrātiskās tiesības paust savas vēlmes, bet gan Baltijas valstu iedzīvotājiem dota iespēja "piekrist tam, ka viņi no jauna ir daļa no Krievijas".

Žirinovskis paudis lielu prieku, ka Krievijas Ģenerālprokuratūra uzsākusi pārbaudi par PSRS izjukšanas likumību, norādot, ka Baltijas valstu neatkarības atzīšana, kā arī 1991.gada 8.decembrī pieņemtā Belovežas vienošanās par PSRS likvidēšanu nav likumīga un Krievijas parlamentā tā arī nav ratificēta.

"Jāskatās atbilstoši dokumentiem: nav ratifikācijas - nav Baltijas valstu un NVS. Gorbačova un Valsts padomes - pagaidu varas orgāna, kas arī nav atrunāts konstitūcijā, atzīšana nav likumīga," paziņoja Žirinovskis.

Valsts domes ultranacionālistu partijas - liberāldemokrātu - līderis savu nostāju argumentēja ar faktu, ka PSRS konstitūcija "neparedzēja nekādu valsts izjukšanu".

Ja Krievijas Ģenerālprokuratūra Baltijas valstu neatkarības atzīšanu pasludinās par nelikumīgu, "tādā gadījumā republikām ir pienākums rīkot referendumus, lai Baltijas valstu iedzīvotāji šajos referendumos varētu piekrist tam, ka viņi no jauna ir daļa no Krievijas, un viss," paziņoja Žirinovskis.

Krievijas Valsts domes deputāts Žirinovskis bieži izceļas ar skandaloziem izteikumiem, tomēr vairāki Rietumu komentētāji odiozajam politiķim piedēvē "galma āksta" lomu, kas ļauj Kremlim caur Žirinovski paust Putina uzskatus un novērtēt sabiedrības reakciju uz tiem.

Kā jau LETA ziņoja, Krievijas Ģenerālprokuratūra ir atsaukusies Krievijas politiķu aicinājumam izvērtēt Latvijas, Lietuvas un Igaunijas neatkarības leģitimitāti.

Ģenerālprokuratūra pieņēmusi izskatīšanai Valsts domes deputātu Jevgēņija Fjodorova un Antona Romanova iesniegumu, kurā lūgts izvērtēt, vai 1991.gadā Baltijas valstu neatkarību atzinušās PSRS Valsts padomes izveidošana bija leģitīma.

Kremļa partijas "Vienotā Krievija" likumdevēji uzskata, ka Valsts padome nav bijusi konstitucionāls varas orgāns un tās pieņemtie lēmumi "nodarījuši milzīgu kaitējumu valsts suverenitātei, drošībai un aizsardzības spējām".

PSRS Valsts padome, kuras lēmumiem bija jābūt obligātam raksturam, tika izveidota 1991.gada septembrī ar likumu "Par PSR Savienības valsts varas un pārvaldes orgāniem pārejas periodā". Pirmajā sēdē tā pieņēma lēmumu par trīs Baltijas republiku - Igaunijas, Latvijas un Lietuvas - neatkarības atzīšanu.

 

Izmaiņas bibliotēkas lietošanas noteikumos

Informējam, ka ar š.g. 22.maiju stājusies spēkā jauna bibliotēkas pakalpojumu izmantošanas kārtība. Vēršam uzmanību uz sekojošiem punktiem noteikumos:

  • Izsniegto grāmatu lietošanas termiņš - 4 nedēļas, paaugstināta pieprasījuma grāmatām ("rindu" grāmatām) - 2 nedēļas;
  • Kavējuma nauda sākot ar 30. kavēto dienu par katru vienību - EUR 0,01;
  • Drošības nauda par grāmatu izmantošanu Ogres novadā nedzīvojošiem lasītājiem netiek iekasēta.

Bibliotēkas lietošanas noteikumu pilnu tekstu lasīt šeit.

 

Latvijas Radio skan: "Izp...ts kā ministrs Rinkēvičs, gejs netīrs."

2015.gada 9.jūnijā VSIA „Latvijas Radio” programmā „Latvijas Radio 5 – Pieci.lv” raidījuma „Beidz ar pieci” laikā apzināti tika atskaņota dziesma, kurā tiek pausts sekojošs viedoklis: „Es tikai izsaku savas domas par šovbiznesu, kurš ir izp...ts kā ministrs Rinkēvičs, gejs netīrs.”

Dzīvoklis

Dzīve iet uz priekšu un tur neko nevar padarīt…

Pēc 2 stundām došos uz veco mājokli Teikā, jāatdod atslēgas dzīvokļa īpašniecei. Pēdējo reizi ieiešu dzīvoklī kuru es pirmo reizi mūžā varēju tā pa īstam saukt par mājām. Par mājām kur es mīlēju savu sievu, kur atrodas tik daudz jaukas atmiņas. Paskatīšos uz tapetēm, viesistabu, zilo dīvānu. Tā vienmēr paliks neaizmirstama vieta. Pašlaik nestādos priekšā to kā atslēgt tā dzīvokļa durvis. Man patiesībā ir bail ieraudzīt to tukšumu, atcerēties šeit vēl mēnesi atpakaļ stāvēja gulta, tur bija galdiņš. Pavisam tik nesen viss vēl bija kārtībā bet nu ir sabrucis, sasists drumskās, nopostīts. Atceros to sajūtu ar kādu sākām šo dzīvokli īrēt, lai kāds viņš būtu, cerības bija lielas, bija cerība tur dzīvot kā pasakā – “ilgi un laimīgi. Vieta bija jauka, ceriņi aiz koka, apkārt zaļš. Vakaros varēja izskriet ierasto 4 Km līkumu pa rajonu. Bija plāns kā izdekorēt balkonu sakārt lukturīšu kam iekšā sveces. Vakaros tur pasēdēt iedzert vīniņu.

Šovakar būs nereāli grūti … jau ir nereāli grūti …


Kardašjanu patēvs izrāda slaidās kājiņas

Ja vēl līdz šai vasarai Kardašjanu ģimenītes populārākā pārstāve bija Kima, tad kopš jūnija ārvalstu tabloīdu uzmanības degpunktā ir māsiņu patēvs Brūss Dženers, kurš gan tagad dēvējams par Keitlīnu (attēlā).

1940. gads. Pirmās nedēļas pēc Sarkanās armijas ienākšanas Rīgā

Atkārtojums. 1940. gada 17. jūnijā Sarkanas armijas vienības sasniedza Rīgu. Kas notika Rīgā un Latvijā pirmajās nedēļās pēc Sarkanās armijas ienākšanas?

Izturēšanās pret tuvākā sievu un saimes ļaudīm

Ko tad Dievs no mums prasa ar bausli “Tev nebūs iekārot sava tuvākā sievu, kalpu, kalponi, lopu, nedz ko citu, kas tam pieder”?

Izturēšanās pret tuvākā sievu un saimes ļaudīm

(vairāk…)

kristīgie pasākumi | kristīgās diskusijas | bībele | baznica | KLB | Благая Весть

Līdzīgās e-publikācijas:

Izraisa negadījumu Siļķu ielā

Otrdien, 30.jūnijā, pēc pieciem pēcpusdienā portāls saņēma informāciju, ka satiksmes negadījums noticis Siļķu ielā Liepājā. Kā stāstīja aculiecinieks, kāda dāma, izstūrējot savu spēkratu no iekšpagalmiem uz Siļķu ielas, izraisījusi...

Alus muzejs. Vēsturiskās ēkas jaunais saturs

Par Alus muzeju stāsta tā arhitekte Liene Griezīte Šajā pavasarī Rīgā durvis vēris Alus muzejs. Tas ir pirmais šāda veida muzejs Latvijā un piedāvā ieskatu gan mūsu valstī, gan citviet pasaulē brūvēto alus šķirņu daudzveidībā. ...

Kristofers Paolini ”Vecākais” (The Inheritance Cycle book 2)

311512

Grāmatas apraksts no Goodreads/Synopsis from Goodreads:

Darkness falls… Swords clash… Evil reigns.

Eragon and his dragon, Saphira, have just saved the rebel state from destruction by the mighty forces of King Galbatorix, cruel ruler of the Empire. Now Eragon must travel to Ellesméra, land of the elves, for further training in magic and swordsmanship, the vital skills of the Dragon Rider. It is the journey of a lifetime, filled with awe-inspring new places and people, each day a fresh adventure. But chaos and betrayal plague him at every turn, and Eragon isn’t sure whom he can trust.

Meanwhile, his cousin Roran must fight a new battle back home in Carvahall – one that puts Eragon in even graver danger.

Will the king’s dark hand strangle all resistance? Eragon may not escape with even his life…

Izdevniecība/Publisher: Zvaigzne ABC

Kā tiku pie šīs grāmatas?/How I got this book?

Nopirku to!

Vērtējums/Rating: 1/5

Mana recenzija/My review

Tādiem, kuri pirmo daļu lasījuši pirms krietna laiciņa, kā man, vai vienkārši piemirsuši, kas īsti tajā noticis, lieti noderēs sākumā esošais īsais pārstāsts. Diemžēl otrajā grāmatā esošais Eragons nav tāds, kāds nu atmiņās bija palicis.

Par spīti savam lielajam apjomam(gandrīz 700 lapaspuses), pa visu to nekas īpašs nenotiek. Notikumi pārlieku izstiepti, daži pat bezjēdzīgi, un par sliktu nebūtu nācis arī šo to saīsināt.

Tātad Eragons kopā ar savu pūķeni Safiru nevar ilgi priecāties par izcīnīto uzvaru, jo ļaunais valdnieks (naidnieks) Galbatorikss joprojām sēž tronī, kas viņam nepienākas, un kaļ savus nešpetnos plānus. Tāpēc Eragons un Safira dodas pie elfiem, lai turpinātu apmācību un kļūtu stiprāki.

Tikmēr Kārvahallas ciematā Eragona pazušana mieru nerada, un Impērija grib sagūstīt Roranu, Eragona brālēnu, cerībā īstenot mērķus, izmantodami viņu. Situācijas spiests Rorans, neskatoties uz savu vecumu, kļūst par visa ciemata līderi. Turpmākās viņu gaitas visai neticamas.

Gan Eragona, gan Rorana ziņā mēģināts attīstīt romantisko līniju, bet ne sevišķi veiksmīgi. Līdzīgi abos kaitināja pēc ienaidnieka nogalināšanas momentānā līdzjūtība un sevis nicināšana par to, arī citās situācijas visai krasas jūtu un uzskaitu maiņas.

Uz beigu pusi varēju saskatīt pāris līdzības no Gredzenu pavēlnieka. Kā arī paredzams nākošās daļas iznākums.

Iespējams, vienkārši esmu par vecu šādam stāstam un mērķauditorija ir pavisam cita.

­                                                                                                                                                

For those who read first book a long time ago like me or have just forgotten a little what happened, the little recount of events will be useful. Sadly but the Eragon in this book isn’t the same as I remembered him.

Despite the amount of pages nothing extra happens. Events are too long and too stretched, some just pointless, and might be better if some would have been shortened.

So after recent victory Eragon and Saphira can’t celebrate too much and have to go to elves to finish their learning, so they could beat the evil and false King Galbatorix. Reminded LOTR a bit.

Meanwhile in the home village of Eragon. Just because he isn’t there doesn’t mean a peaceful life for villagers. Following events are crazy and sometimes unbelievable. All that forces Roran to become a leader of all villagers.

There are romantic attempts for both Ronan and Eragon but in either case those tries are unsuccessful and unnecessary. Something similar was that both after killing their enemy regretted it and felt instantaneous compassion, also in other situations quite drastic change of feelings and opinions.

Maybe I’m just too old for this kind of story and the target group is completely different.

Ja kāds zin, kā iekš Goodreads var atrast Ērika Lansa jeb Jura Vīksnes ‘’Melanholisko detektīvu’’, būtu pavisam jauki.


Filed under: books, Recenzijas Tagged: 1 zvaigzne, Christopher Paolini, Eldest, Kristofers Paolini, The Inheritance Cycle, Vecākais, Zvaigzne ABC

[Virsraksts nav norādīts]

Eu, bet pēdējo dienu lielākais notikums ir AC/DC parādīšanās dažādos online mūzikas servisos (piem., spotify)

Svētdien notiks šīs vasaras pirmās Muzikālās brokastis Siguldas Jaunās pils dārzā

1374224593_264.jpg

Koncertzāle „Baltais flīģelis” turpina vasaras bezmaksas koncertu tradīciju Siguldas Jaunās pils dārzā – klausītāju iemīļotās Muzikālās brokastis „Bēthovens un Sigulda” jūlija svētdienu rītos.

Svētdien, 5.jūlijā, plkst.11.00 ar kamermūzikas programmu „Klātbūtne” siguldiešus un pilsētas viesus priecēs vokālā grupa „Putni” un pianists Māris Treijs. Koncertā ģimenēm skanēs  populāru solodziesmu  pārlikumi ansamblim un klavierēm. Dziesmas, kuras vieno mīlestības tēma, tapušas  dažādos laikmetos. Izcilā komponista Ludviga van Bēthovena darbi mīsies ar Latvijā pazīstamo dziesmu autoru Andra Eniņa un Silvijas Silavas kompozīcijām. Koncertā izskanēs arī Marinas Gribinčikas jaundarbs, dziesmu cikls džeza pianistam un balsīm ar šīgada jubilāres Aspazijas dzeju.

Svētdien, 12.jūlijā, plkst.11.00 koncertā „Bēthovena vēstules” muzicēs tādi izcili Latvijas mūziķi kā Egīls Šēfers (klarnete), Dace Zālīte (čells) un Toms Ostrovskis (klavieres). Koncerta programmā – kontrastējošais Šūmanis, koķetais Pakidis un pilnskanīgais D’Indy. Bet pāri visam – Bēthovens, vienmēr pilns spēka, dzīvības un liesmu. Programmā tiks lasīti Bēthovena vēstuļu fragmenti. Arī mierpilnajam Jāzepam Vītolam un dumpiniekam Jēkabam Graubiņam ir kas sakāms par mūzikas būtību – viņu vārsmas savos gardajos pastāstos iepīs, kā arī par mūziku, komponistiem un laikmetu stāstīs koncerta konferansjē Orests Silabriedis.

Svētdien, 19.jūlijā, plkst.11.00 siguldiešiem pazīstamā Ziemeļlatvijas kameransambļa „Livonia” sniegumā Muzikālajās brokastīs Siguldā skanēs mūzika no dažādu gadsimtu un dažādu stilu komponistu daiļrades. Skaņdarbu klāstā gan orģināldarbi (Danci, Hidas un citu autoru), gan Baha, Bēthovena, Pjacollas, Elingtona, Dārziņa un citu  komponistu skaņdarbu pārlikumi klasiskajam kvintetam (windquintet) ansambļa vadītāja Valda Drulles aranžējumos. Skanēs arī solo skaņdarbi atsevišķiem instrumentiem kvarteta pavadījumā.
Ziemeļlatvijas kameransamblis „Livonia” dibināts 2006.gadā un muzicē jau devīto sezonu, tā sastāvā ir mūziķi no Latvijas Nacionālās operas simfoniskā orķestra pūšaminstrumentu grupām – Elīna Kuduma (oboja), Miks Vilsons (flauta), Andris Ādamsons (mežrags), Aivis Klibinskis (fagots) un Valdis Drulle (klarnete). „Livonia”  radoši darbojas arī Igaunijā, sniedz koncertus ārpus Latvijas robežām un veido kopīgas koncertprogrammas sadarbībā gan ar Latvijas mūziķiem, gan viesmāksliniekiem. Skaņu ierakstu kompānija „MicRec” izlaidusi divus ansambļa mūzikas albumus „Ziemeļlatvijas kameransamblis” un „Satikšanās”.

Jūlija pēdējā svētdienā, 26.jūlijā, plkst.11.00 Siguldas Jaunās pils dārzā skanēs programma „Saules dziesmas” ansambļa „Vecpilsētas dziedātāji” sniegumā. Šis koncerts vienlaikus ir iekļauts Introvertās mākslas festivāla „Ad Lucem” programmā, kas norisināsies no 21. līdz 29. jūlijam. Ansamblī „Vecpilsētas dziedātāji” apvienojušies jaunieši, kurus aizrauj postfolklora. Kopā dziedot un muzicējot, viņi radījuši programmu, kurā ietvertas dziesmas par dabu, dabas parādībām, dievībām, senlatviešu dzīves izjūtu un dzīvesziņu – gan spēka dziesmas, gan apcerīgas.  Brīvi rotaļājoties ar latviešu folkloru un smeļoties tajā idejas dziesmu vārdiem, „Vecpilsētas dziedātāji” ļaujas jaunradei un atskaņo savas  oriģinālkompozīcijas, kā arī tradīcijā balstītas improvizācijas. Grupai raksturīgajā skanējumā savijas gan spēcīgas, gan maigas balsis un daudzveidīgs mūzikas instrumentu klāsts, sākot no pavisam tradicionāliem līdz mūsdienīgiem skaņu rīkiem.  

Pasākumos ieeja – bez maksas. Pasākuma apmeklētāji tiek aicināti līdzi ņemt brokastu uzkodas un rīta kafiju!

 

Tuvojas festivālu sezona