Sandis Ozoliņš iziet sabiedrībā ar jaunu pavadoni

Leģendārais latviešu hokejists Sandis Ozoliņš (attēlā pa vidu) vienmēr bijis dāmu mīlulis, tāpēc viņa gaitām ar daiļā dzimuma pārstāvēm tiek pievērsta pastiprināta uzmanība, un šoruden viņš atkal licis par sevi runāt.

Maiami naktis

DSC07075

Katrā lielajā pilsētā, kuru apmeklējam, mēs vienmēr sagaidām mirkli pirms tumsas iestāšanās, sauktu par zilo stundu. Tas ir vislabākais laiks, kad doties nakts pilsētas skatu medībās. Maiami nebija izņēmums. Fotogrāfu forumos aprakstīta kāda vieta, kurā paveras skaists skats uz pilsētas debesskrāpjiem un tiltiem. Taču uz turieni atbraucot izrādās, ka priekšā ir žogs, un jau tik pierastā zīmīte No Tresspassing. Tā kā žogā bija caurums un tam otrā pusē jau atradās viens fotoentuziasts, mēs arī aizgājām līdz ūdens malai un tapa šāda fotogrāfija. Tagad, kad jau esam reiz sastapušies ar No Tresspassing zīmes patieso nozīmi Detroitā, droši vien vairs aiz tāda žoga nelīstu. Šādas zīmes pārkāpšana ļaunākajā gadījumā (piemēram, pierobežā) var nozīmēt deportēšanu ar aizliegumu iebraukt. Mums šoreiz paveicās!

Latvijas blogāres apskats #17 (22.09.-28.09.).

Par pagājušo nedēļu savilku 59 blogus, kurus pamanīju ar vienu vai vairākiem rakstiem papildinot vietējo blogāri ar rakstiem. Jāskatās vai visi uetilps šajā apskatā vai arī kāds jauši vai nejauši paliks ārpusē. Pagaidām neviens palikšanu ārpusē man nav pārmetis, tāpēc joprojām atļaujos būt diezgan subjektīvs, bet tajā pat laikā centīgs iekļaut visus rakstus apskatā.

Tālāk mana subjektivitāte garākā izklāstā.

Laikam grāmatu desmitnieki finišē- šoreiz tikai 10 grāmatas no Kikas. Toties startē Lielā Lasīšana un Līva savā blogā ielika šovā izvilktās grāmatas. Pārējie laikam iegājuši parastajā ritmā un turpina priecēt mūs ar grāmatu apskatiem- no Andas Bāreņu pavēlnieka dēls, Ints turpina strīpmuguru sēriju ar Magelāna mākoni, Mairita savilka vairākas grāmatas īsajās atsauksmēs, Ilze par grāmatu Laimīgie lasa grāmatas un dzer kafiju. Lāsma par Veronikas Rotas Citādo turpinājumu. Kurpjukastes blogā grāmata Līdz varavīksnei. Par Bendes meitu var lasīt Elzas blogā un par Ulubeles paskaām – vakardienā.

Ilze mums stāsta par grāmatām kadiķa vietā un Dainis par savu pirmo audiogrāmatu. Savukārt Talismans apraksta par ieceri pašam izdot grāmatu.

Blogārē nevar nejust, ka tuvojas Saeimas vēlēšanas un aizvien ir kāds raksts, kas veltīts šim četrgades (ja nebūs vēl kāds rīkojums Nr.2) notikumam. Māris raksta par partiju Brīvība. Grafiti blogā ir jautājums- ko partijas sola vides aizsardzībā? Krišjāņa blogā ne gluži par vēlēšanām, bet tuvu tam- par sievietes publisko pazemošanu. Tāpat arī Lindas rakstā. Arī caurums blogā par izvēli Saeimas vēlēšnās. Čiekuram pat ir vesela rakstu sērija par partijām. Ar bildītēm. Vēlēšanu tuvumu izmanto arī politiķi, kuri intervējas un tiek intervēti. Vienā šādā intervijā Ritvars pamanīja, ka kāds politiķis melo. Ko un kas- tas Ritvara rakstā.

Intervijas sniedz ne tikai politiķi, bet arī sportiski cilvēki- crossfit.lv blogā intervija ar Daigu Poriņu. Vēl par sportu- Kaspars stāsta par savu maratonu Viļņā.

Kā sarunājuši vairākos blogos parādās rotaļas vai aicinājums uz tām- teiksim Pastnieks meklē vēstuli vai Ingress gīkisms. Varbūt ne gluži rotaļa- Rolanda raksts par ģeoralliju.

Puķuzirnis blogā gan tuvāk rotaļām- par leļļu māju. Noderēs, kuriem mājās ir mazas leļļu pavēlnieces. Ja leļļu māja jau ir, tad var noderēt ūdensballīte.

Parasti sievietes garāžās meklē savus vīrus. Šoreiz gan tur atrodas vesels seminārs. Un valda Ošiņa rakstā var redzēt, kas atradās Miķeļdienas gadatirgū.

Šoreiz ēšana atlikta uz beigām. Tas netīšām.

Sāksim ar Aijas ābolu čatniju (šo es pats ar pagatavošu). Bosforazvaigzne raksta par 100lapu tītenīšiem. Lindas virtuvē tapuši burkānu kapkeiki. No Anitas mums tiek polenta ar sieru un zaļumiem.

No ēšanas tas šoreiz viss.

Turpinājumā cita veida ēdiens- pārdomas par Jura Rubeņa lekciju. Un Ilmāra jautājums- vai lūgties ar rožukroni ir moderni?

Tālāk mazliet paceļosim. No sākuma ar vilcienu tepat pa Latviju. Tālāk pie klaburčūskām un kazahiem. Riteņbraucēji stāsta par Venēciju un Zaigara blogā par došanos ceļā uz Balkāniem.

Gulaga blogā par atgriešanos no Vorkutas un Intas ekspedīcijas.

Par nopietnām tēmām turpinot- Ievas raksts ar jautājumu- Cik maksā Latvija? Arī Voldemāra raksts par savu Vectēvu ir nopietnu pārdomu pilns. Laikmetazimes.lv blogā par cilvēces bojāeju. Visparkautko blogā nopietns un dusmīgs raksts par velosipēdistiem.

Kino ar šoreiz pavisam uz beigām sanācis. Ģirts raksta par filmām- Novembra cilvēks un Stabilizators. Tējtasīte- par Road to Paloma.

Nobeigumā par latviešu valodu- Ak, valoda, valodiņa un komati brīvsolī.

"Bērnu kultūras mēneša" programmā - dzintara iepazīšana, seno skolu dzīve un bruņinieku izaicinājumi

Eiropas kultūras galvaspilsētas programmas ietvaros 2014. gada oktobris Rīgā ir pasludināts par “Bērnu kultūras mēnesi”. Tā ietvaros arī Latvijas Nacionālais vēstures  muzejs aktualizējis savu muzejpedagoģisko piedāvājumu klāstu ar mērķi veicināt bērnu un  viņu vecāku interesi par vēsturi, to parādot un ļaujot izzināt atraktīvā veidā. 

[Virsraksts nav norādīts]

View Poll: sfasfgagdagdagssdgsdg

ASV gāzes industrijas milži par "Latvijas gāzes" akcijām piedāvā 175 miljonus eiro

Grupa ASV enerģētikas nozares līderu, ar kuriem vizītes laikā Hjūstonā pirms nedēļas ticies Valsts prezidents Andris Bērziņš, izteikuši vairāku pakāpju piedāvājumu Latvijas enerģētiskās neatkarības no Krievijas stiprināšanai, pirmkārt, piedāvājot nopirkt E.ON.Ruhrgas piederošos 47,23% Latvijas gāzes akciju, otrkārt, investēt sašķidrinātās gāzes termināļa (LNG) celtniecībā Latvijā un nodrošināt slānekļa gāzes piegādes no ASV, tostarp izmantojot jau esošo Inčukalna pazemes gāzeskrātuves kapacitāti.

Mamogrāfa izbraukums oktobrī atcelts, iespējams veikt pierakstu uz novembri

1378294747_404.jpg

Tā kā septembra mobilā mamogrāfa izbraukuma datumiem 9. un 10.oktobrī bija maza atsaucība, izbraukums oktobrī tiek atcelts. Sievietes tiek aicinātas veikt krūšu izmeklējumus tuvāk savai dzīvesvietai – „Veselības Centrs 4” mobilajā mamogrāfā, kas ieradīsies 13. un 14.novembrī pie TC „Raibais suns”, Vidzemes šoseja 16.

Uz mamogrāfa pārbaudi izbrauc tikai pēc iepriekšēja pieraksta. Sievietēm, kuras ir saņēmušas uzaicinājuma vēstuli no Nacionālā veselības dienesta Valsts skrīninga programmas ietvaros izmeklējums ir bez maksas (uzaicinājuma vēstule ir derīga divus gadus kopš iesūtīšanas datuma). Ar ģimenes vai ārstējoša ārsta norīkojumu – izmeklējums maksā 2,85 eiro. Ar ģimenes ārsta vai ārstējoša ārsta norīkojumu, kuram nav līgumattiecību ar Nacionālo veselības dienestu – par maksu.

Pieraksts notiek pa tālruņiem 67142840 un 27866655 (lūgums iepriekš sagatavot personas kodu un tālruņa numuru). Sīkāka informācija www.mamografija.lv vai uz e-pastu info@mamografija.lv.

Oktobra meitene

Fulvio de Marinis (1971) Liseuse

Fulvio de Marinis (1971) Liseuse

Kādā vēlā rudens rītā tu pamosties un pamani, ka viss ir mainījis krāsas − debesīm ir pērļaini dziļa nokrāsa, un saule lec kā asiņaina lode, − jo Albānijas kalnu galotnēs parādījies sniegs. Jūra ir kļuvusi gausa un pelēka kā svins, olīvkoki − pelēka platīna krāsā. Ciemos deg ugunis, un gaisā redzama balta Marijas elpa, kad viņa dzen aitas uz pļavu. Visu rītu viņa sarāvusies sēž starp mirtēm un ērgļpapardēm, dziedādama savā augstajā nogurušas burves balsī, kamēr apkārt neskanīgi šķind aitu zvārgulīši. Viņa valkā ielāpainas skrandas un ādas kurpes. Marijai rokās vārpstiņa, viņa vērpj resnu vilnas dziju. Vēlāk noliktavā Helēna ar kājminamajām stellēm audīs raupjas, krāsainas segas, kuras ganu puiši ņems līdzi kalnos, kur, ziemai pienākot, viņi ganīs aitas. Marijas grumbās iegrimušās violetās acis vēro, kā jaunākās sievietes plūc olīvas, viņa nicīgi nospļaujas un sāk dziesmiņu par diviem kraukļiem olīvkokā. Pelēkajās debesīs lidinās zeltaini ērgļi. Cipreses plešas pār saviem atspulgiem kā sasalušu pelēku dūmu vērpetes. Tālu jūras šaurumā nekustīgi stāv melnas laivas siluets − vai arī, airu dzīts, tas lēni un neveikli virzās uz priekšu − gluži kā kukainis pa lapu. Nu ir laiks skaldīt malku lielajam kamīnam, ko esam paši uzbūvējuši, un ieelpot silto, bagātīgo cipreses koka malkas, darvas, lakas un linsēklu eļļas smaržu. Ir laiks sagatavoties pirmajām aukām un saulrietiem no Albānijas un Austrumiem.

Lorenss Darels “Prospero celle”, no angļu val. tulk. Ieva Melgalve un Valda Melgalve  (Nordik, 2006)


Filed under: Grāmatas rada mākslu

Oktobra meitene

Fulvio de Marinis (1971) Liseuse

Fulvio de Marinis (1971) Liseuse

Kādā vēlā rudens rītā tu pamosties un pamani, ka viss ir mainījis krāsas − debesīm ir pērļaini dziļa nokrāsa, un saule lec kā asiņaina lode, − jo Albānijas kalnu galotnēs parādījies sniegs. Jūra ir kļuvusi gausa un pelēka kā svins, olīvkoki − pelēka platīna krāsā. Ciemos deg ugunis, un gaisā redzama balta Marijas elpa, kad viņa dzen aitas uz pļavu. Visu rītu viņa sarāvusies sēž starp mirtēm un ērgļpapardēm, dziedādama savā augstajā nogurušas burves balsī, kamēr apkārt neskanīgi šķind aitu zvārgulīši. Viņa valkā ielāpainas skrandas un ādas kurpes. Marijai rokās vārpstiņa, viņa vērpj resnu vilnas dziju. Vēlāk noliktavā Helēna ar kājminamajām stellēm audīs raupjas, krāsainas segas, kuras ganu puiši ņems līdzi kalnos, kur, ziemai pienākot, viņi ganīs aitas. Marijas grumbās iegrimušās violetās acis vēro, kā jaunākās sievietes plūc olīvas, viņa nicīgi nospļaujas un sāk dziesmiņu par diviem kraukļiem olīvkokā. Pelēkajās debesīs lidinās zeltaini ērgļi. Cipreses plešas pār saviem atspulgiem kā sasalušu pelēku dūmu vērpetes. Tālu jūras šaurumā nekustīgi stāv melnas laivas siluets − vai arī, airu dzīts, tas lēni un neveikli virzās uz priekšu − gluži kā kukainis pa lapu. Nu ir laiks skaldīt malku lielajam kamīnam, ko esam paši uzbūvējuši, un ieelpot silto, bagātīgo cipreses koka malkas, darvas, lakas un linsēklu eļļas smaržu. Ir laiks sagatavoties pirmajām aukām un saulrietiem no Albānijas un Austrumiem.

Lorenss Darels “Prospero celle”, no angļu val. tulk. Ieva Melgalve un Valda Melgalve  (Nordik, 2006)


Filed under: Grāmatas rada mākslu

2014.10.01

Viena bilde 2014.10.01

IMG_2384

EM: Lai arī lēnākos tempos, ekonomikas izaugsme Latvijā turpinās

Latvijas ekonomikas izaugsme turpinās, lai arī gada griezumā pieauguma tempi ir nedaudz samazinājušies, informē Ekonomikas ministrijas (EM) Tautsaimniecības struktūrpolitikas departamenta direktora vietnieks Jānis Salmiņš.

Šī gada 2. ceturkšņa laikā iekšzemes kopprodukts (IKP) palielinājās par 0,9 % (pēc sezonāli izlīdzinātiem datiem) un bija par 2,3 % lielāks nekā pirms gada. Kopumā šogad 1. pusgadā IKP bija 2,5 % lielāks nekā 2013. gada pirmajā pusē.

Lielākais devums IKP pieaugumā šogad ir privātajam patēriņam – 2. ceturksnī pieaugums par 2,3 % salīdzinājumā ar 2013. gada 2. ceturksni. Privātā patēriņa pieaugums šī gada pirmajā pusē ir bijis lēnāks nekā pērn – lai arī gada pirmajā pusē salīdzinoši strauji ir augusi darba samaksa, tomēr nodarbinātības kāpums šogad ir krietni lēnāks nekā pagājušajā gadā.

Šogad 2. ceturksnī veikto investīciju apjoms bija par 1,8 % lielāks nekā pirms gada. Salīdzinoši lēnais investīciju pieaugums ir saistīts ar nogaidošo attieksmi saistībā ar pieaugošo nenoteiktību ārējā vidē. Vienlaikus pozitīvi vērtējams, ka galvenajā Latvijas eksporta nozarē – apstrādes rūpniecībā – investīcijas gada griezumā pieaugušas par 32 procentiem.

Lēnāka nekā gaidīta izaugsme ES valstīs un ekonomiskās situācijas pavājināšanās Krievijā ietekmē Latvijas eksporta rādītājus. Lai gan preču eksports gada laikā palielinājies par 3,5 %, tomēr pakalpojumu eksports 2. ceturksnī bija par 2,8 % mazāks nekā pirms gada. Kopumā preču un pakalpojumu eksporta apjomi 2. ceturksnī bija par 1,7 % lielāki nekā iepriekšējā gada 2. ceturksnī. Savukārt, preču un pakalpojumu importa apjomi šogad 2. ceturksnī bija par 2,3 % lielāki nekā pirms gada, kas bija straujākais importa apjomu pieaugums gada griezumā pēdējo piecu ceturkšņu laikā.

Nozaru griezumā lielākais devums IKP pieaugumā 2. ceturksnī bija būvniecības nozarei – kāpums gada griezumā par 15,8 %. Salīdzinoši strauji pieauguma tempi 2. ceturksnī bija vērojami sabiedrisko pakalpojumu, kā arī lauksaimniecības un mežsaimniecības nozarēs. Savukārt, komercpakalpojumu nozarēs, kurām bijā vērā ņemams devums kopējā tautsaimniecības izaugsmē iepriekšējos ceturkšņos, šogad 2. ceturksnī sniegto pakalpojumu apjomi saglabājās iepriekšējā gada 2. ceturkšņa līmenī. Arī apstrādes rūpniecībā ražošanas apjomi 2. ceturksnī praktiski saglabājās iepriekšējā gada attiecīgā ceturkšņa līmenī. Vienlaikus atsevišķās apstrādes rūpniecības nozarēs vērojams stabils ražošanas apjomu kāpums, piemēram, kokapstrādē, mēbeļu ražošanā, pārtikas rūpniecībā datoru, elektronisko un optisko iekārtu ražošanā. Savukārt dažās apstrādes rūpniecības nozarēs situācija nav tik iepriecinoša. AS „Liepājas metalurgs” darbības pārtraukšana joprojām ļoti būtiski ietekmē metālu ražošanas nozari. Arī apģērbu un tekstilizstrādājumu ražošanā produkcijas apjomi šogad būtiski atpaliek no pagājušā gada līmeņa. Tāpat ražošanas apjomu samazinājums šogad vērojams papīra ražošanā, dzērienu ražošanā.

Sagaidāms, ka arī gada nogalē lielāks devums izaugsmē būs iekšzemes pieprasījumam. Vienlaikus Krievijas – Ukrainas konflikta rezultātā gan komersanti, gan patērētāji ir kļuvuši piesardzīgāki. Ekonomikas ministrija prognozē, ka, nepasliktinoties situācijai arējā vidē, Latvijas IKP pieauguma tempi šogad varētu būt 2,5 % robežās.

Google Drive izglītības iestādēm tagad bez maksas piedāvā neierobežotu vietu

Google Apps for Education ietver populārākos Google servisus (Gmail, Calendar, Drive, Docs u.c.), kas pilnīgi bez maksas tiek piedāvāti bezpeļņas izglītības iestādēm. Šos servisus lieto jau 30 miljoni studentu un mācībspēku, un Google nācis klajā ar noderīgu servisa uzlabojumu.

Tagad Google Apps for Education lietotājiem ir pieejama neierobežota vieta Google Drive for Education mākoņservisā un individuālu failu maksimālais lielums ir iespaidīgi 5 TB. Līdz šim Google Apps for Education lietotājiem bija pieejami vien “nieka” 30 GB vietas mākoņservisā. Google paredz, ka šis neierobežotās vietas piedāvājums savā ekosistēmā un pakalpojumos ievilinās arvien jaunus lietotājus. Šis atjauninājums esošajiem lietotājiem izplatīsies dažu tuvāko nedēļu laikā. Starp citu, vai zini kādu izglītības iestādi Latvijā, kas aktīvi izmanto Google Apps for Education?

Piezīmēšu, ka šogad Google veica izmaiņas arī Google Apps for Work pakalpojumā un sāka piedāvāt Drive for Work mākoņservisa pakalpojumu, kas par 10 ASV dolāriem mēnesī ikvienam uzņēmuma lietotājam ļauj tajā saglabāt neierobežotu datu apjomu.

Pasaules Bankas ekspertu ieteikumos ir vērts ieklausīties arī vēlētājiem

kamerade_daiga-large.jpg

Politiķiem, kas patiesi vēlas panākt vērā ņemamas augstākās izglītības reformas, PB eksperti ir snieguši skaidras norādes, kā to izdarīt

Vēlētājiem, kam rūp Latvijas augstākās izglītības sistēmas uzlabošana, ir vērts izlasīt Pasaules Bankas (PB) ekspertu ieteikumus Latvijas augstākās izglītības sistēmas finansēšanas modeļa pilnveidošanai. Izlasīt, lai pieņemtu informētu lēmumu, par kuru partiju un kandidātu balsot, lai pēc vēlēšanām kritiski izvērtētu viņu darbību.

PB eksperti iesaka augstākās izglītības finansēšanas modeli, kas sastāv no trim daļām: pamatfinansējuma, ar augstskolu darba kvalitāti saistītā finansējuma un finansējuma, kas paredzēts inovācijām. Eksperti piedāvā arī trīs scenārijus, kā šis modelis varētu tikt praktiski ieviests Latvijā, vienlaikus uzsverot, kādas būtu katra scenārija sekas. Lai arī pētījumā uzsvērta nepieciešamība augstākajai izglītībai piesaistīt vairāk privātā finansējuma, tomēr "...scenārija izvēle ir atkarīga no tā, cik lielā mērā sistēmai izdosies piesaistīt papildus finansējumu no valsts (un mazākā mērā, finansējumu no privātajiem avotiem)" (6.lpp).

Pirmā, PB ekspertu atbalstītā scenārija, mērķis ir attīstīt Latvijas sabiedrību par zināšanu sabiedrību. Citiem vārdiem sakot - uzlabot augstākās izglītības konkurētspēju un kvalitāti.

Šis mērķis ir bijis vairāku valdību un izglītības un zinātņu ministru politiskais mērķis. Bet, kā norāda PB ekspertu ziņojums, līdz šim valdības vārdi (stratēģiskie mērķi) nav sakrituši ar darbiem, t.i., augstākajai izglītībai piešķirto budžetu. Lai īstenotu šo pirmo scenāriju, nepieciešams, lai „valdībai būtu iespējas un vēlēšanās būtiski palielināt tās investīcijas augstākajā izglītībā, kā tas sākotnēji tika paredzēts augstākās izglītības likumdošanā." (50.lpp).

PB eksperti norāda, ka valsts investīciju pieaugums ir būtisks priekšnosacījums, lai praksē ieviestu pētījumā ieteiktās reformas (piemēram, augstkolu finansēšanu atbilstoši to darbības rezultātiem, studiju finansējuma modeļa maiņu, maznodrošināto studentu finansiālās atbalsta programmas, zinātniskās darbības stratēģisku, nevis reaktīvu finansēšanu). Ja valsts investīcijas augstākajā izglītībā jūtami nepalielināsies (scenāriju 2 un 3 gadījumā), uz pārmaiņām izglītības sistēmā būs vēl ilgi jāgaida, turklāt tās būs ierobežotas. Finansējuma pietiks tikai pašreizējās sistēmas uzturēšanai un nelielai pārveidošanai, ieviešot dažus augstskolu darbības rezultātu izvērtēšanas pasākumus (51. un 52.lpp). Nebūs arī resursu, lai sasniegtu uz inovācijām orientētos stratēģiskos mērķus, kas tieši ietekmētu Latvijas izglītības starptautisko konkurētspēju. Principā, nepalielinot augstākās izglītības budžetu, notiks vairāk tāda kā mīņāšanās uz vietas, nevis nozīmīga un strauja virzība uz priekšu.

PB ziņojums ir publicēts īstajā laikā - īsi pirms 12.Saeimas vēlēšanām. Lai sekotu PB ekspertu ieteiktajam pirmajam scenārijam, nepieciešama politiskā griba.

Griba darbos, nevis runās vai darbības imitācijā, parādīt, ka augstākās izglītības kvalitātes uzlabošana patiešām ir partijas, valdības, ministra vai ministres prioritāte. Tāda prioritāte, kurā ir vērts ieguldīt papildu līdzekļus.

Tiem vēlētājiem, kam augstākās izglītības kvalitātes uzlabošana ir svarīga, ir līdz šim nebijusi iespēja izmantot šo vērtīgo dokumentu, lai pirms vēlēšanām izvērtētu Latvijas politisko partiju un politiķu doto solījumu pamatotību, bet pēc vēlēšanām - to darbu.

Ikviena politiķa vai partijas solījumi uzlabot augstākās izglītības kvalitāti Latvijā, vienlaikus neapņemoties palielināt augstākajai izglītībai atvēlēto valsts budžeta īpatsvaru, ir rakstīti ar pirkstu mākoņos. Ikviens politiskais spēks, kas pēc vēlēšanām tiks pie varas un solīs augstākās izglītības kvalitātes uzlabojumu, bet nepanāks lielākas investīcijas augstākajā izglītībā, tikai imitēs darbību. Savukārt politiķiem, kas patiesi vēlas panākt vērā ņemamas augstākās izglītības reformas, PB eksperti ir snieguši skaidras norādes, kā to izdarīt. Atliek tikai tām sekot.

Autorei ir sešpadsmit gadu darba pieredze augstākās izglītības iestādēs Latvijā un ārzemēs

 

Kultūras tramvajā atzīmēs Starptautisko dzīvnieku aizsardzības dienu

Latvijas kinoteātros sāk rādīt fantāzijas filmu "Drakula: Leģendas sākums"

1007851690542ba0d20fc348.10686370.jpgNo 3. oktobra Latvijas kinoteātros sāk rādīt režisora Gerija Šora fantāzijas asa sižeta filmu "Drakula: Leģendas sākums".

VSAC „Vidzeme” filiālē „Ropaži” atklāts Veselības punkts

Ar svinīgu sarkanās lentītes pārgriešanu 26. septembra pēcpusdienā VSAC „Vidzeme” filiālē „Ropaži” tika atklāts Veselības punkts, un tagad Sociālās aprūpes centrā „Ropaži” klientiem ir pieejamas jaunas, labiekārtotas un modernas Veselības punkta telpas, kurās iespējams tikties ar ārstiem un citiem veselības speciālistiem, saņemt konsultācijas un palīdzību.

Meitenes, iemīlamies..

..šajās ziedu rotiņās?

..šajās ziedu rotiņās? (avots: www.pinterest.com)

VIDEO: Gatis Smukulis "Uz riteņiem" ēterā

Šoreiz radio Pieci.lv raidījumā “Uz riteņiem” saruna ar profesionālo riteņbraucēju Gati Smukuli, kurš tikko atgriezies no pasaule čempionāta Spānijā. Profesionālis stāstīja par savu riteņbraukšanas karjeras sākumu, kā arī dalījās ar piedzīvoto sacensībās un treniņos.

The Maximal Minimum

Sometimes everything one needs is a perfect cut.

The right cut makes the perfect proportions. But don’t forget about contrasts because contrasts make drama.

Last week beloved Latvian brand ArtJam presented their autumn/winter 2014 collection Urban Magic. Going through the fascinating range of oversized designs at their showroom, I couldn’t stop visualising the myriad of ways how one can style those apron-dresses and camel coats. Once again ArtJam has proven to be one of the most liberating fashion brands that I know of.

The collection will appeal to them handbag haters as there are coats and warm vests with supersized pockets. According to ArtJam, big pockets is everything this season and I couldn’t agree more, except that’s how it is every season for me. Fabrics ordered from Italy and United Kingdom make every piece irresistible to touch and wishing to feel it against one’s skin. Do drop by ArtJam showroom because that’s where you will find your IT dress for the upcoming season. Mind my words.

BANĀNU UN AUZU PĀRSLU CEPUMIŅI Lai pagatvotu šos cepumus,...

tumblr_nc44t08cEO1tzfvtyo1_500.jpg

tumblr_nc44t08cEO1tzfvtyo2_500.jpg

tumblr_nc44t08cEO1tzfvtyo5_500.jpg

tumblr_nc44t08cEO1tzfvtyo6_500.jpg

tumblr_nc44t08cEO1tzfvtyo4_500.jpg

tumblr_nc44t08cEO1tzfvtyo3_500.jpg

tumblr_nc44t08cEO1tzfvtyo7_500.jpg


BANĀNU UN AUZU PĀRSLU CEPUMIŅI

Lai pagatvotu šos cepumus, pietiks ar divām sastāvdaļām – banānu un auzu pārslām. Visu var sarežģīt pievienojot vēl trešo sastāvdaļu – riekstus, sēkliņas vai žāvētus augļus.

Uzkarsē krāsni līdz 180 grādiem. Kamēr krāsns karst, samīci banānu ar dakšiņu vai pirkstiem. Banāna masai pievieno auzu pārslas. Pārslas pievieno tik daudz, lai masu varētu ņemt rokās un ripināt piciņās, kuras turas kopā. Šos cepumus cepu otro reizi, tāpēc dažādības dēļ masai pievienoju arī sasmalcinātus lazdu riekstus. No viena banāna sanāca vienpadsmit apaļas un plakanas piciņas, kuras cepu apmēram 15 minūtes.

Šos spēka cepumiņus var sagatavot vakarā, lai nākamajā dienā būtu ko uzkost starp ēdienreizēm, kā arī pirms vai pēc sporta nodarbības.

Anna

Par Letonikas datubāzes izmantošanu 2015. gadā.

Kultūras informācijas sistēmu centrs, turpinot sadarbību ar SIA Tilde, arī 2015. gadā nodrošinās neierobežotu LETONIKA.LV datubāzes pieeju visām pašvaldību publiskajām bibliotēkām bez abonēšanas maksas.
LETONIKA.LV (www.letonika.lv) ir uzziņu, tulkošanas, multivides, oriģinālliteratūras un informācijas meklēšanas sistēma par Latviju latviešu valodā un jau vairākus gadus ir visapmeklētākais latviskais interneta resurss Latvijas bibliotēkās.
Līgatnes pagasta bibliotēka

A Walk Among the Tombstones (2014)

tt0365907.jpg Asa sižeta, Noziegums, Mistika, Trilleris

Private investigator Matthew Scudder is hired by a drug kingpin to find out who kidnapped and murdered his wife.

filmas ONLINE
Filmas latviešu valodā
Filmas KINO

Vitrupes bibliotēkā notiks rudenīga pēcpusdiena "Starp deju un dziesmām..."

afiša mazaViļķenes pagasta Vitrupes bibliotēkā 11. oktobrī plkst. 17.00 notiks krāsaina,
rudenīga pēcpusdiena "Starp dzeju un dziesmām...".
Pasākumā dziedās Anita Ozola un Valdis Rogainis.

[Virsraksts nav norādīts]

Briseles nakts transportam var uzticēties?

Ar dzīvesvietām tur ārkārtīgi nestabili. Tagad domāju viesnīcot centrā un braukt ar nakts tramvaju.

TRĪS PRAKTISKI BALKONA GRĪDAS SEGUMI

nice-balcony-design.jpg
Balkons, balkons, balkons. Vārda balkons saknes meklējamas itāļu, vācu un pat persiešu valodās. Balkons padomju pilsonim bija tā mazā brīvības saliņa uz kuras paglābties ar papirosu rokā no ģimenes ikdienības, reizē arī izrāžu vieta, kur kaimiņiem demonstrēt iekrāto, bet nevajadzīgo mantu. Un reizē arī statusa simbols, uz kura paštīksmē tvīkt, ka vairāk nav jādala virtuve komunalkā vai jāiet uz ķemertiņu pagalmā. Mūsdienās balkonus vairāk vai mazāk ir izskaudušas plašas terases, uz kuras te tikai var velosipēdu novietot, bet arī saulainā dienā ieturēt pusdienas ar visu ģimeni. Tomēr šodien stāsts būs par balkoniem.
20.jpg

Balkonu uzlabojumi ir tik pat seni kā paši blokmāju balkoni. Iestiklot, uztupināt jomtiņu un nekaunēties par to, ka konstrukcijai ir izmantotas vecas autobusa durvis. Toties vairs lietus uz galvas nelīst un ir labāk nekā kaimiņam, kurš pieejamo materiālu trūkuma dēļ ir savu valkonu iestiklojis ar armētas polietilēna plēves strēmelēm.

balcony_design-1.jpg

Laiki ir mainījušies un materiālu pieejamība ļauj balkona noformējumā vairs nelīdzināties Indijas graustu rajoniem vai Rio favellām. Tai pat iestiklot būvvalde oficiāli ļaus tikai lodžiju, turklāt saskaņojot projektu skatīsies šķībi, ja tas būs jebkas cits izņemot padārgo bezrāmju stiklu konstrukciju vai pakešu logu sienu baltos PVH rāmjos. Līdz ar to iespējas variēt patiesībā ir stipri ierobežotas.

Acij tīkamās flīzes
Tai pat laikā ar pelēko balkona betona grīdu gan var darīt visu, kas vien ienāk prātā, kaut vai iestādīt skaistu zaļu mauriņu, ja vien būs pacietība to kopt, pļaut un laistīt.
Visvienkāršākais veids, ka padarīt balkona grīdu estētiski ciešamu ir to noflīzēt. Lai to paveiktu ir jānopērk betonam paredzēta grunts krāsa, āra apstākļiem derīga, elastīga flīžu līme un elastīgs šuvotājs spraugām starp flīzēm. Un protams pašas flīzes, tādas, kas derīgas āram un grīdām, vēlams ar reljefu, lai kājas neslīd.

usage_balcony_01.jpg


Darbarīku arsenāls
No instrumentiem jāsagādā liela birste gruntēšanai, plata zobaina špakteļlāpsta, ar ko uzklāt flīžu līmi, gumijas špakteļlāpsta un beržamais šuvošanas masa un uzparikte flīžu graizīšanai. Te derēs gan stacionārs mehānisks griezējs, gan iznomāts vai palienēts stacionārais flīžu ripzāģis ar ūdens dzesi, gan arī leņķa slīpmašīna jeb fleksis ar dimanta geizējdisku. Pēdējais ir visuniversālākais variants, jārēķinās vienīgi ar putekļiem un ellīgu troksni. Ja pret pēdējo līdz ausu aizbāžņi sev un kaimiņiem, tad no putekļiem var izbēgt vienīgi atritinot pagarinātāju tā patālāk no mājas un griežot tur.
Labs mehāniskais flīžu griezējs ir zelta vērts, jo dara to klusi un bez putekļiem. Tomēr ne katra flīze tādam būs pa zobam, sevišķi jau no resnās akmens masas grīdas flīzes, kādas parasti kā reizi izvēlas balkoniem. Savukārt stacionārā flīžu zāģa pluss ir tas, ka ar to flīzes var griezt tepat uz balkona. Putekļu nav nemaz, troksnis ir paciešams, toties ar flīžaino dzesēšanas ūdeni gan viss būs bagātīgi notašķīts, ar pašu operatoru priekšgalā.
No instrumentiem nedrīkst arī aizmirst urbjmašīnu ar maisāmo uzgali. Tādu kārtīgu, ar vadu, nevis ķīniešu akumulatoru pintiķi.

Bathroom-Tiling-Tools.jpg


Virsmas sagatavošana
Balkona grīdu nosūc ar putekļu sūcēju un nogruntē. Var negruntēt, bet tad pastāv risks, ka flīzes pie grīdas turēsies daudz sliktāk, kā iecerēts. Grunts no rokām ir jānomazgā uzreiz, pretējā gadījumā ar pleķainām rokām nāksies staigāt vairākas dienas.
Flīžu līmi visu jaukt ar ūdeni nevajag, pietiks ar kādu daļu. Pēc pirmreizējās sajaukšanas jānogaida pāris minūtes lai uzbriest un tad jāsamikserē vēlreiz. Vispār, ja runājam par grīdas flīzēšanu, ir divas skolas. Vienas audzēkņi sagriež un saliek flīzes pa vietām pirms plēst vaļā līmes maisu, otras audzēkņi uzskata, ka tas ir lieks čakars un flīzes jāzāģē līmēšanas procesa laikā, pēc fakta. Es laikam piederu pie otrajiem, jo pirmo metodi neesmu izmantojis ne riezi, neraugoties uz to, ka ir liels vilinājums nedaudz paķēpāties un pēc tam visu salīmēt tā vienkārši un uzreiz.

cutting-tile-with-wet-saw.jpg


Septiņreiz nomērīt
Zāģējot flīzes vienmēr ir risks nokļūdīties mērījumos un nozāģēt par daudz vai par maz. Sevišķi, ja jāizzāģē kāda sarežģītāka forma stūrī vai apkārt kādam balstam vai līdzīgai konstrukcijai. Te nu vienīgais ieteikums ir septiņas reizes nomērīt un tad vēl talkā paņemt šablonu. Vienādas šuves starp flīzēm var panākt izmantojot plastmasas distancerus jeb «krustiņus», bet to jau laikam mūsdienās zina katrs bērns, kas pabijis būvniecības veikala flīžu nodaļā. Jāatceras, ka klājuma kritumam jābūt projām no mājas sienas, pretējā gadījumā lietus ūdens tecēs iekšā ēkas konstrukcijās un apakšējā stāva kaimiņam pie griestiem augs dīvainas sēnes.
Nākamajā dienā pēc flīžu pielīmēšanas aizpilda šuves ar šuvotāju. Tas ir ķēpīgākais no flīzēšnas procesiem, jo liekais šuvotājs šā vai tā, bet pirms sacietēšanas no flīzēm būs jānotīra. Jāatceras, ka likt uz grīdas baltu šuvotāju ir pats dumjākais, ko viens flīzējošs cilvēks var izdarīt. Balts tas šuvotājs būs vien precīzi kādas dienas trīs.

21.jpg


Varbūt labāk koks
Vienīgais labums no flīzēta balkona ir tāds, ka tas puslīdz pieklājīgi izskatās. Viss pārējais ir slikti – flīzes ir vai nu aukstas vai ļoti aukstas, pie jebkuriem nokrišņiem sasodīti slidenas un momentā tiek iznīcinātas, ja rīta rosmes laikā uz tām nokrīt čuguna hantele.
Risinājums – uzklāt balkona grīdai koka segumu. Te derēs gan klājums no impregnētajiem gatavajiem terases dēļiem, gan režģis, kādu mēdz likt uz grīdas pirtīs, gan arī būvniecības izstādē redzētais, supermodernais plastmasas dēlis, kam smaidīgs pārdevējs sola tik ilgu saules mūžu, ka pati saule ātrāk apdzisīs, nekā tas plastmasas gabals izgaros un saplīsīs.

Imposing-V2-House-in-Dubrovnik-Balcony-w


Dēļu klājums
Labākā koka klājuma īpašība ir tā, ka dēlis šķitīs silts pat tad, ja izskriesi zeķēs uz balkona kad ārā notiek mīnus divdesmit grādu kailsals. Turklāt dēļus nevajag daudz, līdz ar to iespējams izvēlēties arī pašus labākos un dārgākos, un neķēpāties ar atgriezumiem, bet laist dēļus visā balkona garumā.
Terases dēļus nav vēlams skrūvēt pa tiešo pie terases grīdas, jo zem tiem krāsies mitrums, kas bojās koku. Vislabāk klājuma lāgām izmantot 10 milimetrus bieza mitrumizturīgā saplākšņa strēmeles, pie kurām tad arī no apakšas pieskrūvēt terases grīdas segumu un ieriktēt uz balkona grīdas. Ja klājumu nav iespējams apmest riņķī, tad droši var dēļus pie lāgām skrūvēt arī no augšas. Vienīgā piņķerīgā vieta būs balkona durvju ailes rajonā, tur nu katram pašam jāraugās, kādu risinājumu izvēlēties. Tāpat jābūt piesardzīgiem, ja balkona durvis verās uz āru – ka segums nesanāk par augstu un nenobloķē durvis, tad būs šmuce. Tāpat jāacerās, ka koks nav tas ilgmūžīgākais materiāls – sevišķi, ja dēļi nav impregnēti zem spiediena un balkons ir ziemeļu pusē. Jāatceras, ka šādas balkona terases mūžu var paildzināt, ja to reizi sezonā noklāj ar karstu lineļļu.

Zviedru_segums.png


Kosmosa tehnoloģijas
Trešais un smalkākais variants ir uzklāt uz balkona polipropilēna flīžu grīdas segumu, šādu materiālu parasti izmanto uz kuģa klājiem. Zviedrijā ražotais Duri Bergo segums izmaksās aptuveni 50 eiro par kvadrātmetru, kamēr ķīniešu analogs no aliexpress.com – aptuveni divas reizes lētāk. Turpat par 4 dolāriem metrā var nopirkt arī līdzīgu segumu no polivinilhlorīda, tomēr šim materiālam nebūs tāda mehāniskā noturība sala apstākļos un aizsardzības pret UV starojumu, kāda būs dārgākajiem variantiem ar pareizo ķīmisko sastāvu.
Grīdas segums samontējas kopā kā puzle, no 25 x 25 cm lielām plāksnēm, ir viegli zāģējams un neslīd.
Plastikāta segums būs tik pat patīkams kā koka, turklāt to neapdraud mitrums. Vācoties projām no dzīvokļa, segumu var paņemt arī līdzi. Turklāt zviedru materiāls ir ilgmūžīgs – pirms 40 gadiem klātie segumi bez problēmām kalpo joprojām. Par ķīniešu pakaļdarinājumu tiesa nekas nav zināms, lai gan paši pārdevēji raksta, ka turot labi...

k%CC%A7i%CC%84nies%CC%8Cu_segums_2.jpg


Izcenojumi:
Flīzes: sākot no 6 eiro par kvadrātmetru
Dēļu klājs: Sākot no 6 eiro par kvadrātmetru par impregnētiem frēzētiem terases dēļiem. Parastie dēļi būs lētāki.
Lētais PVC segums: Sākot no 3 eiro par kvadrātmetru
Dārgais PP segums: Sākot no 20 eiro par kvadrātmetru

Kur nopirkt:
Flīzes: tuvējais būvniecības veikals. Ja vēlaties ietaupīt, meklējiet veco kolekciju pārpalikumu izpārdošanas, balkonam parasti pārāk daudz flīžu nevajag.
Terases dēļi: ss.lv vai tuvējais kokmateriālu veikals. Pērkot frēzētos terases dēļus var ietaupīt izvēloties nelikvīdus ar zaru caurumiem, tos parasti tirgo ar atlaidēm,
Sintētiskie segumi: Buri produkciju meklējiet www.5metri.lv, savukārt lētie ķīniešu segumi atrodami šeit: ej.uz/segums-letais un ej.uz/mazliet-dargaks

Astoņdesmit dienās ap zemeslodi by Žils Verns

Astoņdesmit dienās ap zemeslodiKatram, kuram bērnībā ir nācies piedzīvot PSRS laikus, Žils Verns ir bijis neizbēgama brīvlaika sastāvdaļa. Pat, ja tu nelasīji grāmatas, tu skatījies filmas vai multenes, kas bāzētas uz šī autora grāmatām. Tā bija arī man. Šo grāmatu izlasīju salīdzinoši vēlu, jo ciema bibliotēkā viņa nebija pieejama. Teorētiski viņa skaitījās, bet kāds gudrinieks viņu bija pieturējis pie sevis kādus desmit gadus. Tāpēc man par šo gadu bija izveidojies priekšstats, kas radās no multenes.

Fileass Fogs ir tipisks angļu džentlmenis, kura dienas kārtība ir apskaužama. Viņš ir precīzs kā hronometrs, un dzīve viņam ir saplānota līdz kapa malai. Mošanās noteiktā laika, tad brokastis un pusdienas klubā, vista spēle un došanās mājās. Tāda pati punktualitāte tiek prasīta no viņa sulaiņa. Daži neiztur, bet Āķim šāds punktuāls saimnieks šķiet Dieva dāvana. Taču vienā dienā Foga kungs noslēdz derības ar reformatoru kluba biedriem, ka apbrauks ap zemeslodi astoņdesmit dienās. Teorētiski tas ir iespējams, bet praksē tas var izrādīties diezgan grūts uzdevums. Par labu lietai nenāk arī fakts, ka Fileass tiek turēts aizdomās par kādas britu bankas aplaupīšanu, un viņam pa pēdām seko slepenpolicists Fikss.

Arī šajā grāmatā galvenais nav cilvēka iekšējā pasaule un tēla izaugsme. Te galvenais ir tehnoloģiskie sasniegumi un cilvēka domas uzvara pār dabu. Zeme ir sarukusi līdz ar transporta attīstību, reiz milzīgie attālumi ir sarukuši. Jūrās kuģo tvaikoņi, kontinenti savienoti ar dzelzceļiem, un nekas neliedz zemi apceļot brīnumainos ātrumos. Autora varoņi izmanto visus šos tehnoloģiju sasniegumus savā ceļojumā. Papildus lasītājs var uzzināt visu par vietām, kurām garām brauc ceļotāji. Ceļojums pāri ASV lielākoties ir apdzīvotu vietu uzskaitījums, kas vietām tiek pārtraukts ar pāris piedzīvojumiem. Bērnībā nemaz nebiju pievērsis uzmanību, ka te atrodamas pāris lapaspuses, kas veltītas tikai mormoņu vēsturei.

Paši varoņi atstāj sekojošu iespaidu: Fileass cilvēks – automāts, kas kā īsts angļu džentlmenis neizrāda nekādas emocijas, ne par ko neuztraucas, un ceļojums viņam ir tikai pasākums, kurāpierādīt acīmredzamo. Zemeslodei var apbraukt apkārt pa 80 dienām. Āķis – Fileasa sulainis, kas neizceļas ar īpašām prāta spējām, tāds lētticīgs franču lauķis. Viņu vienīgo interesē vietas, kurām tiek braukts cauri. Tas, protams, rada papildus nepatikšanas un piedzīvojumus. Sulaiņa tēls jau vispār ir Verna klasisks paņēmiens kā atdzīvināt grāmatas stāstījumu. Fikss – stāsta maitasgabals, kura motivators ir nauda. Nav jau tā, ka pret Fogu viņam būtu personīgs naids, viņš patiešām to uzskata par zagli un blēdi. Fiksa uzdevums ir bāzt sprunguļus Fileasa pasākuma riteņos, piedot ceļojumam neparedzamību un grūtības. Auda – izglābta sieviete, kas visu grāmatu apbrīno savu glābēju Fogu. Labi tehniski viņu izglāba Āķis un Fogs, bet tā kā džentelmenis te ir Fogs, tad Āķis var stāvēt pie ratiem.

Beigas, šķiet, zina visi, ja brauc uz austrumiem, tad beigās salasīsi veselu dienu. Tīrais brīnums, ka Fogs nebija ierēķinājis šo lietu savā plānā. Domāju, ka savulaik šāds risinājums bija izcils jauno pasaules uztveri pasvītrojošs elements. Tīri labs lasāmais arī šodien, daudzās vietās man nācies būt pašam, un ir interesanti lasīt, kādas tās izskatījušās agrāk. Tagad esmu pārsteigts, cik patiesībā grāmata ir sausa salīdzinot ar bērnības atmiņām. Acīmredzot bērna prāts spēj uzburt daudz ko vairāk nekā uzrakstīts grāmatās. Lieku 7 no 10 ballēm.

Līdzīgi raksti

JhOPJaN1zZs

Joku publicēšana uz nenoteiktu laiku tiek apturēta

Joku publicēšana uz nenoteiktu laiku tiek apturēta.
Ja Tev patīk ikdienu joku deva un vēlies to ikdienā lasīt, tad pievienojies Twitter sekotāju pulkam (https://twitter.com/AB_joki).
Kad savāksies kritiska masa (teiksim, vairāk kā 100 reālu cilvēku), joku publicēšana tiks atsākta.
Bet pagaidām - vari atskatīties uz esošajiem jokiem.

uGy78jdt1pY

Kas iznira no Ligeia Mare?

Saturna pavadonis Titāns viennozīmīgi ir viens no interesantākajiem objektiem Saules sistēmā. Tā biezā, oranžas nokrāsas atmosfēra slēpj jūras un ezerus, kuros šķidra ūdens vietā krastus apskalo ogļūdeņraži. Titāna interesanto objektu sarakstam vari pievienot arī kādu veidojumu Ligeia Mare jūrā, kas pirmo reizi tika pamanīts 2013. gada jūlijā.LRdTqyJ7zXw

Jāsāk kaitināt paši politiķi.

32456.jpg

Varbūt sākam politiķu sociālo tīklu profilos likt adreses ar "Iespēja ātri nopelnīt" un "Nobalso par manu bildīti konkursā"?

Astro'n'out dodas koncertturnejā pa visu Latviju

Mūsu grupas dekrēta atvaļinājums ir noslēdzies - pirms kāda laika paziņoja Astro'n'out soliste Māra Upmane-Holšteine, piecus mēnešus vecās meitenītes Ronjas mamma. Grupa ir atgriezusies ar jaunu dziesmu Zilonis un...