Par to pašu, par tievēšanu…

sara-rue-weight-lossEntās reizies esmu sākusi tievēt un nenovedusi visu līdz gala. Un šodien, kad minos ar riteni sporta zālē, domāju, kāpēc iepriekš es uz šo burvīgo vietu negāju tik pacilātā noskaņojumā, ar kādu eju tagad(!?). Un es sapratu – iepriekš man nebija motivācijas!!!

Tagad, kopš esmu izšķīrusies ar puisi un dzīvoju pie māsas (pagaidām), salasījusies “Laimes Projekts” (by Grethena Rūbina) un sarakstījusi telefonā lietas, kuras vēlos savā dzīvē sasniegt un ielaist, man radās vēlme mainīt ne tikai savu dzīvi, bet arī pilnveidot sevi.

Kopumā ir tā, protams var iedvēsmoties no citiem, meklēt motivāciju internetā vai žurnālos, tikai… Kamēr nebūs tā pareizā klikšķa galvā, tikmēr nekas nenotiks. Tievēšanu var salīdzināt ar vēlmi atmest smēķēt, jo īstenībā tiešām problēma ir galvā, kamēr nesapratisi, ka Tev to vajag (atmest/tievēt), tikmēr vari kaut vai ar galvu sisties sienā, nekas nenotiks. Tu ar gariem zobiem iesi uz sporta zāli, atrunāsies un meklēsi 101 attaisnojumus, lai varētu turp neiet. Un Tu neiesi. Tas pats ir ar diētām, kamēr pats savās smadzenēs nesapratīsi, ka to vajag Tev, nevis kādam citam, tikmēr ilgi uz tās nenosēdēsi. Pietam, daudziem cilvēkiem nav īsti saprotams vārds “diēta”, diēta nav sevis mocīšana ar neēšanu nedeļas garumā, tas ir dzīvesveids, kuru uzsākot nāksies, pie tā pieturēties (labākā gadījumā atlikušo mūžu).

Uz doto mirkli jau trīs dienu garumā cenšos pierast pie ēšanas ik pēc 3 stundām, piecas reizes diena. Ir grūti, bet izdodas. Manu diētu ir sastādijis profesionāls uztura specialists. Es to neesmu atradusi internetā. Pēc divām nedēļām uztura plāns tiks mainīts. Bet, es tiešām priecājos, ka esmu savā galvā sapratusi, ka to visu vajag tikai un vienīgi man, nevis kādam citam, tādēļ nemaz nešmaucos un arī uz šokolādēm it nemaz skatīties negribās.

Kā es sevi motivēju? Šogad mans moto ir – Esi laimīga!!! Un, tas mani arī motivē mainīties. Tievēt, rūpēties par sevi un savu izskatu un labsajūtu. Ir nogurdinoši izskatīties bildēs tā, kā Tu pats nevēlies, tas it nemaz nepalīdz būt laimīgai. Un, tad nu es sāku censties sevis dēļ. Un sanāk labi. :)

Starp citu, ceļā uz šo visu ko tik es neesmu izmēģinājusi, atslodzes dienas, dažādas diētas, Herbalife. Ja pirmie dievi manam organismas (paldies,Dievam) nenodarīja neko sliktu, tad ar to pēdējo man sanāca slikti. Pacēlās cukura līmenis. Nestrīdos, Herbalife tiešām daudziem ir palīdzējis, bet manuprāt vispareizāk ir nodarboties ar sevi ārsta vai profesionāla uzraudzībā. Jo, sabojāt veselību var ātri, bet tās atgūšanai, vēlāk nāksies tērēt lielus līdzekļus.

Lai kā arī būtu, atrodiet sev pareizo motivāciju un mērķi. Un tikai pēc tam dodieties tiem pretī. Godīgi sakot, ļoti labi palīdz iedvēsmojošas grāmatas. Bet, galvenais –  saprotiet ko vēlaties.

P.S. –  Bilde ņemta ŠEIT!!!


mazais Zaļais prezidents

[..]Finally, Latvia in particular faces the possibility of a constitutional (ie peaceful and legal) assumption of power by pro-Russian groups. An example of how this could be done is in the initiative to amend the constitution to allow for a universally elected President123. This sounds like an eminently sensible and democratic initiative. However the employment of populist campaigning methods along with the widespread use of funding from unclear, foreign sources (which would only be proved after the election was over), could end with Latvia having what one local journalist has described as a “little green president”.[..]

 Jānis Kažociņš, Brigadier general (UK) (rez.)

avots:

LATVIAN FOREIGN AND SECURITY POLICY
YEARBOOK 2015″  LIAA, WILL LATVIA BE PUTIN’S NEXT VICTIM IN 2015?
By Jānis Kažociņš 71-79 page.

vara bungas: Ja godīgi, citātā minētais ir ticamākais – most likely scenario, lai cik lieli ieroču žvadzinātāji mēs te (VB) nebūtu.  Grigules iebalsošana EP pierādīja, ka manipulējot ar noteikta lieluma budžetu, LV vēlētājiem joprojām var iesmērēt jebkādu 3.zortes zīgeristu. Tiesa, cena vairs nav 3 bānāni uz vēlētāju (augam!), bet lietas būtību tas nemaina.

Kažociņa rakstā, ko visiem iesaku izlasīt, nav aizmirsts arī bīstamākais – most dangerous scenario, proti, bruņota konflikta iespējamība, tomēr raksta autora viedoklis, ko un kā darīt šāda scenārija novēršanai aprobežojas ar maģisko 2% piesaukšanu un vispārīgu vēlējumu  aprakstīšanu.  Esmu pamanījis, ka  Latvijas un/vai Latvijā rezidējošie ģenerāļi ļoti izvairīgi runā par NBS nepieciešamajām reformām, bet gatavi stundām dalīties pārdomās par hibrīdkaru un situāciju Ukrainā. Es saprotu dienestā esošos augstākos virsniekus, viņiem visiem jābaro ģimenes un jāatmaksā kredīti, bet kur paliek Latvijas ģenerāļi pēc  atvaļināšanas rezerevē? Kur paliek Vectirāna  asais prāts, Ābola zināšanas, Maklakova ekspertīze, Zeibota pieredze, kad jārunā par Zemessardzes īsto vietu un lomu NBS, bruņutehnikas aprīkošanu ar ieroču sistēmām, PD karavīru skatlisko sastāvu un izvietojumu? Atsevišķi ģenerāļi “uzzibsnī” īsi pirms vēlēšanām,  bet pārējie klusē kā butes akvārijā.

Arī no Kažociņa kā no vienīgā īstā ģenerāļa mums ex-kapteiņiem un majoriem gribētos  dzirdēt, kā viņš vērtē  LV mobilizācijas un rezerves karavīru uzskaites sistēmu, NBS artilērijas spējas, NBS apvidus mobilitāti, NBS loģistiku un decentralizāciju, UA organizātoriskās un operatīvi-taktiskās pieredzes pētīšanu/ izmantošanu u.t.t.  Pēdējā laikā manāma tendence visas NBS nebūšanas skaidrot ar hibrīdkara nodevīgo pēkšņumu “ko neviens nevarēja paredzēt” (c), īstenībā to  varēja paredzēt un arī paredzēja, tikai ģenerāļiem klusējot politikāņi neņēma prognozes vērā. Arī tagad pastāv liela varbūtība, ka Kažociņa viedoklis  par bīstamākiem un ticamākiem draudiem paliks nepamantīts, tādēļ hipersaite uz rakstu ir ieteicama izplatīšanai VB draudzīgajās aprindās.

LATVIAN FOREIGN AND SECURITY POLICY
YEARBOOK 2015″  LIAA, WILL LATVIA BE PUTIN’S NEXT VICTIM IN 2015?
By Jānis Kažociņš 71-79 page.


Tagged: 4GW, agrais brīdinājums, militārā izlūkošana, NBS, valsts aizsardzības koncepcija

Meklējot vārdus

Es meklēju vārdus, ko pateikt Tev, lai zinātu to, kā es jūtos. Manī ir nedaudz bailes, ir nedaudz satraukums, nedaudz neziņa. Es meklēju vārdus, lai atbrīvotu sevi un Tevi no nastas, ko esam sagādājuši viens otram. No ciešanām, ko nesam, jo esam izdomājuši, ka ticam kādam neizprotamam spēkam, kas virza mūs vienu otram pretim.

Jā, es lieliski Tevi saprotu, es jūtos pavisam līdzīgi Tev. Manī satraukums jau sen ir pazudis, jo es brīžiem pats vairs nespēju noticēt pats sev, pārāk daudz dažādu un sarežģītu situāciju esmu savā dzīvē, savā laikā pārcietis. Es zinu, ka tas spēks, kas mani virza pretī Tev pavisam noteikti nav neizprotams, tas ir izprotams un vajag tikai mazliet iedegt sveces apkārt mums, izkaisīt rozes un tad varbūt mēs naktī atguļoties viens otram pretī saprastu, ko Tavi vārdi grib man pateikt, man Tevis pietrūkst un vai tu zini kāpēc?

Bet es vairs neticu, ka varu kādam pietrūkt, es vairs neticu tiem skaistajiem stāstiem par mīlestību, par uzticību, par pilnīgu atdošanos. Es atdevu sevi visu. Tu zini, ka es to izdarīju. Tomēr tik un tā es paliku tur, kur esmu tagad. Neziņā un bailēs, meklējot vārdus, ko pateikt Tev, lai Tu mani pieņemtu tādu, kāda esmu. Lai Tu negaidītu, ka es solīšu visu pasauli, lai Tu man nedotu nevienu solījumu, bet tikai darbus.

Tu liec man satraukties Tagad, jo es nekad Tev neesmu teicis vārdus, kuri nenāk no manas sirds, tiem vienmēr ir bijis svars un uzticēties mēs varam tikai sev, bet riskēt un ticēt kādam mēs tomēr varam mēģināt un tas noteikti būtu veselīgi gan Tev, gan arī man. Es zinu ka liela daļa vainas ir manī, jo brīžiem es biju pārāk liels egoists un domāju tikai par sevi, nevis par Tevi. Kāpēc tu uzskati ka es Tevi nepieņemu tādu, kāda tu esi? Tu kaut ko slēp no manis? Tu neatklāja kaut ko man? Es vēl iespējams neesmu gatavs dot Tev tikai darbus, jo mana dzīve par visiem maniem nedarbiem vienā brīdi grib lai es par to atbildu , bet es neesmu par Tevi aizmirsis, vai Tu spētu dot man mazliet laika un neaizmirstu mani uzreiz?

Kā vienmēr vārdi. Vārdi atrod ceļu. Vārdi panāk savu. Es esmu nogurusi no vārdiem. Esmu nogurusi meklēt vārdus, ko Tev pateikt, lai saprastu mani. Esmu nogurusi klausīties Tavos vārdos vai tikpat labi jebkura cita vārdos. Es vairs negribu dzirdēt skaistus solījumus vai ilgtermiņa līgumus. Manī jau radies pasaules nogurums, klusi gaidīt, kad veiksme pieklauvēs pie manām durvīm. Es varu solīt droši, ka neaizmirsīšu Tevi, Tu zini, ka tā aizmirst nemaz nevar. Bet es Tevi negaidīšu, laiks izdarīs savu. Es ceru, ka Tu tici laika nozīmei.

 Tu vienmēr esi teikusi ka vaina ir manī, ka es esmu tas sliktais, lai gan vienmēr Tevī esmu redzējis tikai to labāko, tikpat ļoti es gribu lai Tu saproti arī mani. Lai tu saproti cik ļoti esmu no Tevis cietis, cik ļoti Tevi vienmēr esmu mīlējis no sirds un no sevis, tur nekad nav bijis nekāda sakara vārdiem, tikai jūtām. Es atzīstu ka esmu darījis daudz slikta Tev, esmu bieži licis ciest Tev, bet es nekad neesmu pārstājis mīlēt Tevi tādu kāda Tu esi. Es spētu piedot Tev jebko, ja vien Tev mana piedošana jel kad liktos svarīga. Tu vari mani negaidīt, bet atceries ka šajā dzīvē bieži vien ir tā, ka kā suni baro, tā suns klausa. Kādu rīcību Tu no manis esi iztēlojusies, lūdzu pastāsti man!

Es nebūt Tevi nevainoju pie savas neticības. Varu tikai piekrist, ka, pirmkārt, tā ir uzticība sev. Tās man trūkst. Varbūt es būtu Tevi satikusi citā laikā, citā dienā, viss būtu citādāk, bet tagad mani nepārstāj vajāt pagātne, kas neļauj būt brīvai, kas neļauj ticēt sev, kur nu vēl kādam citam, kas sastapts nejauši ceļā. Es zinu, ka vienu dienu ticēšu pasaulei un tam, ka viss notiek par labu man, bet vēl es neesmu tādā posmā. Man ir jāiziet cauri pašas radītam ciešanu ceļam, lai satiekot Tevi rīt, pēc mēneša vai pēc gada, varu teikt, ka esmu gatava uzklausīt, gatava cerēt, gatava gaidīt. Tomēr šī nav tā diena, kad varu teikt, ka tas notiks. Šī arī nav tā diena, kad varu Tev sniegt atbildi, cik drīz tas notiks.

Es esmu sevi tik zemu nolaidis ka man drīz būs jāstājas tiesas priekšā un tāpēc es negribu sākt neko kas pēc tam varētu Tev iespējams likt ciest, jo es nezinu kā viss var beigties. Ja nebūtu tās avārijas kurā es cietu, ja nebūtu tā tiesa kurā es kādam esmu licis ciest, tad mēs noteikti sen jau būtu kopā un abi laimīgi. Un man liekas diezgan muļķīgi ka Tu bieži vien dēļ Viņa bieži vien liec mani vienā maisā ar viņu.

Un tie atkal būs vārdi kā Tu jau teici, bet, ja man izdosies, es savu dzīvi pavisam drīz sakārtošu un tad vienīgais uz ko es savā dzīvē koncentrēšos tā būsi tikai Tu, lūdzu dod man mazliet laika, vai Tu to spēj? Un vai Tu atceries cik labi bija mums, kad mums bija labi?

Un es nedodu solījumus, kurus nevaru izpildīt. Es nesolu nedz Tev, nedz kādam citam neko.

Janvāra rezumējums.

Gada pirmais mēnesis noskriets. Jā, laiks, nepielūdzamais, turpina joņot. Šomēnes mūsu ģimenē veselības karogs uzvilkts pusmastā. Kundziņš cīnās ar pērnā gada nogalē piejaucētu sprandas stīvumu, dēlēnam uz sejas uzmetās streptokoks, māsa tikko atgriezās no trūces operācijas un vienīgi es pagaidām turos uz vienīgās pārbaudītās metodes: spļāviena pār kreiso plecu.

Un vēl jau skolas maiņa! Un visi ar to saistītie adaptācijas jautājumi. Jo jāadaptējas jau nav puisēnam vai meitai (kaut protams viņiem arī) bet visai ģimenei. Jauns mācību grafiks, neierasti mācību materiāli, cita mākslas skolas intensitāte, savādāka skolābraukšanas loģistika, utt. Esmu veltījusi pusi mēneša skolas iekšiņu un āriņu iepazīšanai, bijusi līdzās stundās, vērojusi, taujājusi.

Kā saprotiet- laika šūšanai daudz neatliek. :) Tāpēc priecājos, ka oktobra mēnesī esmu piestrādājusi pietiekami, lai šis tas paliktu pāri arī janvārim. Zemāk jūsu uzmanībai šis tas, kas atceļoja atpakaļ no Ziedot.lv Ziemassvētku kioska:

Garās lelles...

DSC04913.jpg

DSC04938.jpg
DSC04911.JPG


Pāris Ēdamlietu komplekti...

DSC09114.JPG

Daži pāri mukluku...

Mammasrokas%2Bjanv%C4%81ris%2B2015%2B(8)

Mammasrokas%2Bjanv%C4%81ris%2B2015%2B(6)

Mammasrokas%2Bjanv%C4%81ris%2B2015%2B(7)

Puišeļu priekšautiņi...

Mammasrokas%2Bjanv%C4%81ris%2B2015%2B(2)

Mammasrokas%2Bjanv%C4%81ris%2B2015%2B(1)

Mammasrokas%2Bjanv%C4%81ris%2B2015%2B(3)

Un čūsku pārītis...

Mammasrokas%2Bjanv%C4%81ris%2B2015%2B(4)

Mammasrokas%2Bjanv%C4%81ris%2B2015%2B(5)

Līdz veikala labiekārtošanai man rokas vēl pagaidām par īsām. Pietiek, ka divas pilnas dienas noņēmos ar bloga paskatu (pie tam vēl neesmu visu pabeigusi līdz galam) :)...
Tāpēc ja šajā rakstā ieraudzījāt ko tādu, kas ideāli iederēsies jūsu vai draugu mazuļa rotaļlietu klāstā, dodiet ziņu e-pastā lapinalaine@.inbox.lv vai bloga sānā redzamajā kontaktformā!

Gaidu ziņu! :)

#69

Es nekā vairs nezinu, es esmu Viss, kam nekas vairs nav jāzin,» nopūšas mūsdienu cilvēks..

/ F. Nīče /

IMG_4823


Bībele 2015, 10.nedēļa

Vēloties mudināt katru kristieti ikdienā veltīt 15 – 30 minūšu īsu brīdi Bībelei, 2013. gadā mūsu blogs uzsāka projektu Dienišķā maize. Tas katru nedēļu piedāvāja izlasīt noteiktu Svēto Rakstu fragmentu, lai visa gada laikā varētu izlasīt Bībeli „no vāka līdz vākam”. 2013./2014.gada baznīcas kalendāra gadā šo iniciatīvu turpinājām ar projektu Bībele 2014. Vēlamies šādu pamudinājumu […]

Žanis Grīva “Viņpus Pirenejiem” (1948)

Žanis Grīva. Viņpus Pirenejiem: stāsti. – Rīga: Latvijas Valsts izdevniecība, 1948.

Grāmatu gadsimts − 1948

Iespējams, šādas grāmatas izvēle varētu šķist dīvaina, pat ņemot vērā, ka man ir jāaizpilda 1948. gada ailīte projektā “Grāmatu gadsimts”. Taču pēckara gados variantu nav daudz, turklāt sen jau esmu gribējusi izlasīt tos Grīvas stāstus, ko nosacīti dēvē par Spānijas stāstiem. Nepateikšu vairs kuros memuāros lasīju, ka Žanis Grīva latviešu literatūrā esot ienācis ļoti pārliecinoši (tieši ar Spānijas stāstiem), bet vēlākos gados viņa talants it kā sačākstējis un paklīdušas pat tādas baumas, ka šie stāsti neesot viņa paša rakstīti. Savu labo slavu rakstnieks esot atjaunojis ar bērnu literatūras grāvēju “Pasaka par Diegabiksi”, kas pirmoreiz iznāca 1960. gadā. Nezinu, cik daudz manās atmiņās ir taisnības, tomēr biju aizlikusi aiz auss, ka kādreiz derētu izlasīt tos Spānijas stāstus.

Javier Torices (1968)

Javier Torices (1968)

“Viņpus Pirenejiem” ir Grīvas pirmais stāstu krājums, ko publicēja drīz pēc Otrā pasaules kara. Kopā tie ir 12 stāsti, ko vieno kopīga tēma − Spānijas pilsoņu karš (1936-1939). Grīva, līdzīgi kā daudzi pasaules komunisti, piedalījās šai karā Internacionālās brigādes sastāvā, lai aizstāvētu Spānijas Otro republiku. Gūtie iespaidi ir kalpojuši par pamatu ne tikai šim vienam krājumām, bet pēc diviem gadiem − 1950. − tas ir iznācis jaunā redakcijā, kaut kas izņemts, kaut kas pielikts. Man diemžēl nesanāca dabūt 1948. gada izdevumu, lasīju Kopoto rakstu 1.sējumu, kurā divi stāsti ir aizvietoti ar vienu citu (bet nebūsim sīkumaini).

Pie tām lietām, ko taisījos uzsvērt kā negatīvas, gribēju minēt komunisma gara nemaldīgo klātbūtni un tēlu viennozīmīgo plakātismu. Taču rūpīgāk to pārdomājot, jāatzīmē, ka, pirmkārt, Grīvas dzīves ideoloģija jau no jaunām dienām taču bija komunisms, un būtībā (kā teorijai) tai ir savas tiesības pastāvēt. Daudziem tā laika inteliģentiem cilvēkiem šī ideoloģija bija sajaukusi galvu. Otrkārt, ja atsauc atmiņā pēckara grāmatas un kino, tad jāsecina, ka tajā laikā bija modē ļoti uzsvērti, it kā viengabalaini tēli un situācijas, kuras mūsdienās gribas uztvert nedaudz kariķēti. Iespējams, ka pēckara dzīvei bija nepieciešama skaidrība un ļoti konkrēta pasaules definēšana.

Iedomājieties plašu, viļņveidīgiem uzkalniem izvagotu augstieni, kuru no visām pusēm ielenc nelielas, bet mežonīgas kalnu grēdas. Ieapaļie uzkalni apdēstīti nepārtrauktiem un mūžīgi zaļiem olīvu dārziem. Sīkzarainie un kuplie olīvu koki aug tik vienādās rindās, it kā tos būtu stādījusi viena un tā paša dārznieka rokas. No kalnu augstumiem raugoties, šie dārzi atgādina milzīgu, zaļi sudrabainos mundieros ietērptu armiju, kas, parādes maršu gaidot, sastingusi miera stāvoklī.

Pārsvarā stāstiem ievadā ir skaisti, romantiski dabas apraksti, kuriem drīz vien tiek pretstatīta nabadzīga un nelaimīga vienkāršo ļaužu ikdiena. Fašistu tēls kā ļaunuma iemiesojums būtībā tiek parādīts tikai fonā, lai palīdzētu izcelt labos republikāņus. Līdztekus visādiem skarbiem brīvības cīnītājiem, Grīvam ļoti mīļs ir puikas tēls − grāmatas lappusēs satiekam Maksiljo, Huanito, Pepi un Marku. Zēni tā vai citādi jau bērnībā sastopas ar dzīves netaisnību, viņu tēvi ir aizgājuši karot, bet mātes nespēj pretoties viņu vēlmei arī piedalīties karā. Turklāt zēni saprot situācijas nopietnību un sirsnīgi cenšas spēlēt “labo” pusē.

Protams, es nevienam bez kādas īpašas intereses par Grīvas daiļradi vai nepieciešamības vākt materiālus par pēckara latviešu padomju literatūru šos stāstus neieteiktu. Taču “Estremaduras avju gans” un “Kalējs Deviņvīruspēks” drīzāk atgādina pasakas un bija ļoti simpātiski, kā arī stāsti ar puiku galvenā varoņa tēlā izraisīja līdzpārdzīvojumu. Un − ja nu tam pieiet pavisam filozofiski − no dziesmas vārdus neizmetīsi, arī tāda ir bijusi latviešu literatūra; es pat teiktu, ka esmu lasījusi arī krietni sliktākus ūdensgabalus.


Filed under: Grāmatas Tagged: latviešu literatūra

Core Publisher

Core Publisher:

An editorially-focused content management system, Core Publisher puts your news and audio at the forefront of the site, while providing tools to meet your membership and underwriting needs as well. In addition, native integration with the NPR Story API provides content sharing capacity across the public media system.

EM: ekonomikas izaugsme turpinās, taču lēnākos tempos

Latvijas ekonomikas izaugsme turpinās, taču lēnākos tempos, atzina Ekonomikas ministrijas (EM) Tautsaimniecības struktūrpolitikas departamenta pārstāvis Jānis Salmiņš.

BEZ MAKSAS neformālās izglītības apmācības „Radošums ir ledlauzis”

Ja Tev ir ideja, kuru vēlies īstenot, bet nezini kā, VAI, ja vēlies būt radošs un radīt inovatīvas idejas un tās arī attīstīt, tad piedalies Rīgas reģiona jauniešu neformālās izglītības apmācībās „Radošums ir ledlauzis“! Apmācības notiks divās daļās: 1.daļa – 2015.gada 13.-15.februāris, viesu nams „Rāmavas muiža“, Rāmavas iela 9, Rāmava, Ķekavas pagasts, Ķekavas novads un 2.daļa – 2015.gada 17.-19.aprīlis, viesu nams „IDE”, Dreimaņi, Mežāres, Babīte, Babītes novads.

Pieteikšanās termiņš - 2015. gada 2. februāris!

Happy day #252

Lugas “Žūrija spriež tiesu” apraksts

SĪKALIŅU krājuma un autora 55. luga.

Autors: Arturs Rubenis (1927)

Žanrs: Traģikomedija trijos paņēmienos.

Auditorija: pieaugušie

Apjoms: 16 lappuses

Lomu skaits: 6 (2 vīrieši, 4 sievietes)

Norises laiks: mūsdienas.

Norises vietas: gandrīz kā tiesas zālē.

Sižets: Trimdas lugu sacensību organizē Āmišķu Lietišķās Uzkopšanas Savienības (ALUS) Kultūras Burkšķa (KB) uzdevumā un vērtē žūrija izbijušā režisora Pauļa Šampūna vadībā. Kad žurija jau puslīdz nospriedusi vērtēšanas procesu, uzrodas pats KB vaditājs Dr. Nurmulis un prasa godalgot vienu lugu. Žūrija izmuļķo Nurmuli, piespiežot samierināties ar vairākuma spriedumu.

Luga uzrakstīta: 1996.g.

Lugas teksts: izlasāms, sazinoties ar lugas autoru, epasts – rbnsat@att.net – vai – rubenis-lugas@inbox.lv


Tagged: lugu konkurss, režisors, tiesa, viencēliens, vērtēšana, žūrija

Katara pārraksta vēsturi un iekļūst finālā, čempione noliek pilnvaras

Šovakar Lusailas arēnā Katarā tika aizvadītas pusfināla spēles pasaules handbola čempionātā. Vēsturisku panākumu guva mājiniece Katara, kas pieveica Poliju un iekļuva finālā. Otrajā pusfināla spēlē līdzšinējā čempione Spānija piekāpās Francijai, noliekot pilnvaras.

Foto: Startē jaunais TV3 sadziedāšanās šovs

Piektdienas, 30. janvāra, vakarā TV3 skatītāju vērtējumam tika nodots jaunais sadziedāšanās šovs Sanāciet, sadziediet!, kura vadīšana uzticēta pieredzes bagātajai Baibai Sipeniecei-Gavarei (attēlā).

[Virsraksts nav norādīts]

rezumējot
predestination diža un megalieliska filma
brāļi spīrigi tagad ir mūsu saifaja no 1

FK "Liepāja" piešķirta futbola virslīgas licence

Pie licences dalībai jaunās sezonas Latvijas "SMScredit.lv Virslīgas" futbola čempionātā tikuši septiņi klubi - pagājušās sezonas čempioni "Ventspils", kā arī "Liepāja", "Jelgava", Jūrmalas "Spartaks", "Gulbene", "Metta"/"Latvijas...

OnePlus jauno operētājsistēmu sauks par OxygenOS

Noteiktās aprindās populārā OnePlus One viedtālruņa izstrādātājs pēc kašķa ar CyanogenMod ir nolēmis veidot savu mobilo operētājsistēmu un šodien atklātībā ir nonācis tās nosaukums – OxygenOS. Šādu nosaukumu iepriekš izsludinātajā konkursā izteicis kāds OnePlus fans no Beļģijas. Ķīnai paredzētajai operētājsistēmas versijai piešķirts nosaukums H2OS.

Ar jauno arī uz Android bāzēto operētājsistēmu OnePlus vēlas turpināt attīstīties iepriekš nospraustajā virzienā un sistēma tiks veidota atvērta, pielāgojama un brīva no nevajadzīgām funkcijām.

Jau 12. februārī OnePlus sola pastāstīt vairāk par jauno operētājsistēmu. Tāpat tuvāko mēnešu laikā varam sagaidīt arī OnePlus One sekotāju – OnePlus Two, kura iznākšanu kavē problēmas ar Snapdragon 810 procesora izstrādi. Bet OnePlus nav vienīgais uzņēmums, kurš nav mierā ar jauno Qualcomm veidoto platformu. Pēdējās baumas vispār vēsta par to, ka Qualcomm varētu būt zaudējis lielu klientu, iespējams, Samsung.

Esošajiem OnePlus One lietotājiem nav pamata satraukumam, jo šīs ierīces saņems uz Android 5.0 (Lollipop) bāzētu CyanogenMod atjauninājumu.

Toma Rudzinska Kvarteta Latvijas koncerttūre

Toms Rudzinskis Music Kvartets dodas jaunā albuma ‘ABRA’ Latvijas prezentācijas koncerttūrē! Tūres ietvaros mūziķi pasniegs atvērtās meistarklases Ventspils Mūzikas Vidusskolā un Siguldas mākslu skolā, Koncertzāle Baltais flīģelis, bet dienu pirms tūres noslēguma atklās džeza jam sesiju Teātra Bārs! Koncerts Ventspils Pārventas Bibliotēka – bezmaksas! Toma Rudzinska kvarteta albuma “Abra” koncerttūre: 6. februārī – Ventspilī, Pārventas [...]

Stāsts par ideālo ķiploku pulveri

Pagājušajā gadā pārliecinājos, cik vērtīgi ir apmeklēt Riga Food izstādi. Ņemot vērā faktu, ka uz izstādi saplūst liels skaits mazo un lielo pārtikas ražotāju no visām Latvijas malām, ir lielas iespējas uzzināt daudz jauna un iepazīt jaunus produktus, pat ja īpaši neko neceri atrast, vien labi pavadīt laiku un iepazīt latviešu izdomu un darbīgumu. Tieši šajā izstādē […]

Skaņu Ceļš 27/01

7310_boniver_emma_620x350_jpg.jpg

Jau kopš pagājušā gada nogales Radio 7 ēterā katru otrdienas vakaru pulksten 19.00 vadu raidījumu Skaņu Ceļš, kurā stundas garumā atskatos uz visu interesantāko mūziku, kas iepriekšējo septiņu dienu laikā bijusi dzirdama visas pasaules seriālos. Jau ilgāku laiku domāju, ka šīs lietas derētu publicēt arī Intro, un nu tas mirklis beidzot ir pienācis.

Meklējot mūziku šim raidījumam, ļoti acīs iekrita fakts, cik daudzas kompozīcijas jau iepriekš biju spēlējis Skaņu Ceļā. Protams, tas netraucēja atlasīt 13 ļoti foršas dziesmas no seriāliem raidījumam, tomēr vēl ne reizi iepriekš tik daudz jau dzirdēti skaņdarbi izvēlei nebija pieejami. Pēc pāris nedēļu pauzes, jau atkal visplašāk pārstāvētais žanrs bija visa veida rokmūzika, tomēr bija arī daži interesanti pārsteigumi, piemēram, The Chordettes vai arī MTNS un Crown City Rockers, kas man bija absolūti atklājumi. Ceru, ka arī Tev tie par tādiem kļūs, bet ja par šādus izpildītājus jau zināji, pastāsti komentāros – būtu interesanti uzzināt, cik sen un kā viņus esi iepazinis!

Dziesmu saraksts:

Arctic Monkeys - R U Mine?

Miles Kane - Johanna

The Chordettes - Mr. Sandman

Jack White - I'm Shakin'

Electric Light Orchestra - Long Black Road

Wild Party - Walkin'

The Rival - Run Run

Billy Joel - We Didn't Start the Fire

Grouplove - Ways To Go

SOHN - Ransom Notes

MTNS - Lost Track of Time

Chumbawamba - Tubthumping

Crown City Rockers - Break

Fort Frances - Plastic Hearts

Bon Iver - Creature Fear

Bon Iver - Team

Iepriekšējos raidījumus meklē šeit.

Šveiciešu čellists Deniss Severins koncertprogrammā Vivaldissimo

2015.01.30: Sestdien, 7. februārī plkst. 16.00 Lielajā zālē Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmija /JVLMA/ aicina visus mūzikas interesentus uz koncertu Vivaldissimo. Šajā koncertā, pateicoties grantu shēmai Šveices pētnieku aktivitātes Latvijā, jau otro reizi kopā ar mūsu orķestra kamersastāvu muzicēs lielisks senās mūzikas pazinējs, šveiciešu čellists Deniss S

Projekta "Latvija Baltkrievija- pretī viens otrai" noslēgums

DP lūdz apsūdzēt PMLP amatpersonas par korupciju

maks_nauda_edijsp_lens-small.jpg

Četras personas tiek turētas aizdomās par termiņuzturēšanās atļaujas pagarināšanu

Drošības policija (DP) šonedēļ Rīgas tiesu apgabala prokuratūrai lūgusi sākt kriminālvajāšanu pret četrām personām, tai skaita divām Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes (PMLP) amatpersonām, par nelikumībām termiņuzturēšanās atļaujas pagarināšanā.

DP aģentūra LETA noskaidroja, ka kriminālprocess tika sākts pagājušā gada vasarā. Izmeklēšanā noskaidrots, ka, neievērojot noteikto pieraksta un rindas kārtību, pretēji noteikumos paredzētajai kārtībai divas PMLP amatpersonas palīdzēja nokārtot ārzemniekam termiņuzturēšanās atļaujas pagarināšanu.

Šīs darbības organizēja Latvijas pilsonis, kurš par materiālu atlīdzību darbojās kā starpnieks starp ārzemnieku un PMLP amatpersonām. Turklāt starpnieks kopā ar vēl vienu personu arī viltoja termiņuzturēšanās atļaujas pagarināšanai nepieciešamos dokumentus.

Viena PMLP amatpersona atzīta par aizdomās turēto dokumentu viltošanā un kukuļņemšanā, savukārt otra - par aizdomās turēto dokumentu viltošanā. Kukuļa summas DP nemin.

Šis nav vienīgais korupcijas skandāls PMLP. Pērn novembrī DP sāka kriminālprocesu par kukuļdošanu un kukuļņemšanu pret vairākām personām, tai skaitā PMLP augsta ranga amatpersonu.

PMLP ir zināms, ka DP veikusi kratīšanu PMLP Ventspils nodaļā. PMLP Ventspils nodaļas vadītājai Jolantai Koponānei tika piešķirta darba nespējas lapa, taču oficiāli nav zināms, vai viņa varētu būt iesaistīta DP sāktajā korupcijas lietā.

 

Snickers reklāma

Jautra “Snickers” reklāma ar Danny Trejo un Steve Buscemi  

The post Snickers reklāma appeared first on Hitnet.lv.

Uzturlīdzekļos par bērnu varēs saņemt līdz pat 108 eiro mēnesī

Portālā Mammamuntetiem.lv vērsās lasītāja, kas gribēja noskaidrot, vai šogad ir mainījies uzturlīdzekļu apmērs, ko izmaksā Uzturlīdzekļu garantijas fonds. Ja uzturlīdzekļu apmērs būs lielāks, vai tas ietekmēs citu sociālo pabalstu aprēķinus, uz kuriem var pretendēt trūcīga persona.

Piektdienas atskats: Lembergs apšauba 'Supernovu'; latvietis no Argentīnas pārved kokaīnu

Ir skaidrs, ka vēderā paslēpts Argentīnas kokaīns nekļūs par 'Latvijas Nokia', jo to visticamāk atradīs igauņi. Tāpat arī Lembergs sāk šaubīties par to, vai nav pamats uztraukties, ka Eirovīzijas atlase varētu zaudēt savu ilgi kopto kvalitātes latiņu.

Alfabēta restorāni — Citāds krogs.


Ar tiem restorāniem ne vienmēr iet tik labi, kā iecerēts — piemēram, iestāde ar nosaukumu “Citāds Krogs”, trešdienas vakarā deviņos ēdināšanas pakalpojumus vairs nepiedāvāja, tik vien kā tēju ar pienu un citus dzērienus, tā ka nav vērtējuma par šo vietu.

Laucis (jaunais putns)

Laucis


Laucis, jaunais putns. Kaņiera ezerā
Atradu pārskatot arhīvu – 2009.gada jūlija vidus. Leave A Commentposted in Birds by agris.krusts

TF ziemas izlaidums 2015

30. janvārī Latvijas Lauksaimniecības universitātē (LLU) notika trešais 2015. gada izlaidums, kurā diplomus saņēma Tehniskās fakultātes (TF) akadēmiskās maģistra studiju programmas „Pedagoģija” un pirmā līmeņa profesionālās augstākās izglītības programmas „Profesionālās izglītības skolotājs” absolventi.

Izlaidumā diplomus saņēma 8 absolventi, kas studijas noslēguši ziemas periodā. Diplomus izsniedza un veiksmes vēlējumus turpmākajai dzīvei absolventiem novēlēja ilggadējais TF dekāns, pašreizējais LLU studiju prorektors Kaspars Vārtukapteinis.

Akadēmiskajā maģistra studiju programmā „Pedagoģija” šogad tika aizstāvēti 2 maģistra darbi, kuri ieguva augstu eksaminācijas komisijas vērtējumu:

  • Laura Tabunova – „Ekoloģiskā pieeja pirmsskolas bērnu radošuma veicināšanai rokdarbos” (vadītāja Aija Pridāne);
  • Baiba Miltoviča – „Vides izglītība pieaugušo dzīves prasmju attīstībai ekocentros” (vadītāja Vija Dišlere).

Turpretim pirmā līmeņa profesionālās augstākās izglītības programmā „Profesionālās izglītības skolotājs” kvalifikāciju ieguvuši 6 jaunie skolotāji. Valsts noslēguma pārbaudījuma komisija kā labākos atzīmēja šādus darbus:

  • Adrija Dorbe – „Lauksaimniecības speciālistu motivācija tālākizglītībā” (vadītāja Anita Aizsila);
  • Andris Kalvāns – „Mācību metodes darba aizsardzībā un drošībā” (vadītāja Inga Andersone);
  • Marina Freiberga – „Kreilība frizieru profesijā” (vadītāja Regīna Baltušīte).

Pašreizējais TF dekāns Ilmārs Dukulis, uzrunājot klātesošos, atzina, ka viņam ir īpašs gods sveikt šos absolventus, kas ir viņa dekanēšanas laika pirmā „raža”. Dekāns apliecināja, ka izsniegtie dokumenti dos tiesības pretendēt uz tālāko izglītošanos vai darbu jebkurā pasaules universitātē vai iestādē, taču atgādināja, ka visvairāk iegūtās zināšanas un enerģija ir vajadzīgas Latvijai.

„Aicinu jūs neuzskatīt, ka līdz ar saņemto diplomu izglītībai ir pielikts punkts. Izglītošanās ir nepārtraukts un nebeidzams process. Ar cilvēku un izglītību ir tāpat kā ar laivu upē, airējot pret straumi. Līdz ko pārstāj airēt, straume laivu tūlīt sāk nest atpakaļ. Lai veiksme pavada jūs visās turpmākajās gaitās!” tā I. Dukulis.

Jāpiebilst, ka 21. martā TF svinēs 70 gadu jubileju, visi fakultātes absolventi tiek ielūgti uz jubilejas pasākumiem.

tūristu mānīšana Stambulā – krītošā birste

Stambulas Taksim un Sultanahmet rajonos ir tāds triks – uz kuru es gandrīz uzķēros neilgi pec ierašanās Turcijā- iet Tev pa priekšu vīrs, apavu tīrītājs, rokās viņam kaste ar krēmiem un rīkiem, pie tās piestiprināta birste. Pēkšņi birste krīt. Tu, labs cilvēks būdams, pacel birsti un padod to apavu vīram. Vai arī pasauc viņu un