Microsoft Xbox One konsole iztur kritienu no 4,5 metru augstuma

Pasaulē nerimst strīdi par to, kura no spēļu konsolēm – Sony Playstation vai arī Microsoft Xbox One ir labāka. Katrai ir savi piekritēji, un tie savā starpā sīvi cīnās, par argumentiem piesaucot procesora jaudu, grafikas kvalitāti, lietošanas ērtumu, un daudz ko citu. Savukārt interneta resursa Wired darboņi nolēmuši šo jautājumu atrisināt daudz vienkāršāk. Viņi sarīkoja testu, kurā konsoles tika mestas no dažāda augstuma.

Rezultātā testu ar kritienu no 1.5 metru augstuma izturēja abas konsoles. Taču tālāk, kaut arī šobrīd Sony ražojums ir populārāks visā pasaulē kā Microsoft darinājums, pēdējās pamatīgā un smagā kaste izrādījās krietni vien izturīgāka. Tā pēc kritiena no 4,5 metru augstuma Sony Playstation savas šīs zemes gaitas beidza, bet Microsoft Xbox One turpināja veiksmīgi funkcionēt. Vairāk par šo testu un tā norisi skatieties video materiālā.

Komēta

s_comet_small_poster.jpg Kad nejauša tikšanās pārvēršas par vētrainu mīlestību, kuru izvēršas kā mīkla. Uz priekšu un atpakaļ – no meteorītu lietus līdz Losandželosai un viesnīcas numuriņam Parīzē. Kā arī liktenīgā telefona saruna…

Žanrs: Komēdijas, Drāmas, Romantiskās filmas
Režisori: Sam Esmail
Aktieri: Emmy Rossum, Justin Long, Eric Winter, Lou Beatty Jr., Kayla Servi, Ben Pace, Derrick Dean, Nicole Lucas
ZcPppyky49Y

Helmuta Vasermana atgriešanās

TV shows

A big part of a person can be glimpsed by others via shared experiences. For many years a typical part of my life has been watchin an episode or two of some TV series while preparing and eating dinner every evening and a couple more for brunch on weekends. And some TV series I actually binge-watched on purpose. So, what I have seen over the years can be interesting for others, also after a few years you start to forget things, so it will also be useful for myself later on.

Currently watching

 1. American Dad
 2. Archer
 3. Bing Bang Theory
 4. Bobs Burgers
 5. Bones
 6. Castle
 7. Colbert Report
 8. Criminal Minds
 9. Daily Show
 10. Doctor Who
 11. Family Guy
 12. Game of Thrones
 13. Girls
 14. Glee
 15. Marvels Agents of SHIELD
 16. Mythbusters
 17. Newsroom
 18. Robot Chicken
 19. Sherlock
 20. Simpsons
 21. South Park
 22. QI
 23. Top Chef
 24. Top Gear

Watched fully

 1. 30 Rock
 2. Addams Family
 3. Angel
 4. Alias
 5. Ally MacBeal
 6. Battlestar Galactica
 7. Blackadder
 8. Buffy
 9. Caprica
 10. Charmed
 11. Closer
 12. Crazy Ones
 13. Drawn Together
 14. Dollhouse
 15. ER
 16. Fairly Legal
 17. Fawlty Towers
 18. Firefly
 19. Futurama
 20. Friends
 21. Highlander
 22. House
 23. How I Met Your Mother
 24. IT Crowd
 25. Jericho
 26. Lie to me
 27. Love bites
 28. Mask
 29. Monk
 30. Murder She Wrote
 31. Nikita
 32. Numb3rs
 33. Pretender
 34. Saved by the bell
 35. Sex and the City
 36. Stargate SG-1
 37. Stargate Atlantis
 38. Stargate Universe
 39. Torchwood
 40. Veronica Mars
 41. Ugly Americans
 42. X-Files
 43. Yes, Minister
 44. Yes, Prime Minister

Stopped watching

 1. Arrow
 2. Breaking Bad
 3. Desperate Housewifes
 4. Dexter
 5. Heroes
 6. Knight Rider
 7. Kyle XY
 8. Lost
 9. MacGyver
 10. True Blood
 11. Veep

To see

 1. Boardwalk Empire
 2. Dominion
 3. Fringe
 4. Homeland
 5. House of cards
 6. Mad men
 7. Supernatural

Vidusdaugavas NVO forums

Vidusdaugavas NVO forums notiks š.g. 29.novembrī, pl. 10:30, Jēkabpilī, Pils rajonā 44, koncertbārā "Kontrabass". Foruma organizatori Jēkabils NVO resursu centrs aicina visu Vidusdaugavas reģiona nevalstisko organizāciju pārstāvjus. NVO forums Jēkabpilī notiek jau 3.gadu, bet šogad foruma tēma ir brīvprātīgais darbs Latvijā, Vidusdaugavas reģionā un pasaulē

no boksa ābeces

par mikiju rurku, kas cīnīsies ringā pēc 20 gadu pārtraukuma
ja čuvaks savos 60 izskatās tik brīnumainā formā ar kubikiem un muskuļiem

rue5796d33d58.36.jpg

ruea7c1f7e2f7.jpg

sakačātām kājām n'shit

viņam nav ne mazāko izredžu vispār uz kaut ko
superbokseri gados izskatās pavisam, pavisam savādāk

Concatenate Assets Instead of Loading Conditionally

One of the most popular suggestions for improving website performance that I often see in the WordPress world goes something like this:

Enqueue only the CSS and Javascript necessary for the particular post or page. For example, load styles for the contact form only on that page.

Don’t do that! The rendering performance depends more on the number of requests than the transfer size of each request. It is much faster to load just one CSS file and one Javascript file with everything that your website will ever need since all the subsequent requests will be retrieved from the browser cache. Most of the WordPress caching plugins out there already provide this feature so just go ahead and use it.

Use Contact Form 7 to collect business leads and enquiries? I created Storage for Contact Form 7 plugin which stores them safely in WordPress database.

Get it now for only $18 →

Related posts

 1. Page Speed 95/100
 2. Smarter Cleaner Gallery
 3. New Plugin: Minit

VMF godina izcilus veterinārmedicīnas zinātniekus un mācībspēkus

Veterinārmedicīnas fakultātes (VMF) 95 gadu jubilejas ietvaros 26. novembrī fakultātē tika īpaši godināti 3 bijušie tās darbinieki, kas visu savu darba mūžu veltījuši veterinārmedicīnas attīstībai Latvijā un audzinājuši jauno veterinārārstu paaudzi – prof. Igors Afanasjevs, prof. Pāvils Ozoliņš un doc. emeritus Artūrs Garančs.

Profesoru Igora Afanasjeva un Pāvila Ozoliņa un docenta Artūra Garanča atcerei svinīgā pasākumā tika atklātas piemiņas plāksnes. Šo izcilo personību vārdus turpmāk nesīs trīs fakultātes kabineti, kuros viņi vairāk kā 50 gadus strādājuši. Pasākumā piedalījās gan viņu studenti, kolēģi, laikabiedri un ģimenes pārstāvji, gan jaunie veterinārmedicīnas studenti.

Prof. Igora Afanasjeva skolniece un darba turpinātāja prof. Vita Antāne atklāja, ka I. Afanasjevs ir paraugs daudzām paaudzēm. Viņš tika cienīts visā Latvijā un arī ārpus tām robežām. Sarakstītās grāmatas dzemdniecības ginekoloģijā studenti izmanto kā pamatliteratūru vēl mūsdienās.

Turpretim I. Afanasjeva kolēģis prof. Alberts Auzāns raksturoja savu laikabiedru kā mākslas mīlētāju, pazinēju, kurš brīvi no galvas deklamējis gan Jevgēņiju Oņeginu krievu valodā, gan Gēti vācu valodā. Viņš ir bijis izcils piemērs tam, kā vienkāršs Latgales puisis ar lielu centību kļuvis par izcilu personību.

Profesoru Pāvilu Ozoliņu klātesošie atcerējās kā izcilu pedagogu un anatomijas stūrakmeni, kurš līdzīgi kā valodnieks Jānis Endzelīns, attīstot latviešu valodas gramatiku, veidojis anatomijas terminoloģiju latviešu valodā. Turklāt profesors bijis arī savas zemes patriots un kā viens no 11 studentiem dibinājis korporāciju „Latvia”.

Par P. Ozoliņa paveikto labus vārdus teica gan viņa skolēni, gan kolēģi, tostarp prof. Zigmunds Brūveris, kurš atklāja, ka P. Ozoliņš nekad nav izturējies kritiski pret nevienu studentu, pat tad, ja tas kaut ko nezināja. Šādās situācijās Ozoliņa kungs vienmēr esot sācis smieties un ļoti mierīgi pateicis, ka uz eksāmenu būs jāatnāk vēlreiz.

Toties par docentu emeritus Artūru Garanču viņa ģimene, skolēni un kolēģi saka: „Uz fakultātes zināšanu altāra nolikts mūžs, jo bieži vien vēl plkst. 12.00 naktī viņa kabinetā dega gaisma. Turklāt pēc tam no rītiem visus moži sveicināja.”

A.Garanča kolēģe prof. Edīte Birģele atzīmēja, ka viņš papildus zināšanām fizioloģijā, bija īstens vēsturnieks un hronists, kam visu patika dokumentēt. Šobrīd fakultāte cenšas apkopot visu ievērojamo A. Garanča veidoto diapozitīvu arhīvu, kurā dokumentēta fakultātes vēsture. Turklāt tieši A. Garančs bija pirmais, kas parūpējās, lai fakultātē tiktu uzstādīts TV šķīvis un visi varētu skatīties „Animal Planet” un arī meksikāņu seriālus. Arī pirmā fakultātes datora iegāde ir bijis viņa nopelns.

„Žēl, ka Andreju Garanču ierobežoja laiks, kurā viņš dzīvoja. Ja viņam būtu bijusi iespēja dzīvot šajā laikmetā, būtu ļoti daudz ko vēl izdarījis,” tā kolēģis Modris Ziemelis.

Piemiņas plākšņu veidošanas tradīciju iedibinājusi Latvijas Veterinārārstu biedrība, kuras priekšsēdētāja Māra Viduža uzskata, ka fakultātei ir ļoti svarīgi atcerēties tās pagātni.

„Katrai mājai ir pamati. Ja pamati ir spēcīgi, arī māja ir spēcīga. Profesori ir bijuši mani un daudzu citu Latvijas veterinārārstu skolotāji, kas nozīmē, ka Latvijas veterinārmedicīnas pamati ir ļoti stabili. Caur jauno ārstu paaudzi tiek nodrošināta profesijas pēctecība un šo izcilo personību mūžība,” klātesošos uzrunāja M. Viduža.

Jaunais līderis viegli paredzams


MADAGASKARAS PINGVĪNi gatavi aivadīt vienu no šī gada spēcīgākajām nedēļas nogalēm.

[Virsraksts nav norādīts]

DELFI. 48% uzņēmumu darba devējs nav novērtējis paslīdēšanas un paklupšanas risku darbiniekiem un nav veicis preventīvus pasākumus, lai tos novērstu.

LOC kļūst par "Liepājas metalurga" ledus halles lielāko īpašnieku

Par Liepājas maksātnespējīgā uzņēmuma "Liepājas metalurgs" ledus halles lielāko īpašnieku kļuvis "Liepājas olimpiskais centrs", liecina informācija datubāzē "Lursoft". Tādējādi "Liepājas olimpiskais centrs" kļuvis par 95% "Ledus halle...

Piedalies konkursā!

Gan jau pietiks ar 330 Kilovoltu augstvolta līniju.

19385.jpg

...jo Delfi vēl joprojām patīk tulkot rakstus Google translate. Augstvoltu? High voltage = augstsprieguma. Caurlaides spēja kilovoltos? Tad jau mums mājās katram rozetē 220 voltu caurlaides spēja.

Savā laukumā jārevanšējas Vaiņodei

“Celtnieks/LSPA” handbolisti piektdien plkst. 20:30 aizvadīs devīto Latvijas Virslīgas čempionāta spēli, O.Kalpaka RTDP sporta zālē uzņemot “HK Vaiņode” vienību.

Atzīmējies Facebook, ja apmeklēsi spēli

Ar “HK Vaiņode” handbolistiem tikāmies septembra beigās, piedzīvojot Vaiņodē zaudējumu ar 22:27.

Mūsu pretinieki ir izteikta mājas spēļu komanda – no piecām izcīnītajām uzvarām, četras izcīnītas savā laukumā. Vaiņodes kontā ir uzvaras arī pār “HK Ogre/Miandum”, “SK Latgols”, LAT-98 un ASK/LU. Izcīnītie desmit punkti ļauj kurzemniekiem turnīra tabulā ieņemt augsto ceturto vietu.

Vaiņode aizvadītajās astoņās spēlēs demonstrējusi labāku spēli uzbrukumā (222 pret 210), kamēr aizsardzībā komanda ielaidusi par 58 bumbām vairāk nekā mūsējie (247 pret 189).

Vietējās meistarsacīkstēs “Celtnieks/LSPA” izcīnījusi jau četras uzvaras pēc kārtas. Pēc savainojumiem atsākuši spēlēt Lauris Rūtiņš, Guntis Ciematnieks, Aivars Čikuts un Artūrs Lazdiņš. Savā laukumā gribēsim revanšēties, lai turpinātu iesākto panākumu sēriju – turnīra tabulā esam pakāpušies jau uz otro vietu. Savainojuma dēļ mačā nepiedalīsies vārtsargs Helmuts Tihanvos, savukārt pārējie spēlētāji būs gatavi cīņai.

FKTK par "Norvik banku": viss kārtībā, ak, cienījamā kundze...

Saistībā ar Pietiek publicēto tiesībsargāšanas iestādēm adresēto iesniegumu, kurā izklāstītas shēmas miljonu aizpludināšanai no AS Norvik banka, esam saņēmuši īpatnu paziņojumu no savas spējas kopš 2008. gada vairākkārt apliecinājušā banku uzrauga - Kristapa Zakuļa (attēlā) vadītās Finanšu un kapitāla tirgus komisijas. Publicējam šo vēstījumu pilnībā, bez saīsinājumiem un labojumiem:

Vai Lielbritānijā ir labākas atlaides?

Mums patīk labas lietas. Runā, ka labas lietas dārgi maksājot - taču izrādās, ka tā nebūt nav, un meklējot, arī labas un kvalitatīvas preces var nopirkt izdevīgāk un ar atlaidi, tikai jāzina – kur!

Ziemassvētku dāvanu idejas grāmatu mīļotājiem

Foto: kadrs no Poteriādes

Foto: kadrs no Poteriādes

Sagādāt Ziemassvētku dāvanu grāmatu mīļotājam, manuprāt, nav nekāds vieglais uzdevums, tāpēc padalīšos ar vairākām samērā oriģinālām dāvanu idejām, kuras, es ļoti ceru, iedvesmos jūs sarūpēt dāvanu kādam tuviniekam – literatūras mīļotājam.

davanasPersonalizēts New York Times izdevums cietajos vākos, kurā atspoguļoti svarīgākie pasaules notikumi, kas presē tika atspoguļoti dienā, kad dzimis cilvēks, kuram šī dāvana paredzēta. (Cena: apmēram 75,00€)

Saspraude grāmatai, kas nofiksēs grāmatu nepieciešamajā atvērumā. (Cena: apmēram 3€)

Elegantas, ar rokām darinātas grāmatzīmes. (Cena: 11,52€)

davanas2BookBook for MacBook soma. (Cena: Apmēram 62,00€)

Unisex Paper Passion parfīms, kas smaržo pēc svaigi drukātas grāmatas (tilpums 50ml). (Cena: apmēram 77,00€)

Frostbeard Studio sojas svece Old Books, kura radīta, iedvesmojoties no vecu grāmatu smaržas. Degšanas laikā rada koksnes, baltās tējas un avīžpapīra aromātus. (Cena: 12,34€)

Lampa grāmatas formā. (Cena: 79,00€)

davanas3Zīmuļi ar citātiem no populārām grāmatām. Roku darbs. (Cena par komplektu: 6,58€)

Kājainās grāmatzīmes. (Cena: 15,42€)

Personalizēta reljefspiede, ar kuru iezīmēt visas svarīgās grāmatas. (Reljefspiedes teksts sastāv no “Library of (18 paša izvēlētie simboli”.) (Cena: apmēram 20,00€)

Skaistu, sniegotu un sirdsmiera pilnu jums visiem šo svētku gaidīšanas laiku! Un iesaku atcerēties, ka labākā dāvana, ko sniegt citiem, ir mīlestība, cieņa un kopā pavadīts laiks, kā arī kāds paša pagatavots nieciņš.


Filed under: Es domāju

Jaunais vilnis aiziet jūriņā

Ļoti patīkami lasīt, ka Jaunais vilnis vairs nenotikšot Jūrmalā. Domājams, ka arī ne Latvijā, bet pilnīgi droši tas nav skaidrs.

Pats Jaunais vilnis kā tāds manī īpašas emocijas neizraisa. Ja reiz cilvēkiem patīk te braukt, gorīties, maksāt par to naudu, klausīties, manuprāt, pabriesmīgu popmūziku, lai viņi to arī dara. Mani tas netraucē.

Jo mani traucē un vienmēr traucējusi pavisam cita lieta. Tā ir apkārtējo uzpūstā ažiotāža, nemitīgās “šausmas, briesmas un ārprāti”, brēkšana “kā to vispār te var pieļaut”, zvaigžņu alejas, Jūrmalas rusificēšanās, visādu zatleru cieņas apliecinājumi šim balagānam, paulu mūžīgie kritiskie spriedelējumi un regulārās “aiziešanas” un nemitīga, neapstādināma, milzīga līdzcilvēku interese par šo pasākumu. Esot šausmīgs mēsls, bet visi vienalga skatās.

Protams, gan jau JV pa televizoru rādīs joprojām, gan jau cepšanās un ņemšanās būs joprojām, bet, cerams, mazākos apjomos. Jau tas vien būtu daudz.


Filed under: Sabiedrība

Pētījums: Vācijas ekonomika no imigrantiem vairāk iegūst, nekā zaudē

Vācijā dzīvojošie ārzemnieki nodokļos ir samaksājuši vairāk, nekā saņēmuši pabalstos, liecina Vācijas fonda «Bertelsmann Foundation» ceturtdien publicētā pētījuma dati.

Filmā pilsētniekus mudina pārvietoties gudri

Sastrēgumi un haoss satiksmē ir katras aktīvas lielpilsētas problēma, ar kuru cīnīties iespējams tikai kopīgiem spēkiem. Sabiedriskais transports, automašīnas, velosipēdi, gājēji – visi kā viens laikus cenšas nokļūt no punkta A punktā B. Bet tā kā mūsu ir tik daudz un iela visiem viena, ir jāprot sadzīvot un izvēlēties īsto pārvietošanās veidu. Ar šādiem vārdiem sākas nepilnu pusstundu garā filma «Misija – gudrais pilsētnieks», kura pirmizrādi piedzīvoja trešdienas vakarā mūzikas namā «Daile».

Ceturtdienas atskats: 'Jaunais vilnis' pamet Latviju; Girgensonam veicas labi

Ceturtdien bēdīgu ziņu ir saņēmuši vairāki sezonālie Jūrmalas uzņēmēji un nerealizējušies dziedātāji - 'Jaunais vilnis' pamet Latviju. Tikmēr viens no Latvijas labākajiem hokejistiem ierindojas 5. vietā 'NHL' zvaigžņu spēles balsojumā.

Latvijas produktus iespējams atbalstīt arī uzņēmējdarbības līmenī

„Pure Chocolate” valdes priekšsēdētājs Pēteris Žimants ir gandarīts par aizvadīto grāmatas “Lielā pasaku grāmata. Latviešu tautas pasakas un teikas” atklāšanas pasākumu, kas 25. novembrī norisinājās Pūrē, restorānā „Terase”, un uzskata, ka Latvijas uzņēmējiem vajadzētu atbalstīt vienam otru daudz aktīvāk. „Uzskatu, ka mums ir svarīgi ne tikai ikdienā iegādāties Latvijā ražotus produktus, bet arī spēt raudzīties […]

Radošo olimpiāžu diena Siguldas Valsts ģimnāzijā

1417101814_630.jpg

Viena no skolas mācību darba prioritātēm ir attīstīt skolēnu radošās spējas, tieši tāpēc mācību procesā tiek rīkota Radošo olimpiāžu diena, kurā skolēniem ir iespēja atklāt savus talantus un darboties, integrējot dažādus priekšmetus un jomas.

7.a klases skolēni darbojās Valodu dienā un caur dažādām prasmēm – gan mācoties dziesmu franču valodā Ineses Ērmanes–Peičas vadībā; gan caur zīmēšanu un prezentāciju veidošanu iepazinās ar folkloru krievu valodā; gan angļu valodā populāru dziesmu vārdus atklāja dažādos uzdevumos. (Skolotājas: Ineta Dvinska, Alla Komorkoviča, Valentīna Rišē).

7.b,c klašu skolēni iepazina ģeogrāfijas jēdzienus un atklāja tos caur literārajiem žanriem: dzejoli, pasaku vai stāstu, kā arī veidoja īsu uzvedumu par dzīvi dažādās dabas zonās un prezentēja to. (Skolotājas: Ilze Koļesnikova, Kristīne Ķīsele).
   
8.a klase attīstīja savas prasmes un zināšanas parādīja ģeogrāfijas radošajā konkursā „Valsts karogs”, salika pasaules kontinentu puzli, veidoja prezentācijas par kādu no Eiropas valstīm, kā arī sacerēja stāstus par tēmu „Apmaldījies mūžamežā”. (Skolotājs Alfons Saušs).

8.b klases radošā olimpiāde tika veidota, lai skolēni varētu pilnveidot savas prasmes un iemaņas dažādos sporta veidos, zināšanas un erudīciju sporta teorijas jautājumos, kā arī meklēja radošu pieeju, attēlojot dažādus pazīstamus sporta veidus, izmantojot pantomīmas elementus. (Skolotājas: Anda Vīksna, Ineta Lapacinska).

8.m klase savu radošo olimpiādi iesāka ar foto orientēšanos pa Siguldu. Skolēniem bija jāatrod dotie fotopunkti un katrā no tiem jāizpilda attiecīgie norādījumi (piemēram, cik dažādu veidu saldumu nosaukumu ir uz Laimas pulksteņa; konusveidīgo zvanu skaits skulptūrā u.c.). Katrā fotopunktā iegūtā atbilde  jāieraksta atbilžu lapā. Ierakstītie skaitļi  jāizmanto, lai pēc tam varētu atrisināt dažādus uzdevumus matemātikā. Skolēni strādāja komandās. Katrai komandai bija jāpadomā par savu noformējumu. Katrā fotopunktā komandām bija arī jānofotografējas pie atbilstošā kontrolpunkta pēc uzdevuma veikšanas. Iegūtās bildes katra komanda ievietoja datorā, lai kopīgi radošās olimpiādes beigās varētu paskatīties uz paveikto. (Skolotāja Daiga Jēkabsone, palīdzēja Jānis Bukins).
 
9.a klase, izmantojot dažādus informācijas avotus, iepazinās ar angļu valodā runājošo valstu tradīcijām, ievērojamiem cilvēkiem, literatūru, mūziku. Skolēni strādāja grupās un radoši interpretēja iegūto informāciju. (Skolotājas: Irēna Ivanova un Aira Langenfelde).

9.b klases skolēni, pa pāriem strādājot, vizualizēja (animācija, video vai foto u.c.) skolas iekšējās kārtības noteikumus. (Skolotājas: Saiva Vītola, Inta Kursīte).

9.m klase devās uz Cēsīm, lai iepazītos ar Z(in)OO centru un uzzinātu, kā notiek gatavošanās ceļojumam uz Marsu, un veiktu dažādus radošus uzdevumus. (Skolotājas: Indra Upīte-Dambīte, Iveta Celmiņa).

10.a un 11.a klase bija jaunie inženieri un piedalījās papīra tiltu radīšanā un testēšanā, lai noskaidrotu, kurš no tiem ir izturīgākais. Drīzumā RTU rīkos papīra tiltu būvniecības sacensības, un šī bija lieliska iespēja skolēniem iepriekš izmēģināt savas spējas šajā virzienā. Skolēnus apmācīja un procesu vadīja studenti no RTU būvniecības fakultātes. (Skolotāji – Jānis Bukins un Vaira Siliņa).

10.b un 10.d klases skolēni strādāja pie radošā dzejas kopprojekta „400 g literatūras - Mārtiņa Freimaņa dzeja”. Katras klases skolēni grupās veica radošos uzdevumus: „100 g autora”- apkopoja informāciju un sagatavoja prezentāciju par dzejoļu autoru M.Freimani; „100 g mūzikas” – veidoja muzikāli poētisku priekšnesumu, izmantojot M.Freimaņa dziesmas ar autora tekstiem; „100 g krāsu” – veidoja dzejas vizuālās pasaules atspoguļojumu; „100 g jautājumu un atbilžu dzejā” – veidoja „interviju” ar autoru, domājot par jautājumiem, uz kuriem rosina dzejas teksti. (Skolotājas: Ilze Zīriņa-Eglīte un Inta Janule).

10.c klase veidoja dažādus eksperimentus ķīmijā un praktiski noskaidroja, kā mainās cilvēka kuņģa vide, ēdot un dzerot dažādus produktus, kā arī to, kas notiek, ja aizdegas taukvielas, u.c. jautājumus. (Skolotājas: Ilona Brakovska, Dace Ulāne).

11.b klase veidoja maskas un radoši prezentēja, izpētot tās Senajā Grieķijā un Renesanses laikmetā. (Skolotāja Inta Romanovska).

11.c klase piedalījās komandu sacensībās matemātikā, meklējot radošus risinājumus gan atjautības, gan loģikas, gan arī olimpiāžu uzdevumiem. (Skolotājas: Lilita Ikauniece, Laila Ločmele).

11.d klase iepazinās ar jaunu metodi, kā lasīt mājas lasīšanu svešvalodā, lasot visi vienu stāstu, bet katra grupa improvizējot savu atsevišķu tēmu. (Skolotāja Daina Bērziņa).

12.a klase vispirms apguva improvizācijas teātra pamatprasmes, noteiktas improvizācijas tehnikas, tad izspēlēja bioloģijas mācību priekšmeta saturu, izmantojot improvizācijas tehnikas. (Skolotāja Līga Sausiņa, vieslektore – Inga Krišjāne).

12.b. klase izpētīja Brīvības cīņas Latvijā (1918-1920). Izmantojot dažādas prezentācijas tehnikas (PowerPoint, video, papīra u.c. maketus), izveidoja saprotamu un pārskatāmu informāciju par Brīvības cīņām, lai uzlabotu skolēnu vēstures zināšanas un iemaņas prezentāciju veidošanā.
Izveidotas trīs darba grupas, kuras olimpiādes noslēgumā prezentēja savu veikumu vispirms klasē, bet pēc tam arī skolas biedriem. (Skolotāja Inese Berga).

12.c klase diskutēja par to, kas ir teātra izrāde, kā tai gatavoties, kā izrādes galveno domu palīdz atklāt tēlu darbība un rekvizīti, kā arī noskatījās I.Ābeles drāmu „Dzelzszāle” Nacionālā teātra aktieru izpildījumā. Radošais uzdevums bija saistīts ar izrādes programmas veidošanu, izmantojot planšetdatorus un to piedāvātās iespējas. (Skolotāja Inguna Vuškāne).

12.d klases Radošās olimpiādes devīze: „Dzīve ir teātris - cilvēki aktieri.” /V.Šekspīrs/ Tēma: Maskas kā personības atspulgs. Uzdevums - izveidot kāda ievērojama mākslinieka vai cilvēka–leģendas kultūrportretu, masku (vizuāli veidotu, krāsotu u.c.), un argumentēt savu redzējumu. (Skolotāja A.Ūdre).

Esam gandarīti par skolēnu un skolotāju radošajām idejām un to realizāciju, brīvo atmosfēru, kas valdīja mācību kabinetos, jo, tikai radoši attīstoties,  mēs veidojamies par personībām, kļūstam mēs paši.

Informāciju sagatavoja:
Inguna Vuškāne
direktora vietniece izglītības jomā

63 objekti, ko māte dēlam izņēmusi no mutes

Britu konceptuālā māksliniece un fotogrāfe Lenka Kleitone publiskojusi savu jaunāko foto kolekciju, kurā redzami 63 priekšmeti, kas izņemti no viņas dēla mutes.

Ukrainas parlaments premjera amatā apstiprina Jaceņuku

porosenko_jacenuks_epa-small.jpg

Parlamentā dominē prorietumnieciskās partijas

Ukrainas parlaments ceturtdien premjerministra amatā no jauna apstiprināja līdzšinējo valdības vadītāju Arsēniju Jaceņuku. Jaceņuka kandidatūru atbalstīja 341 no 390 Augstākās radas deputātiem, ziņo LETA/AFP.

Petro Porošenko bloka deputāts Volodimirs Groismans ar 359 balsīm tika ievēlēts parlamenta spīkera amatā.

Parlamentā dominē prorietumnieciskās partijas. Tām ir 302 no parlamenta 418 vietām.

Sagaidāms, ka jaunais valdības kabinets tiks izveidots līdz otrdienai.

Jaceņuks, kurš premjera amatu ieņem kopš februāra, dedzīgi iestājas par Ukrainas pievienošanos Eiropas Savienībai un NATO. Viņa vadītajai Tautas frontei parlamentā ir 83 deputāti un tā ir otrā lielākā frakcija.

Prezidents Petro Porošenko, kas tiek uzskatīts par mērenāku politiķi un kura vadītā partija izcīnīja 146 vietas, sacīja parlamentam, ka ukraiņi nevēlas, lai viņu valsts kļūtu par federāciju, šādi reaģējot uz Krievijas pamudinājumiem veikt atbilstošas pārmaiņas konstitūcijā.

Pēdējās parlamenta vēlēšanās vairākas no kopumā 450 Augstākās radas vietām netika izcīnītas, jo vēlēšanas nevarēja notikt promaskavisko kaujinieku kontrolētajos Donbasa apvidos un Krievijas okupētajā Krimā.

Porošenko bloks pagājušajā nedēļā apliecināja, ka ir panākta vienošanās par koalīcijas izveidi ar četrām citām prorietumnieciskām partijām.

Jaunajai valdībai būs jārod risinājums bruņotajam konfliktam Austrumukrainā, kā arī jāglābj valsts tautsaimniecība no sabrukuma.

 

Piektdien izmaiņas muzeja darba laikā

Diemžēl, neizglāba ...

Mīļie draugi! Diemžēl, neizglāba.... . Vēl tikai pirms neilga laika, dažām nedēļām, man kā luterāņu mācītājam nācās izvadīt gados jaunu, miesas būvēs spēcīgu vīru, dēlu saviem vecākiem, tēvu saviem bērniem, brāli, draugu u.t.t., kas dzīvību zaudēja Burtniekā. Tā ir neiedomājama tradēģija, sāpe un zaudējums ģimenei. Šorīt pamodināja telefona zvans ar ziņu, ka aizgājis vēl viens patiešām brīnišķigs un visu cienīts cilvēks, Goda pilsonis pilsētā.

Home

Kinokompānija “20th Century Fox” sadarbībā ar “DreamWorks Animation SKG” un režisors Tim Johnson(”Over the Hedge”, ”Antz”) piedāvā jaunāko jautru piedzīvojumu animācijas filmu. Filmu varoņus ierunājušas Holivudas kino zvaigznes. Pirmizrādi ASV kinoteāros demonstrēs 2015. gada martā. Jaunākā filma “Home” Režisors: Tim Johnson Žanrs: animācija, piedzīvojumi, komēdija, pasaka Aktieri:  Rihanna, Jennifer Lopez, Matt Jones, Steve Martin , […]

Latvijas 96. gadadienas svētku pasākums VSAC „Vidzeme” filiālē „Ropaži”

Ar Latgales ezeru dziļdomību, Vidzemes mežu dumpīgo cekulu, Zemgales lauku mieru, Kurzemes vēju trakulībām un ar pasaulē baltākajām smiltīm jūras krastā un zvejnieku laivām, kas liegi šūpojas viļņos – tā ir mūsu Latvija!

Latvijas mazais mūzikas tirgus (mūzikas replika 26 .11.14)

Latvijas mazais mūzikas tirgus (mūzikas replika 26 .11.14)

Pašmaju mūzikas bizness ... ir, bet ļoti maziņš. Rosība gan neizpaliek. Tā tas īsajā versijā. Drusku garākā pasāžā būtu jāizsakās. Tādas sešas galvenās domas.Tātad...* Tātad- mēs te Latvijā esam drusku pāri 2 miljoniem, kas ir 1/4 no Londonas (Lielbritānijas galvasilsētas) iedzīvotājiem ar 4x mazāku algu. Salīdzinājumam- tur Londonā 3 stundu apkopēja kādā nomales ofisā saņem ap 500 eiro (visur pēc nodokļiem) mēnesī. Nekvalificēts darbinieks (lielveikala kasiere, piemēram) saņem ap 1200 eiro. Kvalificēts strādnieks (piem., metāllējējs) – ap 3000 eiro, tikpat arī tālbraucēja šoferis. Reportieris iesācējs – medijā ap 50 eiro dienā, ar stāžu ap 100 eiro dienā. Utt. Es te nerunāju vēl par menedžeriem un augstākiem amatiem. Cik pie mums cilvēki? Paši ziniet. Nu un Latvijā mūzikas produkcijas iegāde neskaitās kā pirmās prioritātes prece. Līdz ar to pašā galvaspilsētā ir pāris mūzikas veikali, ar mazākām letītēm lieveikalos un novadu cemtros. Tas, ka mūzika nepērkas - tam ir arī kāds cits iemesls.* Tas iemesls ir tas – ka "tīmeklis" ļauj mūziku saņemt par velti. Klausīties un lejuplādēt. Liela publikas daļa, protams, šīs iespējas izmanto. Dažas mūzikas izdevniecības to priekšnieku personās ar skaļiem paziņojumiem "kačā" autortiesību tiesības, kas netiek (izdevēju-prāt, daudz mazāk komponistu-prāt) garantētas. Vienkāršoti- nauda iet garām izdevēju kasei. Rezultāts arīdzan redzams: pašmāju mūzikas izdevniecības- kas 90tajos bija vairāk par 10mit, tagad no tām ir atlikušāš vien "Mikrofona Ieraksti" un daži entuziasti.* Un pašas grupas tagad jau lielā pārsvarā izdod savus albumus, veic prezentācijas paši, veic darbības sociālos tīklos paši. Nav vairs vajadzīgi – izdevēji- starpnieki, kuri ar savu mediju infrastruktūru agrāk veicināja publicitāti. Šodien katrā grupā ir kāds soc-tīklu "speciālists", kas veicina aktivitātes gan "feisbukā", gan "draugos" un vēl šur tur citur. Šodien jau esam pievirzījušies situācijai- kad slavens esi nevis tad, kad esi atzīmejies TV un dažās republikāniskajās avīzēs, bet gan – ja daudzi "likeri" ir "sejasgramatā", piemēram. Situācija šajā virzienā attīstās, un visai interesanti būs uz visu šo paskatīties pēc gadiem 3-5.* Protams, "atlikušie" mūzikas izdevēji netaisās kapitulēt. Tas pretsitiens ir- "pūst augšā" dažādus TV šovus, kur varētu gūt svaigās "asinis" savai izdevēj-darbībai. JO: agrākās slavenības pamazām aiziet pensijā, kļūst grūtā apmuļķojami finansiāli un juridiski. Jaunuļi, kurus laižam caur šovu sietu- vēl ir neapstrādāta "mūzikas-lielgabal-gaļa", kurus var mīcīt un spaidīt caur dažādiem līgumiem, kas šovu aizmugurē ir iestrādāti vienos vārtos. Izmantojot vidusskolnieku ilgas pēc "ātrās slavas".* Mūsu publika Latvijā caur internetu (bet, kuram jaunietim tad nav pieeja "tīmeklim" kaut vai iphone versijā) ir atskatijusies visādus skaņu/ vizuālos kumēdiņus. Prātos ir iestājies pilnīgs "piesātinājuma" sindroms. Tamdēļ par publiku ir jācīnās. Veicas tiem- nevis, kas taisa augsta līmeņa skaņu mākslu, bet gan ...kuri līdz apnikumam atzīmējas medijos un sociālajos tīklos.* Un tomēr mums ir muzicēt gribošie, kas grib darboties arī dažādos alternatīvajos stilos. Varētu teikt, kopumā Latvijā ir ļoti muzikāla tauta. Kuri daudz dara pašapliecināšanās vārdā. Vēloties pateikt (pašiem sev): "es varu". Jāsaka- vēl nav saprasts, ka patiesai atzinībai vajadzīgs ilgstošs darbs. Daudzas mūzikas komandas dzimst, palaiž tautās albumu, pēc tam izjūk. Un pēc pusgada tādām vairs "neviens gailis pakaļ nedzied". Pietrūkst grupām menedžeri...* Vēl kāds spiediens no ārzemēm. Tā ir ārzemju popmūzika, kuru aizjūras priekšnieki ar vietējo meitfiliālēm- "komerc-"raidstaciju starpniecību uzspiež savu mūzikas viedokli. Ar mērķi, lai arī turpmāk būtu patērētāju sabiedrība- lai tik mēs klausītos ASV saražoto, nevis paši dibinātu skaņu bandas. Citiem vārdiem: lai te uz vietas pēc iespējas izpaliktu radošā ražošana. Līdzīgi, kā lielveikalos- kad iepērkamies citu valstu izstrādājumus, nevis pašmāju zemnieku pārtikas preces.Tas "pa lielam" pateikts, niansēs varam diskutēt komentāros.
Vai ne?
www.karametals.lv

---

Lasiet vairāk iekš karametals.lv