Viltotā komēta - četrstaru varavīksne

Šodien, 23. novemrī plkst. 15:39, Liepājā bija šāds varavīkšņu efekts! Ir bildes un video!
DSCF1316_stitch.jpg

DSCF1329.JPG

DSCF1325.JPG

DSCF1320.JPG

DSCF1310.JPG

nevver: Making everything a mystery, Maxime Leyvastre

tumblr_n5ml9eHhpt1qz6f9yo4_500.jpg

tumblr_n5ml9eHhpt1qz6f9yo2_500.jpg

tumblr_n5ml9eHhpt1qz6f9yo3_500.png

tumblr_n5ml9eHhpt1qz6f9yo1_500.jpg

nevver:

Making everything a mystery, Maxime Leyvastre

cepti kartupelīši

piecēlos pusdienlaikā, aizvilkos līdz virtuvei, – pilna panna ar ceptiem kartupeļiem!
sieva ir labākā!
bāc, parasti apcepti kartupeļi nebija tīīīīk ilgi ēsti.
cik maz vajag priekam.

vakariņās uzcepu vēl vienu pannu, bet beidzās krējums, bez tā nedrīkst.

Par kleitām

The post Par kleitām appeared first on SunsFuns.lv.

Zvaniņš skan 2

s_jingle_all_the_way_2_small_poster.jpg Larijs nokļūst dīvainā situācijā vēl vienu reizi. Jauns mērs ierodas pilsētā un piedraud atņemt Larija mīļākos svētkus – Ziemassvētkus, tomēr Larijs to vēlas nepieļaut.

Žanrs: Komēdijas, Ziemassvētku filmas
Režisori: Alex Zamm
Aktieri: Larry the Cable Guy, Brian Stepanek, Kennedi Clements, David Milchard, Lindsay Maxwell, Kirsten Robek, Gracyn Shinyei, Meredith McGeachie, Matty Finochio, Alex Zamm, Anthony Carelli, Jesse Filkow, Maria J. Cruz, Henry Mah
IXmkSVZdj-U

Jaunā Bada spēļu sezona ir atklāta


Sasniegtais rezultāts vērtējams neviennozīmīgi.

Norvēģija iesaldējusi visus politiskos kontaktus ar Krieviju

solberga_erna_epa-small.jpg

Norvēģija atsauks arī visus savus militāros ekspertus un atcels plānotās kopējās militārās mācības

Norvēģija iesaldējusi visus politiskos kontaktus ar Krieviju, jo tās darbības Austrumukrainā un Krimā ir nepieņemamas, intervijā izdevumam "Zerkalo nedeļi. Ukraina" atklājusi Norvēģijas premjerministre Erna Solberga.

Premjere intervijā paziņoja, ka Norvēģija atsauks arī visus savus militāros ekspertus, kuri strādāja Krievijā uzticības vairošanas pasākumu ietvaros, un atcels plānotās kopējās militārās mācības. "Tas viss notiek Ukrainas situācijas dēļ," teica Solberga.

Solberga norādīja, ka patlaban abu valstu starpā pastāv vairs tikai kontakti vietējā līmenī jūras satiksmes un zvejniecības jomās, kas ir parasta prakse un no kuras Norvēģija neredz jēgu atteikties.

 

Nedēļa 24.11. 2014 – 30.11. 2014. Līdz stabilai ziemai vēl jāgaida….

Nākamnedēļ pirmajā pusē gaidāms slapjš sniegs un lietus,tomēr kopumā nokrišņu būs visai maz, īpaši nedēļas otrā pusē.Nedēļa sāksies ar visai siltu laiku valsts rietumu pusē, bet uz nedēļas beigām gaisa temperatūra pazemināsies zem 0 grādiem, sasniedzot pat -10 grādu salu. Tomēr stabilas ziemas iestāšanos sinoptiķi tuvākajā nedēļā vēl neprognozē. Nedēļas sākumā gaidāms slapjdraņķis un salīdzinoši […]

Idejas bērnu istabas interjeram no Fajno Design

Fajno Design ir radījuši kolekciju ar bērnu istabām, kurās var smelties idejas, kā veidot atraktīvu un interesantu interjera dizainu. Izvēlētās tapetes ietur elegantu robežu, lai tās nešķistu pārāk bērnišķīgas, bet tajā pašā laikā padara istabu dzīvīgāku, nekā vienkārši krāsota siena.

547218749af8biedvesmojosi-bernu-istabu-i

Fitnesa trenere: Tu esi tas, ko Tu ēd!

Nez vai ir iespējams iegūt skaistu, veselīgu un tvirtu augumu pārtiekot vien no tā sauktās neveselīgās pārtikas? Droši vien katrs ir par to iedomājies. Ja vien Jums nav apbrīnojami gēni, tad tas, visticamāk, nebūs iespējams. Ēdiens ir...

"airBaltic" parāds Rīgas lidostai jau februārī tuvojies 24 miljoniem eiro

Gūst jaunus apstiprinājumus aizdomas par Latvijas valstij piederošās nacionālās aviokompānijas airBaltic patieso saimniecisko stāvokli: vēstule, kas nonākusi Pietiek rīcībā, rāda, ka jau šā gada februārī aviokompānijas parāds starptautiskajai lidostai Rīga tuvojies 24 miljoniem eiro. Kamēr ne lidostas vadība, ne airBaltic nevēlas izteikties par šo tēmu, Pietiek šodien publisko šo vēstuli, kas tikusi adresēta Satiksmes ministrijas vadībai:

Izbaudot brīvību un izaicinājumu

Nakts no ceturtdienas, 20. novembra, uz piektdienu, 21. novembri, bija auksta. Sniega gan vēl nebija, kā tas ir šobrīd, taču termometra stabiņš turējās pavisam tuvu nulles atzīmei. Neskatoties uz nemīlīgajiem laika apstākļiem, pavisam netālu no Ropažu centra blakus Tumšupes ceļam starp privātmājām pļavā bija uzslieta telts, kurā nakti pavadīja kāds ceļotājs, kurš ar divriteni apceļo Eiropu.

Maksims Bodars (Maxime Bodar) jeb Makss, kā viņu sauc draugi un paziņas, ceļā atrodas jau kopš 2014. gada 1. jūlija. Ar velosipēdu nobrauktas nu jau vairāk nekā 141 dienas pieveicot vairāk nekā 7150 kilometrus. Viņa ceļš vedis no Lorraine Francijā, kur atrodas Maksa mājas, cauri Francijai, Beļģijai, Nīderlandei, Vācijai, Dānijai, Zviedrijai, Norvēģijai, Somijai, Igaunijai un nu jau arī Latvijai.

16-я неделя (массонаборная): почти тяжелая неделя и посещение соревнований NAC Latvia

Эта неделя по плану должна была быть тяжелой. Получилось немного иначе. Идею я не менял, существующее чередование меня устраивает. Но на этой неделе я достаточно плохо спал и постоянно ощущал (и ощущаю) недосып. Очевидно, что в таких условиях действительно качественных тяжелых тренировок не получится. Так что неделя вышла скорее средняя. Но я все равно доволен. […]l2ZW_9hNXbg

Tagad būs reālā tirgus cena

Mazāk par mēnesi palicis līdz brīdim, kad ikvienai mājsaimniecībai būs jāizvēlas, kas tai turpmāk piegādās elektroenerģiju. Līdz ar jaunā gada iestāšanos elektrības tirgus Latvijā būs pilnībā liberalizēts. Un reizē ar to nāks cenu...

Vaiņode mājās pieveic arī Latgolu, sestais panākums Celtniekam

Latvijas vīriešu handbola Virslīgā šovakar "Vaiņodes" handbolisti kārtējo reizi apliecināja savu māju sienu spēku, apspēlējot pagājušās sezonas bronzas medaļniekus "Latgols" ar 35:32 un izvirzoties trešajā vietā. Savukārt pārspējot "Jūrmalas Sportu" otrajā vietā nostiprinājās "Celtnieks/LSPA".

[Virsraksts nav norādīts]

Vēsu pēcpusdienu skrējienu lielais pluss ir tas, ka briesmīgi sasarkušo seju var mēģināt attaisnot ar IR TAČU AUKSTI, TO IZDARĪJA AUKSTUMS.

Nē, to izdarīja mans nepietiekami trenētais ķermenis.

Principā gan man ir sākusies paranoja, ka ķermenis/gars/prāts/apziņa/ego/the real subject/what have you ir sapratis, cik lielu kaifu spēj radīt endorfīnu pieplūdums, līdz ar to apzināti manipulē ar manu garastāvokli, likdams man konstanti justies nožēlojami, lai mudinātu mani vilkt botas kājās, jo pēc pirmajām desmit asfalta berzēšanas minūtēm visas dusmas būs aizstājis neizskaidrojams prieks un miers.

Video: Astoņi veidi, kādos kaķi cenšas panākt saimnieka nāvi

Mēs visi zinām, ka kaķi ir mīlīgi, taču interneta lietotāju vidū popularitāti iemantojis video, kurā kaķi Šortijs un Kodijs demonstrē astoņus izturēšanās veidus, kas apliecina: kaķi īstenībā cenšas panākt sava saimnieka nāvi.

Jautrāko ziņu virsraksti #90

Lasot Latvijas mediju interneta ziņas, esmu uzdūries uz samērā jautriem ziņu virsrakstiem, neatkarīgi no tā, kāds ir pašas ziņas saturs (izklaidējošs, nopietns, bēdīgs, uc). Tāpēc mēģināju apkopot jautrākos ziņu virsrakstus, lai arī citiem ir iespējams tos izlasīt, un, iespējams, mazliet pasmaidīt.

Jautrāko ziņu virsraksti par šo nedēļu jeb 90. laidiens.
Manā humora izpratnē jautrāko virsrakstu TOP 3:
1) Ufologi uz Marsa uzgājuši spīdīgu objektu; ir aizdomas par NLO
2) Bezpajumtnieks no Ukrainas kļūst par stila ikonu
3) Policija apcietina vīriešus, kas uzdevušies par policijas darbiniekiem

Ieteikums: lasīt ziņas virsrakstu bez aizspriedumiem un zināmā konteksta, t.i., lasīt tieši tā, kā ir rakstīts.

Gribi zināt vairāk? Lasīt tālāk »RJPFo9MLN1s

Photo

Šo un pagājušo nedēļ

Vispārīgāk

 • Šodien pa logu bija vērojama drāma. Vispirms atbrauca ātrā palīdzība, pēc tam pašvaldības policija. Apkārt skraidīja melnbalts Stafordšīras terjers un uzmetās visai tuvākajai apkārtnei par sargātāju, nelaida sev garām cilvēkus. Atbrauca suņu kērājs, piepeši sunim parādījās siksna un, cik varēja spriest, īpašnieks tās galā. Pēc piecām minūtēm siksnas vairs nebija, suns atkal vaļā. Saimnieks tikmēr, saslēgts rokudzelžos, spārdījās ar kājām, mēģinot traucēt suņu ķērājam. Pēc minūtēm 25 suns tiks nokausēts un noķerts un tā saimnieks ietūcīts policijas busiņā.
 • Revidenta pārraide internetā vairāk negāja nekā gāja. Vēl joprojām neesam sasnieguši laikus, kad var iztikt bez televizora, lai arī teorētiski nekādiem šķēršļiem būt nevajadzētu. Vismaz bezmaksas kanālus jau nu varēja un vajadzēja dublēt internetā. Lattelecom risinājums manām ļoti pieticīgajām vajadzībām (labi ja kādu reizi mēnesī) liekas par dārgu.
 • Brīžiem gribas pajautāt kādam Maksimas boikotētājam, kāpēc viņš tā joprojām dara, kāda ir viņa motivācija? Bet tā kā neesmu iesprindzis par šo jautājumu, tā arī vēl nevienam pajautājis neesmu.
 • Ielaidos interneta dikusijā par sabiedrības saliedēšanu. Manuprāt, ja cilvēkam nav pieņemama Latvijas dibināšanas ideja – vienīgā valsts pasaulē latviešu tautai un viss no tā izrietošais (primāri aizstāvēt latviešu tautas intereses, kopt galvenokārt tieši latviešu kultūru, valodu utt.), tad viņam te nevajag dzīvot. Var, protams, bet sanāk tāda mocīšanās. Laikam daudzi tā dara. Bet būtu tikai godīgi un pareizi pie varas esošajiem politiķiem izklāstīt savu redzējumu šajā jautājumā, iepazīstināt ar nepārkāpjamajiem principiem utml. nevis turpināt no šī jautājuma novērsties.

Personīgāk

 • Izdzirdēju The Beach Boys – God Only Knows intrumentālo versiju no Stack-o-track albuma. Biju agrāk klausījies arī oriģinālu, patika, bet tagad bez puišu augstajām balsīm dziesma jau no pirmā brīža likās ļoti īpaša. Tas ir mans labakais jaunatklājums pēdējo mēnešu, ja ne gada laikā.
 • Salūts redzēts arī šogad, lai arī tikai stūrītis un pa logu. Tikmēr policija vietējā apkārtnē kaut ko cītīgi meklēja ar lukturīšiem.
 • Četrus vakarus skatījos My Dinner With Andre. Filma ir saruna starp diviem cilvēkiem restorānā gandrīz divu stundu garumā. Droši vien mūsdienās neviens ko tādu neriskētu uzņemt nopietnā līmenī. Bet filma laba, dažas lietas aizķērušās prātā uz ilgāku laiku.
 • Boston un Eagles mazāk zināmie skaņdarbi bieži vien izklausās pēc country un šlāgera. Šīs divas lietas es nespēju klausīties, lai arī pašam grūti definēt, kas tieši ir šlāgeris. Viegli uztverams produkts masām bez sevišķas oriģinalitātes?
 • The Beatles – While My Guitar Gently Weeps spēlē Ēriks Kleptons un tas man nav nekāds jaunums. Bet kāpēc , to es nezināju līdz pat šodienai. Harisons trīs reizes mēģinājis ierakstīt šo dziesmu ar bītliem. “They weren’t taking it seriously,” Harrison later remembered. “I went home that night thinking, ‘Well, that’s a shame,’ because I knew the song was pretty good.” (..) With the famous guest in the studio, the other Beatles got down to business — McCartney’s harmonies sound particularly inspired. As Harrison put it, “It’s interesting to see how nicely people behave when you bring a guest in, because they don’t really want everybody to know that they’re so bitchy.”
 • Apmeklēju svētku koncertu skolā. Secināju, ka saglabājušās vairs tikai kādas 5-6 skolotājas, kas mācīja mani savulaik. Koncerts kopumā neaizkustināja, vienīgi sākums ar vienu kora dziesmu un orķestra skaņdarbu.
 • Uzgāju, ka caurulē eksistē pa instrumentiem sadalītas bītlu dziesmas. Teorētiski tas paver iespējas pašam samiksēt kaut ko jaunu. Pamēģināju paspēlēties un tapa pabriesmīgs Hello Goodbye instrumentāls skaņdarbs. Lai būtu pa smuko, jāiegulda daudz, daudz laika.

Filed under: Personīgi

Svētdienas ziņas #20

Svētdienas ziņu logo

Svētdienas ziņas ir mana versija par Caffeinated Book Reviewer radīto Sunday Post. Turpmāk svētdienās vai pirmdienu rītos, iespējams regulāri, bet varbūt arī nē (jo es to negribu pārvērst pienākumā), jūs sasniegs pļāpas par pagājušo nedēļu, ko taisos lasīt un varbūt kādi grāmatu jaunumi.

Par divām nedēļām 10. – 23.11.2014., kurās daudz kas notika un šis tas tika izlasīts.


Filed under: dažādi Tagged: grāmatu lasīšana, privāti, svētdienas ziņas

Gandrīz melnbalts

tumblr_nfhtyhlree1s9fo83o1_500.jpg

Gandrīz melnbalts

Latviešu valoda Latvijas ES prezidentūras laikā

Pavisam drīz Latvija būs Eiropas Savienības prezidējošā valsts. Ko tas nozīmē latviešu valodai?

Murdi tikli

Sveiki kur lai dabon, murdu vai tīklu ,ar ļoti mazām acīm lai var dabūt āra no dīķa mazas zivis vai ari to saucamo amerikāņu tiklu ko met no krasta ka parašutu. Varbūt ja zin ka tikti vaļa savādāka veida no karusam kas diķi ir milioniem vairak ka citas zivis :(

PIESAKIES APMAKSĀTAM BRAUCIENAM UZ UZŅĒMUMU BOSCH

2 RTU studentiem kopā ar studentiem no Zviedrijas, Somijas, Dānijas un Norvēģijas tiks nodrošināta iespēja apmeklēt uzņēmumu BOSCH Zviedrijā, lai klātienē iepazītos ar uzņēmuma darbību, ražotnēm, apmeklētu distribūcijas centru. Dienas noslēgumā plānotas dažādas aktivitātes slēpošanas kūrortā.

Brauciena izmaksas segs uzņēmums BOSCH.

Informācija:

http://www.bosch.lv/…/nordic_ex…/bosch_nordic_experience.php

.
BOSCH NORDIC EXPERIENCE & STUDENTS@BOSCH
· Establishing Nordic students@bosch
· Ambassador network of students in target universities
· Keeping contact with students and potentially hiring then after graduation
· Increasing our employer branding among students and future graduatees
· The hub – main media channel will be a subpage under the Nordic career website
· The first ambassadors will be the participants in the Bosch Nordic Experience
· Quaterly newsletters planned in cooperation with Com
· Social media activity in cooperation with Com

SELECTION CRITERIA
· Screening of applicants
· Short telephone/skype interviews – inquiring latest grades transcript and how actively they are willing to share Bosch Nordic experience on their social medias
· Checking how active they are in the social media channels via google

AGENDA
26.02 – Thursday: travelling to Ornskoldsvik, common dinner
27.02 – Friday: Welcome to DC in Mellansel, company presentation, plant tour in the DC location/factory, lunch, case competition with DC associates, dinner
28.02 – Saturday: Leisure time activities in Ornskoldsvik: – Snowmobiles to Bjästabacken, lunch, test of skiing (downhill/cross-country/snowboard, snowshows) at Bjästbackan, Dinner in a small cabi
01.03 – Sunday: Breakfast, presenting students@bosch, good-bye

(3g3m)

meitiņa sākusi pareizi izrunāt "aktimel" - vairs nav "afikan". un vispār ļoti labi uztver kad kaut ko jaunu, uzreiz māk atkārtot. māk apsaukāties (to jau kādu laiku), piemēram "tētis makarons".
vairākas nedēļas jau staigā pilnīgi bez pamperiem. principā īsti neko pat nemācījām/nespiedām - viņai iepatikās apakšbikses, un viņa pieprasīja ka tagad nēsās apakšbikses.
guļ ar pamperu, principā gan jau gulēs, kamēr iemācīsies pamperā pa nakti nečurāt.
kautkad pagājušonedēļ pati nolika podiņā pa īstam kaku. pirms nolikt kluci, staigāja un žēlojās ka "dibens sāp". nevarēju saprast, kas tur tāds sāp. izrādās - kaku turēja. (vispār, joprojām viņai labāk patīk kakāt pamperā, tas ir no rīta kamēr pampers nav novilkts.)

***

diezgan droši šķiet, ka mazā ir no stūrgalvīgajiem/robežas testējošiem bērniem, kas vārdus ignorē ("nesaprot"), bet atbild tikai uz piedraudēšanu ar reālu rīcību. piemērs: mazā slēpjas istabas stūrī ietinusies segā, bet mums viņa ir jānoliek uz podiņa, pirms uzvilkt pamperu un likt gultiņā. es saku: "nāc uz podiņa", "lūdzu nāc uz podiņa". "tev jānāk uz podiņa", "nāc tūlīt pat". nulle reakcijas. "ja tu nenāksi, es atņemšu segu". uzreiz iztinas ārā, un nāk sēdēt uz podiņa.

viņai patīk kad ir skaidri zināmas, saprotamas un viennozīmīgas sekas. pierunāšanu lielā mērā ignorē. dažreiz nākas arī izpildīt draudus, lai zina, ka ja neklausīs, tad pēc tam būs par vēlu, un viss beigsies ar raudāšanu. tādi spēles noteikumi.

Dan Wells - Partials

Partials manā to read sarakstā bija jau kopš 2012. gada, kad man to ieteica GoodReads mega dupa algoritms, balstoties uz iepriekš lasīto literatūru. Līdz šim es šo sarakstu tikai papildināju, bet reāli lasīju to, kas pagadījās pa rokai. Tā kā saraksts izauga diezgan pagarš, tad nolēmu lasīt to pēc kārtas: viena grāmata angliski, bet nākamā obligāti latviski, lai nepazustu latviešu valodas teikuma uzbūve manā dzīvē, citādi jau tagad vismaz vienu reizi dienā manu sabojāto valodu pamanās čatiņā palabot IksEfs.

Šo grāmatu samedīt par velti bija visai grūts uzdevums, taču Amazonā un Google Play var dabūt brīvi - tikai maksā. Un nu fantastika varēja sākties. Tiešām, manuprāt, ļoti laba fantastika.

Sākšu ar to, ka Partials sērijā ir 4 grāmatas. Esmu izlasījis pagaidām tikai pirmo, bet jau jūtu, ka āķis ir lūpā un visas pārējās man ir ieliktas augstākminētajā to do sarakstā.

Kaut kad netālu nākotnē cilvēce ir gandrīz iznīkusi un saglabājusies tikai neliela grupiņa cilvēku kaut kur Longailendas drupās. Iznīcības cēlonis ir karš ar "mēģenē radītiem" organismiem - Puscilvēkiem (es nezinu kā tos Partials savādāk iztulkot), kas ārēji neatšķiras no cilvēkiem, taču ir izturīgāki, spēcīgāki un visās citās ziņās attīstītāki. Cilvēki cīnās par savas sugas atjaunošanu, taču visi jaundzimušie dažu stundu vai dažu dienu laikā mirst no nāvīga vīrusa RM, kurš ir iznīcinājis arī visus pārējos cilvēkus uz Zemeslodes. Nelielajai palikušo grupai ir imunitāte, taču tā nepalīdz jaundzimušajiem.

Jau 11 gadus tiek meklēts līdzeklis vīrusa apkarošanai, bet nekas nav atrasts. Tikpat ilgi nav redzēts arī neviens Puscilvēks. Kopiena sāk morāli dalīties un parādās revolūcijas priekšvēstneši - grupiņa, kas nostājusies pret "oficiālo valdību". Senāts pieņem arvien drastiskākus likumus par to, ka jādzemdē arvien jaunākām sievietēm, lai būtu vairāk bērnu, kur katra bērna nāve var palīdzēt nākotnes bērniem atrast zāles - mirušo statistika. Tam visam pa vidu jaunieši, kurus uztver kā bērnus, taču tajā pašā laikā prasa no viņiem atbildību tādu pašu kā no pieaugušajiem. Un tad Kiras (galvenās varones) māsa ieņem bērnu (patiesībā divas māsas, bet tā otra nejaušāk kā pirmā). Kira sāk antiseruma meklējumus un atrod, iespējams, vienīgo iespēju palīdzībai - vēl neizpētītos puscilvēkus, jo visi dati par viņu radīšanu ir pazuduši. Neliela jauniešu komanda dodas iekšzemē, lai sagūstītu kādu no Puscilvēkiem...

Man šķiet, ka esmu pateicis jau diezgan daudz un negribu sačakarēt lasīšanas prieku tiem, kam tādas tēmas patīk. Tik aizrautīgi lasījis grāmatu sen nebiju: vienmēr kāds likteņa pagrieziens, vienmēr kāda spriedze vai maindfaks. Es nezinu - varbūt tās bija slāpes pēc daudz maz normālas fantastikas, bet lasīju gan uz miega, gan reizēm arī apetītes rēķina.

Grāmatai dodu 9 kokous no 10 un ceru, ka turpinājumi neliks vilties, jo tur vēl ir daudz neatbildētu jautājumu. Fantastikas cienītājiem iesaku obligāti, citi var mēģināt izbaudīt.

Aizliegtā reklāma.

ezgif-optimize

Nu ne gluži aizliegta, bet TV ekrānos neredzēsi.

Ja, godīgi… šādu reklāmu skatītos daudz labprātāk un ar zināmu interesi.
Izdomai un seksuālai pieskaņai ir liels spēks.

Noskaties video un mazliet ierēcies:


Filed under: Uncategorized

Pitch Perfect 2

Kinokompānija “Universal Pictures” sadarbībā ar “Gold Circle Films” un režisore, producente, galvenās lomas atveidotāja Elizabeth Banks(viena no režisoriem filmai “Movie 43″) piedāvā jaunāko muzikālo komēdiju, turpinājumu 2012 gada “Pitch Perfect″ ar lieliskiem aktieriem galvenajām lomām. Filmas pirmizrādi ASV kinoteātros demonstrēs 2015. gada maijā. Jaunākā filma “Pitch Perfect 2” Režisors: Elizabeth Banks Žanrs: muzikāla komēdija Aktieri: Elizabeth […]

Jūrasslimība

ladiga seiselas laivas pludmale paradize kazas udens zils caurspidigs indija okeans daivings

 

Braucot ar lielu kuģi vai prāmi, man nepaliek slikti. Es varu skatīties televīziju, lasīt grāmatu, droši ēst un sarunāties. Nekādu nepatīkamu sajūtu. Taču jau vairākas reizes esmu pamanījusi, ka braucot nirt no laivas vai kuģa, viss vairs nav tik rožaini. Kā tikko laiva apstājas, lai nirēji sagatavotos, mana pasaule sagriežas, un es esmu gatava ātrāk tikt ūdenī, jebkādā veidā, lai tikai vairs nebūtu slikti. Daudz sliktāk ir kāpjot laukā – tā kā vŗīs fotografē un daudz aktīvāk kustas, mūsu pārim vienmēr pirmajiem beidzas gaiss, tādēļ esam pirmie, kas dodas augšā. Tad diemžēl desmit minūtes nākas sēdēt laivā un gaidīt, kad tā atkal sāks kustēties, kad visi būs sakāpuši. Nesen draudzene stāstīja, ka palīdzot ingvera saknes ēšana, es parasti vienkārši skatos tālumā. Daudzi dzer medikamentus, taču man no tiem parasti ļoti nāk miegs, tāpēc niršanai tas nebūtu pareizi. Varbūt kādam no lasītājiem ir kādi ieteikumi pret jūrasslimību?