Šausmenes monitora gaismā. Baismās interneta leģendas

Tātad tu bučojies ar savu čiksu un te zvana telefons. Pacel klausuli, bet tur vīrieša balss: Ko tu tur dari ar manu meitu?. Stāstu viņai, bet viņa autā: Mans tēvs ir miris! Tad, kas man zvanīja?

(Sliktākā kripipasta Tīkla vēsturē.) Sākums.

Apgaismības laikmetā likās, ka cilvēka saprāts tūlīt, tūlīt tiks vaļā no nejēdzīgām māņticībām, pakļaus dabu un “atburs” pasauli. Daļēji tas ir noticis: kaut arī līdz nemirstības kapletēm un kolonijām uz Marsa vēl ir tālu, pagājušajos gadsimtos mēs esam iemācījušies būvēt daudz derīgu mašīnu – no kafijas automāta līdz serverim. Taču tur, kur ir runa par māņticību, Apgaismība ir cietusi graujošu fiasko. Izrādījās, ka spoki, velni un babaji slēpjas Vispasaules tīmekļa džungļos tikpat viegli kā aiz krāsns vai tumšā mežā.

Mēneša debesis : novembris

Ja 2013. gads tika dēvēts par komētu gadu, cerot uz grandiozo ISON komētas uznācienu, tad 2014. gads ir par tādu kļuvis pat bez iespaidīgām astes zvaigznēm Zemes debesīs. Oktobrī uzmanība tika pievērsta Marsam un Saidingspringsas komētai. Savukārt novembrī tiks realizēts Eiropas Kosmosa aģentūras ambiciozais plāns izsēdināt zondi uz komētas kodola virsmas.jsA_iqocm2E

Отличная неделя: много сил, новые друзья и интересный спортпит

Мне понравилось подводить итоги недели. Как раз еще одна прошла. И она, в целом, была очень удачной. Если говорить о спортивном питании, то изменений несколько. Про это будут отдельные посты — и про ощущения, и про все остальное. Но первое впечатление скажу сейчас. Раньше если я пил креатин, то это был привычный всем моногидрат. Сейчас […]6aYnDRwZSlA

Dace Vilemsone: Vairāk jāpievērš uzmanība tiem bērniem, kuriem trūkst motivācijas

Runājot par lietderīgu laika pavadīšanu, manuprāt, galvenais uzsvars jāliek uz šī salikteņa otro daļu – “derīgs”. Vērtējot to, kas ir derīgs bērnam, pirmkārt, būtu jāņem vērā viņa vecums, fiziskais stāvoklis, domas, pasaules uztvere....

R.Fains- aforisms

Apburoša sieviete ir tā, kura spēj no kleitas gūt vairāk, nekā tajā ieguldīts.

R.Fains

Nedēļa 27.19. 2014 – 02.11. 2014. Rudenīgs, siltāks un pārsvara sauss laiks.

Pēc neraksturīgi silta un ļoti lietaina perioda ko nesuši Atlantijas cikloni un frontes pagājušnedēļ stafeti pārņemis arktiskais ciklons PITTER, kas ar Z, ZA vējiem atnesa krietni aukstākas un sausākas gaisa masas. Naktīs visā Latvijā, bet dienās lielāka daļā valdija sals. Kaut ari spoži spīdēja saule, sajūtas bija visai ziemīgas, tos pastiprināja dzestrs un spirgts ZA […]

Lejupielādei pieejams lietuviešu radītās attēlu apstrādes aplikācijas Pixelmator iPad versija

16. oktobra Apple jauno produktu prezentācijas pasākumā uz skatuves kāpa lietuvieši – lieliskās attēlu apstrādes aplikācijas Pixelmator radītāji. Viņi sniedza ieskatu jaunajā Pixelmator programmas iPad versijā. Pasākuma laikā gan viņi neatklāja kad tieši šī aplikācijas versija būs pieejama lejupielādei, taču beidzot tas ir noticis. Pixelmator iPad versija ir klāt!

Šo 4.49 eiro vērto attēlu apstrādes aplikāciju var lejupielādēt App Store un tā darbosies uz visiem iPad planšetdatoriem uz kuriem var uzstādīt jaunāko iOS 8 operētājsistēmas versiju. Pixelmator aplikācijai ir milzum daudz iespēju, kas būs noderīgas gan tiem, kas vēlas vienkārši apgriezt vai pielabot attēlus (to gan var paveikt arī ar iebūvēto Photos aplikāciju), gan veikt krietni nopietnākus attēlu apstrādes darbus. Izmēģini jauno aplikāciju un komentāros pastāsti kā gāja.

Daugavmala

Skaists saulriets 11. novembra krastmalā.

image

Lasi arī citus rakstus xlt.lv.

Ak, Dievs, mana sirds ir droša, es dziedāšu un slavēšu ar dziesmām (Ps. 108:1).

Karls Olafs Rozeniuss (1816 – 1868). Ak, Dievs, mana sirds ir droša, es dziedāšu un slavēšu ar dziesmām (Ps. 108:1). Kāds jautās: kā Dāvids ieguva šādu sirdi? Kā Dievs Dāvidam kļuva tik mīļš un dārgs? Cilvēka sirdi patiesi laimīgu, siltu un dedzīgu var padarīt tikai grēku piedošana un ticība tai. Un, pat ja cilvēks tic visam, […]

[Virsraksts nav norādīts]

Railway and library

View to National Library backside from one of Torņakalns bridges, today.

Krievijas drauga nāve

ozolins-large.jpg

Maržerī vienīgais no rietumvalstu lielo naftas un gāzes kompāniju vadītājiem skaļi iebilda pret sankcijām pret Krieviju

Eiropas Savienības un ASV sankcijas pret Krieviju ir "netaisnīgas un neproduktīvas", Francijas naftas koncerna "Total" prezidents Kristofs de Maržerī pirmdien Maskavā teica augstu Krievijas amatpersonu auditorijai, kurā bija arī premjerministrs Dmitrijs Medvedevs. Pēc dažām stundām Maržerī gāja bojā Vnukovas lidostā, kad viņa lidmašīna uzskrēja sniega tīrīšanas mašīnai.

Maržerī vienīgais no rietumvalstu lielo naftas un gāzes kompāniju vadītājiem skaļi iebilda pret sankcijām pret Krieviju. "Vai mēs būvēsim jaunu Berlīnes mūri?" viņš bija retoriski vaicājis intervijā aģentūrai "Reuters" un paziņojis: "Krievija ir partnere, un mums nav jāizšķiež laiks, aizsargājot sevi no kaimiņa." Diemžēl sevi aizsargāt viņam neizdevās.

Viņa vadībā koncerns "Total" kļuva par vienu no lielākajiem ārvalstu investoriem Krievijā un Krievijas naftas un gāzes kompāniju "Lukoil" un "Novatek" ciešu partneri. Starptautiskos biznesa forumos Maržerī uzsvēra, ka, viņaprāt, tieši bizness esot labākais diplomātiskais vidutājs politisko domstarpību nolīdzināšanai. Arī pirmdien Konsultatīvās padomes par ārvalstu investīcijām Krievijā ikgadējā sēdē, pēc kuras bija devies uz lidostu, viņš atkārtoja, ka esot pret mēģinājumiem Krieviju "izolēt no globālā ekonomiskā un politiskā procesa".

"Piedzēruša sniega tīrītāja vadītāja un, iespējams, ar piedzērušos gaisa satiksmes kontrolieru līdzdalību nogalināts - sāpīgi krievisks gals cilvēkam, kuru Putins dēvēja par "mūsu valsts patiesu draugu"." Tā šo traģisko notikumu otrdien komentēja žurnāls "Fortune".

Pats vainīgs

Tagad dzird, ka sniega šķūrētāja vadītājs varbūt arī neesot bijis piedzēries, vienkārši sniegputenī pazaudējis orientāciju un nav pamanījis lidmašīnu.

Iespējams. Tiesa, par sliktu pieļāvumam, ka notikušais ir tikai traģisks negadījums, paradoksālā kārtā varētu nākt tas, ka šoreiz izpaliek Kremlim pietuvināto mājieni ar sētas mietu par kārtējo ienaidnieku sazvērestību, bez kā tagad parasti neiztiek neviena Krievijas tēlam un interesēm nelabvēlīga notikuma skaidrojums. Krievijas propaganda aizgūtnēm būvē pasaules surogātu, kurā nekas nav tā, kā izskatās, bet ir tā, kā tam jāizskatās no ārējo un iekšējo ienaidnieku aplenkumā esošā Kremļa. Tomēr, pat pieņemot, ka nekas Krievijā nav tā, kā izskatās, šajā reizē varbūt tiešām noticis tikai traģisks negadījums.

Taču Kremļa lojālisti nevar arī atzīt, ka nolaistā infrastruktūra un degradētie darba tikumi, sistēmiskā korupcija, visaptverošs nihilisms un bezatbildības kultūra padarījusi Krieviju par valsti, kurā cilvēka dzīvībai nav vērtības un šādi negadījumi ir likumsakarīgi neizbēgami, nevis nejauši. Īpaši daiļrunīgs arī šoreiz bija par skandalozo parasti dēvētais, taču valdnieku domāšanas veidu labi jūtošais Vladimirs Žirinovskis. Viņš paziņoja: "Vainīgs ir pats mirušais, jo kādēļ viņš lidoja tik vēlu naktī?"

Kad par "separātistiem" dēvētie Krievijas teroristi jūlijā virs Ukrainas teritorijas notrieca Malaizijas aviolīniju lidmašīnu, nogalinot 298 cilvēkus, viņu reakcija bija tieši tāda, kāda tagad Žirinovskim. Pārtvertajās sarunās viens no komandieriem uz padotā atskaiti, ka notriektā bijusi civilā lidmašīna, kurā bijis daudz sieviešu un bērnu, bet no bruņojuma "vispār nekā", reflektoriski bilda: "Tātad ieveda spiegus." Tad nolamāja upurus: "Nevajag lidot, tagad iet karš."

Trešdien laikraksts "Kommersant" ziņoja, ka aviokatastrofu, kurā gāja bojā "Total" prezidents, izmeklēšot tas pats sevišķi svarīgo lietu izmeklētājs, kurš izmeklējis 2010.gada aprīlī pie Smoļenskas notikušo aviokatastrofu, kurā gāja bojā Polijas prezidents Lehs Kačiņskis un vēl 95 cilvēki. Toreiz no Krievijas izmeklētāju ziņojuma varēja secināt, ka vainīgs bijis Polijas prezidents pats, jo esot devis pilotiem nepareizas pavēles.

Upuri paši vainīgi - tas ir arī Krievijas pašreizējās agresīvi impēriskās politikas vadmotīvs. Pastāvīgi un dažādās variācijās dzirdam no Kremļa un Krievijas ārlietu resora, ka karu Ukrainā izraisījusi Ukraina, kura apdraudot Krieviju un tās "tautiešus", jo pretojas Krievijas iebrukumam.

Avārijas neizbēgamība

Leģendāri slavena ir Vladimira Putina atbilde uz CNN žurnālista Lerija Kinga jautājumu, kas notika ar atomzemūdeni "Kursk", kuras katastrofā Barenca jūrā 2000.gadā gāja bojā 118 jūrnieki. "Tā nogrima," salti smīnēdams, atbildēja neilgi pirms tam par Krievijas prezidentu kļuvušais KGB puspulkvedis.

Atceroties tolaik no Krievijas armijas vadītājiem nākušo melu lavīnu par notikušo, kā arī beigu galā sniegto avārijas skaidrojumu, ka šaušanas mācību laikā zemūdenē sprāgusi torpēda, nākas domāt ne tikai par pašlaik Zviedrijas šērās meklētās zemūdenes apkalpes locekļu iespējamo likteni, kas Kremļa prioritāšu sarakstā ir tikpat zemu kā Ukrainā kritušo Krievijas armijas karavīru dzīvība. (Kā oficiāli zinām no Maskavas, Ukrainā neviens Krievijas karavīrs neesot bijis, bet tie, kuri tur zaudējuši dzīvību, esot turp devušies pavadīt savu atvaļinājumu. Tātad paši vainīgi.)

Nolaistā infrastruktūra, tās apkalpotāju nolaidība un viņu priekšnieku principiālā nevērība pret savējo, kur nu vēl pret "ienaidnieku" drošību rada īpašus apdraudējumus situācijā, kad Krievija sākusi nepieteikto karu pret Rietumiem.

Nav iespējams prognozēt, kurā vietā un kas var uzsprāgt, bet Krievijas propagandas melu telpā nebūs viegli uzreiz saprast, vai šāds sprādziens - pārnestā vai pavisam tiešā nozīmē - ir plānota provokācija un agresija vai tikai kārtējā neizbēgamā avārija morāli un fiziski degradētajā sistēmā. (Taču diezin vai, piemēram, divi Krievijas bumbvedēji un četri iznīcinātāji pērn martā simulēja uzbrukumu Stokholmai vai Krievijas kara lidmašīna otrdien bija ielidojusi Igaunijas gaisa telpā tāpēc, ka "šoferis bija piedzēries".)

Maržerī traģiskais liktenis ir spēcīgs atgādinājums, ka pašreizējā Krievija ir pat savu "labāko draugu" lielākais ienaidnieks, bet cerības, ka bizness ar agresoru varētu mainīt tā uzvedību, ir ne tikai iluzoras, bet pat dzīvībai bīstamas. Kādu gan vēl auksto dušu vajag tiem, kuri arvien murgo par "biznesa iespējām" Krievijas "neaptveramajos tirgos", kad pat paša Krievijas valdnieka personisku draudzīgumu baudošs pasaules mēroga uzņēmējs samaksājis par šīm "iespējām" visaugstāko cenu?

Lai cik pašaizliedzīgi draudzīgs Krievijai, "Total" vadītājs savā pēdējā runā pirms bojāejas Maskavā ļoti nepārprotami brīdināja to no "kļūdām" un ieteica "kaut ko darīt", lai mainītu pašreizējo politiku Ukrainā: "Ja vēlamies turpināmies stabilu ilgtermiņa ārvalstu investīciju plūsmu Krievijā, mums ir jāatjauno stabila un miermīlīga ekonomiskā telpa starp Krieviju un citām valstīm."

Žirinovskis teiktu - nu, pats vainīgs. Pašreizējie Krievijas vadītāji nav pateicīga auditorija šādiem ieteikumiem.

 

[Virsraksts nav norādīts]

DELFI. Romā vairāk nekā miljons cilvēku protestē pret valdības plāniem reformēt darba tirgu
DELFI. Vairāki simti aktīvistu Rīgā iebilst pret viendzimuma attiecībām

Pozitīvi!

mn589L


Ienāc Joku.Bedre.Lv :)

Lojalitāte Aleksandra Levitas skatījumā

Diezgan ierobežotā lokā man bija iespēja noklausīties pazīstamā mārketinga speciālista Aleksandra Levitas no Izraēlas lekciju, kurā viņš pauda savu viedokli par lojalitāti. Kā zināms, lojalitāti var skaidrot un arī mērīt ļoti dažādi. Es pat teiktu, ka nav vienotas definīcijas. Ir tikai uzņēmuma izpratne un mērķis, kā tas grib panākt klienta kļūšanu par lojālu tam. 

A. Levitas uzskata, ka shēma līdz klientam kā tādam ir šāda:
suspect -> prospect -> leed -> customer
Un tālāk jau veidojas klienta lojalitāte, kas izpaužas kā:
1) atkārtots pirkums;
2) noturīgums pret konkurentiem - pat, ja konkurents par identisku produktu vai pakalpojumu piedāvās zemāku cenu, klients paliks uzticīgs esošajam sadarbības partnerim;
3) preces vai pakalpojuma rekomendēšana draugiem, radiem paziņām. 

Būt lojālam vai nebūt - tas ir vairāku apstākļu kopums. Kā piemēru A. Levitas min došanos uz restorānu. Kopējais iespaids par vietu mums rodas, sasummējot visas nianses, ar kurām saskaramies apmeklējuma laikā. Piemēram - pie ieejas nepamanīju pakāpienu (-2) + garderobists bija ļoti laipns (+1) + zāles pārzinis uzreiz piedāvāja vietu, kur apsēsties (+3) + vieta man ne īpaši patika, bet es to pieņēmu (0) utt. Šajā gadījumā kopējais vērtējums sanāk +2. Jo vairāk uzņēmums pārzina saskares punktus, ko vērtē klients, jo labāk tam ir iespēja novērtēt savu sniegumu katrā no tiem. Ir punkti, ko ir iespējams mainīt un uzlabot, un ir arī tādi, ko nevar mainīt un ietekmēt, piemēram, restorāna atrašanās vieta u.tml. Lai papildus būvētu klientu pozitīvu attieksmi pret zīmolu, var piedāvāt dažādus labumus, kas būs kā papildus punkti un labākajā gadījumā pārtaps lojalitātes pazīmēs. A. Levitas gan uzsver, ka nevajag uzreiz spēlēties ar atlaidēm vai citiem labumiem, kuru došanas rezultātā ir labprātīgi jādalās uzņēmuma iespējamā peļņā. Drīzāk jādomā par tādiem labumiem, kas neprasa būtiskus ieguldījumus no uzņēmuma puses. Piemēram, kāda labuma piedāvāšana papildus klientiem, kas iepriekš bijis pieejams tikai zelta klientiem. Protams, šeit var diskutēt, vai šādā gadījumā netiek degradēts zelta klienta statuss, taču pārdomas šāds apgalvojums rosina.  

Iekurbulēt !

Svētdien:Sechs.Schwedinnen.im.Pensionat.1979A.Most.Wanted.Man.2014.1080p.BluRay.x264.DTS-WiKiTiklīdz iznāks:The Target 2014 1080p (CHD) vai remuxObsessed 2014 1080p (CHD vai GiMCHi) vai remuxt-mlRSVpd98

Ķirbja krēmzupa ar čili

Ķirbja zupaPirmo šī rudens ķirba zupu ēdu lietainā dienā darba ēdnīcā. Sapriecājos, cik viņiem forša un sezonāla ēdienkarte, bet smagi vīlos, jo tā bija nevis ķirbja, bet vegetas krēmzupa. Tāpēc sapratu, ka jāgatavo pašai, ja gribas tieši tādu, kā man garšo.
Tātad, šī ir vēl viena versija par ķirbi un krēmzupu. Šogad man topā ir tieši šis variants, kur ķirbja saldumu un maigumu papildina krietna deva asuma – tieši tā kā vajag, lai aizdzītu rudens šķaudienu. Visbiežāk biezzupām izmantoju kausēto sieru, bet šķiet, ka šai labāk piestāv saldais krējums.

Vajadzēs:
– divus palielus sīpolus
– trīs daiviņas ķiploka
– pāris ēdamakrotes eļļas cepšanai
– ceturtdaļu maza riekstu ķirbja
– piecus kartupeļus
– kādu litru karsta ūdens
– šķipsnu čili pārslu
– šķipsnu sāls
– 200 gramus saldā krējuma
– dažas ēdamkarotes ķirbju sēklu

Par daudzumiem grūti ko konkrēti ieteikt – viss atkarīgs no tā, kā pašiem labāk garšo. Man uz tādu vidēju katliņu bija ceturtdaļa maza ķirbja (nomizotā veidā – 700 grami), kādi pieci vidēji kartupeļi (500 grami), divi sīpoli un kādas trīs ķiploka daiviņas.

Pēc manas saprašanas, zupai vislabāk ņemt riekstu ķirbi. Lai arī dikti ciets un grūti mizojams, tas ir spilgti dzeltens un feini izskatās. Ar citu šķirņu ne tik spilgtiem ķirbjiem zupa krāsas ziņā sanāk ne tik izteiksmīga.

Taču, atgriezīsimies pie zupas. Nomizo kartupeļus un sagriež mazākos gabalos. Atbrīvojas arī no ķirbja mizas un sagriež to mazākos gabalos.

Nomizo un sagriež ķirbi

Nomizo un sasmalcina sīpolu.

Sakapā sīpolus

Notīra un caur ķiploku spiedi blakus sīpoliem piespiež dažas ķiploku daiviņas.

Piespiež ķiploku

Katlu liek uz plīts, sakarsē un ielej nedaudz eļļas. Ber iekšā sīpolus un ķiplokus un veikli maisa, lai nepiedeg. Brīdi pacep un pievieno kartupeļus un ķirbi. Pārlej ar tikko vārītu ūdeni (tikai tik, lai dārzeņi nosegti), pieber sāli un čili un vāra, kamēr visi dārzeņi mīksti.

Noņem katlu no plīts, sablendē viendabīgā masā un pievieno saldo krējumu. Cik daudz to likt, atkarīgs no katra paša. Protams, jo vairāk, jo garšīgāk – es uz šo katlu pielēju 200 gramu paciņu, bet var likt arī mazāk.

Sablendē un pielej saldo krējumu

Pārbauda, vai visas garšas kārtībā, un ja nepieciešams, pieregulē zupas biezumu ar karstu ūdeni un vēlreiz uzkarsē līdz zupa sāk vārīties.

Ja vajag, pieregulē biezumu

Zupu liek malā un uz sausas pannas aši apgrauzdē ķirbju sēkliņas.

Apcep sēklas

Zupu lej bļodiņās, pārber ar sēklām un sauc visus pie galda. Dikti labi klāt garšo čabata, kas apziesta ar sviestu un apcepta cepeškrāsnī.

Ķirbja zupa

Foto: Šmorēti biskvīti


Filed under: recepte, zupa

Naomi Punk - Television Man

4515_naomi_punk_jpg_1406116897.jpg

Stilīgie puikas no grupas Naomi Punk ir katra mūzikas žurnālista sapnis. Jo viņi spēlē kaut ko jaunu un oriģinālu, ko varētu dēvēt par alu cilvēku pankroku. Puikas ar brutālu hipnotismu apspēlē vienus un tos pašus ģitāras rifus tā, ka rūdītam mietpilsonim rodas tādas pašas sajūtas kā klausoties Nickelback. “Fui, viņi spēlē visu laiku vienu un to pašu gabalu...” Tieši šī paņirgāšanās par mūzikas žanru ieliktajiem rāmjiem, Naomi Punk dod īpašus šarma punktus un padara viņus par sava žanra supermeniem.

Albumā veiksmīgi saplūst mūsdienīgi narkotiskā garāžroka elementi ar Kurta Kobeina grandžroka pohujismu. Radot sāpīgu katarsi, kas atsviež tevi nezināmos laikos, kad pār pasauli valda brutālisms, absolūta vienveidība un flaneļa krekls nebija tikai lupata, bet daļa no cilvēka ķermeņa.

Šī ir mūzika, kas pārsteidz ar savu pašpuicisko un īsto attieksmi. Bet tai pat laikā neskatoties uz šo attieksmi un grupas eksperimentālo dabu, Naomi Punk ir grupa kas vienkāršāk sakot “pielīp” un patiesībā ir tīrākā popgrupa. Tikai ja parastās popgrupas “pielīp” ar lipīgiem melodiskajiem risinājumiem, Naomi Punk aizrauj ar savu šarmējošo noskaņu.

Ir grūti izcelt kaut vienu dziesmu, jo tās visas ir vienādas. Un patiesībā ir tik vienādas, ka visas ir absolūti fantastiskas un pamatīgi tevi sapurina aiz matiem. Tādēļ Television Man gribas saukt par albumu ar lielo burtu – tajā nav nekā lieka. Šis ir albums kuru var ieteikt cilvēkiem kuri nebaidās no skaļas un tiešas rokmūzikas un vienmēr meklē kaut ko jaunu, svaigu un mūsdienīgu.

8.5/10

zv_piln.pngzv_piln.pngzv_piln.pngzv_piln.pngzv_piln.pngzv_piln.pngzv_piln.pngzv_piln.pngzv_puse.pngzv_tuks.png

https://www.youtube.com/watch?v=hQ_90wnHwUI

Tiek meklēti…

tumblr_ne0g7djW9g1s9fo83o1_500.jpg

Tiek meklēti…

Pirates!

Nupat parādīju dēliem, kāda izskatas datorspēle, kas radās, kad man bija ...ui... 16? 1987. gadā, kad Sid Meyers savu lielisko Pirates! izlaida, tā bija sensācija. Un man vēl tagad ir interesanti. Negulētas naktis, Karību jūras karte, uz pauspapīra ar roku pārkopēta, mēģinājumi uzminēt, kur un kad Treasure Fleet un Silver Train bija...
Kumoss jaunības. Paldies DosBox.

Bezmaksas redzes pārbaude Optometrijas centrā

Katru rudens semestri Latvijas Universitātes Fizikas un matemātikas fakultātes (LU FMF) Optometrijas un redzes zinātnes nodaļa Ķengaraga ielā 8 aicina interesentus uz bezmaksas redzes pārbaudēm, ko veic Optometrijas profesionālās maģistrantūras studiju programmas pēdējā kursa studenti klīniskās prakses ietvaros. Tāpat kā iepriekšējos gados, no septembra līdz janvāra sākumam plānojam veikt aptuveni 300 bezmaksas redzes pārbaužu.

Redzes pārbaudes tiek veiktas profesionālās augstākās izglītības maģistra studiju programmas „Optometrija” Klīniskās prakses III ietvaros un tās laikā students profesionāla pasniedzēja uzraudzībā rūpīgi pārbauda apmeklētāju redzes funkciju kvalitāti (piemēram, redzes asumu, dinamiskās funkcijas, telpisko redzi, krāsu redzi, acs iekšējo spiedienu, acs vispārējo anatomisko veselību), nepieciešamības gadījumā tiek izrakstīta recepte briļļu iegādei (attiecībā uz kontaktlēcām var tikt doti noderīgi padomi turpmākai lietošanai), sniegts konsultanta slēdziens vai mutiskas rekomendācijas. Jaunie optometristi palīdz noskaidrot arī diskomforta vai problēmu cēloni, nepieciešamības gadījumā iesakot vēl kādu speciālistu.

Jo īpaši aicinām uz redzes pārbaudēm Latvijas Universitātes darbiniekus un studentus, kā arī visus citus interesentus, kuri ir ar mieru veltīt 1 stundu sava laika, lai palīdzētu studentiem mācību procesā, pretī saņemto konsultācijas, padomus vai briļļu recepti.

Redzes pārbaudes notiek pirmdienās un trešdienās no plkst.10.00 līdz 16.30 (sākums pēdējai vizītei) katru rudeni no septembra līdz janvāra sākumam. Lai pierakstītos uz vizīti, lūgums zvanīt pa tālruni: 67260822. Ieslēdzoties automātiskajam atbildētājam, jāatstāj savu vārdu un telefona numuru, lai mēs varētu atzvanīt un norunāt jums ērtu vizītes datumu un laiku. Var arī rakstīt vēstuli ar savu vārdu un tālruņa numuru uz e-pastu optometrija@lu.lv.

LU FMF Optometrijas un redzes zinātnes nodaļa atrodas Ķengaraga ielā 8. Atbraukt no centra var ar 7., 9. un 3. tramvaju (jākāpj ārā pieturā „Ķengaraga iela” un jāiet līdz Ķengaraga ielas galam Daugavas krastā). Pacientiem jāierodas optikas „Optio” telpās (lūgums optikas darbinieces informēt par apmeklējuma mērķi – bezmaksas redzes pārbaude pie studentiem, un viņas norādīs, kur tālāk jādodas).

Par LU FMF Optometrijas un redzes zinātnes nodaļu
Baltijas valstīs vienīgā vieta, kurā iespējams iegūt optometrista augstākās izglītības profesionālo diplomu ir LU FMF Optometrijas un redzes zinātnes nodaļa.

Šī profesija ietver daudz dažādu dabaszinātņu jomu. Bakalaura studiju programmā „Optometrija” tiek dots vispārīgs ieskats gan fizikā, gan bioloģijā, gan arī medicīnā, tai pat laikā arī datu apstrādē, statistikā un citās dabaszinātņu jomās, kā arī uzmanība tiek pievērsta optometrijas pamatiem, uz kuriem būvēt profesionāļa pieredzi. Pēc bakalaura programmas absolvēšanas nodaļa piedāvā 2 gadu laikā apgūt profesionālā maģistra programmu, kuru absolvējot, tiek iegūts optometrista kvalifikācijas diploms. Šajā programmā tiek piedāvāti gan tādi studiju kursi, kuri vairāk saistās ar redzes un optikas zinātni, gan arī daudz un dažādas klīniskās prakses sadaļas, lai students pēc tam varētu darboties gan zinātnes jomā, gan izvēlēties veidot karjeru kā klīniskās optometrijas speciālists.

Studiju laikā lekcijas notiek gan auditorijās, gan klīniskajās laboratorijās, kas aprīkotas ar nepieciešamo aparatūru, studenti darbojas arī zinātniskajās laboratorijās.

Nodaļas studenti aktīvi piedalās ERASMUS apmaiņas programmā un tās ietvaros visbiežāk dodas uz Lielbritāniju, Spāniju un Somiju. Sīkāku informāciju par studiju ilgumu, budžeta vietām, studiju maksu un citām niansēm var iegūt Latvijas Universitātes mājas lapas sadaļā „Gribu studēt”.

capital.lv Neo turnīrs, Oculus rift

Jau otro reizi Capital rīko CS:GO turnīru Riga plazā.

šoreizi bija iespēja paskatīties kā spēlē CSGO labākās baltijas komandas, fināls starp latviešu/igauņu komandu pret jaunpienācējiem latvijas csgo skatuvē.

Ļoti patika augstais līmenis ar kādu tas viss ir sarīkots.
Organizatori labi pastrādājuši.

Izspēlēja 6 MSI mehāniskās klaviatūras, ja piedalījās GRID spēlē.
Uz vietas minēja, ka klaviatūras cena ir 120 eiro.

Man patika Oculus rift.
Pirms kāda laika redzēju un lasīju, ka eksperimentē ar viņu un tā, bet neticēju, ka kādreiz viņu pačamdīšu un paskatīšos kā ir.
un bija superīgi, šūterus laikam gan ar viņu nepaspēlēsi, bet kara simulatoriem – aļa War thunder, IL-2, – nekā labāka nevar būt.

Oculus noteikti izveidos savu spēļu žanru.
Paldies Capital’am par iespēju paprovēt tādu tehniku.

Filmas Modris režisors uzrunā pasauli un atklāj, kā radusies doma par Pļavnieku džekiņu

Jaunieša salauztā dzīve, sabrukusī ģimene un valsts varas ciniskā vienaldzība ― tik skarbu un vienlaikus aizkustinošu skatījumu uz mūsdienu Latvijas sabiedrību savā pirmajā pilnmetrāžas filmā Modris piedāvā režisors Juris...

Rudens seriāli: vecie un jaunie

Aleksandrs Guņins (1969)

Aleksandrs Guņins (1969)

Aiz loga lēnām iet mazumā krāsaino lapu teātris, iestājas laiks, kad pievērsties raibajai seriālu pasaulei. Sēriju ražotāji savas produkcijas izlaidē gan ir nerimtīgi visās sezonās, taču rudens ir īpaši labs ražas laiks. Man šogad ir aktuāli atjaunot skatāmo seriālu klāstu, jo no vairākiem, kādreiz iecienītiem, esmu nolēmusi novērsties. Piemēram, esmu vairāk vai mazāk sekojusi līdz Bones, Gray’s Anatomy, Scandal, Haven, Elementary, Sleepy Hollow, Castle, bet nu man tie ir apnikuši vai šķiet sevi izsmēluši, tādēļ nolēmu pameklēt kaut ko to vietā.

Turpināšu skatīties Downton Abbey (vecie angļu aristokrāti gan nesaista ar spraigu darbību, bet no tik mīļas un snobiskas ģimenītes grūti atteikties, turklāt apsolīts, ka Ziemassvētkos pie viņiem atbrauks pats Klūnijs), The Good Wife (pat sestajā sezonā viss norit raiti un man patīk skatīties uz Džuliannu Margulisu), Homeland (interesē, kas tur notiks bez Brodija un jau pirmajā sērijā parādās latviete Laila Robins), Peaky Blinders (asie britu pašpuikas bija ļoti skatāmi pirmajā sezonā) un droši vien jāturpina Masters of Sex (izzinošos nolūkos, protams). Novembrī tiek solīts turpinājums britu krimiķim The Fall  ar Gillianu Andersoni (ievērtējiet arī Džemiju Dornanu, pirms viņš nonāk Kristiana Greja slavas oreolā), kā arī britu vēsturiskajam policijas seriālam Ripper Street. Novembrī ir jāsākas arī The Newsroom fināla sezonai.

No šīssezonas jaunumiem vispirms novērtēju Forever. Ceļojumi laikā un pataloganatoma piedzīvojumi ar Ioan Gruffold galvenajā lomā (viskailākais nemirstīgais, ha ha) pirmajās sērijas izskatījās cerīgi; varbūt bērnišķīgi, bet kādu laiku pavilks.

Otrs − How to Get Away With Murder. Serāla pieteikums man nelikās interesants, arī aktieri lielākoties nezināmi, bet pirmās sērijas liecina par oriģinalu pieeju gan notikumu izklāstā, gan varoņu personībās. Būs man vēl viens juridiskais seriāls.

Trešais − britu “mājīgais” krimiķis Grantchester  par  jaunu angļu vikāru pēckara Anglijā. Tiem, kas iecienījuši Tēva Brauna piedzīvojumus, varētu patikt arī seksīgāks mācītāja variants.

No tiem jaunajiem, kuriem noskatījos pirmās sērijas, bet nolēmu neturpināt:

Madam Secretary (uz Tea Leoni ir patīkami skatīties, bet kopumā tā ir prasta propaganda; smieklīgi, ka trešajā sērijā, kad valsts sekretāres vīrs gatavojas tikties ar krievu vēstnieku, viņa dod padomu: tikai neatdod Latviju).

The Knick es skatījos visilgāk, jo Stīvens Soderbergs un Klaivs Ovens ir ļoti piesaistoši elementi un arī iecere vērtīga − Ņujorkas slimnīca un baismīgie ārstēšanas paņēmieni 20. gadsimta sākumā, tomēr pēc kāda laika sapratu, ka man ir garlaicīgi (jāatzīmē, ka pirmajā sērijā ir episodes par kādu latviešu emigrantu ģimenīti un skan gandrīz tīra latviešu valoda).

Jaunā American Horror Story sezona Freak Show tika atmesta jau pēc pirmās sērijas, jo man šī ideja šķiet derdzīga; vispār man šis seriāls šķiet pārvērtēts − labu aktieru izmantošana un sakarīga sižeta aizstāšana ar kailām šausmām; pat iepriekšējo raganu sezonu es nespēju pabeigt.

No tiem, kas vēl tiek solīti, gaidu Olive Kitteridge (novembrī) , jo aktieru sastavs ir kārdinošs, un The Librarians (decembrī) − seriālu iedvesmojošās filmas gan nebija izcilas, bet vēsturisko dārgumu mednieku tēma ir vilinoša.

Izskatās, ka šobrīd aktuāla ir komiksu iznešana uz  TV ekrāniem, jo parādījušies vairāki seriāli, kas ar to nodarbojas. Popularitāte pieaug zombijiem (vismaz trīs seriāli). Šīs tēmas mani galīgi nesaista, tāpat kā Rietumu humora seriāli (kuru jokus laikam jau vienkārši nesaprotu). Tādēļ smieklīgos seriālus es skatīšos krieviski: vecie labie Interni pēc neliela panīkuma ir atgriezušies diezgan ņipri, krievu Кухня joprojām jautri gatavo ēst, un šosezon ir sācies jauns, tiešām smieklīgs un mīļš ukraiņu skeču šovs Когда мы дома / Коли ми вдома par piecām dažādām ģimenēm.

No jaunajiem krievu seriāliem esmu atradusi Чудотворец, kas attēlo to skarbo PSRS laiku, kad ģimene salika pie televizora burciņas ar ūdeni un visādus zieķus, lai tos uzlādētu ekstrasensa modrā acs. Fjodors Bondarčuks (neatpazīstams ar matiem) ir iedzīvojies tēlā, kas stipri atgādina Kašpirovski, un viņam ir pretpols − nosacīti labais ekstrasenss, ar kuru kārtojami seni rēķini.

Tā nu esmu izdomājusi, ko man skatīties, citādi netīšām iebrienu kaut kadā govnošovā, ievelkos un nekādi nevaru mest mieru. No visa lielā piedāvājuma gan secinājums ir tāds, ka seriālu kultūra pēdējos gados ir neapšaubāmi augusi un piedāvājums ir ļoti liels, tomēr vienlaikus šķiet, ka kopējā kvalitāte ir kritusies − daudz naudas tiek tērēts par vizuālo iespaidu (īpaši fantastikai un vēsturiskajiem seriāliem), tomēr idejas bieži atkārtojās, tēli un to rīcība ir šabloniska, iepriekšparedzama. Daudzas studijas nespēj laicīgi pielikt punktu ilggadīgām sērijām, un moka gan aktierus, gan skatītājus ar piektā uzlējuma savārstījumiem. Tomēr kvalitatīvu un aizraujošu seriālu vienalga ir gana daudz, visus nevar paspēt noskatīties.


Filed under: Kino

Rudens seriāli: vecie un jaunie

Aleksandrs Guņins (1969)

Aleksandrs Guņins (1969)

Aiz loga lēnām iet mazumā krāsaino lapu teātris, iestājas laiks, kad pievērsties raibajai seriālu pasaulei. Sēriju ražotāji savas produkcijas izlaidē gan ir nerimtīgi visās sezonās, taču rudens ir īpaši labs ražas laiks. Man šogad ir aktuāli atjaunot skatāmo seriālu klāstu, jo no vairākiem, kādreiz iecienītiem, esmu nolēmusi novērsties. Piemēram, esmu vairāk vai mazāk sekojusi līdz Bones, Gray’s Anatomy, Scandal, Haven, Elementary, Sleepy Hollow, Castle, bet nu man tie ir apnikuši vai šķiet sevi izsmēluši, tādēļ nolēmu pameklēt kaut ko to vietā.

Turpināšu skatīties Downton Abbey (vecie angļu aristokrāti gan nesaista ar spraigu darbību, bet no tik mīļas un snobiskas ģimenītes grūti atteikties, turklāt apsolīts, ka Ziemassvētkos pie viņiem atbrauks pats Klūnijs), The Good Wife (pat sestajā sezonā viss norit raiti un man patīk skatīties uz Džuliannu Margulisu), Homeland (interesē, kas tur notiks bez Brodija un jau pirmajā sērijā parādās latviete Laila Robins), Peaky Blinders (asie britu pašpuikas bija ļoti skatāmi pirmajā sezonā) un droši vien jāturpina Masters of Sex (izzinošos nolūkos, protams). Novembrī tiek solīts turpinājums britu krimiķim The Fall  ar Gillianu Andersoni (ievērtējiet arī Džemiju Dornanu, pirms viņš nonāk Kristiana Greja slavas oreolā), kā arī britu vēsturiskajam policijas seriālam Ripper Street. Novembrī ir jāsākas arī The Newsroom fināla sezonai.

No šīssezonas jaunumiem vispirms novērtēju Forever. Ceļojumi laikā un pataloganatoma piedzīvojumi ar Ioan Gruffold galvenajā lomā (viskailākais nemirstīgais, ha ha) pirmajās sērijas izskatījās cerīgi; varbūt bērnišķīgi, bet kādu laiku pavilks.

Otrs − How to Get Away With Murder. Serāla pieteikums man nelikās interesants, arī aktieri lielākoties nezināmi, bet pirmās sērijas liecina par oriģinalu pieeju gan notikumu izklāstā, gan varoņu personībās. Būs man vēl viens juridiskais seriāls.

Trešais − britu “mājīgais” krimiķis Grantchester  par  jaunu angļu vikāru pēckara Anglijā. Tiem, kas iecienījuši Tēva Brauna piedzīvojumus, varētu patikt arī seksīgāks mācītāja variants.

No tiem jaunajiem, kuriem noskatījos pirmās sērijas, bet nolēmu neturpināt:

Madam Secretary (uz Tea Leoni ir patīkami skatīties, bet kopumā tā ir prasta propaganda; smieklīgi, ka trešajā sērijā, kad valsts sekretāres vīrs gatavojas tikties ar krievu vēstnieku, viņa dod padomu: tikai neatdod Latviju).

The Knick es skatījos visilgāk, jo Stīvens Soderbergs un Klaivs Ovens ir ļoti piesaistoši elementi un arī iecere vērtīga − Ņujorkas slimnīca un baismīgie ārstēšanas paņēmieni 20. gadsimta sākumā, tomēr pēc kāda laika sapratu, ka man ir garlaicīgi (jāatzīmē, ka pirmajā sērijā ir episodes par kādu latviešu emigrantu ģimenīti un skan gandrīz tīra latviešu valoda).

Jaunā American Horror Story sezona Freak Show tika atmesta jau pēc pirmās sērijas, jo man šī ideja šķiet derdzīga; vispār man šis seriāls šķiet pārvērtēts − labu aktieru izmantošana un sakarīga sižeta aizstāšana ar kailām šausmām; pat iepriekšējo raganu sezonu es nespēju pabeigt.

No tiem, kas vēl tiek solīti, gaidu Olive Kitteridge (novembrī) , jo aktieru sastavs ir kārdinošs, un The Librarians (decembrī) − seriālu iedvesmojošās filmas gan nebija izcilas, bet vēsturisko dārgumu mednieku tēma ir vilinoša.

Izskatās, ka šobrīd aktuāla ir komiksu iznešana uz  TV ekrāniem, jo parādījušies vairāki seriāli, kas ar to nodarbojas. Popularitāte pieaug zombijiem (vismaz trīs seriāli). Šīs tēmas mani galīgi nesaista, tāpat kā Rietumu humora seriāli (kuru jokus laikam jau vienkārši nesaprotu). Tādēļ smieklīgos seriālus es skatīšos krieviski: vecie labie Interni pēc neliela panīkuma ir atgriezušies diezgan ņipri, krievu Кухня joprojām jautri gatavo ēst, un šosezon ir sācies jauns, tiešām smieklīgs un mīļš ukraiņu skeču šovs Когда мы дома / Коли ми вдома par piecām dažādām ģimenēm.

No jaunajiem krievu seriāliem esmu atradusi Чудотворец, kas attēlo to skarbo PSRS laiku, kad ģimene salika pie televizora burciņas ar ūdeni un visādus zieķus, lai tos uzlādētu ekstrasensa modrā acs. Fjodors Bondarčuks (neatpazīstams ar matiem) ir iedzīvojies tēlā, kas stipri atgādina Kašpirovski, un viņam ir pretpols − nosacīti labais ekstrasenss, ar kuru kārtojami seni rēķini.

Tā nu esmu izdomājusi, ko man skatīties, citādi netīšām iebrienu kaut kadā govnošovā, ievelkos un nekādi nevaru mest mieru. No visa lielā piedāvājuma gan secinājums ir tāds, ka seriālu kultūra pēdējos gados ir neapšaubāmi augusi un piedāvājums ir ļoti liels, tomēr vienlaikus šķiet, ka kopējā kvalitāte ir kritusies − daudz naudas tiek tērēts par vizuālo iespaidu (īpaši fantastikai un vēsturiskajiem seriāliem), tomēr idejas bieži atkārtojās, tēli un to rīcība ir šabloniska, iepriekšparedzama. Daudzas studijas nespēj laicīgi pielikt punktu ilggadīgām sērijām, un moka gan aktierus, gan skatītājus ar piektā uzlējuma savārstījumiem. Tomēr kvalitatīvu un aizraujošu seriālu vienalga ir gana daudz, visus nevar paspēt noskatīties.


Filed under: Kino

LSPA izglābjas pret līderēm SS/REIR un izcīna neizšķirtu

Šodien Latvijas sieviešu handbola Virslīgas vienīgajā spēlē Dobeles "SS/REIR" handbolistes lielāko spēles daļu atrodoties vadībā, nespēja savu pārsvaru nosargāt un cīnījās neizšķirti ar LSPA komandu.

Vai atcerējies naktī pulksteņa rādītājus pagriezt vienu stundu atpakaļ?

2014.gada 26.oktobrī Latvijā un daudzviet citur pasaulē notiks pāreja atpakaļ no vasaras laika, kad pulksteņa rādītāji būs jāpagriež par vienu stundu atpakaļ.

Lēkt vai nelēkt?

10735297_307096502809716_1339481215_n.jp

via Instagram http://instagram.com/p/ulDqjOoVSS/

Mans internets: https://bh.id.lv/●●●●●●●●●●●●

7oxbwcga3H0

Tiek dibināta Džeimsa Morisona mūzikas akadēmija

Austrālijas jauno mūziķu paaudze turpmāk varēs studēt jaunā akadēmijā, kas Mauntgabērā tiek dibināta ar džeza leģendas Džeimsa Morisona vārdu. Dienvidaustralijas valdība Mauntgabēras pilsētai piešķīrusi pusmiljonu Austrālijas dolāru (346,500 euro) Džeimsa Morisona Mūzikas akadēmijas izveidei Dienvidaustrālijas universitātē (UniSA). Mācību iestāde piedāvās apgūt studiju programmu mūzikā, un jau pirmajā mācību gadā akadēmija plāno uzņemt 70 studentu. Jaunās [...]

Uzbrucēji izmanto jaunu 0-dienu Windows ievainojamību

Kibernoziedznieki tēmētos uzbrukumos ir sākuši izmantot kārtējo 0-dienu ievainojamību gandrīz visās atbalstāmajās Windows versijās. Ievainojamība ir saistīta ar OLE tehnoloģiju Windows operētājsistēmās un var tikt izmantota datorsistēmu inficēšanai ar īpaši sagatavota Microsoft Office faila palīdzību.

Microsoft

Labojums jaunajai ievainojamībai nav pieejams, tomēr programmatūras gigants ir izlaidis FixIt rīku, kas ierobežo zināmos uzbrukumus ar šīs ievainojamības izmantošanu. Līdz šim fiksētajos uzbrukumos ir tikuši izmantoti ļaundabīgi PowerPoint faili.

Pēdējā laikā šī ir jau otrā atklātā OLE 0-dienu ievainojamība. 14. oktobrī firma iSIGHT Partners paziņoja par virkni tēmētu uzbrukumu, kuros pielietota cita OLE ievainojamība CVE-2014-4114. Kopā ar citām ievainojamībām tā izmantota mērķētiem uzbrukumiem valdības, enerģētikas un citos nozīmīgos sektoros.

Nākošā plānveida drošības atjauninājumu pakete Microsoft produktiem iznāks 11. novembrī. Pašlaik nav zināms, vai būs jāgaida līdz šim datumam, vai arī tiks izlaisti kādi ārkārtas labojumi. Lai gan tas skan banāli, bet Windows lietotājiem, īpaši biznesa vidē, būtu jābūt uzmanīgākiem ar pienākošajiem Microsoft Office dokumentiem un prezentācijām. Mūsdienās tas ir tipveida scenārijs ļaunprāšu iekļūšanai korporatīvajos datortīklos, kad uzņēmuma darbiniekiem tiek nosūtītas personificētas e-pasta vēstules ar pievienotu īpaši sagatavotu Office failu. Tas var būt gan Word dokuments ar CV, gan PowerPoint fails ar jaunu produktu prezentāciju utt.

Real World Enterprise Security Exploit Prevention Test

0-dienu ievainojamību gadījumos primāru lomu iegūst drošības risinājumu spēja bloķēt jaunus mūķus (exploit). Dati no Real World Enterprise Security Exploit Prevention Test, February 2014.

Atbildīgajiem par datortīklu drošību apdraudējuma minimizēšanai, protams, būtu jāseko Microsoft ieteikumiem, tomēr jāatceras, ka 0-dienu ievainojamību gadījumā vienmēr ir laika logs, kurā tikai esošā drošības sistēma ir viens pret vienu ar uzbrucēju. Šajā laika logā primāru nozīmi iegūst izmantoto drošības risinājumu spēja identificēt jaunu ļaunprogrammatūru un, jo īpaši, mūķus (exploit). Tāpēc noslēgumā piedāvāju pievērst uzmanību šī gada februārī publicētai korporatīvo drošības risinājumu testa “Real World Enterprise Security Exploit Prevention Test” atskaitei.