Mēneša debesis: decembris

Šķiet, ka vēl tikko bija vasara, sliktākajā gadījumā oktobris, bet nupat pēc pāris dienām jau decembris, kas nozīmē, ka 2015.gads būs aizsoļojis uz neatgriešanos. Šis gads ir bijis pārsteigumiem un lieliskiem astronomiskiem notikumiem bagāts. Esam baudījuši gan daļēju Saules aptumsumu, gan fantastiskas ziemeļblāzmas, gan aplūkojuši Plutonu un tā neparasto sistēmu. Atliek vien vēlēties mierīgu decembri ar skaidrām, piķa melnām debesīm. Vai tas nebūtu labs gada noslēgums?

Vai nu policisti, vai žurnālisti gan nav bijuši ar skaidru saprātu.

40650.jpg

Vai nu policisti, vai žurnālisti gan nav bijuši ar skaidru saprātu.

Liepājas Kultūras pārvaldes notikumu kalendārs no 30.novembra – 6.decembrim

Saldiem dzīves mirkļiem – Cannelle Bakery

IMG_8073

Lai cik daudz visgudru veselīga dzīvesveida un pareizas ēšanas principu padomi būtu lasīti, nav šaubu, ka vienmēr ir un būs brīži, kad gribas panašķoties un bez saldumiem tā lieta (lasi, dzīve) neies uz priekšu. Svētkos, ciemos, ikdienā, savu mīļo palutināšanai – būs mirkļi, kad neskatoties uz salātlapu, burkānu un beztauku jogurtu slavinājumiem cepsim veselīgus gardumus, baudīsim saldumus un svinēsim dzīvi. Ik pa laikam izmēģinot vietējo Latvijas ražotāju izlolotos labumus, šoreiz manā uzmanības lokā ir Cannelle Bakery ražotie našķi – šaha cepumi un biezpiena cepumi.

Cannelle Bakery ir tāda paša nosaukuma uzņēmuma zīmols. Kā paši ražotāji uzsver savā mājaslapā http://www.cannelle.lv (kas, starp citu, veidota labākajās minimālisma tradīcijās un ir viegli pārskatāma) šis zīmols ir radīts mūžam aizņemtajam un steidzīgajam pilsētniekam, kurš vēlas dzīvot veselīgi, bet negrib atteikties no ērtībām, ir atvērts jaunām idejām un vēlas iepazīt pasauli. Uzņēmuma mājvieta atrodas Saldus novadā, tā ražojumu klāstā ir veselīga maize bez e-vielām (nosaukumi vien rosina interesi – piemēram, panini ar saulē kaltētiem tomātiem, graudu maize ar amoliņu vai čia sēklām u.c.), saldēti cepumi un mini pīrādziņi ar kūpinātu gaļu (visi produkti – šeit). Sākotnēji veidojies kā ģimenes uzņēmums, Cannelle Bakery plānos ir tapt par lielāku kompāniju.

Degustēšanai izvēlējos divu veidu gardumus – šaha cepumus un biezpiena cepumus.

IMG_8075

Vispirms – neraksturīgi citiem, šie cepumi ir nopērkami saldētā veidā, tos var turēt saldētavā un izcept tad, kad rodas nepieciešamība – atnāk negaidīti vai gaidīti ciemiņi, sagribas panašķoties vai arī pašam jādodas ciemos un uz ātru roku vajag sagādāt kaut ko gardu namamātei. Šos cepumus mājas kārtībā var dabūt gatavus apmēram pusstundas laikā.

Cepumu sastāvs ir visnotaļ labs. Ir atšifrēts, kādas augu eļļas izmantotas, pamatā tā ir rapšu eļļa. Lai gan sastāvā ir norādītas 2 E vielas – E450 un E500, tās pēc pieejamās informācijas tiek uzskatītas par veselībai nekaitīgām. Ar pilnu sastāva aprakstu var iepazīties uzņēmuma mājaslapā – šeit  (ļoti laba prakse  sastāvu publicēt pie produkta apraksta).

IMG_8077

Šaha cepumi jāatlaidina 15 minūtes, iepakojumā ir trīs garas divkrāsu mīklas sagataves, kuras jāsagriež kvadrātveida gabaliņos. Cepumus ieteicams kārtot nedaudz atstatus, jo cepot tie mazliet uzpūtīsies. Cepšanas laiks ir ļoti īss – 180 grādos  ap 10 minūtēm.

Biezpiena cepumi atlaidināmi 30 minūtēs, pilnai paplātei man ar vienu iepakojumu nepietiktu, tāpēc ieteicams ņemt uzreiz divus iepakojumus. To iesaku arī tādēļ, ka ar vienu iepakojumu būs par īsu, it sevišķi, ja ir vairāki ēdāji. Kaut gan arī vienam diez kas nebūs. ;)

IMG_8080

Neiesaku likt abu veidu cepumus uz vienas plāts, jo cepšanas laiks katram veidam ir savs. Kad nu cepumu plāts sagatavota, to liek līdz 180-190 grādiem sakarsētā cepeškrāsnī (šaha cepumiem – 10 minūtes, biezpiena cepumiem – vismaz 12 minūtes).

Ak, šī brīnumjaukā un mājīgā smarža, kas liecina, ka drīz, drīz no cepeškrāsns tiks izvilkts kaut kas patiesi labs!  Cepšanas laiks tiešām ir ļoti īss, tāpēc svarīgi neaizrauties ar citām nodarbēm un uzmanīt cepienu, lai laikus izvilktu ārā un ķertos pie degustēšanas. Lai arī neko īpašu negaidīju, biju patiesi iepriecināta par rezultātu. Šaha cepumi ir viegli, trausli, bezgala kraukšķīgi, vārda tiešā nozīmē kūst mutē un garšo svaigi un labi atšķirībā no veikalā uz svara nopērkamajiem cepumiem.

IMG_8094

Savukārt biezpiena cepumi ir mani favorīti ne tikai starp šiem abiem veidiem, bet starp cepumiem vispār, jo garšo fantastiski labi. Kraukšķīgā ārpuse lieliski sader kopā ar maigo, saldo biezpiena pildījumu un kopā rada bagātīgu garšu. Roka pati nemanot stiepjas pēc nākamā cepuma, līdz trauks negausīgi ātri iztukšojas. Uzreiz pēc izcepšanas pāris stundu laikā šie cepumi jau bija notiesāti un nācās pirkt un cept vēl, lai būtu sajūta, ka tie tiešām ir ēsti, nevis tikai pasmaržoti un apskatīti. Ideāli priekš negaidītiem vai tieši otrādi, gaidītiem ciemiņiem, kaut gan šaubos, vai cepumi sagaidīs jebkādus ciemiņus, visdrīzāk tie tiks izcepti un apēsti jau pavisam drīz pēc novietošanas saldētavā.

IMG_8097

Daudz laika cepumu pagatavošana neaizņems, tādēļ šis variants tiešām būs labs visiem, kuriem ikdienā darba pilnas rokas un nav laika un vēlmes pašiem gatavot cepumu mīklu vai samierināties ar veikalos nopērkamajiem bieži vien bezgaršīgajiem, sausajiem, aizdomīga sastāva ražojumiem. Bez tam Cannelle Bakery šaha un biezpiena cepumi ir pietiekami saldi, gardi un veselīgi, lai būtu lielisks našķis visiem dzīves gadījumiem. Es noteikti tuvākajā laikā vēlreiz iegādāšos un cepšu biezpiena cepumus, lai kādā jaukā decembra dienā palutinātu ģimeni vai uzcienātu draugus, kad radīsies iespēja.

IMG_8136

Kur iegādāties: pēc cepumu degustēšanas atradu tos sava ciema lielākajā veikalā, tāpēc pieņemu, ka tos var meklēt visos Rimi, Maxima veikalos. Iegādes vietas norādītas šeit, bet acīmredzot nav minētas visas vietas, jo mans piemājas veikals sarakstā nav.

Paldies Cannelle Bakery par iespēju nodegustēt produkciju!

Foto: M. Bitāne

143158329372300


Filed under: Mani atradumi

Kā izvēlēties kāzu fotogrāfu?

Kāzu fotogrāfs?

Noteikti daudzus jaunos pārus ir satraucis jautājums – kā izvēlēties kāzu fotogrāfu? Fotogrāfs ir viens no svarīgākajiem cilvēkiem īpašajā kāzu dienā uzreiz aiz jaunā pāra, lieciniekiem un vecākiem. Kāzu fotogrāfam ir īpaši atbildīgs darbs, uzņemt neatkārtojami unikāli īpašās dienas notikumus. Katrs mirklis ir īpašs, tāpēc kāzu fotogrāfam ir jābūt uzdevumu augstumos! Kas īsti ir kāzu fotogrāfs? Kāzu fotogrāfs ir fotogrāfs, kurš specializējas kāzu foto žanrā, kas sevī ietver reportāžas foto, portretu foto un mākslas foto! Fotogrāfs pārzina kāzu ceremonijas nianses, zina īsto mirkli, ka noķert mirkli. Var teikt, ka kāzu fotogrāfs ir universālais foto kareivis, kurš zina visu! Paliek jautājums atklāts, bet kā izvēlēties kāzu fotogrāfu? Var, protams, turpināt lasīt informāciju internetā, uzzinot sev nepieciešamos jautājumus, bet Father.lv komanda vēlētos ieteikt kāzu fotogrāfu Edgaru Kalniņu. Kāzu fotogrāfs ar vairāk nekā 7 gadu pieredzi kāzu foto nozarē. Ir bijis kopā ar vairāk nekā 100 laimīgiem pāriem viņu baltajā dienā. Darbus Iespējams aplūkot mājas lapā http://www.ekfoto.lv !

Cieņā,
Father komanda

The post Kā izvēlēties kāzu fotogrāfu? appeared first on Father.lv.

Liepājas Mūzikas vidusskola pārceļas uz jaunām telpām

Restorānā Farm svinīgi atklāj gastronomijas festivālu "Riga. Your flavourite city"

_TTP0465.jpg Ceturtdien, 26.novembrī, vienā no labākajiem Tallinas restorāniem “Farm” svinīgi atklāts Latvijas gastronomijas festivāls “Riga. Your flavourite city”. Šajā nedēļas nogalē ikviens Tallinas gardēdis aicināts iepazīt labāko Rīgas restorānu piedāvājumu un nobaudīt moderno Latvijas virtuvi, ko restorāna “Farm” viesiem gatavos un pasniegs viens no Latvijā atzītākajiem šefpavāriem Mārtiņš Sirmais.

Melnbaltās refleksijas. Zināšanu interjers

Zināšanas veicina skumjas. Skumjas par savu nezināšanu. Jo pamatīgākas zināšanas, jo smeldzīgākas kļūst refleksijas par zināšanu nepietiekamību. Daudz zinot, saprotam, ka zinām maz. Joprojām nespējam atbildēt uz būtiskiem jautājumiem. Tas vairo skumjas. Skumjas pāraug neticībā iespējai visu zināt vai zināt gandrīz visu.

Ekonomikas ministre spēlē paslēpes

Jau kādu laiku sabiedrībā aktualizējies jautājums par pašvaldību informatīvo izdevumu likvidēšanu un par Konkurences padomes (KP) centieniem ierobežot sabiedrības piekļuvi informācijai. Saistībā ar šo ieceri, vairāk nekā piecdesmit Latvijas pašvaldību vadītāji parakstījuši atklātu vēstuli Latvijas Republikas ekonomikas ministrei Danai Reizniecei – Ozolai, cerot ar tās palīdzību vērst ministres uzmanību uz KP rīcību saistībā ar ieceri aizliegt pašvaldībām dibināt uz uzturēt savus medijus. Ar nožēlu jāsecina, ka ministres attieksme pret pašvaldību un kopumā visas sabiedrības problēmu ir vienaldzīga, jo uz vēstuli, kas tika publiskota 6. novembrī, aizvien nav sniegta atbilde.

Kā liecina citos medijos paustā informācija, ekonomikas ministre Dana Reizniece – Ozola izsakās, ka neesot nekādu vēstuli no pašvaldībām saņēmusi. Šāda atbilde gan atgādina sliktu mēģinājumu spēlēt paslēpes, kas liecina par to, ka acīmredzot ministrei ir izdevīgāk izlikties nezinām par pašvaldību vadītāju parakstīto vēstuli, kura, starp citu, plaši atspoguļota arī Latvijas medijos.

Tā vietā, lai pievērstu uzmanību šai problēmai un aicinātu Konkurences padomi un pašvaldības uz konstruktīvu diskusiju, ekonomikas ministre izlēmusi ignorēt vēstulē pausto pašvaldību sašutumu, dodot priekšroku paslēpu spēlēšanai. Ja, ekonomikas ministre uzskata, ka vēstule ar piecdesmit pašvaldību vadītāju parakstiem nav pietiekami svarīga, lai tu uz to sniegtu atbildi, tad pavisam iespējams Reizniece – Ozola neatrodas savā vietā.

Pašreizējā ministres uzvedība rada iespaidu, ka viņa sēž noslēgtā cellē un vispār neseko līdzi informatīvajā vidē notiekošajam. Tāpat viņa atļaujas ignorēt ne tikai sabiedrības intereses un aicinājumu risināt sasāpējušas problēmas, bet arīdzan savas politiskās alianses biedru viedokli. Jo to pašvaldību vadītāju vidū, kas parakstījuši vēstuli, aicinot ekonomikas ministriju pievērst uzmanību problēmai, ir divpadsmit pašas ministres politiskās apvienības biedri, tostarp Garkalnes novada domes priekšsēdētājs Mārtiņš Gunārs Bauze-Krastiņš, Jelgavas novada domes priekšsēdētājs Ziedonis Caune, Ilūkstes novada domes priekšsēdētājs Stefans Rāzna un Tērvetes novada domes priekšsēdētāja Dace Reinika un daudzi citi.

Kamēr pašvaldības un sabiedrība ir ieinteresēta, lai nepieļautu ieceri aizliegt pašvaldību izdevumus, ekonomikas ministre aizrāvusies ar rotaļām, kas nav ļāvušas sniegt tai atbilstošu atbildi pašvaldībām. Ja jau Reizniece – Ozola nav interesēta sabiedrības problēmu risinājumā, tad varbūt šo amatu laiks ieņemt kādam citam, daudz atbilstošākām kandidātam, kurš būs izaudzis no bērnudārza atbilstošas uzvedības?

Neskatoties uz Reiznieces – Ozola neinteresētību, risinājums problēmai tiks meklēts arī turpmāk, un šīs jautājums tiks virzīts tālāk, ar cerību panākt pašvaldības iedzīvotājiem taisnīgu rezultātu.

Kathy Reichs – Déjà Dead (Temperance Brennan #1)

231604

Grāmatas apraksts no Goodreads/Synopsis from Goodreads:

Her life is devoted to justice; for those she never even knew. In the year since Temperance Brennan left behind a shaky marriage in North Carolina, work has often preempted her weekend plans to explore Quebec. When a female corpse is discovered meticulously dismembered and stashed in trash bags, Temperance detects an alarming pattern and she plunges into a harrowing search for a killer. But her investigation is about to place those closest to her, her best friend and her own daughter in mortal danger…

Izdevniecība/Publisher: Scribner

Kā tiku pie šīs grāmatas?/How I got this book?

Lejuplādēju no www.

Vērtējums/Rating: 2.75/5

Mana recenzija/My review

Temperansas Brenanas brīvdienu plāni apskatīt Kvebekas provinci tiek kārtējo reizi izjaukti, kad atrod nežēlīgi noslepkavotas sievietes līķi. Šī jaunā lieta atsauc Brenanai atmiņā izmeklēšanu pirms gada ar līdzīgiem notikumu apstākļiem un upurim nodarīto.

Viņa sākotnēji ir vienīgā, kas saskata saistību un pat piesauc sērijveida slepkavu. Dažiem kolēģiem, īpaši detektīvam Klaudelam šāda iejaukšanās viņa darbā nemazām nepatīk un nekautrējas norādīt, lai Brenana paliek pie sava darba specialitātes. Tomēr ne visi izjūt tādu attieksmi. Jau tagad bija neliela ievirze uz iespējamu romantisko stāsta līniju un prognozēju, ka tā tiks arī attīstīta.

Daļēji varētu arī saprast Klaudela viedokli. Tomēr pateicoties tieši viņas iniciatīvai un arī pārgalvībai izmeklēšanā ir kaut kāda virzība, bet pārgalvības un brīžiem neapdomības dēļ viņa apdraud arī sev tuvos un tā padarot visu daudz personīgāku.

Pie mīnusiem, kas nedaudz traucēja un samazināja kopējo vērtējumu, varētu pieskaitīt lielu uzmanības veltīšanu upuru un viņu kaulu u.c. aprakstiem, kas padarīja tekstu sausāku un sižeta virzību piebremzēja. Tas, protams, ir saprotams autores specialitātes dēļ, un varbūt arī, ka šī ir viņas debijas grāmata.

Patika, ka darbība nenorisinās ASV (konkrētāk Bostona), citādi pēdējie lasītie detektīvi/kriminālromāni vien no tās puses :D. Bija jāizlasa pārdesmit lapaspušu līdz pieradu pie franču valodas iestarpinājumiem.

Grāmatā Brenana ir šķīrusies, meita štatos, bet pati pārcēlusies strādāt uz Kanādu. Par norises vietu dažādību tā kā būtu skaidrs, bet pēc manas atmiņas Brenanai meita piedzimst vien vēlākajās sezonās un arī šķīrusies seriāla sākumā nav. Skatos vien, ja sanāk noķert, kad rāda pa TV.

                                                                                                                                           

Temperance Brennan’s holiday plans are ruined once again when a brutally murdered woman is found. This new case remind Brennan about an investigation a year ago with similar MO.

At the beginning no one takes her seriously and she is the only one that even dares to mention a possibility of a serial killer. Some of her cop colleagues aren’t happy about she is doing, especially detective Luc Claudel and he’s not afraid to show Brennan her place. However not everyone feels like that. There some hints already in this book and my guess is that the romantic story line will be more visible in the next books.

Partially I can understand Claudel’s opinion. But thanks to Brennan’s initiative and also some reckless action the case has some movement. Unfortunately this recklessness endangers her friends making this case a bit more personal than others.

Some minuses in this book for me was the sometimes long and detailed descriptions of bones and victims but that I guess is understandable because of the author’s professional degree, and maybe because this is her debut novel.

But what I liked that finally I changed the location because the last few detectives/crime novels were set in USA (specifically Boston). Only after quite some page count I was used to frequent French words.

There are many differences from the TV show and what I noticed the most was that Temperance Brennan in the books is divorced, (already) has a daughter and of course works in Canada.


Filed under: books, Kathy Reichs, Recenzijas Tagged: 2.75 zvaigznes, Déjà Dead, Kathy Reichs, Scribner, Temperance Brennan

Valsts drošības jautājumi

beitnere_dagm_ra-large.jpg

Politiskā vide valsts varas virsotnēs mums nav izvirzījusi līderus, kuru runas būtu iedvesmojošas un intelektuāli ievērības cienīgas

Tie nozīmē neslēpt no sabiedrības problēmas un iespējamos riskus. Valsts pirmo personu uzrunas svētkos ir svarīgas, jo ar uzrunu starpniecību sabiedrībai tiek raidītas idejas un viedokļi, kuri pilda saskaņošanas vai noraidīšanas funkciju. Mēs esam dzirdējuši daudzas mūsu valsts augstāko amatpersonu uzrunas, un tieši mazāk politkorekti noformulētās paliek atmiņā.

Politkorektuma sakarā - Eiropa tieši tagad pārdzīvo identitātes un vērtību krīzi, jo sabiedrības komunikācijā, un te vēlreiz jāmin, ka valsts pirmo personu uzrunās ir bijis pārāk daudz politkorektuma. Pat vairāk - esam piedzīvojuši politkorektuma diktatūru.

Jā, tieši liberālās demokrātijas apstākļos ir sakuplojusi politkorektuma "kultūra", kuras paspārnē ir savairojusies viltīga tradīcija - neminēt problēmu vārdos, it kā ar to būtu līdzēts problēmu mazināt vai izskaust.

Eiropas kultūra gadu simtos ir tiekusies lietas nosaukt vārdos un pēc iespējas precīzākos. Teorētiski pat izteikta radikāla doma, ka sabiedrība ir teksts - arī ar tādiem sabiedrība sazinās. Ja sarunās ir patiesības imitācija, tad agri vai vēlu pienāk rūgta patiesības stunda.

25 gadu laikā esam pieredzējuši, ka politiskā vide valsts varas virsotnēs mums nav izvirzījusi līderus, kuru runas būtu iedvesmojošas un intelektuāli ievērības cienīgas. Ar retiem izņēmumiem, tās ir bijušas politkorektas, norunātas bez iedvesmas un dziļākas pārliecības.

Atjaunotās Latvijas valsts problēma ir politiskās dzīves sašķeltība. It kā visas partijas ir par Latvijas uzplaukumu, taču, pavērojot Saeimā notiekošo, vēlētājiem rodas vērtējums, ko Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece formulēja vārdos: "Partiju iekšējā cīņa, politiskā klaunāde, savstarpēja izrēķināšanās nenes labumu tam, kas jūtas uzvarētājs. Tautai zūd uzticība politiķiem." Šie vārdi ir nopietni brīdinājumi valsts drošībai.

Politisko partiju savstarpējais naids un cīņa par varu, biežas valdību maiņas veicina nekonsekventas reformas un saraustītu valsts pārvaldi. Politkorektās runās sabiedrība tā arī nav sapratusi, kāpēc bija jāpārdod banka „Citadele", kāpēc kavējās vilcienu iepirkumi un kāpēc atkal „airBaltic" ir finanšu grūtībās un ir tāds apšaubāms investors.

Autore ir kultūras socioloģe

 

Siguldas Sporta un aktīvās atpūtas centrā atvērta distanču slēpošanas trase

1448630442_457.jpg

Jau ziņots, ka nedēļas sākumā Siguldas Sporta un aktīvās atpūtas centrā tika uzsākta sniega ražošana distanču slēpošanas trasei.

Sniega apjoms ir saražots pietiekamā apjomā, Siguldas Sporta un aktīvās atpūtas centra apmeklētājiem ir pieejams 200m aplis, pa kuru iespējams slēpot gan slīdsolī, gan arī pa izveidoto klasiskā slēpojuma trasi. Sniega daudzumu un distanču slēpošanas trases kvalitāti var novērtēt Siguldas Sporta un aktīvās atpūtas centra tīkla kamerā.

Distanču slēpošanas trase apmeklētājiem atvērta līdz plkst.20.00. Sporta un aktīvās atpūtas kompleksa servisa ēkā apmeklētājiem pieejama slēpju noma, serviss, dušas un pirts. Distanču slēpošanas trases cenrādis pieejams šeit. Atgādinām, ka Siguldas ID karšu īpašniekiem trases izmantošana ir bez maksas. Siguldas Sporta un aktīvās atpūtas centra informatīvais tālrunis 29368877.

Romas pāvesta progresīvā rokmūzika

Šodien oficiāli tiek izdots pašreizējā Romas baznīcas galvas Hosē Antonio Montoija progresīvās rokmūzikas skaņuplate “Wake Up!”.

Romas pāvesta rokmūzika

(vairāk…)

kristīgie pasākumi | kristīgās diskusijas | bībele | baznica | KLB | Благая Весть

Līdzīgās e-publikācijas:

Pāskats par nedēļas aktualitātēm Saeimā

Piesakies arī šogad rūķu darbam!

Pēc dažām dienām jau decembris! Un turpinot iepriekšējo gadu tradīciju, izsludinu pieteikšanos apdāvināšanai!
Vai gribi kādu iepriecināt ar nelielu dāvaniņu un arī pats/i saņemt Ziemassvētku pārsteigumu?

Tad noteikumi tāpat kā pagājušogad, lai piedalītos: atsūti uz e-pastu: rainbow_darbs@inbox.lv savu vārdu, uzvārdu, bloga adresi (ja Tev tāds ir) un pasta adresi. Pieteikties var līdz 5. decembrim ieskaitot!6. decembra rītā veikšu izlozi (protams, ja kāds pieteiksies:) ), kas kuru apdāvinās un atsūtīšu uz Tavu e-pastu adresi tā cilvēciņa vārdu un adresi, kuram šogad būsi Ziemassvētku rūķis! Vēlams dāvaniņu sagatavot un izsūtīt līdz 18-19. decembrim, lai dāvaniņa nonāk pie adresāta līdz Ziemassvētkiem!Piedalies!Būs interesanti!!!


getImageCA5HWR4S.jpgFollow my blog with Bloglovin

"Lūriķis" - filma, kas nogalina

1. decembrī plkst. 19.00 kinoteātrī "Splendid Palace" lektoriju cikla "Tas, ko Tu nedrīksti nezināt XI" nākamā pieturvieta - Lielbritānija un britu sinefīls un režisors Maikls Pauels.

Vakarā būs iespēja baudīt Pauela ikonisko filmu "Lūriķis" ("Peeping Tom", 1960), kas apspēlē kino kā perversu vērošanas izpausmi hičkokiski brutālā manierē. Pirms vairāk nekā 50 gadiem filma tika kritiķu izsvilpta un skatītāju gānīta - tā iznīcināja režisora karjeru pēc filmas iznākšanas uz ekrāniem. Savukārt mūsdienās tā ir kļuvusi par kulta kinolenti, jo tieši Pauels ir režisors, kurš atļāvās pārkāpt kino robežas un šokēja vairāk kā Alfrēds Hičkoks. Pirms filmas kino un literatūras zinātnieka Viktora Freiberga ievadlekcija.

Pauela veikums vēsta par Marku Luisu, kurš dzīvo viens un strādā kino studijā, kā arī naktīs piepelnās, uzņemot pikantas sieviešu fotogrāfijas. Viņš arī uzņem filmu par bailēm, nogalinot nezināmas sievietes un filmējot viņu reakciju nāves laikā. Marks sadraudzējas ar apakšējā stāva kaimiņieni Helēnu, kurai neskaidri stāsta par savu filmu. Ziņkārības vadīta, Helēna Marka dzīvoklī noskatās viņa filmēto materiālu, taču Marks viņu pieķer. Kino zinātnieks Viktors Freibergs komentē filmu: "Vai tā joprojām spējīga šokēt auditoriju, jāspriež skatītājiem pašiem, taču uzskatīt, ka filma stāsta par slepkavu-maniaku nozīmētu ignorēt tās dziļāko jēgu."

Maikls Pauels savā daiļradē līdzīgi kā Hičkoks izgaismo cilvēka tumšākās dziņas un zemapziņas krāterus, tomēr Pauels atkāpjas vairākus soļus tālāk no realitātes un reālpsiholoģijas nekā viņa tautietis. Pauels radījis alternatīvu kino valodu 40. un 50. gadu britu kinematogrāfā. Filmās Dzīvības un nāves jautājums (1946), Sarkanās kurpītes (1948) un Hofmaņa pasakas (1951) jaušama barokāli salta estētika, un tās tiek risinātas pasakai līdzīgos vēstījumos, iedvesmojoties no gotisko pasaku meistara Ernesta Teodora Hofmaņa. Tādi klasiķi kā Mārtins Skorsēze, Džordžs Romero un arī Frānsiss Fords Kopola atzinuši britu režisora stilistisko ietekmi savos darbos.

Viktors Freibergs pauž, ka "kino skatīšanās process bieži tiek pielīdzināts vuārismam – mums sagādā baudu ieskatīties varoņu intīmajā dzīvē, vērot viņu pārdzīvojumus vai ciešanas. No šāda skatupunkta raugoties, Pauela filmas galvenais varonis var tikt traktēts kā kino skatītāja metafora, līdz ar to jautājums, vai viņš ir noziedznieks vai savas iekāres "nevainīgs" upuris, zaudē jebkādu jēgu." Britu režisora tuvs draugs Mārtins Skorsēze sacījis, ka Lūriķis un Federiko Fellīni 8½ pasaka visu par kino radīšanu un par filmas attiecībām ar skatītāju, kā arī preparē kino ambivalento objektivitāti un subjektivitāti. "Lūriķis ataino kino mākslas agresiju, arī kameras vardarbīgo dabu," pauž Skorsēze.

Kinolektoriju "Tas, ko Tu nedrīksti nezināt", kas šoreiz notiek jau 11. reizi, rīko Latvijas Kultūras akadēmijas Rīgas Kino muzejs sadarbībā ar kinoteātri Splendid Palace un Valsts Kultūrkapitāla fonda finansiālu atbalstu. Programmas ietvaros, aicinot skatītāju dziļāk izzināt kino vēsturi, iepazīties ar klasiķu rokrakstiem un nozīmīgiem darbiem, sešus trešdienu vakarus būs iespēja iepazīt Luisa Bunjuela, Žana Renuāra, Vernera Hercoga, Maikla Pauela, Roberto Roselīni un Larsa fon Trīra daiļradi.

Pilna kinolektoriju programma: splendidpalace.lv un kinoteātra sociālajos tīklos, kā arī kinomuzejs.lv. Ieeja: 4,50 EUR.

Nākamais kinolektorija vakars notiks 9. decembrī ar itāļu režisora Roberto Roselīni "road movie" žanra filmu "Ceļojums uz Itāliju" ("Viaggio in Italia", 1954) ar Ingrīdu Bergmani galvenajā lomā un kinokritiķes Dairas Āboliņas ievadlekciju.

2015.11.27

Viena bilde 2015.11.27

IMG_1527

Grāmata- Septiņas minūtes pēc pusnakts.

septinas minutes pec pusnakts

Nosaukums: Septiņas minūtes pēc pusnakts
Autors: Patriks Ness
Izdevniecība: Zvaigzne ABC
Gads: 2015
LPP: 216

Patrick Ness
A Monster Calls
2011
Tulkojums latviešu valodā- Daina Ozoliņa

Par grāmatu-
Konors ir trīspadsmit gadus vecs un ne jau īves koka parādīšanās briesmoņa izskatā septiņas minūtes pēc pusnakts liek Konoram bailēs kliegt. Nē, no īves koka viņš nebaidās. Viņam bail ir no kā vēl šausmīgāka. No tā, kas viņu apciemo miegā.

Saite uz izdevēja mājaslapu- Patriks Ness- Septiņas minūtes pēc pusnakts
Citātbildes aplūkojamas šeit- #lasu7minpēc24.

Ja jūs esat pārliecināti, ka šī gada labāko grāmatu jau esat izlasījuši, bet vēl neesat lasījuši ”Septiņas minūtes pēc pusnakts”, tad šim apgalvojumam ir nedaudz pa ātru. Patrika Nesa sarakstītā, Šivonas Daudas izdomātā un Džima Keja ilustrētā grāmata ”Septiņas minūtes pēc pusnakts” ir daile, prieks un bauda. Bez pārspīlējuma.

Konors ar mammu dzīvo divatā. Tētis viņus pameta jau sen. Ar omīti viņi lāga nesatiek. Negaidot viņu ģimenē ienāk trešais- mammas slimība. Lai arī viņi cīnās un nezaudē cerību, izskatās, ka tas trešais izrāda aizvien lielāku interesi palikt pie viņiem.
Pamazām tas trešais ienāk arī attiecībās starp klasesbiedriem un skolotājiem. Un tad vēl tās nakts šausmas. Murgi, kas Konoram liek gultā lekt sēdus un bailēs kliegt.
Varbūt tāpēc viņš nebaidās no Briesmoņa, kas ikdienā ir ieņēmis netālu augošā īves koka apveidu. Un kurš pie Konora ierodas septiņas minūtes pēc pusnakts. Šis Briesmonis piedāvā Konoram darījumu.

Septiņas minūtes pēc pusnakts izlasīju vienā rāvienā. Labi- divos, jo pirmajā reizē šķirstīju grāmatu kā bērns un priecājos par bildēm. Bildes vien būtu atsevišķa ieraksta vērtas, lai arī melnbaltas, tās man likās krāšņuma iemiesojums. Ir vērts papriecāties.

Par pašu grāmatas noformējumu ar jāvelta uzslavas- gaumīgs un saturam piemērots. Un beidzot nav tas mīksti samtīgais vāks :)

Neskatoties uz to, ka visu grāmatas lasīšanas laiku esi ar prieku baudījis gan perfekti noskaņoto tekstu, gan tikpat perfekti pieskaņotās ilustrācijas, beigās jūti, ka ir kāds smagums.
Tikai nevar saprast vai tas milzīgais smagums tev tiek uzvelts virsū vai tieši otrādi- novelts nost. Smeldzīgi, trāpīgi un va vellos cik patiesi!

Grāmata, kas pēc izlasīšanas liek dvēselei raudāt.

P.S.
Nākamā gada oktobrī būs arī filma. Klātpievienoju filmas videorullīti.

Saldumiņš

LG Nexus 5X apskats

LG šogad piedāvā pēc kārtas jau trešo Nexus sērijas ierīci. Iepriekš no ražotāja esam redzējuši Nexus 4, Nexus 5 un tagad arī Nexus 5X. Varētu uzskatīt, ka Nexus 5X aizpilda daļēji par budžeta klasi dēvējamo viedierīču segmentu, kur nesniedzas Android One spējas, bet vēl arī nesākas Nexus 6P flagmaņa pasaule.

LG ar Nexus 5X nākas balansēt uz naža asmens – pircējiem nāksies pierādīt, ka Nexus 5X ir labāks par Nexus 5, jo līdzības tehniskajā specifikācijā ir pārāk lielas. Izskatās, ka Google šoreiz uzspieda LG viedtālruņa dizainu un tehniskās nianses, visai maz manevru iespējas atstājot ražotāja ziņā.

Šogad Nexus nāk ar veselu jaunumu gūzmu – jauna lādētāja pieslēgvieta, pirkstu nospiedumu lasītājs ar pilnu Android integrāciju un Android Pay iespējām, beidzot nedaudz sakārtota lielākā Nexus sērijas nespēja – švakā kameras darbība. Diemžēl palikušas arī dažas ne tik labās īpašības: augstā cena Eiropā, nav bezvadu uzlādes, kamera tomēr nevar gluži sacensties ar šī gada flagmaņiem, daudzi pārmet microSD kartes pieslēgvietas neesamību.

Nexus 5X 009

Tehniskā specifikācija

 • Operētājsistēma: Android 6.0 Marhsmallow
 • Ekrāns: IPS LCD 5.2 collas, 1080 x 1920, ap 423 ppi, Corning Gorilla Glass 3 skrambu drošs ekrāna pārklājums
 • Procesors: Qualcomm MSM8992 Snapdragon 808, divi 1.82 GHz Cortex-A57 kodoli un četri 1.44 GHz Cortex-A53 kodoli, Adreno 418 video apakšsistēma
 • RAM: 2.0 GB
 • Atmiņa: 16, 32 GB, microSD nav
 • Savienojumi: Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, Wi-Fi Hotspot, Bluetooth 4.2 (A2DP), 4G, NFC, USB Type-C
 • Kameras: 12.3 megapikseļi, 4032 x 3024, 1.55µm pikseļa izmērs, HDR, divkrāsu LED zibspuldze, sejas noteikšana, lāzera autofokuss. 2160p ar 30 fps, 1080p ar 30 fps video. 5.0 megapikseļu priekšējā kamera
 • FM radio: nav
 • GPS: ar A-GPS, GLONASS
 • Papildus: e-kompass, pirkstu nospiedumu lasītājs Nexus Imprint
 • Izmēri un svars: 147 x 72.6 x 7.9 mm, 136 g
 • Akumulators: lietotāja nenomaināms Li-Po 2700 mAh
 • Krāsas: melna, balta, zilgana
 • Cena: aptuveni 440 eiro par 16 GB modeli

Nexus 5X 013

Izskats un uzbūve

Nexus 5X ir drusku pelēkā pele, it īpaši tumšās krāsas viedtālrunis. Nedaudz izceļas pirkstu nospiedumu lasītāja atrašanās vieta, bet pārējais viss ir traki neinteresants. Nexus 5X priekšpuse ir viegli sajaucama ar Motorola viedtālruņiem, jo tiem visiem ir iegriezti skaļrunīši priekšējā aizsargstiklā.

Aizmugurē ir nedaudz no kopējām korpusa līnijām izlecoša kameras acs un pirkstu nospiedumu lasītāja vietu apzīmējošs sudrabots gredzens. Manuprāt, nedaudz neveiksmīgi izvietota ekrāna slēgšanas poga, tā ir par augstu, tāpēc šķiet nevajadzīgi sarežģīti sasniedzama. Toties ekrānu var atbloķēt arī uzliekot pirkstu uz nospiedumu lasītāja. Vēl aizmugurē ieraudzīsi divkrāsu LED zibspuldzi un no LG flagmaņiem ņemtu lāzera autofokusu. Kameras izvietošana blakus pirkstu nospiedumu nolasītājam paredz to, ka kamera vienmēr būs noķellēta, tāpēc to der pirms fotografēšanas notīrīt katru reizi.

Nexus 5X ir tikai 136 gramus smags, kas to padara par vienu no vieglākajiem viedtālruņiem ar 5.0… 5.2 collu ekrānu.

Nexus 5X 001

Kā jau gaidījām, Nexus 5X apakšdaļā ir USB Type-C pieslēgvieta. Tā ir vienlaikus laba un arī slikta ziņa, jo, par spīti Eiropas centieniem uzspiest vienotu uzlādes standartu, ierasto microUSB (precizitātei: USB Type micro-B) ir aizstājis USB Type-C. Turklāt Nexus 5X USB Type-C vadam abos galos ir jaunā standarta spraudņi, attiecīgi arī sienas lādētājs nederēs no vecā viedtālruņa. Tāpat telefonu nevarēsi uzlādēt no datora ja vien tas nebūs jaunais Apple MacBook. Protams, citi būtu gribējuši pārejas periodu ar iespēju izmantot esošas sienas uzlādes ierīces, tomēr ar Nexus 5X tā vis nebūs.

USB Type-C standarts ir ieviesis pamatīgu apjukumu tehnoloģiju nozarē. Ar līdzi nākošo Nexus 5X aksesuāru klāstu viedtālruņa uzlādes iespējas nav plašas. Lādētājs ar visu vadu būs jānēsā līdz, Google ir uzsvērusi, ka lēti, nezināmu ražotāju USB Type-C standarta lādētāji var neatbilstoši lādēt viedtālruni un to sabojāt. Par vienu pašu USB Type-C vadu nāksies šķirties no aptuveni 10 dolāriem līdz pat 30 dolāriem par Belkin ražotu vadu. Šī problēma daļēji atrisināta Nexus 6P modelī, kuram līdzi nāk arī USB Type-C pāreja uz USB Standart-A (ierastais USB, kas atrodams galddatoros, klēpjdatoros, sienas uzlādes adapteros utt.)

Nexus 5X 007

USB Type-C izraisītās jukas neatvieglo arī Nexus 5X neesošā bezvadu uzlāde. LG Nexus 5 un pat LG Nexus 4 bija bezvadu uzlādes pionieri, tāpēc šis solis ir grūti izprotams.

Ekrāns

Noteikti pamanāmākā nianse ir Nexus 5X IPS LCD tehnoloģijas 5.2 collu ekrāns ar 1080 x 1920 izšķirtspēju un aptuveni 423 ppi ekrāna punktu blīvumu. No LG gribējās sagaidīt kādu interesantāku ekrānu, tomēr arī šis ekrāns ir spilgts, ar pieņemamu krāsu atveidi. Izmantotā IPS LCD ekrāna tehnoloģija nekādus milzu pārsteigumus nerada. Normāls ekrāns ar visai ierastu izšķirtspēju.

Nexus 5X 017

Iespējams, ka LG pats sāk zaudēt savā cīņā, jo ekrāna sānu apmales nav vairs tik plānas, cik pierasts no LG flagmaņiem sagaidīt. Tās vēl arvien ir plānas, bet kādu laiku atpakaļ apskatītais Huawei P8 “uz aci” piedāvā jūtami plānākas apmales. Huawei P8 ekrāna tehniskās nianses ir ļoti tuvas Nexus 5X. Saules gaismā Nexus 5X ekrāns izskatās pablāvs. Tātad iekštelpās no Nexus 5X sagaidām patīkamu, ļoti detalizētu attēlu, bet ārā sākas problēmas ar atspīdumiem un kontrastu.

Manuprāt, ne īsti ideāli darbojās Nexus 5X automātiskais ekrāna izgaismojuma līmeņa sensors. Tumsā tas ekrānu padarīja ļoti tumšu, gaismā – nepamatoti spilgtu. Visu laiku nācās doties uz augšējo rīkjoslu un pielabot Nexus 5X sensora kļūdas.

Saskarne un lietotnes

Beidzot tiekos ar plikiņu Android 6.0 Marshmallow. Operētājsistēmas jaunākā versija nekādus pārsteigumus nesniedz, tā visnotaļ atgādina Lollipop, dažviet iestatījumos ir pa kādai niansei, bet tās tiešām ir nianses. Ātrumā Marshmallow sajaukt ar vecāko Lollipop ir ļoti vienkārši.

Nexus 5X ir pirmais redzētais Android viedtālrunis, kurā tiek uzsvērti ikmēnešu jauninājumi, kas labo nesen atklātās operētājsistēmas ievainojamības. Nexus 5X izmēģināšanas laikā tik tiešām atnāca novembra labojums, kas aizņēma 6.8 MB, tā uzstādīšanai nācās pārstartēt viedtālruni. Iepriekš apskatītais HTC One A9 arī it kā kvalificējās ikmēneša jauninājumu saņemšanai, arī One A9 ir Android 6.0 Marshmallow, tomēr neatminos redzējis atsevišķi izdalītu ikmēneša jauninājumu informāciju.

Nexus 5X scr 004 Nexus 5X scr 005 Nexus 5X scr 007 Nexus 5X scr 006 Nexus 5X scr 008 Nexus 5X scr 009 Nexus 5X scr 024 Nexus 5X scr 026 Nexus 5X scr 027

Android 6.0 Marshmallow atnesis līdz ne tikai viedtālruņa satura teorētisku šifrēšanu, bet arī reālu iespēju viedtālruni aizslēgt, lai tas startējoties pieprasītu ievadīt PIN kodu vai izzīmēt shēmu. Bez paroles ievadīšanas nemaz nevar tikt līdz sākuma ekrānam.

Lietotņu klāsts, protams, ir minimāls. Google varēja atturēties no ofisa lietotņu uzspiešanas, bez viss pārējais (kā jau ierasts) nāk komplektā ar pieejas nodrošināšanu Google Play veikalam.

Lietotājam ir pieejami 10.7 GB vieta atmiņā (16 GB Nexus 5X versijai), kā arī no 2 GB RAM brīvs ir tieši 1 GB. Manuprāt, tas nav diez ko „nexusīgi” – vecajos Nexus 4 un Nexus 5 no 2 GB RAM brīvi bija ja nemaldos 1.3 GB, varbūt pat vairāk.

Līdz ar Android 6.0 Marshmallow pie mums ir atnākušas vairākas jaunas, patīkamas operētājsistēmas nianses. Viena no tām tiek dēvēta par Doze, tā pielāgo katrai lietotnei pieejamo jaudu un nepieciešamo piekļuvi tīmeklim gaidīšanas režīmā. Doze ik pa laikam ļauj lietotņu aktivizēšanos un piekļuvi internetam, bet tas notiek pēc Android prāta, nevis kad lietotne sagrib darboties.

Nexus 5X scr 016 Nexus 5X scr 015 Nexus 5X scr 014 Nexus 5X scr 013 Nexus 5X scr 012 Nexus 5X scr 011

Marshmallow jaunums ir arī paziņojumu ekrāna Ambient display (to pat varētu dēvēt par melnbaltu slēgekrānu) parādīšana, kad ierīce tiek kustināta. Līdzīgi šobrīd strādā arī Motorola un Lumia viedtālruņi, parādot pulksteņa laiku un paziņojumus.

Android 6.0 Marshmallow ieviesis piekļuves prasīšanu lietotāja datiem. Manuprāt, tā nav perfekti ērta iespēja, jo absolūts vairākums lietotāju prasījumu ignorēs un atļaus, pat nepapētot nianses. Android Pay iespējas pie mums pārbaudīt nav iespējams.

Veiktspēja un akumulators

LG Nexus 5X darbina Snapdragon 808 procesors, kas tiek uzskatīts par šī gada prātīgāko izvēli – pietiekami jaudīgs un neslimo ar Snapdragon 810 problēmām. Nexus 5X saņēmis tikai 2 GB RAM, ko daudzi varētu uzskatīt par soli atpakaļ, jo tāds pats operatīvās atmiņas apjoms bija arī Nexus 5 un pat Nexus 4.

Ātrdarbībai par labu nāk 1080p ekrāna izšķirtspēja. Salīdzinājumam LG G4 flagmanī ar to pašu tehnisko specifikāciju LG izvēlējās uzstādīt augstākas izšķirtspējas ekrānu, kas īsti par labu veiktspējai nerunāja.

Nexus 5X scr 035 Nexus 5X scr 036 Nexus 5X scr 028 Nexus 5X scr 001 Nexus 5X scr 002 Nexus 5X scr 003

Sintētiskās veiktspējas testos Nexus 5X turas tuvumā citiem šī gada flagmaņiem ar līdzīgiem procesoriem. Vēl zemākas izšķirtspējas ekrāns ir tikai Xperia Z5 Compact, kas arī ir iemesls nedaudz labākiem rezultātiem atsevišķās disciplīnās.

Nexus 5X uzstādītajam Snapdragon 808 procesoram ir tieksme paplucināt akumulatoru nedaudz vairāk, nekā plānots. Nexus 5X spēs noturēties ar vienu uzlādi pie dzīvības vienu pilnu, veiktspējīgu dienu, bet neko diži vairāk no viedtālruņa gaidīt nevajadzētu. Google nav parūpējies par enerģijas taupīšanas iespējām, pieejama vien Marshmallow operētājsistēmas iebūvētā, samērā agresīvā enerģijas taupīšana, kas ikdienai īsti neder. Atgādināšu, ka Nexus 5X saņēmis Li-Po 2700 mAh akumulatoru, kas jūtami zem šī gada flagmaņu akumulatoru ietilpībām, jauda un ekrāns dara savu.

Atļaušos atklāt, ka Kristaps arī izmēģināja Nexus 5X un atzina, ka viņa lietošanas paradumi Nexus 5X nosēdina ātrāk nekā vienas darba dienas laikā. Jāpiekrīt, ka akumulators ir par mazu mūsdienu prasībām un nekādas viltīgas Marshmallow operētājsistēmas enerģijas taupīšanas iespējas to neatsver. Pilnīgā tukšgaitā tikko atiestatīts, atjaunināts Nexus 5X ar ievietotu SIM karti diennaktī noēd vismaz 35% enerģijas, kas ir ļoti daudz. Marshmallow enerģijas taupīšana ir izsmiekls.

Nexus 5X 011

Fotogrāfijas

LG Nexus 5X saņēmis iepriekš neredzētu Sony IMX377 attēlu veidojošu kameras sensoru ar 12.3 megapikseļiem. Toties pikseļu izmērs 1.55 µm uzskatāms par lielu, un arī matrica atbilst Sony Xperia Z sērijas flagmaņiem ar 1/2.3” izmēru. Nexus 5X no LG pārņēmis arī lāzera autofokusu, kas nāk palīgā sliktākos izgaismojuma apstākļos.

Nexus 5X kameras lietotne ir pārāk vienkāršota, tā piedāvā tikai aktivizēt HDR un zibspuldzi. Toties Marshmallow operētājsistēma ļauj izpausties, dodies uz Play Store lietotņu veikalu, ielādē mīļoto kameras lietotni un kamerai varēsi iestatīt arī 1/8000 līdz 1/5 sekundi slēdža laiku.

Nexus 5X foto 009 Nexus 5X foto 032 Nexus 5X foto 033 Nexus 5X foto 006 Nexus 5X foto 013 Nexus 5X foto 017 Nexus 5X foto 022 Nexus 5X foto 023 Nexus 5X foto 030 Nexus 5X foto 012

Kā jau varēja cerēt, samērā lielā matrica un mazais pikseļu skaits dod savu artavu labā attēla detalizācijā sliktākos gaismas apstākļos. Jāatzīst, ka detalizācija viedtālruņa kamerai būtu dēvējama par perfektu. Labākā izgaismojumā varētu vēlēties plašāku dinamisko diapazonu, bet to var aizstāt ar HDR režīma aktivizēšanu.

Nexus 5X spēj uzņemt 2160p un 1080p ar 30 kadriem sekundē vai 720p ar 120 kadriem sekundē. Teorētiski Sony IMX377 sensoram bija jāpiedāvā mans mīļākais izmērs – 1080p ar 60 kadriem sekundē, bet tas šoreiz palicis ārpus iekavām. Skaņa nez kāpēc ir mono, kaut tīmeklī atrodama informācija, ka Nexus 5X ir divi mikrofoni.

Manuprāt, Nexus 5X saņēmis perfekti sabalansētu kameru. Diemžēl ar megapikseļu skaitu ražotāji vairs daudz zemāk doties nevarēs, jo 4K izšķirtspējai ir nepieciešama aptuveni 9 megapikseļu matrica. Iespējams, ka 2016. gadā beidzot sagaidīsim, ka kāds ražotājs ievietos viedtālrunī lielāka izmēra matricu.

Konkurenti

LG Nexus 5X cena nav pārlieku rosinoša 16 GB modelim bez microSD pievienošanas iespējām. LG G3 ar visai līdzvērtīgām iespējām maksās nieka 270 eiro. LG G3 saņems Marshmallow jauninājumu, viedtālruņa kamerai ir lāzera autofokuss un pat optiskā attēla stabilizācija.

LG G4 32 GB versija maksās zem 400 eiro un šis jau ir pavisam moderns viedtālrunis ar identisku procesoru, līdzvērtīgu kameru un labāku ekrānu. Ar Snapdragon 810 aprīkotais LG G Flex2 liektais viedtālrunis tīmeklī maksā 285 eiro. Tam ir veiksmīgi izvēlēta kamera ar optisko attēla stabilizāciju, ekrāna un korpusa liekums. Nedaudz pieklibo materiālu kvalitāte un arī varētu vēlēties labāku akumulatora darbību ar vienu uzlādi, bet LG G Flex2 ir spēcīgs Nexus 5X pretinieks.

Ļoti tuvu Nexus 5X maksās Samsung Galaxy S6 un nedaudz dārgākais Galaxy S6 edge. Abi modeļi atšķiras ar noliektajiem ekrānu stūriem, bet tas arī ir viss. Galaxy S6 ir pārsteidzoši spilgts un pat dabiski krāsains ekrāns. Galaxy S6 edge, protams, izceļas ar noapaļotām ekrāna malām. Lētākais internetā rodamais Galaxy S6 maksās ap 450 eiro par 32 GB modeli, Galaxy S6 edge 32 GB modelis – ap 530 eiro.

Nexus 5X 010

Noslēgumā

Visai dīvaina situācija ir ar Nexus zīmolu. Šiem Google garadarbiem bija jābūt lētiem, vismaz tā mēs esam raduši, bet Nexus 5X īsti lēts nav izdevies Eiropas tirgum, kaut arī Nexus 5X vēl ir lētākais no šī gada Nexus sērijas.

Manuprāt ir vairāki palieli mīnusi, kas liktu vairākkārt apsvērt Nexus 5X izvēli. 16 un pat 32 GB mūsdienām bez microSD pievienošanas iespējām nav diez ko grandiozs apjoms. 2 GB RAM arī liek raukt uzacis. Ikdienu var pamaitāt USB Type-C pieslēgvieta, kas arī ir vienīgā Nexus 5X uzlādes iespēja. Papildus lādētāja un vada iegāde, lai tos turētu darbavietā, var Nexus 5X cenu pacelt visai tuvu 500 eiro. Bezvadu uzlādi Nexus 5X varam nemeklēt. Lādētāja problēmu aktualizē īsā akumulatora darbība.

No Nexus 5X nekādus uzbūves brīnums negaidīju, tomēr ekrāna bloķēšanas pogas izvietojums nav nekāda raķešzinātne vai pusmēnesi krāsnī turēts keramikas korpuss, kas pārvērties metālā.

Pozitīvās Nexus 5X iezīmes ir kameras spējas, kā arī visai ērtai pirkstu nospiedumu lasītājs. Protams, nevajadzētu piemirst, ka Nexus spēj piedāvāt visus Android jauninājumus, padarot šo viedtālruni par vienu no drošākajiem tirgū.

Atļaušos Nexus 5X uzskatīt par atsvaidzinātu Nexus 5, kas demonstrē Marshmallow operētājsistēmas jaunās iespējas, tomēr tas nav solis uz priekšu. Nexus 5X trūkst būtisku jaunievedumu un jauda, šis drīzāk ir labi noslīpēts vidējas klases viedtālrunis. Turklāt nedrīkst piemirst, ka Nexus 5X nākas piekāpties Nexus 6P modelim, lai pēdējais spētu pamatīgi izcelties.

Sēžu un klausos kā kolēģes spriež vai “trepanācija“ un “penetrācija“ ir viens un tas pats vai nav.

Sēžu un klausos kā kolēģes spriež vai “trepanācija“ un “penetrācija“ ir viens un tas pats vai nav.

Atpakaļ Latvijā

_DSF9309

Pētījums: Latvijas iedzīvotāji sapņo par gaišu nākotni, bet maz dara tās labā

Swedbank šonedēļ prezentēja Latvijas Vērtību pētījuma jaunākos datus, kas parādīja - Latvijas iedzīvotāji tagadni uzlūko kā drūmāko savas dzīves posmu, bet sapnis par nākotni saistās ar pārtikušām vecumdienām, ko sagaidīt veseliem un laimīgiem kopā ar ģimeni. Tiesa, pētījuma dati rāda arī to, ka šodienas rīcība arvien atpaliek no nākotnes sapņu vēriena. Piedaloties datu prezentācijā medijiem, arī es biju uzaicināta paust savu viedokli par to, kā tad lai uzbūvē tiltu starp drūmo tagadni un gaišo nākotni.  Lasīt vairāk...

Kā izprast Strēlnieku

Kā izprast Strēlnieku

Strēlnieki ir viena no atbildīgākajām un enerģiskākajām horoskopa zīmēm. Strēlnieki parasti viegli sasniedz visus sev uzstādītos mērķus, un to dabas dotais šarms tur tiem neapšaubāmi palīdz. Kaut ne vienmēr ar Strēlnieku ir viegli. Ja starp taviem draugiem vai tuviniekiem ir Strēlnieks, tad tev noteikti noderēs šie daži padomi, kā sadzīvot ar šo horoskopa vispatiesāko zīmi. […]

The post Kā izprast Strēlnieku appeared first on Hitnet.lv.

Video ziņa: studējošie gatavojas Ziemassvētkiem

Pie skatītājiem nonākusi jau otrā LLU studentu seriāla epizode, kurā viens no galvenajiem varoņiem Hercis, gatavojoties Ziemassvētkiem, cep piparkūkas un plāno piedalīties LLU Ziemassvētku ballē un tirdziņā.

Plašāka Ziemassvētku pasākumu Jelgavas pilī programma atrodama šeit.

 

 

Andrejdienas sadancis Jumpravas kultūras namā

2015. gada 5.decembrī, plkst. 19.00. Jumpravas kultūras namā norisināsies Andrejdienas sadancis “Dancot gribu, dancot gribu!”.

Lielajā zālā pulcēsies dejotāji no visām Latvijas malu malām, lai godam aizvadītu un nosvinētu Andrejdienu – vienu no maģiskākajiem, brīnumainākajiem un jestrākajiem latviešu mitoloģiskajiem svētkiem. Plkst. 19.00. pulcējoties Jumpravas iedzīvotājiem un viesiem, par danču griešanu un skaistu koncertu rūpēsies JDK „Jumpraviņa”, VPDK „Pavards” no Ikšķiles, VPDK „Straupe” no Straupes, VPDK „Iecava” no Iecavas, VPDK „Dandzis” no Ķeipenes, VPDK „Vēji” no Lielvārdes un VPDK „Saime” no Jumpravas.
Uz svētku svinēšanu uzlūdz Vidējās paaudzes deju kolektīvs „Saime”!
Ieeja: 1 EUR.

Afisa Andrejdiena_resize

Zirnis joko - 27.11.2015.

Ekonomija ir zeķu lāpīšana ar tējas paciņu diegiem.

Tagad Slēpņošana (Geocaching) arī Skultes pagastā

latvijas karte 33 Šī aizraujošā brīvā laika pavadīšanas nodarbe pasaulē pazīstama jau sen, un tagad populāra kļuvusi arī Latvijā jauniešu vidū. Slēpņošana (Geocaching) ir aktīva nodarbe brīvā dabā ar GPS vai citiem navigācijas paņēmieniem, kuras mērķis ir visā pasaulē izvietot un meklēt konteinerus, sauktus par ģeoslēpņiem.

Siltie Vidusjūras salāti ar zaļajām ‘mung’ pupiņām

Piedaloties kampaņā “Mīli savu sirdi!”, kuru organizē Veselības ministrija un Slimību profilakses un kontroles centrs, esmu pagatavojusi ēdienu, kurš ir vienkāršs un sirdij ļoti “draudzīgs” – dārzeņi un lēcas, kopā ar vienkāršu atsvaidzinošu mērci. Kampaņa ir informatīva,  šogad ar uzsvaru uz veselīgu ēšanas paradumu lomu sirds veselības profilaksē, jo, kā izrādās, ap 75% sirds saslimšanu  ir saistītas ar...

lasīt talāk »

Aptiekas preču izvietojuma speciālists/e

Darba devējs: A Aptiekas SIA (reģ.nr.40003723815)

Job Type: Pilna laika

Location: Rīga