Parakstīs līgumu par Liepājas lidostas rekonstrukciju

Tikšanās ar Latvijas Bērnu fonda pārstāvjiem

Pļaviņu novadā ir 63 daudzbērnu ģimenes, kas audzina trīs un vairāk bērnus. Visas šīs ģimenes Sociālais dienests aicināja 12. septembrī Pļaviņu novada ģimnāzijā apmeklēt daudzbērnu ģimeņu pasākumu – tikšanos ar Latvijas Bērnu fonda pārstāvjiem.
Pasākums abpusēji izvērtās ļoti jauks un kupli apmeklēts. Skolas zāle pildījās ar lieliem un maziem pasākuma dalībniekiem no Vietalvas, Klintaines, Aiviekstes pagastiem un Pļaviņām. Tikšanos atklāja Pļaviņu novada ģimnāzijas skolotāja Iveta Krastiņa. Sanākušos sveica un izteica gandarījumu par sadarbību ar Latvijas Bērnu fondu Pļaviņu novada domes priekšsēdētāja Gunta Žilde.
No Latvijas Bērnu fonda kopā ar saviem darbiniekiem bija ieradies fonda vadītājs Andris Bērziņš. Savā uzrunā viņš atzīmēja veiksmīgo sadarbību daudzu gadu garumā ar Pļaviņām, jo "Mežezers" ir tā vieta, kur vasarās notiek Latvijas Bērnu fonda rīkotās nometnes. Latvijas Bērnu fonds vēlas atbalstīt tās kārtīgās, strādīgās un centīgās ģimenes, kuras pašu spēkiem cenšas nodrošināt bērniem piemērotu vidi.
Sociālā dienesta vadītāja Valentīna Babre pastāstīja par līdz šim paveikto un turpmākām iecerēm daudzbērnu ģimeņu atbalstā kopā ar Bērnu fondu. Vairākas novada ģimenes ir saņēmušas Latvijas Bērnu fonda piešķirtās stipendijas, jo ne visi paši spēj nodrošināt visu nepieciešamo bērnu izglītībai un audzināšanai. Tā šoreiz stipendijas tika piešķirtas piecām novada ģimenēm: Ļaksu, Aizporiešu, Fedosejevu, Pogodinu un Romusiku ģimenēm. Visiem bērniem no daudzbērnu ģimenēm bija sarūpētas dāvanas – ļoti noderīgas lietas, mācību gadam sākoties.
Pēc apsveikumiem sekoja koncerts – varēja baudīt vienreizēji skaistu mūziku Zigfrīda Muktupāvela, Jāņa Lūsēna un Jāņa Lūsēna juniora izpildījumā. Sakām paldies Pļaviņu novada domei un Pļaviņu novada ģimnāzijai par atbalstu, lai šāds skaists pasākums varētu noritēt!

V. Čulkstēna, Sociālās palīdzības organizatore

Tests. HP EliteDesk 800

Nesen jau rakstīju par Lenovo minidatoru- M73. Tagad pienākusi kārta konkurentiem likt kaut ko pretim. Arī HP ražo tādus pašus minidatorus no sērijas EliteDesk. Manās rokās nonāca šīs sērijas modelis ar numuru 800. No Lenovo M73 atšķirība ir visai minimāla- tas pats i3 procesors (par papildus maksu i5 un i7, testētajam modelim gan bija i5), [...]uBfWEfYgOxI

[Virsraksts nav norādīts]

Nekas tik ļoti neizsauc paniku, kā vārdi - "Tikai bez panikas!"U9YuPQu-GcE

VIDEO: Pilsētu ilgtspēja un pielāgošanās vides pārmaiņām

Kā jau katru otrdienu, arī šonedēļ radio Pieci.lv ēterā no pulksten 18:00 raidījumā Uz riteņiem dažādas diskusijas rosināja Dainis Kreilis un Jānis Ķīnasts. Šoreiz kopā ar Latvijas Universitātes Zemes zinātņu fakultātes docenti Kristīni Āboliņu raidījuma vadītāji sprieda par pilsētu ilgtspēju, to pielāgošanos vides pārmaiņām, kā arī par kopietnu mobilitāti.

Foto: Kā Rianna dzimtajā zemē snorkelēt brauca

Slavenā dziedātāja Rianna (attēlā) ne soli nevar paspert bez fotogrāfu klātbūtnes, un no tā viņa nespēj izvairīties ne Amerikas Savienotajās Valstīs, ne savā dzimtajā Barbadosā.

Android Silver varētu būt beidzies nemaz nesācies

Informāciju par Android Silver pirmo reizi saņēmām šī gada aprīlī un tā liecināja, ka Android Silver būs esošās Nexus sērijas aizvietotājs, tikai Google izmantos jau esošus viedtālruņu modeļus, nevis veidos savējos.

Android Silver iznākšana tika plānota 2015. gada sākumā, bet šobrīd jaunākās baumas vēsta, mums nāksies bez šīs Google iniciatīvas iztikt. Android Silver bija skumīga ziņa Nexus faniem, jo, kā jau tas bieži notiek, Android Silver iesākumā bija paredzēts tikai ASV. Nexus tiktu izskausts, kamēr Android Silver vēl neatceļotu kā minimums vairākus mēnešus, ja ne gadus, līdz Eiropai.

The Information ziņo, ka Android Silver projekts nonācis strupceļā, kopš Google pameta Nikesh Arora, kurš bija Silver projekta virzītājs.

Android Silver projekts vienmēr ticis vērsts pret Apple ar viņu pašu ieročiem – augstas kvalitātes un veiktspējas viedtālruņi, kas saņem laicīgus operētājsistēmas jauninājumus, tāpēc tā izplatība pamatā ASV teritorijā būtu tikai pašsaprotama. Lai arī Android tirdzniecības apjomi būtiski pārsniedz Apple iPhone skaitu, tomēr peļņas ziņā Apple nav noķerama.

Android Silver projekts, iespējams, nebija pilnībā pārliecinājis citus Google vadošos darbiniekus, tāpēc tas ar vieglu sirdi atmests pēc projekta virzītāja aiziešanas no Google. Android Silver pagaidām nav uzskatāms par pilnīgi mirušu projektu, bet Nexus fani var turpināt gaidīt jaunumus no Google arī pēc baumu apvītā Nexus 6 un Nexus 9 iznākšanas tuvāko divu mēnešu laikā.

Stagnant Project piedāvā dziesmu "Satanican Dream"

Stagnant Project piedāvā dziesmu Latvijas extreme metal komanda pēc kardinālās sastāva maiņas izdod jaunu skaņdarbu "Satanican Dream".

Pēc pašu muziķu atzīnumiem, pēdējie pāris mēneši bija bagāti uz notikumiem, jo pēc ilgās un auglīgas sadarbības no grupas aizgāja ģitārists Pāvels, kurš grupā bija gandrīdz kopš paša sākuma, nedaudz vēlāk grupa pieņema lēmumu šķirties arī ar ilggadīgo bundzinieku Edgaru, jo tālākā radoša sadarbība nešķita iespējama.

Kā stāsta grupas vokālists un līderis Pāvels, aizvietot gan ģitāristu, gan bundzinieku šķita gandrīz neiespējams, pie tam vēl tik īsā laika periodā, bet viņiem bija ļoti paveicies un jau vasaras vidū mēginājumus varēja atsākt pilnā jaudā, lai sagatavoties jaunai koncertu sezonai.
 
Jaunā dziesmā SP mēģināja atspoguļot, ka musdienu pasaulē cilvēkiem ir ļoti grūti panākt patiesu brivību ne tikai no medijiem, kuri veikli manipulē, ne tikai ar atsevišķiem indivīdiem, bet arī ar veselām valstīm.
 
Skaņdarbs sanāca diezgan agresīvs, bet piepildīts ar melodiskiem momentiem. Īpaši lielu atšķirību var sajust salīdzinājumā ar grupas iepriekšējo relīzi - Zombie Show. Kopējā aranžējumā uzsvars nav vairs veikts tikai uz ģitārām, bet vairāk uz kopējo skanējumu. Vairāk uzmanības tiek vērsts taustiņiem. Skaņas ziņā dziesma stilistiski sanāca lidzīga poļu death metālam.
 

Vairāk nekā 17 tūkstoši cilvēku apmeklējuši naudas dizaina izstādi Ventspils muzejā

Kopš 2014. gada 2. jūlija vairāk nekā 17 tūkstoši cilvēku izmantojuši iespēju apmeklēt unikālo multimediālo izstādi "Naudas dizains. PIN kods", kurā var iepazīt vairāk nekā 20 gados paveikto lata banknošu, monētu un Latvijas eiro monētu dizaina veidošanā.

Izstāde Ventspils muzejā ir skatāma vēl 2 nedēļas – līdz 2014. gada 30. septembrim.

Līdz 30. septembrim Livonijas ordeņa pils izstāžu zālē ir apskatāma arī naudas dizaina autoru grupas Olgas Šilovas (tēlniecība), Andra Vārpas (tēlniecība), Guntara Sietiņa (grafika) un Daiņa Pundura (keramika) oriģināldarbu izstāde "Uz visu banku!". Saturiski tā papildina pilī notiekošo izstādi "Naudas dizains. PIN kods".

Abu izstāžu noslēguma dienā – 30. septembrī plkst.15.00 – notiks radošs pasākums ar ventspilnieces, tēlnieces O.Šilovas līdzdalību. Naudas izstādē ikviens var ieskatīties acīs sudraba pieclatnieka Mildai. Skulptūras autore ir O.Šilova, kura stāstīs gan par šo, gan citiem saviem oriģinālās plastikas darbiem.

Izstāde "Naudas dizains. PIN kods" ir 2013. gada pavasarī Latvijas Bankā izrādītās multimediālās ekspozīcijas "Ls • 20. Nacionālās valūtas mākslas gadi" turpinājums un atdzimšana jaunā kvalitātē. Izstādi "Ls • 20. Nacionālās valūtas mākslas gadi", kura ieguvusi zelta medaļu konkursā "A' Design Award" iekštelpu un izstāžu dizaina kategorijā, Latvijas Bankas telpās Rīgā, K. Valdemāra ielā, kopumā skatīja aptuveni 10 tūkstoši interesentu.

Lai nodrošinātu iespēju arī reģionu cilvēkiem iepazīt Latvijas naudas zīmju dizainu, Latvijas Banka nolēma saturiski un vizuāli pilnveidot ekspozīciju, papildināt to saistībā ar Latvijas pievienošanos eiro zonai un nodrošināt tās izstādīšanu pieejamību divās vietās Latvijā – Ventspils muzejā un no 2014. gada novembra – Rēzeknes kultūras centrā "GORS".

Latvijas Bankas izstādi veidojis dizaina birojs "H2E", audiovizuālās tehnoloģijas nodrošinājis SIA "SOLAVI", multimedijus izstrādājusi Jura Podnieka filmu studija, mākslinieku fotoportretu autore ir Santa Savisko–Jēkabsone.

Vairāk nekā 40 izcilāko Latvijas mākslinieku darinātās naudas zīmes līdzās Ventspils Livonijas ordeņa pils un pilsētas vairāku gadsimtu vēsturi atainojošiem priekšmetiem (tostarp Kurzemes un Zemgales hercogistes monētu kolekcijai) sniedz stāstu par naudas un personības attiecībām telpā un laikā. Digitālās slīdrādes ieved gleznotāju, instalāciju autoru, grāmatu ilustratoru, tēlnieku un daudzu citu mākslas nozaru pārstāvju darbistabās, monitorā atdzīvojas mums tik mīļās 1 lata monētas ar īpašu dizainu, bet pie interaktīvā darbagalda kopā ar māksliniekiem var zīmēt savu monētu.

Multimediālā izstāde "Naudas dizains. PIN kods" parāda visas 20 gadu laikā radītās naudas zīmes, to tapšanas vēsturi, kādu romantisku mītu par mākslinieku un viņa mūzu, arī nesen kaltās eiro monētas un tikko tapušās skices tām monētām, kuras pavisam drīz ieraudzīsim gan Latvijā, gan visās Eirosistēmas valstīs.

Izstāde "Naudas dizains. PIN kods" apmeklētājiem pieejama Ventspils muzejā Jāņa ielā 17, Ventspilī, otrdienās-svētdienās no plkst.10.00 līdz 18.00. Sīkāka informācija par izstādi – interneta vietnē www.naudasdizains.lv.

{phocagallery view=category|categoryid=44|limitstart=0|limitcount=0}

Izlamāt no panckām latviski?

Izlamāt no panckām latviski?

Pilsētā klīst leģendas, ka pirmā telefonsaruna pasaules vēsturē nav sākusies ar tik ierastajiem "Hallo!" vai "Klausos!", bet gan tieši ar neatstāstāmu, cenzējamu vārdu birumu telefona izgudrotāja Aleksandra Bella virzienā. Tā gadās, kad palīgs nepareizi savieno vadiņus un kārtīgi noraujas pa nagiem. Naivais puika... domāja, ka viņu neviens nedzird :) Pa šiem 100+ gadiem nekas jau kardināli nav mainījies. Lamājamies kā līdz šim, tik tagad to pieņemts stereotipiski uzskatīt par zema intelekta līmeni, personības aprobežotību un atpalicību. Absolūtas muļķības, manuprāt! Ķitvainazīt, svarīgi nav fakts - lamājamies vai nē? Galvenais, lai to darām īstajā vietā un laikā, normas robežās un neaizvainojot.

D89R8y3K5NI

Parakstīs līgumu par Liepājas lidostas rekonstrukciju

Liepājas pilsētas domē ceturtdien, 18.septembrī, tiks parakstīts līgums ar ceļu būves firmu SIA „Binders” par Liepājas Starptautiskās lidostas rekonstrukciju, portālu informēja Liepājas pilsētas domes priekšsēdētāja padomnieks...

Jauno futbolistu treniņu grafiks Ropažos un Zaķumuižā

No 15. septembra jauno futbolistu treniņu grafiks Ropažos un Zaķumuižā ir sekojošs:

Pašvaldība aicina darbā iepirkumu speciālistu

1350385235_825.jpg

Siguldas novada pašvaldība aicina darbā speciālistu iepirkumu jautājumos Juridiskajā pārvaldē.


Sakarā ar pieaugošo darba apjomu publisko iepirkumu jomā Siguldas novada pašvaldība izveido jaunu amatu un aicina darbā speciālistu iepirkumu jautājumos, kuram tiks uzticēti pienākumi saistībā ar publisko iepirkumu un pašvaldības mantas atsavināšanas / iznomāšanas jautājumiem.


Prasības pretendentiem:

 • pabeigta bakalaura izglītība tiesību zinātnēs ar jurista kvalifikāciju;
 • darba pieredze ne mazāk kā trīs gadi līdzīgā amatā (priekšroka pretendentiem ar pieredzi darbā ar iepirkumiem);
 • par priekšroku tiks uzskatīta pieredze valsts pārvaldes darbā;
 • spēja orientēties tiesību aktos, kas reglamentē publiskos iepirkumu un publiskas personas mantas atsavināšanu un iznomāšanu;
 • prasme izstrādāt juridiskos dokumentus (nolikumi, līgumi, lēmumu projekti) atbilstoši normatīvo aktu prasībām;
 • augsta atbildības izjūta un precizitāte;
 • labas saskarsmes un komunikācijas prasmes;
 • prasme strādāt komandā;
 • prasme strādāt ar datoru (MS Office programmas, internets).


Galvenie darba pienākumi:

 • sagatavot pašvaldības iepirkumu procedūru nolikumu, līgumu un lēmumu projektus;
 • veikt saraksti ar iepirkuma pretendentiem, fiziskām un juridiskām personām par jautājumiem saistībā ar pašvaldības iepirkumu procedūrām;
 • sniegt konsultācijas pašvaldības struktūrvienību un iestāžu vadītājiem ar pašvaldības un tās iestāžu iepirkumu procedūrām saistītos jautājumos;
 • sagatavot nolikumu, līgumu un lēmumu projektus pašvaldības mantas izsolēm;
 • organizēt pašvaldības īpašumu mantas atsavināšanas un izsoles komisijas sēdes un izsoles;
 • kontrolēt izsoļu rezultātā noslēgto līgumu saistību izpildi;
 • protokolēt Iepirkumu komisijas sēdes, sanāksmes un pašvaldības īpašumu mantas atsavināšanas un izsoles komisijas sēdes.

Piedāvājam:

 • atbildīgu darbu atsaucīgā kolektīvā;
 • profesionālās pilnveides un apmācības iespējas;
 • sociālās garantijas.


Pieteikuma vēstules ar CV lūdzam sūtīt līdz 21.septembrim pa e-pastu kristine.simanovica@sigulda.lv vai pastu Siguldas novada pašvaldībai Pils ielā 16, Sigulda, Siguldas novads, LV-2150. Uzziņas pa tālruni 67385947 (Juridiskās pārvaldes vadītāja p.i. Aldis Vecvanags).

Lugas “Mazā Parīze” apraksts

Autors: Māra Horna

Apjoms: 26 lpp, A4 izmēra lapa, šrifts Time New Roman, burtu lielums 12, rindu intervāls 1,5. 2 cēlieni, 10 ainas ar pēcspēli. Iespējamais izrādes ilgums 1,5 stundas.

Žanrs: komēdija.

Auditorija: pieaugušie.

Lomu skaits: kopējais lugas personāžu skaits – 10. No tiem 6 sievietes (2 vecas, 2 vidējos gados, 2 jaunas) un 4 vīrieši (2 veci, 1 vidējos gados, 1 jauns). Epizodēs kafejnīcas apmeklētāji un citi – var tēlot vieni un tie paši aktieri, samainot apģērbu, izmantojot grimu, parūkas u.c.

Tēma: kafejnīcas atklāšana un dažādi notikumi kafejnīcā.

Piemērotība specifiskam pasākumam: luga kādam īpašam pasākumam nav paredzēta.

Sižets: no ārzemēm pārrodas pensijas vecuma trimdas latvietis, kurš kopā ar pavirši iepazītu sievieti kādā mazpilsētiņā atklāj kafejnīcu. Parādīta kafejnīcas ikdiena – notikumi, pārpratumi, apmeklētāji. Lugas beigās kafejnīcas īpašniekam nākas vilties gan savos darbiniekos, gan draudzenē.

Dekorāciju, rekvizītu u.c. sarežģītības pakāpe: dekorācijas vienkāršas – kafejnīca ar bāru un dažiem galdiņiem. Tērpi – mūsdienīgi.

Darbības vietas: kafejnīca.

Norises laiks: mūsdienas.

Stils/virziens: reālisms.

Teātra veids: luga domāta izrādēm bez īpašas specifikas.

Luga uzrakstīta: 2010. gadā.

Lugas iestudējumi: Iestudējis Bēnes amatierteātris.

Kā iegūt lugas tekstu: rakstot uz ama36@inbox.lv. Interesentiem tiks nosūtīts pilns lugas teksts. Luga nav internetā publicēta.

Iestudēšanas nosacījumi: Noteikumi līdz šim – nomaksāt paredzēto summu AKKA/LAA un man par to paziņot. Tiešus līgumus slēgusi neesmu.

Lugas tulkojumi citās valodās: Luga tulkota nav.

 


Tagged: Bēne, kafejnīca, mazpilsēta, trimdas latvieši, vilšanās

Perfekts Maskavas ielas veikalu kontingents.

YS6MvWPerfekts Maskavas ielas veikalu kontingents - divi lombardi, alkohola veikals, apbedīšanas aģentūra un skaistumkopšana. Avots: Šeit


Ienāc Joku.Bedre.Lv :)

Rassell, Edvards Grieze un Sabīne Berezina piedāvā jaunu videoklipu dziesmai ''Esi kustībā'' [video]

1940755999541978763926e7.82441489.jpgProducents, dziesmu autors un izpildītājs Rassell (Ruslans Kuksinovičs) sadarbībā ar jauno, perspektīvo dziedātāju Edvardu Griezi no Ventspils un dziedātāju Sabīni Berezinu piedāvā sava jaunā singla ''Esi kustībā'' videoklipu.

Ātri un viegli pagatavojamās meksikāņu pankūkas kesediljas

Brīvdienu rītos vienkāršas un eksotiskas brokastis var gatavot kopīgi. Gardās meksikāņu pankūkas kesediljas var pagatavot arī bērni. Tās ir vienkāršas un gardas. 

Kurš ir tavs kungs? Grēks vai Jēzus?

Kas ir grēks? Pasaule definē grēku kā noteiktas darbības vai kļūdas, kas kaitē mums pašiem un citiem. Taču Dievs definē grēku gluži citādi. Aplūkosim kādu Bībeles stāstu, kurš var palīdzēt mums saprast Dieva doto grēka definīciju, kā arī to, kā tā attiecas uz mūsu dzīvi.

cilvēks ar asiņojošu uzaci

(vairāk…)

kristīgie pasākumi | kristīgais forums | bībele | baznīca | KLB | Благая Весть

Līdzīgās e-publikācijas:

Perfekts Maskavas ielas veikalu kontingents.

8027.jpg

Perfekts Maskavas ielas veikalu kontingents - divi lombardi, alkohola veikals, apbedīšanas aģentūra un skaistumkopšana.

Nekad nav par vēlu piepildīt savus sapņus [video]

1642502256541975af52e419.97686071.jpgVai kādreiz esat sajutušies par vecu kādai nodarbei, uztraucoties par to, vai citu acīs neizskatīsieties smieklīgi? Šādas domas nudien nepiemīt populārajai aktrisei Kristenai Vīgai un sarunu šova vadītājai Elenai Dedženeresai, kuras vien pierāda to, ka vecums nav šķērslis, lai kļūtu par princesi, nu, gluži, kā no animācijas filmas "Ledus sirds". Lieki piebilst, ka video, kurā abas dāmas izpilda dziesmu "Let it be" ,īsa laika posmā iemantojis īpašu popularitāti.

LLU noslēgusi sadarbības līgumu ar Aizsardzības ministriju

17. septembrī Latvijas Lauksaimniecības universitātē (LLU) viesojās aizsardzības ministrs Raimonds Vējonis, lai pārrunātu līdzšinējās LLU zinātnieku aktivitātes un noslēgtu līgumu par plašāku abu institūciju zinātniski tehnisku sadarbību.

Divpusējās sadarbības līgums paredz LLU un Aizsardzības ministrijas(AM) sadarbību projektu, pētījumu zinātniskās ekspertīzes, tehnoloģiju, inovācijas un ar aizsardzību saistīto pētījumu jomā. Līdz ar to universitātei būs iespēja izmantot savu zinātniski tehnisko potenciālu Latvijas, kā arī Ziemeļatlantijas līguma organizācijas (NATO) un Eiropas Savienības ar aizsardzību saistītajā pētniecībā.

„Novēlu veiksmīgu sadarbību starp AM un LLU! Latvijas zinātnieki var sniegt nozīmīgu ieguldījumu Latvijas drošības stiprināšanā un mūsu neatkarības nodrošināšanā”, tā tikšanās laikā izteicās aizsardzības ministrs Raimonds Vējonis.

Līgumu parakstīja LLU rektore Irina Pilvere un R. Vējonis, klātesot LLU pārstāvjiem un AM Militāri publisko attiecību departamenta direktoram Kasparam Galkinam.
Ministrs R. Vējonis arī pauda pārliecību, ka zinātnieku darba izmantošana karavīru vajadzībām ir ieguvums gan AM, gan Latvijas drošībai. Ņemot vērā ministrijas vēlmi attīstīt aizsardzības jomu, perspektīvie sadarbības virzieni varētu būt saistīti ne tikai ar karavīru uztura jautājumiem, bet arī inženiertehnisko atbalstu.

Vizītes laikā viesi apskatīja LLU un Jelgavas pili, kā arī viesojās Pārtikas tehnoloģijas fakultātes laboratorijās un iepazinās ar jaunākajiem šīs jomas zinātnieku sasniegumiem un radītajiem produktiem – brokastu pārslas „MILZU!”, augļu kubi „Biograph organic sweets”, graudu pārslu maisījumi „Musli Graci”, dārzeņu biezeņi bērniem „Rūdolfs” un kartupeļu pārstrādes produkti „Nissi”un „Paplāte nr.1”.

Līdz šim universitātes zinātniekiem izveidojusies ciešāka sadarbība ar Aizsardzības ministrijas pakļautībā esošajiem Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem (NBS) pārtikas un uztura jomā, jo PTF zinātnieces Valda Kozule un Sandra Muižniece – Brasava izstrādājušas dienas sausās uzturdevas paku NBS vajadzībām, par ko 2013. gadā arī ieguvušas NBS komandiera apbalvojumu – Goda rakstu.

Jānim Čakstem - 155

Atkārtojums. 14. septembrī atzīmējām 155. gadskārtu kopš Latvijas Republikas pirmā prezidenta Jāņa Čakstes dzimšanas. Saruna par J.Čaksti ar publicistu Aināru Dimantu.

Eksperti: zinātnei jāuzņem ātrums

Sadarbība starp Latvijas pētniekiem un uzņēmējvidi ir jāuzlabo, tikai tad varam veidot konkurētspējīgu zinātni un ekonomiku. Šobrīd «esam kā zaporožecs, kas brauc ar 30 kilometriem stundā, un gribam noķert moskviču, kas uz priekšu dodas ar 60 kilometriem stundā», diskusijā par starptautiski konkurētspējīgas zinātnes veidošanu situāciju raksturoja ekonomists Mārtiņš Kazāks.

Šābrīža politiskā situācija ir signāls Latvijas uzņēmējiem domāt par noieta tirgu paplašināšanu, un to var izdarīt, tikai meklējot inovatīvus risinājumus, ko nav iespējams rast bez zinātnieku pienesuma, Latvijas Universitātes (LU) rīkotajā diskusijā Starptautiski konkurētspējīga zinātnes potenciāla veidošana Latvijā. Iespējas un izaicinājumi, kurā piedalījās ekonomisti, zinātnieki un zinātnes politikas veidotāji, pauda Eiropas Komisijas (EK) pārstāvniecības Latvijā vadītāja Inna Šteinbuka. NRA viņa norādīja, ka pētniekiem nevajadzētu paļauties tikai uz Eiropas Savienības (ES) fondu atbalstu, kas šobrīd ir būtiskākais Latvijas zinātnes balsts, bet vairāk jāmeklē privāto investoru finansējums.

Lielāku valsts atbalstu

M. Kazāks kā mīnusu minēja to, ka zinātne tiek skatīta lielākoties kā izdevumu, ne ieņēmumu radītāja, lai gan tā nebūt nav. «Bez zinātnes var iztikt, taču bez tās dzīves līmeņa uzlabošanos mūsu valstī nevaram gaidīt. Pētījumi ir pierādījuši: tur, kur izglītības līmenis ir augstāks, tur ražība aug, līdzi tam ceļot arī dzīves līmeni.» Taču jāņem vērā arī tas: ja gribam kāpināt ražību, vajag investīcijas, bet šajā ziņā «cipari ir ļoti zemi».

Diemžēl finansējums Latvijas zinātnei ir ļoti zems: ja ES vidēji tiecas piešķirt tai 3% no iekšzemes kopprodukta (IKP), tad Latvijas mērķis ir tikai 1,5% (šobrīd 0,7% no IKP), teica M. Kazāks. Skaitļi rāda arī to, ka tikai 3% no ražošanas ir ar augstu pievienoto vērtību industrijā. Šādā situācijā: ja nav pieprasījuma pēc pētījumiem, tad valstij ir jānodrošina «kritiskā masa». Diemžēl – lai gan valsts finansējums šajā ziņā ir pieaudzis, tas nesasniedz trekno gadu griestus, atzina Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas vadītāja Dana Reizniece-Ozola. Gan viņa, gan M. Kazāks pauda pārliecību: ja neuzlabosies sadarbība starp uzņēmējiem, zinātniekiem un augstāko izglītību, nekas nemainīsies.

No pārvaldības – uz rezultātu

LU profesors Andris Ambainis aicināja vairāk atbalstīt jauno zinātnieku grupas un arī ļoti talantīgos zinātniekus, kuru pētījumi guvuši starptautisku atzinību. Izglītības un zinātnes ministrijas pārstāve Agrita Kiopa uz to piezīmēja, ka nākamajos gados plānots lielāks atbalsts zinātnei, tostarp zinātnieku grupām (76 miljoni eiro), doktorantiem, kā arī augstskolām par izcilību zinātnes jomā. Gan A. Ambainis, gan vairāki diskusijas dalībnieki vērsa uzmanību arī uz to, cik daudz laika un enerģijas pētnieka darbā prasa birokrātisko šķēršļu novēršana, tāpēc organizatoriskos pienākumus vajadzētu uzticēt menedžeriem (līdzīgi kā tas ir mūziķiem).

LU rektors Mārcis Auziņš atzina, ka klupšanas akmens ir arī tas, ka, lai gan Latvijā ir konkurētspējīgi zinātnieki, nav analīzes, kuri tie tiešām ir, kā arī netiek izvērtēti pētījumu rezultāti, kuru atdeve nereti nav vairāk kā 10%. «Pāriesim uz zinātnes pārvaldību, kas ir vērsta uz rezultāta iegūšanu!» teica LU rektors, rosinot zinātniekus vairāk domāt par savu ideju komercializāciju. Viņam gan iebilda D. Reizniece-Ozola, norādot, ka nevajag spiest tikai uz pārdošanu un atbalstu tiem, kas dod tūlītēju atdevi. Viņasprāt, svarīgi ir radīt sabiedrībā pieprasījumu pēc pētnieku darba: «Ja sabiedrība nespiedīs uz to, ka zinātne jāatbalsta, tikmēr uzlabojumu būs maz.»

Akcents uz jauno paaudzi

LU Studentu padomes priekšsēdētāja Rūta Mājeniece mudināja vairāk popularizēt pētnieku darbību sabiedrībā, pašiem zinātniekiem doties uz izglītības iestādēm, stāstot par sevi un savu veikumu, radot interesi jaunajā paaudzē par pētniecības jomu.

Valmieras Valsts ģimnāzijas direktors Jānis Zemļickis, kura vadītā mācību iestāde pratusi iedvest jauniešos interesi par zinātni, uzsvēra: jāveido spēcīgas vidusskolas reģionos. Ja skolu tīklu neoptimizēs, labas pārmaiņas nevar gaidīt. EK pārstāvniecības Latvijā ekonomikas padomnieks Mārtiņš Zemītis arī ir pārliecināts, ka vairāk jāstrādā ar vismazākajiem, piemēram, radot gan vairāk attīstošās rotaļlietas, gan zinātnes aplikācijas latviešu valodā, gan lielus zinātniskos centrus bērniem.

Aisma Orupe

Rudens sezonu uzsākot: ar lielgabalu pēc Liepājas ezera princesēm

Vai jūs kādreiz pārņem neizskaidrojama sajūta, ka kaut kas ir aizmirsts? Man tā ir regulāri, un faktiski vienmēr šai sajūtai ir pamats – es tiešām kaut ko esmu aizmirsis. Tā nu sestdienas rītā, kad krāmējamies braucienam uz Liepāju, pēdējo reizi uzkāpju savā 5. stāvā pēc pēdējām mantām, lai apskatītos, vai esam visu iepakojuši. It kā […]

Jauni priekšautiņi

Šodien papildināju veikala plauktus ar jauniem un vēl neredzētiem, skaistiem un praktiskiem Montessori priekšautiņiem! Atliek vien ielūkoties veikalā un izvēlēties īsto!

%3D%2Bnew2-34.jpg

Vēlreiz atgādināšu, ka priekšauti ir šūti pēc labākajiem Montessori pedagoģijas piemēriem, kas nozīmē, ka priekšautu bērns pats var gan uzvilkt, gan novilkt - tam nav nepieciešama pieaugušā palīdzība. Nav nekādu sasienamu detaļu! Bantei ap kaklu ir ievērta gumija, bet bante ap vidukli ir pielīmējama ar lipekli!

No savas ģimenes pieredzes varu teikt, ka šis priekšauts bērnam ir patiešām ērts un interesants, jo ir gana košs un atraktīvs, kas nozīmē, ka katru reizi bērns to velk ar prieku un ir tik ērti, ka jau 2 gadus vecs bērns to var uzvilkt pats, ka nav katru reizi jālūdz mammas palīdzība! Nu vismaz man kā trīs mazu bērnu mammai tas patiešām ir svarīgi! :)
 • Izmērs: ~46*46cm (!bez bantēm);
 • Rekomendējamais vecums: Piemērots bērniem apmēram no 1.5 - 5 gadiem!
%3D%2Bnew2-35.jpg

Tie jaunie priekšauti ir sekojoši (bet veikalā ir vēl aizķērušies arī citi!):

1. Košās puķes + koši rozā vienkrāsaina odere 
          - Materiāls: košs ūdens necaurlaidīgs meteriāls + kokvilnas odere un bantes

%3D%2Bnew2-16.jpg

2. Rudens lapas + koši dzeltena odere
          - Materiāls: košs ūdens necaurlaidīgs meteriāls + kokvilnas odere un bantes

%3D%2Bnew2-21.jpg

3. Raibie dzīvnieki + oranža odere
           - Materiāls: košs ūdens necaurlaidīgs meteriāls + kokvilnas odere un bantes

%3D%2Bnew2-19.jpg

4. Melnbaltie dzīvnieciņi + sūnu zaļa odere
           - Materiāls: 100% kokvilna

%3D%2Bnew2-27.jpg

5. Tumši zilais pumpainais + balta odere
          - Materiāls: 100% kokvilna

%3D%2Bnew2-29.jpg

6. Melnbaltie zilonīši + balta odere
          - Materiāls: 100% kokvilna

%3D%2Bnew2-31.jpg

7. Košās puķes + oranža odere
          - Materiāls: 100% kokvilna

%3D%2Bnew2-25.jpg

8. Puķes + gaiši dzeltena odere
          - Materiāls: 100% kokvilna

%3D%2Bnew2-23.jpg


Par cenām un iegādes iespējām lasiet veikalā!Autokross/Folkreiss: Pēdējā pieteikumu diena, zvaigžņu sastāvs Brenguļos!

Trešdiena ir pēdējā oficiālā pieteikumu iesūtīšanas diena dalībai LAF Folkreisa Vasaras kausa un LAF Krosa komisijas kausa pēdējā posmā svētdien Brenguļos. Jau šobrīd iezīmējas fantastisks sastāvs autokrosa klasē.

Krosam kopumā saņemti astoņi pieteikumi, to vidū arī Latvijas autokrosa jauno laiku leģendas: viens otram pretī stāsies leģendārie Open čempioni Raimonds Jerāns un Jānis Kozlovskis, turklāt cīņai pieteicies arī bijušais 2000 Super čempions Jānis Spīķis. Pie titulētajiem braucējiem nu jau jāpiemin arī jaunais 2000 Super klases čempions Mārtiņš Starks, Tomēr viņš visai rezervēti attiecas pret iespējām cīnīties par uzvaru, jo Ford Puma nav atrisināts Lietuvā iegūtais ātrumkārbas defekts, savukārt iepriekš izmantotajam VW Golf II diez vai pietiks spēka cīnīties ar spēcīgākajām mašīnām.

Trešdiena ir pēdējā pieteikumu pieņemšanas diena, kad braucēji var pieteikties bez sportiskajām sankcijām. Neviens netiks atraidīts arī atlikušajās dienās līdz sacīkstei, taču gan folkreisā, gan krosā par kavējumu būs jāsaņem -1 punkts kvalifikācijā.

Folkreisa interesentiem atgādinājums, ka šī ir pēdējā iespēja šogad iegādāties mašīnas, lai jau ar pirmo posmu būtu uz starta Ziemas kausa cīņās.

Tikko saņemta informācija, ka briest lieliski pārsteigumi arī folkreisa sastāvā! Gaidām pieteikumus!

Orhidejas Vašingtonā

DSC06173

Karsta, svelmaina diena Vašingtonā un mēs īsiem pārskrējieniem dodamies no Kongresa bibliotēkas līdz Kapitolija, tad plānojam skatīties kosmosa kuģus un lidmašīnas, bet pa ceļam ir botāniskais dārzs. Cik patīkami ir apsēsties uz soliņa un skatīties, kā plūst ļaužu masas! Pie griestiem karājas liels ventilators, kas ar dūkoņu piepilda telpu. Pa brīdim tiem izsmidzināts ūdens, lai nodrošinātu nepieciešamo gaisa mitrumu. Pēc brīža, kad esam nedaudz atpūtušies, novērtējam pilnā krāšņumā ekspozīciju. Botāniskajā dārzā, tāpat kā citās Smithsonian iestādēs, ieeja ir bezmaksas. Noteikti ziemā šeit ir vēl jaukāk! Ja kādreiz gadās ieklīst šajā dārzā, noteikti ir vērts apskatīt orhideju māju, apsēsties uz soliņa un sajust, kā smaržo šīs cēlās puķes.

CSDD izveidojusi improvizētu ceļu satiksmes eksāmenu gājējiem

CSDD berniJaunāko satiksmes dalībnieku drošībai veltītās informatīvās kampaņas „Drošs ceļš uz skolu” ietvaros CSDD izveidojusi īpašu aplikāciju internetā – Ceļu satiksmes eksāmens gājējiem.
Bērni aicināti apgūt ceļu satiksmes noteikumus jaunajā CSDD satiksmes drošības portālā berniem.csdd.lv un zināšanu praktisko pielietojumu pārbaudīt ar aplikācijā ietvertajiem uzdevumiem.
No 2014.gada 16. līdz 29.septembrim ikviens, jo īpaši jaunākie satiksmes dalībnieki var nokārtot improvizētu gājēja eksāmenu CSDD Draugiem.lv lapā http://ej.uz/Gajejs_eks. Eksāmenā ir jāizvērtē desmit dažādas ikdienas situācijas satiksmē un jāizvēlas pareiza rīcība.

Māksla - ķīniešu kāzu galerija zem ūdens

Kāds pāris Ķīnā savai kāzu dienai bija izlēmis izveidot īpašu galeriju, fotogrāfam pozējot zem ūdens savos kāzu tērpos.

Pasaulē nākusi Evas Mendesas un Raiena Goslinga meita

Pagājušās nedēļas piektdienā piedzimis aktieru pāra Evas Mendesas un Raiena Goslinga pirmais bērns. Tā ir meitene, amerikāņu slavenību jaunumu žurnālam Us Weekly apstiprinājuši vairāki avoti. Pirmās ziņas par 40 gadus...