Select and Subscribe Bookmarklet for Feedly

Blogs usually provide multiple feeds for things like posts, comments and categories so you want to pick the right one when subscribing to the site on Feedly. I created a little bookmarklet that displays a prompt for all of the available RSS and Atom feeds and lets you choose the one to subscribe to.

Select and subscribe to RSS and Atom feeds in Feedly

Clicking “OK” will redirect you to the appropriate subscription page on Feedly while “Cancel” will create another prompt with the next feed URL found on the page.

How to Install

Drag this to link to the bookmarks bar → Subscribe

Read this Next

  1. FeedBurner and WordPress
  2. RSS and Shared Links in OS X Yosemite
  3. New Plugin: Mobile Redirect for WordPress

Never lose a single business lead or enquiry again! Get my latest plugin Storage for Contact Form 7 now!

Buy now for only $18 →

Krievijas lidmašīna jau otro reizi pārkāpj Turcijas gaisa telpu

turki_afp-small.jpg

Turcija no Krievijas pieprasa paskaidrojumu par gaisa telpas pārkāpšanu

Turcijas varasiestādes jau otro reizi dažu dienu laikā izsaukušas Krievijas vēstnieku paskaidrojumu sniegšanai sakarā ar jau otrās Krievijas lidmašīnas ielidošanu Turcijas gaisa telpā, vēsta BBC.

Atbilstoši Turcijas Ārlietu ministrijas paziņojumam viena Krievijas kara aviācijas lidmašīna ielidojusi Turcijas gausa telpā svētdien.

Iepriekš Krievijas vēstnieks Andrejs Karlovs jau tika izsaukts uz Turcijas Ārlietu ministriju paskaidrojumu sniegšanai par sestdien Turcijas gaisa telpā no Sīrijas ielidojušo Krievijas gaisa spēku lidmašīnu.

Turcijas ārlietu ministrs Feriduns Sinirlioglu notikušo apspriedis ar Krievijas ārlietu ministru Sergeju Lavrovu un NATO partneriem.

Kremļa pārstāvji Turcijas varasiestādēm saistībā ar sestdienas incidentu skaidrojuši, ka tas noticis slikto laika apstākļu dēļ, turklāt lidmašīna Turcijas gaisa telpā atradusies vien dažas sekundes.

Par otro Turcijas gaisa telpas pārkāpumu pagaidām nav oficiālas Krievijas reakcijas. Taču ASV valsts sekretārs Džons Kerijs paudis bažas par Krievijas lidmašīnu atrašanos Turcijas gaisa telpā. Pēc viņa teiktā, Krievijas lidmašīnu varēja notriekt Turcijas aviācija.

 

5.oktobra ziņu izlaidums

DIENAS DZIESMA: John Mayall - Little Girl

Notiks vēl nebijis sava sporta inventāra pārdošanas tirdziņš! Lietotās sporta preces varēs arī ziedot

10.oktobrī veikali FANS un AUTOEKSPERTS Garozes ielā 1 (veikals FANS) rīkos tirdziņu, kurā piedalīties varēs ikviens sporta inventāra pārdot un pirkt gribētājs. Tā būs lieliska iespēja dot otro elpu inventāram, no kura bērni jau ir izauguši, vai  ģimenē ar to vairs nenodarbojaties, kā arī, iespējams, varēsiet iegādāties inventāru kādam jaunam sporta veidam, kuru sen jau vēlējāties pamēģināt!

Paši lielākie putni.

Paši lielākie no tagad dzīvojošiem putniem ir nelidojošie.

Pirmajā vietā - Āfrikas strauss, kura svars sasniedz vidēji 104 kg, bet maksimāli - 156.8 kg, augumā sasniedzot pat 210 cm. Citi lielākie putni augumā sasniedz, labi ja pusotru metru.

Otrajā vietā - dienvidu kazuārs, svars 45 kg, maksimāli - 85 kg.

Trešājā vietā - ziemeļu kazuārs, svars 44 kg, maksimāli - 75 kg.

Ceturtajā vietā - emu, svars 33 kg, maksimāli - 70 kg.

Piektajā vietā - imperatora pingvīns, svars 31.5 kg, maksimāli - 46 kg.

Sestajā vietā - lielais nandu, svars 23 kg, maksimāli - 40 kg.

Roberts beidzot iemācījās būt pieaudzis.

79557.jpg

Roberts beidzot iemācījās būt pieaudzis.

[Virsraksts nav norādīts]

kaut kad astoņdesmito pašās beigās
kad tētis mani ragavās vilka
kad nepratu pats sev sasiet kurpes
un poličus citādi sauca
tur astoņdesmito pašās beigās, skaitot no kristus,
mani nekas neuztrauca

“Vienotības” sveštautiešu ievešanas un atkarības propaganda

Noskatījos “Vienotības” sveštautiešu ievešanas propagandas video. Kļuva šķērmi. Tikpat šķērmi, cik lasot krievu laika rakstus par tautu draudzību un brālīgo palīdzību ar speciālistiem padomju Latvijai. Un otra sakritība: latviešu tautas nīcināšanā “Vienotība” izmanto to pašu paņēmienu, ko Kremļa ietekmes aģenti — iznīcināt latviešu pašapziņu un noniecināt Latvijas valsti. Priekš gadiem sešiem aprakstīju, kā pazīt Kremļa ietekmes aģentu:

Pirmkārt, iznīcināma latviešu pašapziņa un noniecināma Latvijas Republika. Jāiegalvo, ka latvieši nav spējīgi patstāvīgi dzīvot savu valstī; ka latvietis var būt vien kalps; ka latviešiem jau nekā vērā ņemama nav; ka latvieši vispār ir sīka un zaglīga tautiņa, kas dzīvo kokos un ēd sēnes. Kāds labums no latvietības? Tā vispār ir tik aizvēsturiska un smieklīga – tūdaliņi, bāleliņi, prievītes… Šobrīd Krievijas ietekmes aģenti izmanto krizi, lai dažādu Latvijas darboņu kritizēšanu vērstu pašas valsts nonievāšanā: ko labu tā neatkarība un brīvība divdesmit gados devusi; kaut tā draņķa valstele izputētu; vienīgais, kas palicis, braukt uz Īriju.

Un ko dara “Vienotība”? Pašā propagandas video sākumā pasludina, ka mēs piederam kam citam, nevis esam brīvi un neatkarīgi, nevis piederam paši sev. Varētu iebilst, ka krievu okupācijas laikā Latvija taču arī piederēja kam citam un tā bija dzīves īstenība. Bet “Vienotība” pasludina to kā negrozāmu aksiomu un pat vēlamu stāvokli.

Seko dižošanās pāva spalvām: “Mēs Eiropā esam pratuši izbeigt savstarpējos karus..” Eiropā kaŗus izbeidza un brīvību no Ļaunuma imperijas nosargāja amerikāņi. Ja ko pratuši Eiropas līberāļi, tad taisīt eiropiešu tautas par gļēvu bezgribas pūli, kas sevi neaizsargā pat nāves briesmās.

Un tad jau parastie migrantu sūknētāju meli: “Bēg no kara — uz Eiropu.” No kaŗa bēg uz pirmo drošo patvēruma vietu — savas valsts territorijā vai kaimiņos. Nevis cauri nez cik drošām zemēm uz iecerēto apmešanās vietu. Uz Eiropu nebēg no kaŗa, uz Eiropu dodas pēc treknākas dzīves. Uz pamattautas rēķina.

Tad vēlreiz propaganda par vienoto, nedalāmo Eiropu, kuŗā ir dienvidi, rietumi un mēs, bet nav nedz eiropiešu tautu, nedz šo tautu valstu, nedz tautu un valstu robežu.

“..mūsu draugi lūdz palīdzēt.” Draugi nelūdz izdarīt pašnāvību. Tie nav draugi, kas to lūdz. Palīdzību saviem kalpiem Latvijā lūdz “Vienotības” saimnieki.

Tad kopš ES iestāšanās kampaņas parastā baidīšana ar Krieviju — dariet, kā mēs jums sakām, citādi atgriezīsies Džonss krievi. It kā ES būtu tas pats, kas NATO. It kā pat Latvijas vēstnieks NATO Indulis Bērziņš, kuŗš nekad nav izcēlies ar nācionālismu, neatzītu, ka nav saņemti signāli par NATO iesaistes valstu samazināšanu mūsu drošības garantēšanā, ja Latvija neuzņems nelegālus imigrantus. It kā NATO apņēmība aizstāvēt Latviju būtu atkarīga no padošanās imigrantu iebrukumam, nevis Latvijas ieguldījuma savā un NATO aizsardzībā. It kā latvieši nemaz nebūtu spējīgi aizsargāt sevi.

Nākamais arguments atkal ir atkarības sabiedrības arguments — lauksaimnieki saņem naudu no ES (protams, šī nauda ir citiem atkal atņemta, bet to labāk neminēt), tāpēc neuzdrošinieties pīkstēt pretī, citādi… Citādi tāpat kā ar Rīgas domi: mīļie budžetnieki, padomājiet, kas būs, ja nebalsosit par Nilu; kas būs, ja neiesit uz Rīgas domes atbalsta mītiņu…

Un nobeigumā tas, kam būtu jābūt trumpja cirtienam, bet ir tik novadējies ūdentiņš: latvieši arī bija bēgļi! Jā, latvieši bija bēgļi. >90% bēga uz Vāciju, daži tūkstoši uz Zviedriju. Tāpat kā Sīrijas bēgļi uz kaimiņvalstīm: Turciju, Irāku, Jordāniju, Libānu. Bet, kad latvieši devās uz Ameriku, Angliju, Austrāliju un citur, tā vairs nebija bēgšana, jo Vācijā 1947.g. nekaŗoja un latviešus nevajāja. Tāpat tie, kas šobrīd dodas prom no Turcijas, kur nekaŗo un viņus nevajā, uz Grieķiju, nav nekādi bēgļi, par turpmāko maršrutu nemaz nerunājot.

Turklāt ir izšķirīga starpība starp latviešiem un tiem, kas šobrīd iebrūk Eiropā. Pirmkārt, latvieši uz Ameriku, Angliju, Austrāliju un citur devās legāli, ievērojot uzņēmējvalsts iebraukšanas kārtību un likumus. Otrkārt, latvieši devās uz savas, Rietumu kultūras zemēm. Treškārt, latvieši devās tādā skaitā, kas nekādi nespēja apdraudēt uzņēmējvalstu pamattautas. Ceturtkārt, latvieši mītnes zemēs strādāja un iekļāvās to sabiedrībā. Azijas un Afrikas imigranti šobrīd ierodas Eiropas valstīs nelegāli, uzspļaujot vietējiem likumiem. Viņi ierodas citas, svešas kultūras zemēs — taču ne iekļauties tajās, bet pakļaut. Un ierodas tādā skaitā, ka runa nav par vienkāršu nelegālu imigrāciju, bet iebrukumu, kas, turpinoties pašreizējā apmērā, iznīcinās eiropiešu tautas.

Un “Vienotība” ir iebrucēju pusē — pret savu tautu.

Tautieši, “Svēto nometne” ir tikai romāns, vai ne? Tikai romāns, vai ne?? Tautieši???


Pieminēs dokumentālā kino režisoru Rodrigo Rikardu


Nacionālā filmu festivāla «Lielais Kristaps» laikā rītvakar, 6.oktobrī, plkst.19 kinoteātrī «Kino Citadele» notiks dokumentālā kino režisoram un operatoram Rodrigo Rikardam (1941-2014) veltīts piemiņas seanss.

Otrās grāmatas ceļš

Galvenā lieta, kurai esmu pievērsies nosacīti izbrīvētajā mēnesī* no septembra vidus līdz oktobra vidum, ir otrās grāmatas rakstīšana. Kā, šķiet, esmu teicis arī šeit, tas būs savstarpēji saistītu stāstu cikls par vairākām paaudzēm, kas labākas dzīves meklējumos dodas aizvien dziļākos pārceļojumos. Nosacīti zinātniskā fantastika, bet drīzāk no ‘Marsiešu hroniku’, ne žanra cietā gala. Ievadstāsts ir lasāms portālā Satori, bet pāris citi tā vai citādi saistīti gabali dažādās gatavības stadijās ir bloga tekstu sadaļā.

Šobrīd vēl jāuzraksta ir divi stāsti, tad viss cikls būs teorētiski pabeigts. Tā kā es ļoti daudz darbojos ar pārrakstīšanu un slīpēšanu, no “teorētiski” līdz “praktiski” vēl ir ilgs ceļš ejams, tomēr ceru, ka līdz gada beigām vai vismaz nākamā agrā sākumā varēšu piedāvāt agrīnu versiju tiem cilvēkiem, kuriem nezin kāpēc gribas lasīt pusceptus, caurumiem bagātus prozas darbus. Apjomā tas būs mazliet lielāks par pirmo romānu, bet noteikti ne ķieģelis

Šajās nedēļās rakstīšanas efektivitāte lielākoties ir bijusi atkarīga no sevis iekurināšanas. Vienu stāstu gan laikam nāksies pārrakstīt, jo beigās, pēc tā izmocīšanas bija sajūta, ka vairāk vienkārši izgāju cauri nepieciešamajām ainām, lai tiktu pie beigām, nevis patiešām izjutu notiekošo. Rakstīšanas laikā un pēc tam kādas dienas pat domāju pagaidām atmest rakstīšanai ar roku un vismaz uz pāris nedēļām pieķerties tulkošanai. Ja nesanāk, tad kāpēc mocīt sevi un papīru? Tomēr pirms nākamā gabala pāris dienas nervozi pastaigāju pa dzīvokli un pilsētas ielām, un izdevās uzķert to, kas man pašam ir svarīgs aprakstāmajos notikumos. Tad uzreiz aizgāja krietni raitāk un patīkamāk. Galu galā arī lasot, manuprāt, ir dikti svarīgi, lai ir sajūta, ka autoram tā vai citādi vajadzēja to stāstu/grāmatu uzrakstīt.

Tā kā visus stāstus un cikla kopējo attīstību domās esmu apzelējis jau mēnešiem ilgi, rakstīšana brīžiem šķiet gandrīz žurnālistiska, kā raksta izveidošana pēc intervijas. Esi sagādājis dažādus puzles gabalus jeb fragmentus, no kuriem jāatlasa interesantākie/jēgpilnākie un jāapvieno vienotā ainā, kas, cerams, izskatīsies vēl interesantāka un jēgpilnāka nekā atsevišķie gabali. Citreiz gan vēlamo kopainu sanāk redzēt jau sākumā, un tad ir rūpīgi jāpārskata uz galda saliktie gabaliņi, lai saprastu, kā tos labāk salikt kopā. Varbūt jāatlauž kādam deguns un jāpielīmē citam? Kaut kā tā.

Vienvārdsakot, darbs turpinās. Brīžiem šķiet, ka lieliski, citreiz – izcili draņķīgi, bet šobrīd neļaujos ne vienām, ne otrām iedomām. Vispirms jātiek galā ar pirmajām versijām, tad varēs pārlasīt un pārdomāt un krist izmisumā.

 

* Ik nedēļas tomēr sanāk 1-2 dienas veltīt tulkošanai – lielākoties žurnālu rakstiem. Tie parasti nenāk ar degošiem termiņiem, kas ļauj tos iebīdīt starp stāstiem, tā kā nesūdzos.


Sieviete baltā

Wilkie_CollinsAr Vilkiju Kolinsu (Wilkie Collins, 1824 – 1889) pirmo reizi iepazinos tālajā 2013.gadā, kad manās rokās nejauši nonāca viņa zināmākais darbs Mēness akmens. Pašu stāstu sīkumos vairs neatceros, tomēr ir atmiņas, ka man patika. Pirms nepilna gada pamanīju vēl vienu viņa darbu – Sieviete baltā (1859), – bet kaut kā negribējās pirkt. Vēlme lasīt bija, bet pirkt? Paldies, Annfelise, ka uzdāvināji :)

Stāsta centrā ir misters Hārtraits, nabadzīgs zīmēšanas skolotājs un mis Lora Fērlija, viņa topošā skolniece un Limridžas muižas mantiniece. Domāju, ka sakarība starp šiem diviem tēliem ir skaidra. Un tam visam pa vidu ir kāda noslēpumaina un dīvainas uzvedības dāma baltā, kuru Hārtraits satiek naktī dodoties uz iepriekš minēto muižu strādāt. It kā jau tam nav nekāda pamata, tomēr šī sieviete viņam nedod mieru. Kāpēc viņa bija ģērbusies viscaur baltā? Kāpēc viņa bija viena naktī uz ceļa? Un kāds viņai ir sakars ar Fērlijiem?

Es pirmajiem teikumiem uzmanību tā īsti nepievēršu, tomēr stafeškociņa uzdevumā tam nācās pievērst uzmanību. Patiesībā tas ir tik spēcīgs, jo pasaka priekšā, kas lasītāju sagaida tālāk. Un ar nākamajiem teikumiem saproti, ka šis būs detektīvs 19.gs. stilā. Reizumis detektīvs tiks novirzīts sāņus, lai priekšplānā izceltu  citas lietas, piemēram, mīlas tēmu, ģimenes vēsturi, kāda čīkstēšanu/naidu vai ko citu. Vēl jāpiebilst, ka darbam izvēlēta interesanta forma – tas sastāv no liecībām, vēstulēm un dienasgrāmatu izvilkumiem. Tā stāstu raiti pārņem gandrīz visas darbā iesaistītās personas. Ak, Lora, Lora!

Uzreiz sākšu ar to, ka krita uz nerviem sieviešu vājums. Šis ir viens no retajiem darbiem, kurā tas bija parādīts tik daudz un tik uzkrītoši spilgti. Kā kaut mazākais satricinājums, tā krīt ģībonī un “ieguļas slimības gultā”. Ak, nabadzītes, vāji nervi! Uz šī fona tiek izcelta mis Helkūma kā stipra sieviete, bet tas bija lieki. Viņa vienkārši bija normāla. Pie šī paša var pieskaitīt misteru Fērliju, Loras tēvoci. Vienīgais, kas viņam kaitēja, bija bagātnieku slimība un čīkstēšanas patika. Brr!

Šai romānā darbojas daudz personu, tomēr neviens neiezīmējas tā īpaši spilgti. Mazliet spilgtāki šķiet centra tēli, piemēram, Volters Hārtraits. Viņš šķiet nesavtīgs un godprātīgs, kurš mīlas moku dēļ pat dodas pāri okeānam. Atgriežoties nekas daudz nav mainījies, vien tas, ka ir gatavs viņas dēļ atdot dzīvību. Atkal jau ieslēdzas mana 21.gs. domāšana, bet es nesaprotu, kā sievietes dēļ var tik ļoti upurēties. Spēcīga mīlestība? Tad kāpēc viņš runā par pienākumu, kas jāpilda un par godu, kas jāglābj? Var taču arī pateikt, ka viņš to dara, jo viņam nekā dārgāka uz pasaules nav… Īstenībā, šai romānā ir daudz neticamu lietu un notikumu, bet tie rit tā, kā autora spalva ir likusi. Un gan jau ka arī tā laika sabiedrība bija izslāpusi pēc šāda veida darbiem.

Par sievieti baltā… Sākumā viņa stāstā šķiet neiederīga un tad pārāk iederīga, jo autoram viņu labpaticis iepīt Fērliju ģimenē. Nē, nav radiniece vai kas tāds! Tiešām negribas teikt, kas slēpjas zem tā visa, taču tas beigās ir tikai viens, liels pārpratums. Un tā dēļ ir sanācis 600+ lapaspušu biezs romāns (mans eksemplārs izdots padomju laikos), kurā var izceļoties pa pusi Anglijas un būt līdzās dažādiem sabiedrības slāņiem. Jā, Hārtraits “piestrādā” par privātdetektīvu!

Domāju, ka šobrīd šo darbu var lasīt kā izklaides romānu. Protams, var censties kopā ar Hārtraitu izdomāt visas sazvērestības detaļas, bet… 19.gs. domāšana nav mana stiprā puse.


Once Upon A Time…

tumblr_nvrjk3GXmi1s9fo83o1_250.gif

Once Upon A Time…

Uzsākta iepirkuma procedūra autoceļa P53 Dūči – Limbaži pārbūves būvprojekta izstrādei

Dūču ceļšLimbažu novada pašvaldība š.g. 25.septembrī nosūtīja VAS „Latvijas Valsts ceļi” vēstuli ar lūgumu sniegt informāciju par reģionālās nozīmes autoceļa P53 Dūči – Limbaži posma km 18,35-26,15 pārbūves virzību. Kā zināms, Limbažu novada pašvaldība jau vairākus gadus, domājot par novada iedzīvotāju dzīves kvalitātes uzlabošanu, rosina šo ceļa posmu pabeigt, izbūvējot tam melno segumu.

Atskats “Sudraba Bulta 2015”

varabungas:

Interesanti secinājumi. Manuprāt, patriotisms nav daļa no vienādojuma, kas izsaka izdzīvošanas izredzes, jo lielākas šīs izredzes, jo lielāks patriots.

Originally posted on Zemessarga pieredze:

Labā ziņa: NATO sabiedroto militārās tehnoloģijas ir augstā līmenī. Zeme, gaiss, novērošanas droni, optika, organizācija. Ja veidojas militārs konflikts ar Krieviju, un redzētie NATO spēki ir te, domāju, ka okupantiem šeit nav izredžu.

Mazāk labā ziņa: zemessarga loma šādā konfliktā, subjektīvi, šķita diezgan nožēlojama. Jutos kā ložmetēju gaļa. Tanku gaļa precīzāk, jo mēs veicām aizkavēšanas funkciju dāņu operētai CV90 bruņutehnikai. Šādā scenārijā kājinieks ar relatīvi stipri sitošo 7.62×51 triecienšauteni ir nenozīmīgs. Vienīgais reālais ierocis paliek CG84 granātmetējs un ložmetējs kā sedzošais ierocis. Pārējie tikai “sēž un gaida, kad minētos nošaus un varēs pārņemt viņu ieročus”. Jāpiemin, ka būs jābūt pašnāvniekam, izcili drosmīgam vai neprātīgi niknam, lai noslaucītu sasprindzinātā cīņubiedra paliekas un smiltis no ieroča un kāptu arā no ierakuma, lai uzšautu pa tanku, kas brauc virsū ar stobru pret tevi.

Vēl viena mazā pieredzīte ir inicitatīva agresīvai defensīvai. Ierakumam cauri krūmiem un kokiem pavisam klāt piebrauc tanks, izmet dūmus, tuliņ nāks pāri kājinieki. Šajā…

View original 201 more words


Vai Tu būsi mūsu pārstāvis Domē un SPP?

Ikvienā augstskolas institūcijā, kas skar studentu intereses, nevar iztikt bez studentu pārstāvniecības, tāpēc meklējam studentu pārstāvjus šoreiz Fizikas un matemātikas (FMF) fakultātes Domē un Matemātikas studiju programmu padomē! 

Uzņemoties kādu no amatiem, Tu vienmēr būsi lietas kursā par aktualitātēm dažādos akadēmisko jautājumu līmeņos, attīstīsi savu argumentāciju, kā arī kritiskās domāšanas un cēloņsakarību meklēšanas spējas. Tas viss ir atkarīgs no ieguldītā darba, taču šī noteikti ir pieredze, kas palīdzēs Tev arī nākotnes ceļā.

Studentiem un jo sevišķi studentu pārstāvjiem ir liela vara mūsu fakultātē un universitātē. Nebaidos lietot vārdu vara, jo tieši tik nopietns un atbildīgs ir šis statuss – ar savu viedokli Tev ir iespēja iestāties par izmaiņām, tikt sadzirdētam. Pat vēl vairāk – ir pienākums no vadības puses tikt sadzirdētam, uzklausītam un piedalīties nozīmīgāko lēmumu pieņemšanā. Tādēļ īpaši nozīmīga ir atbildīgu un kompetentu studentu pārstāvju virzīšana un ievēlēšana fakultātes lēmējinstitūcijās, kurās visās ir jānodrošina 20% studentu interešu pārstāvju esamība.

Šiem studentu pārstāvjiem ir nozīmīga loma tajā, kā administrācija un akadēmiskais personāls kopumā uztver LU FMF studentus. Tāpēc vēlamies uzrunāt atbildīgus, ieinteresētus un kompetentus studentus, kuri labprāt veltītu vidēji vienu pēcpusdienu mēnesī klātienes sēdēm un spētu sekot līdzi aktualitātēm tādā apjomā, lai spētu kvalitatīvi pārstāvēt studentu intereses šādās institūcijās – Matemātikas studiju programmas padomē (1) un fakultātes Domē (1). Skaitlis iekavās norāda, cik studentu pārstāvji ir vajadzīgi katrā vietā. 

Par FMF Domi īsumā:

FMF dome ir fakultātes lēmējinstitūcija, kas risina fakultātei nozīmīgākos jautājumus kā vadības līmenī, tā studentu darbībā. Fakultātes dome izskata jautājumus par programmu pašnovērtējumu ziņojumiem, akadēmisko amatu apstiprināšanu, izmaiņām studiju programmu saturā un daudzus citus. 

Par Matemātikas studiju programmu padomi īsumā:
Matemātikas studiju programmu padome ir lēmējinstitūcija, kurā tiek izskatīti grozījumi studiju programmu saturā. 

Studentus gan FMF domē, gan Matemātikas studiju programmu padomē var pārstāvēt jebkurš fakultātē studējošais.

Ja Tevi ir uzrunājis šis piedāvājums, mēs gaidīsim e-pastu ar Tavu kontaktinformāciju, vēlamo amatu fakultātes lēmējinstitūcijās un lūgsim ierasties uz nākamo FMF Studentu padomes sēdi, lai tur varētu balsot par tieši Tavu kandidatūru. 

E-pastu sūti uz aigars.langins@gmail.com līdz 7. oktrobra 23:59.

Jauns lētākais auto pasaulē – Bajaj Qute

Bajaj-Qute-unveiled-in-India

Indijas kompānija Bajaj septembra beigās prezentēja savu versiju par pasaulē lētāko auto. Paši uzsvaru liek uz to, ka tas ir pasaulē ekoloģiskākais auto. Kompānija kura specializējas motociklu un triciklu ražošanā,  gaida Augstākās tiesas lēmumu, lai uzsāktu tirdzniecību Indijā.

Bajaj Qute tiks piedāvāts 16 Āzijas un Āfrikas valstīs, bet, lai varētu apiet dažos tirgos noteiktos drošības nosacījumus, ražotājs to sertificējis kā kvadriciklu. Qute cena būs 2000 ASV dolāri, tas ir par tūkstoti lētāk nekā Tata Nano, pašreiz otrās paaudzes Nano cena ir aptuveni 3000 ASV dolāri par vienkāršāko komplektāciju.

Bajaj Qute ir 2752 mm garš, 1312 mm plats un 1650 mm augsts. Transportlīdzeklis komplektēts ar Euro-3 normatīviem atbilstošu 0,2 litru 13,4 ZS (19,6 Nm) benzīna motoru, kas ne vairāk kā 400 kilogramu smagajam spēkratam ļauj sasniegt maksimālo ātrumu 70 km/h. Ar vienu litru degvielas Bajaj Qute spēj nobraukt līdz pat 35 km. Pieejamas būs arī versijas kuras aprīkotas ar dabasgāzes iekārtām. Pagrieziena rādiuss šim auto ir vien 3.5 metri.

Bajaj-Qute-dashboard-steering-during-unveil-in-India-900x675

Bajaj-Qute-alloy-wheel-during-unveil-in-India-900x675

Bajaj-Qute-during-unveil-in-India-900x675

Bajaj-Qute-front-seats-during-unveil-in-India-900x675

Bajaj-Qute-rear-seats-legroom-during-unveil-in-India.jpg

Marii lasa #6

Vesels mēnesis 07.09. – 05.10.2015. un veselas 9 grāmatas (es mazliet saputrojos ar skaitu, hahaha).

Grāmatas, kurām jau ir rakstiskas atsauksmes: Čaklā, Vācieša un Ziedoņa dzeja, Kalpones stāsts, The Martian, Zem mākslīgām zvaigznēm.


Filed under: piezīmes Tagged: grāmatu lasīšana, marii lasa, svētdienas ziņas

Siguldā uzstāsies Lezumas draudzes koris no Brēmenes

1444066616_395.jpg

20.oktobrī plkst.19.00 Siguldas evaņģēliski luteriskajā baznīcā uzstāsies koris Capella St.Martini no Brēmenes.

Lezumas draudzes kora „Capella St. Martini“ pamatsastāvā ir 80 dalībnieki no dažādiem pilsētas rajoniem un Brēmenes piepilsētas. Kora repertuārā ir lielās oratorijas un par kora augsto kvalitāti liecina koncertēšana Eiropā.

Kora „Capella St. Martini” mākslinieciskais vadītājs ir Hans Dīters Renkens. Lielo baroka un romantikas laika oratoriju uzvedumi ir viņa darba galvenā sastāvdaļa. Hansa Dītera Renkena daudzveidīgajā darbā īpašu vietu ieņem J.S.Baha „Jāņa pasijas” vēsturiskā atjauninājuma pirmatskaņojums Brēmenē, divu franču baroka operu jaunuzvedums, kā arī divu pašsacerētu oratoriju iestudēšana. Darbu Lezumas draudzē Hans Dīters Renkens sāka ar J.S.Baha „Mateja pasiju”, ko preses izdevumi dēvēja  par  „Lezumas sensāciju“.

Biļetes uz Lezumas draudzes kora koncertu būs pieejamas koncerta dienā pie ieejas dievnamā.

 

Lietas, ko var nopirkt par jaunā tālruņa 'iPhone 6s' cenu

Nesen nāca klajā jaunais 'Apple' tehnoloģiju giganta "brīnums" – viedtālrunis 'iPhone 6s'. Lai gan atkarībā no komplektācijas tas maksā 739 līdz 959 eiro, daudzus 'Apple' fanus šādi sīkumi nespēj apturēt. Taču padomājiet, ko vēl iespējams izdarīt vai iegādāties par šādu summu!

Valda Atāla autorkoncerts

mlarge_250960f42015.gada 10.oktobrī plkst. 16.00 Jumpravas kultūras namā notiks Valda Atāla autorkoncerts. Autorkoncertā Jūs varēsiet dzirdēt V.Atāla dzeju, mūziku un stāstus, kā arī mieloties ar nama sarūpētu tēju, lai pasākums kļūtu vēl mājīgāks un tiktu radīta patīkama noskaņa.

Koncertā Valdi Atālu uz ģitāras pavadīs Ilze Grunte.

Aicinām uz koncertu – dvēselei!

Ieeja 2,00 EUR

Mežrozīšu sīrups- ātra un vienkārša recepte.

mezrozites

Sabiju laukos un salasīju veselu spaini ar mežrozīšu augļiem. It kā vēl nebija skaidra vīzija, ko ar tiem darīšu un kā gatavošu to veselīgo, ko no viņiem var sagatavot. Zināju, ka var vienkārši izkaltēt/izžāvēt un būs tēja. Vēl var mizot, lobīt un tīrīt. Tad var taisīt ievārījumu vai sīrupu. Vairāk vilka uz sīrupa pusi.
Bet te ir viens liels un nepatīkams ”bet”. Tīrīšana!

Mežrozīšu augļu iekšpusē ir matainas sēkliņas. Vai arī sēkliņas ar matiņiem. Un tā tīrīšana ir baisa ķēze. No tās vēlējos izvairīties, tāpēc internetā meklēju kādu nebūt labu un vieglu recepti. Neatradu. Visur figurē viens un tas pats. Itin kā būtu ņēmuši un pārkopējuši n-tās reizes. Gandrīz jau padevos un gribēju jau ķerties pie tīrīšanas, kad palūkojos uz spaini ar ogām, kas tā vien saka- nāc, pavadīsim kopā visu nakti.
Brrr…. Nolēmu labāk paeksperimentēt.

Tad nu zemāk būs mans mežrozīšu sīrupa eksperiments. Bez bildēm un bez aptiekas precizitātes. Tikai tā, lai būtu skaidrs nospraustais kurss.

Mežrozīšu augļi- apmēram 1kg
Ūdens- apmēram 1,5l
Cukurs- apmēram 500g

Samalu augļus (man bija tāds palielāks blenderis, bet gan jau var izmantot virtuves kombaini, gaļasmašīnu vai vienkārši sagraizīt ar nazi). Ieliku katlā un pielēju ūdeni. Ļāvu kādas 5-10 minūtes pavārīties un slēdzu nost.

Visu katla saturu ielēju caurdurī, kurā izklāju četrās kārtās saklātu marli. Tā kā eksperiments notika vakarā, tad atstāju uz nakti, lai viss labums pats notek traukā. No rīta vēl atlikušo masu ievīstīju tajā pašā marlē un pieklājīgi izspaidīju.

Kopā satecēja apmēram 700ml dziras (ja vairāk šausiet klāt ūdeni un mazāk vārīsiet, jo vairāk dziras satecēs). To tad sajaucu ar cukuru un mazliet uzsildīju, lai labāk cukurs izkūst. Ja liktu uz ziemu, tad jau droši vien pakarsētu ilgāk un uzreiz šautu burkās. Šo eksperimenta brūvējumu ir doma patērēt tāpat neatejot no ledusskapja, lai pielāpītu apaukstētu kaklu vai remdinātu kādu kāri pēc C vitamīna.

Protams, eksperiments vēl ir pilnveidojams, bet galvenais šajā stāstā bija dabūt sīrupu bez tās ilgās cīņas ar pūkainām sēklām. Šobrīd varu teikt, ka ir izdevies. Ja tā ķibināšanās nav jūsu fetišs, tad mierīgu sirdi var to apiet un taisīt gardu sīrupu nedaudz vienkāršāk un ātrāk.

Jo drošāks komerctransports, jo drošāka Latvijas kopējā satiksme

559601_506x285Komerctransports veido nozīmīgu ikdienas satiksmes daļu uz Latvijas ceļiem. Tādēļ ir būtiski, ka ikviens uzņēmuma autoparks Latvijā ir profesionāls un nodrošināts ar tehniski kvalitatīviem transportlīdzekļiem. Jo drošāki būs visi Latvijā esošie uzņēmumu autoparki, jo drošāka būs arī kopējā satiksme. Tādēļ, lai spētu palīdzēt uzlabot kopējo ceļu satiksmi un tās drošību, jau ceturto gadu tiek organizēta BALTA gada balva „Drošākais uzņēmuma autoparks”, kuras ietvaros ne tikai tiks noteikti drošākie uzņēmumu autoparki, bet visiem konkursa dalībniekiem tiks sniegtas praktiskas un teorētiskas zināšanas par to, kā attīstīt maksimāli drošu autoparku – arī satiksmi kopumā.

Lai veidotu Latvijas kopējo satiksmi iespējami drošāku, ir būtiski attīstīt maksimāli drošus uzņēmumu autoparkus. Tas nozīmē, ka ikvienam uzņēmuma autoparkam ir nopietni jāpievērš uzmanība sava autoparka attīstīšanai, kā arī riska vadībai, kas iedalās trīs galvenajās jomās. Pirmkārt, īpaši svarīga ir cilvēkresursu vadība, kas iekļauj profesionālu autovadītāju atlasi, motivēšanu, disciplinēšanu, apmācīšanu, kā arī viņu noslodzes un veselības pārbaudi. Otrkārt, riska vadībā ietilpst pašu transportlīdzekļu tehniskais stāvoklis, kvalitāte un mūsdienīgums, tādēļ ir būtiski regulāri veikt komerctransporta apskati, kā arī aprīkot tos ar dažādām ierīcēm un tehnoloģijām, kas atvieglo autovadīšanu un drošību. Savukārt trešā joma autoparku riska vadībā, kurai nepieciešams regulāri pievērst uzmanību, ir veiksmīga resursu pārvaldība. Par autoparku drošību daudz ko spēj pateikt arī autoparka loģistika, stratēģija un ilgtermiņa plāni attīstībai.

„BALTA ir pārliecinājusies, ka autoparku vadībai ir tieša ietekme uz autovadītāju sniegumu, tādēļ mēs vēlamies uzrunāt ikviena Latvijas autoparka pārvaldītāju, lai sniegtu viņiem papildu zināšanas, dalītos ar labās prakses piemēriem un radītu drošības sajūtu, ka kopīgiem spēkiem mēs varam attīstīties un veidot Latvijas satiksmi maksimāli drošāku.Ņemot vērā, ka Latvijā ir apmēram 3850uzņēmumu autoparku, kuri kopā rūpējas par teju 113 000 transportlīdzekļiem, var izsecināt, ka komerctransports patiešām nozīmīga satiksmes sastāvdaļa no visiem ceļu satiksmes dalībniekiem.Pērn konkursā „Drošākais uzņēmuma autoparks” piedalījās 6% no Latvijas autoparku flotes, taču ceram, ka ar katru gadu dalībnieku skaits arvien augs līdz ar apziņu, ka ir nepieciešams kopīgiem spēkiem rūpēties par Latvijas ceļu satiksmes drošību.Unmums ir patiess gods, ka tieši BALTA gada balva pulcē tādu speciālistu komandu, kuri spēj profesionāli izvērtēt ikviena autoparka riska vadības parametrus un sniegt noderīgus padomus,” saka BALTA valdes priekšsēdētājs Bogdans Benčaks.

„Jebkura uzņēmuma autoparku pārvaldītājam ir svarīgi sekot līdzi tirgus tendencēm un izmantot attīstības iespējas. Tas nozīmē ne tikai savlaicīgi veikt transportlīdzekļu atjaunošanu, bet arī rūpēties par satiksmes drošību kopumā. Modernie transportlīdzekli ir gan drošāki, gan apkārtējai videi draudzīgāki. Bet ar to vien nepietiek, ja autoparka pārvaldītāja politika neietver sevī ekonomiskas un drošas braukšanas principus. Tie gan spēj palīdzēt samazināt degvielas izmaksas, gan ir izdevīgi no dabas resursu viedokļa,” – uzsver SEB līzinga valdes priekšsēdētāja Nellija Kočanova.

BALTA gada balvas „Drošākais uzņēmuma autoparks” kategorijas „Drošākais pasažieru pārvadātājs” trīskārtējā laureāta „Ventspils reiss”personāla daļas un kvalitātes vadītāja Ginta Rassa dalās pieredzē: „Dalība konkursā liek palūkoties uz savu darbu no malas un izvērtēt, vai tiek darīts viss iespējamais dažādu risku izvērtēšanai. Taču no mūsu pieredzes varu teikt – šāda izvērtēšana konkursa ietvaros ir ļoti noderīga un svarīga. Ikvienam uzņēmumam, kuram ir savs autoparks, vajadzētu kaut reizi piedalīties BALTA gada balvā, lai gūtu šo lielisko bonusu – uzzināt ekspertu viedokli un saprast, cik tehniski kvalitatīvs, profesionāls un saviem darbiniekiem un kopējai ceļu satiksmei drošs ir viņu autoparks.”

Rietumvalstu lauksaimnieki turpina ciest zaudējumus

1375431742561284f0cf9823.43635275.jpgEiropas Savienības (ES) lauksaimnieki turpina ciest ekonomiskus zaudējumus Krievijas noteiktā pārtikas embargo dēļ. Eiropas Komisijas (EK) palīdzība šajā jautājumā ir nepietiekama, uz to norādījuši vairāki lauksaimnieki.

Valmieras maratons bildēs

Valm01

Valmiera aicina ar maratonu.

Valm02

Atskaite. Laika atskaite. Aiziet.

Valm03

 

Valm04

Kā es aizmirsu, ka ir seši apļi, seši apļi.

Lasīt tālāk Valmieras maratons bildēs

Rietumvalstu lauksaimnieki turpina ciest zaudējumus; EK atbalsts nepietiekams

Eiropas Savienības (ES) lauksaimnieki turpina ciest ekonomiskus zaudējumus Krievijas noteiktā pārtikas embargo dēļ. Eiropas Komisijas (EK) palīdzība šajā jautājumā ir nepietiekama, uz to norādījuši vairāki lauksaimnieki.

“Rietumvalstu lauksaimniecības produkti joprojām turpina ciest no Krievijas importa aizlieguma. Vislielāko spiedienu jūt piensaimniecības nozare un cūkgaļas produkti. Pirmie dati par 2015.gada ienākumiem apstiprina, ka tirgus vēl nav atguvies no trieciena,” pauž Pasaules Zemnieku organizācijas prezidente Evelīna Nguleka.

Saskaņā ar viņas teikto, EK palīdzībai lauksaimniekiem 500 miljonu eiro apmērā nebūs liela nozīme un piena, kā arī gaļas produkti prasa arvien vairāk ES atbalsta. Tiek norādīts, ka pieejamais finansējums jau tā tika saņemts novēloti – vienu gadu vēlāk.

Kā jau zināms, šogad atbildot uz sankciju pagarināšanu, Krievijas prezidents Vladimirs Putins šogad parakstījis dekrētu, kas paredz pagarināt pārtikas embargo līdz 2016. gada 5. augustam, tādējādi ierobežojot liellopu gaļas, cūkgaļas, putnu gaļas, piena un zivju produktu, augļu un dārzeņu importu no Rietumvalstīm.

Jau vēstīts, ka EK pēc ārkārtas sanāksmes Briselē, kura tika sasaukta, lai apspriestu atbalsta pasākumus lauksaimniekiem, kuri pašlaik cieš no piena un liellopu nozares krīzes, paziņoja par 500 miljonu eiro piešķiršanu lauksaimniekiem.

Tomēr, kā atzīst lielākā daļa lauksaimnieku un ekspertu, piešķirtais atbalsts Eiropas lauksaimniekiem 500 miljonu eiro apmērā būs īstermiņa palīdzība.

Risen

Kinostudija “Sony Pictures Entertainment” sadarbībā ar “TriStar Pictures” un režisors, scenārija līdzautors Kevin Reynolds(”Waterworld”, “Rapa Nui”) piedāvā jaunāko asa sižeta piedzīvojumu drāmu ar Holivudas zvaigznēm galvenajās lomās. Filmas pirmizrādi ASV kinoteātros demonstrēs 2016 gada janvārī. Jaunākā filma “Risen” Režisors: Kevin Reynolds Žanrs: asa sižeta, piedzīvojumi, drāma Aktieri: Cliff Curtis, Tom Felton, Joseph Fiennes, Peter Firth, u.c. […]

Klavieru kvartets "Et Arsis" spēlēs Rudens kamermūzikas festivālā

Vācijā rezidējošais klavieru kvartets "Et Arsis", kas šogad svin savu desmitgadi, priecēs klausītājus Rudens kamermūzikas festivālā 9. oktobrī Mazajā ģildē, atskaņojot Gustava Mālera, Johannesa Brāmsa un Pētera Vaska skaņdarbus.

Klavieru kvartets "Et Arsis" šogad svin savu desmitgadi, kas ir vērā ņemama gadskārta kamermūzikas ansamblim. Sniedzot koncertus, kā arī piedaloties dažādos kamermūzikas ansambļu konkursos, "Et Arsis" vācu mūzikas presē saņēmis tādus slavinošus vārdus, kā: "kvartets, kurš pārsteidz ar spontanitāti un izteiksmi", "ansamblis, kurš aizrauj ar muzicēšanas prieku un azartiskumu", "ekselenta tehnika, nevainojama stila izjūta", u.c. Et Arsis ir prestižā Valtera Gīzekinga vārdā dēvētā konkursa otrās vietas ieguvējs (2007). Līdz ar šo uzvaru ansamblis guvis gan atpazīstamību, gan arī iespēju plaši izvērst koncertdarbību kā Vācijā, tā daudzviet citur pasaulē.

Klavieru kvarteta "Et Arsis" sastāvā ir divas māsas – pianiste Hristina un vijolniece Velitslava Tanevas no Bulgārijas, altu spēlē lietuvietis Ainis Kasperavičs, savukārt čellu – spāņu mūziķis Djego Ernandess Svaress. 2012. gadā visi ansambļa dalībnieki absolvējuši kamermūzikas klasi Zārbrikenes Mūzikas universitātē.

Repertuāra izvēlē klavieru kvartets "Et Arsis" labprāt izraugās klasicisma un romantisma laika mūziku, vienmēr atsaucoties arī visjaunākajiem mūsdienu sacerējumus, ko ansamblim jau veltījuši vācu komponists Teo Brandmillers un trīs lietuviešu jaunie skaņraži.

Kopš 2012. gada kvarteta "Et Arsis" mūziķi darbojas Zārbrikenes Mūzikas universitātes kamermūzikas katedrā.

Austriešu komponista Gustava Mālera (Gustav Mahler, 1860–1911) Klavieru kvartets laminorā ir agrīns darbs – Māleram 1876. gadā ir sešpadsmit gadu un viņš ir Vīnes konservatorijas students. Kvartets ir īpatnējs, jo komponists tam sacerējis tikai vienu daļu (no otrās daļas "Skerco" saglabājušās vien divdesmit četras taktis). Šis ir Gustava Mālera vienīgais instrumentālās kamermūzikas paraugs. Mālera kvarteta atskaņojums ar panākumiem noticis tā paša gada vasarā Vīnes konservatorijā, komponistam muzicējot pie klavierēm. Zināmu atpazīstamību pasaulē šī mūzika ieguvusi caur Martina Skorsēzes kinolenti "Slēgtā sala" (Shutter Island, 2010).

Johanness Brāmss (Johannes Brahms, 1833–1897) ir viens no ievērojamākajiem romantisma pārstāvjiem vācu mūzikā. Savā daiļradē Brāmss meistarīgi sintezējis trīs iepriekšējos gadsimtos kultivētās profesionālās mūzikas tradīcijas, tās savijot ar tautas mūziku, deju ritmiem, un 19. gadsimta otrās puses romantisma izteiksmes valodu.

Solminora Klavieru kvartets ir pirmais no trim klavieru kvartetiem, kā arī viens no pirmajiem Brāmsa kamermūzikas opusiem. Tas pirmatskaņots 1861. gadā Hamburgā; Brāmsam tobrīd ir 28. gadi, viņš nesen kā pabeidzis pirmo orķestra partitūru (Pirmo klavierkoncertu). Par kvarteta pirmatskaņojumu zināms, ka pie klavierēm bijusi komponiste un pianiste Klāra Šūmane un kritiķi Brāmsam pārmetuši pārlieki tiešu sekošanu vecajai vācu kompozīcijas skolai. Taču kopumā kvartets tika atzinīgi novērtēts, pateicoties pirmās daļas zīmīgajām tēmām, šarmantajam un delikātajam otrās daļas intermeco, niansēti izstrādātajam trešās daļas "Andante" un trakulīgajam finālam – čigānu gaumē. Īpaši interesants ir fināls, kas ritma ziņā mūziķiem ir īsts "Tour de France" maratons – ar ungāru valodai neraksturīgiem, apvērstiem akcentiem, cimboles atdarināšanu klavieru partijā un meistarīgi veidotu dramaturģisko līniju.

"Mūzika ir visdiženākā no visām mūzām, jo visvieglāk tiek klāt dievišķajam. Jā, mūzika ir abstrakcija, bet skaņa spēj izteikt garu. To nemaz vārdos nevar izteikt. Visapkārt runā tikai par miesu, bet man gribas saukt: Kur gars, dvēsele! Dvēseles ir aizaugušas kā džungļi. Tāpēc es savās skaņās mēģinu uzturēt gaismas stariņu." – sacījis Pēteris Vasks.

Klavieru kvartets, starp vairākiem desmitiem instrumentālas kamermūzikas opusu, kas Pētera Vaska muzikālajai izteiksmei raksturīgi jau kopš 20. gadsimta 80. gadiem, ir vienīgais šādam instrumentu sastāvam rakstīts darbs. To pasūtinājis Rietumkorkas kamermūzikas festivāls. Kvarteta pirmatskaņotāji 2001. gadā bija Florestāna klavieru trio un altists, arī komponists Džeims Boids. Sešu daļu izvērstajā opusā Pēteris Vasks klausītāju aicina doties garīgā ceļojumā, kvarteta dramaturģiju veidojot no saspringtas un skaudras neziņas, kas caur dvēseles sāpēm un ciešanām aizved uz mierpilnu atklāsmi un gaismu.

Biļetes "Biļešu paradīzes" kasēs.

"Creed" sola atgriezties

scott-stapp-bipolar.png
Pēc vētrainiem gadiem, kas nesuši sev līdzi gan neskaitāmus arestus par atrašanos publiskās vietās dzērumā, gan seksa skandālus, atklātībā parādoties orālā seksa video ar grūpijām, arī neadekvātu uzvešanos kontaktos ar Baltā nama administrāciju, ar skaidru skatu uz dzīvi sācis lūkoties grupas "Creed" līderis Skots Staps (Scott Stapp) (42). Ārstējis atkarību no alkohola un narkotikām, pēc tam mēģinājis slāpēt savu bipolāro traucējumu sekas, Staps sarunā ar žurnālu "Billborad" atzinis, ka ļoti vēlētos "Creed" atkalapvienošanos (grupa praktiski neeksistē no 2004.gada).

Savu nodomu nopietnību Staps apliecina ar ziņu, ka jau novembrī iznāks "Creed" retrospektīvs trīs CD komplekts ar visu grupas hitu akustiskajām versijām, fragmentiem no dažādiem koncertiem, kā arī iepriekš neizdotu dziesmu demo ierakstiem. Jauns "Creed" albums tiek plānots pēc pusotra gada. "Nekas nav akmenī cirsts, bet tas [jaunais albums] ir redzeslokā," atzīst Staps. "Mēs visi ["Creed" dalībnieki savā starpā] komunicējam, un ar to viss sakās."

Iepriekšējie desmit gadi Stapam maksāja gandrīz visu - karjeru, ģimeni, dzīvību galu galā. Bet liktenis bija vēlīgs, un Stapa sieva Džaklīna, sapratusi, ka vīra "dilēriumi" nav tikai alkohola un narkotiku radīti apziņas baltie plankumi, bet nopietna garīga slimība, pēc dažu nedēļu šķirtības atsāka komunikāciju ar laulāto, un savas attiecības kārtoja ne tikai pie ģimenes psihologa, bet arī TV realitātes šovā "Couples Therapy". "Bailes, protams, bija, bet mēs lēmumu [piedalīties] pieņēmām visa ģimene," žurnālam "Billboard" saka Džaklīna. "Mūsu pusauga dēlam (Stapu ģimenē kopā ir trīs bērni - aut.piez.) [lēmuma pieņemšanā] bija liela loma. Viņš teica: "Mamm, jums tas patiešām ir jāizdara!"." Piedalīties šajā realitātes šovā bija neomulīgi, atzīst Staps. "Jo iemesli, kāpēc tur atradāmies, bija īsti."

Turpinājumā TV kompānijas ABC sižets, kurā Stapu pāris stāsta par saviem pēdējo gadu pārdzīvojumiem un ceļu uz izdziedināsanu.


Foto raksta ievadā no žurnāla "People".

2015, www.musicstories.lv


Pianists Žvikovs aicina uz Džona Keidža mūzikas koncertu

Trešdien, 14. oktobrī, plkst. 19.00 Ventspils Kultūras centrā Rudens Kamermūzikas festivāla ietvaros notiks programmas „Meditācija skaņās. Džons Keidžs” atskaņojums.

Koncertā muzicēs pianists Juris Žvikovs (sagatavotās klavieres), gaismu režiju veidos Roberts Rubīns. Programmā skanēs Džona Keidža sonātes un interlūdijas.

Juris Žvikovs, pētīdams un atskaņodams amerikāņu brīvdomātāja un konceptuālista Džona Keidža mūziku, kļuvis par šī komponista skaņuraksta ekspertu. Viņš ir viens no nedaudzajiem pianistiem pasaulē, kurš iestudējis Keidža neparasti veidoto sonāšu un interlūdiju ciklu – „izvērstu meistardarbu ar klusinātu balsi” (kā to nodēvējis kāds mūzikas kritiķis). Mums labi zināmais instruments – klavieres – šeit ieguvis krietni daudzveidīgāku un krāsaināku skanējumu, balansējot starp gari pludinātām, vijīgām un cieti aprautām, metāliskām saskaņām, atgādinot te Bali salu gamelāna orķestra nokrāsu, te atkal Dienvidaustrumāzijas meditatīvi netveramo skaņu audumu. Roberta Rubīna veidotie gaismas objekti radīs īpašu atmosfēru, kurā līdz ar Keidžu un Žvikovu varēsit doties naksnīgā bezlaika ceļojumā.

Koncerta ieejas biļetes cena – EUR 4. Biļešu iepriekšpārdošana – Ventspils Kultūras centra kasē (tālr. 63624796), visās „Biļešu servisa” kasēs un www.bilesuserviss.lv.