Interesantas uzkodas vasaras atvadu ballītei - recepte

Tūlīt, tūlīt vasara jau galā, tāpēc jāsteidz sarīkot noslēdzošā vasaras atvadu ballīte! Kā tad nu bez uzkodām?

Nakts pie Ķemeru purva laipas

ķemeru purva laiva tīrelis taka latvija

Ja Mēness noriet salīdzinoši agri vai lec vēlu, Ķemeru purva laipa ir lieliska vieta, kur vērot Piena Ceļu. Gana tālu no pilsētas gaismām, taču pietiekoši tuvu, lai nebūtu tālu jābrauc, sanāk laba pastaiga ar kājām un te arī nebūs pārāk daudz citu cilvēku. Tomēr jārēķinās, purva laipa pēdējā laikā ir palikusi diezgan populāra un pavisam vienam pašam te nez vai sanāks būt. Kad uz laipu devos es, pirmās trīs – četras stundas patiešām nebija neviena cilvēka, taču ap pulkstens 1 naktī pēkšņi uzradās trīs atsevišķas jauniešu kompānijas, kas, kā izskatījās, plānoja tornī palikt pa nakti.

Kā notievēt, pateicoties TV reklāmām

 

ka_notievet

Kaut kur nesen lasīju par kādu sievieti, kas stāstīja, ka labākā motivācija, kas viņai liek regulāri nodarboties ar sportu, ir seriāls „Sekss un Lielpilsēta”. Skan jocīgi, vai ne? Bet izrādās, ka viņa iegādājās DVD diskus ar visām seriāla sezonām un atļāva sev šo seriālu skatīties tikai tad, ja nodarbojas ar sportu. Un tas ir viņas mīļākais seriāls!

Tagad tā vietā, lai zvilnētu uz dīvāna un, graužot čipsus,skatītos seriālu, viņa nodarbojas ar sportu un skatās savu iemīļoto seriālu.

Brīnišķīga ideja! Bet var rīkoties arī citādāk. Iespējams, tu seriālus skaties televīzijā, vai ne? Tad kāpēc gan nevingrot visu reklāmas paužu laikā? Izvēlies sev vairākus efektīvus vingrojumus, kurus tu vienmēr pildīsi reklāmas paužu laikā. Jo mēs ļoti daudz varam paspēt izdarīt, kamēr ir reklāmas pauzes, vai ne? Sākas reklāma? Pildi vingrojumus! Tādā veidā no šī brīža visas reklāmas pauzes pārvērtīsies aizraujošā un rezultatīvā svara samazināšanas maratonā.

Un, kad tava draudzene pēc pāris nedēļām pajautās, kā tev izdevās samazināt svaru un tik labi izskatīties, tu vienkārši atbildēsi: „Pateicoties reklāmām!”

Uz tikšanos tepatās,

Aija

Jau 21 gadiņš: Nepilngadīgā līgava beidzot kļuvusi pilngadīga

29. augustā savu 21. dzimšanas dienu svin Kortnija Stodena – meitene, kas starptautiskajā apritē pazīstama kā Nepilngadīgā līgava. Lai gan viņa nu kļuvusi pilngadīga, visticamāk, šī iesauka milzpupei būs pielipusi līdz sirmam vecumam.

Kara migla

[..] “Mēs (ASV) esam visspēcīgākā valsts pasaulē – ekonomiski, politiski un militāri – visticamāk mēs tādi paliksim arī nākotnē. Bēt mēs neesam viszinoši. Ja mēs nevaram pārliecināt citas valstis ar līdzīgām interesēm un vērtībām, par mūsu spēka izmantošanas lietderību, mums nevajadzētu turpināt to pielietot vieniem pašiem izņemot mazticamu gadījumu, lai aizsargātu ASV kontinentālo teritoriju, Aļasku vai Havaju salas.”[..]

Robert McNamara (1916-2009)

vara bungas: Filma ir absolūta klasika un must see militārās izlūkošanas analītiķiem. Pēc 20 gadiem  ASV valsts dienestā  aizsardzības ministra un citos amatos Roberta MakNamaras gūtās   mācības no Aukstā kara laikiem:

 • Empathize with your enemy – Izjūti pretinieku
 • Rationality will not save us – Racionalitāte  neglābs
 • There’s something beyond one’s self –  Bez tava ego ir kaut kas vēl
 • Maximize efficiency – Palielini efektivitāti
 • Proportionality should be a guideline in war – Kārā vadies pēc samērīguma (proporcionalitātes) principa
 • Get the data – Izlūko
 • Belief and seeing are often both wrong – Acīmredzamais un pārliecība  var būt abi kļūdaini 
 • Be prepared to re-examine your reasoning – Esi gatavs pārskatīt savus apsvērumus
 • In order to do good, you may have to engage in evil – Lai darītu labus darbus  tev var nākties saistīties ar ļaunumu
 • Never say never – Nekad nesaki nekad
 • You can’t change human nature  – Tu nevari izmainīt cilvēka dabu

Tagged: 4GW, ASV, labi teikts, militārā izlūkošana, valsts aizsardzības koncepcija

Slavenību stils: Kanje Vests

Foto: The TM Way

Foto: The TM Way

Kanje Vests noteikti nav tā jaukākā slavenība, tomēr jāatzīst, ka stils viņam ir ārkārtīgi saistošs, turklāt, spītējot sliktajai slavai, viņš spējis radīt apavus, pēc kuriem cilvēki stāv rindā un izpērk tā, ka visiem gribētājiem nemaz nepietiek. Kanjes stila raksturīgākās iezīmēs ir vēso toņu apģērbi, kas reizēm tiek atsvaidzināti ar sarkaniem elementiem (apaviem, kreklu, cepuri), ērti apavi, oversized piegriezuma krekli un jakas, plēstas džinsu bikses, dažādi ādas elementi (bikses, somas), kā arī brīvas, garas jakas un reizēm arī kāds aksesuārs.

Visus attēlos redzamos apģērbus, aksesuārus un apavus (izņemot adidas Yeezy Boost 350 apavus) iespējams iegādāties interneta veikalā ASOS.

aksesuari.kanje

aksesuari2.kanje

krekli.kanje

jakas.kanje

bikses.kanje

apavi.kanje


Filed under: Mode

KIDDIE JAUNUMI

Iepazīstiet bērnu apģērbu veikala KIDDIE rudens kolekcijas jaunumus! Izejamie tērpi puišiem un meitenēm, tāpat arī daudzveidīgs silto apģērbu papildinājums rudens sezonai - vējjakas, krekli, džemperīši, bikses un cepures. Esiet laipni...

Huawei Honor 7 oficiāli nonāk Eiropā un maksā €350

Huawei Honor 7 veidots tā saucamajā unibody dizainā un viedtālrunis saņēmis 5.2 collu 1080p ekrānu, to darbina Kirin 935 procesors kopā ar 3 GB RAM. Honor 7 var lepoties ar 20 megapikseļu kameru, kurai ir jaunākās paaudzes IMX230 Sony sensors. Tās fokusēšanos nodrošina fāzes nobīdes autofokuss, kāds atrodams spoguļkamerās un jaunākajos Sony NEX un Alpha modeļos. Honor 7 darbina 3100 mAh akumulators un viedtālrunī uzstādīta Android Lollipop operētājsistēma.

Jūnija beigās Huawei izlaida ilgi gaidīto Honor 7 viedtālruņa modeli un tas Ķīnas tirgū tika izķerts uzreiz. 12 stundu laikā Huawei saņēma divus miljonus Honor 7 iepriekšpasūtījumus, bet vēl 9 miljoni tika pasūtīti pirmās nedēļas laikā. To var uzskatīt par vienu no iespaidīgākajiem Android viedtālruņu pārdošanas apjomiem. Iespējams, tieši tāpēc Huawei nolēmis, ka dzelzs jākaļ kamēr karsta un Honor 7 ir nonācis Eiropas lielākajās valstīs un pavisam drīz tas gaidāms arī pārējā Eiropā.

Huawei Honor 7 ar vienu SIM karti, 16 GB atmiņu un 4G mobilo datu savienojumiem maksā aptuveni 350 eiro.

[Virsraksts nav norādīts]

pats galvenais, ka cilvēka evolūcijā nav iespējams sajust tos milzīgos laika attālumus, kas notika no vienām izmaiņām līdz nākamajām
daudzi te uztraucas, a kā notika, ka cilvēks sāka artikulēti runāt, noteikti dieva pirksts
a kā notika, kad tas sīkais rāpulis ar zvīņainajām kājām pēkšņi saprata, ka viņam uz muguras ir kaut kāda figņa? ar kuru viņš var pacelties gaisā un figačīt nenormālus attālumus?
vot tur apakšā visādi zobenzobu tīģeri ar mamutiem un cilvēkiem viens otru hujārī, a viņš sēž uz zara un viņam ir pojebeņ - putnu taču tikai var apdraudēt vulkāna izvirdums vai sevišķi enerģisks kaķītis
pēc tam gan cilvēks pāršāva šajā augšupvērstajā evolūcijā putnus un izgudroja eroplānu, lai pilots varētu dauzīties ar galvu pret debesu velvi

liekas, ka tas kaut kā ļoti ātri ir noticis, vot viņi tur izlīda iz okeāna, kurš tur aizrāpoja uz purvu, kas ataudzēja sev zobus, kas uzrāpās kokā
bet tam visam bija nepieciešami miljoniem gadu
miljoniem. mūsu planēta vispār ir vairāk nekā četrarpus miljardus gadu veca
mēs ņemam pie sirds kaut kādas pāris izmaiņas, kas notikušas divdesmit gadu laikā, lāgā neaptverot, ka vēl pēc desmit tūkstošiem gadu cilvēks staigās uz trīs kājām, putni lidos ar ballistiskajām raķetēm zem spārniem, a kaķītis tur kļūs par siemens ceo

Foto: Seši drosmīgi latvieši uz septiņiem mēnešiem ievācas kosmosa kuģī

Piektdienas, 28. augusta, vakarā telekanālā RīgaTV24 startējis, iespējams, drosmīgākais realitātes šovs Latvijas vēsturē. Tā ietvaros četri drosmīgi puiši un divas meitenes septiņus mēnešus dzīvos kosmosa kuģim līdzīgi iekārtotā telpā bez sakariem ar ārpasauli. DELFI Izklaide piedāvā ekskluzīvu ieskatu viņu turpmāko mēnešu dzīvesvietā.

Mēs esam tavi draugi We Are Your Friends (2015)

tt3787590.jpg Drāma, Mūzika, Romantika

Stāsta darbība risinās elektroniskās mūzikas pasaulē un Holivudas nakts dzīvē, kur uzlecošs 23 gadus vecs DJ vārdā Kouls pavada savas dienas, shēmojot ar saviem draugiem, bet naktis, strādājot pie sava hita, kurš padarīs viņu pasaules slavenu. Viss mainās, kad viņš iepazīstas ar slavenu DJ vārdā Džeims, kurš paņem viņu savā paspārnē. Bet viss kļūst komplicēts, kad Kouls sāk iemīlēties Džeimsa krietni jaunākajā draudzenē Sofijā. Viņam ir jāizvēlas starp mīlestību, lojalitāti un savu nākotni kā DJ.Filma angļu valodā ar subtitriem latviešu un krievu valodā.

An aspiring DJ looks to make it in the electronic music scene.

filmas ONLINE
Filmas latviešu valodā
Filmas KINO

Vērts iepazīt. Hannu Raianiemi (Hannu Rajaniemi)

Hannu Raianiemi ir dzimis Somijā, Iliveskas pilsētā, tagad dzīvo Edinburgā un darba laikā ir aizņemts ar stīgu teoriju. Raianiemi ir viens no firmas "ThinkTank Maths" dibinātājiem, tā nodarbojas ar konsultāciju un pētniecību lietišķās matemātikas un biznesa attīstības jomā. Viņš arī ir Edinburgas literatūras biedrības "Writers' Bloc" biedrs.

DIENAS DZIESMA: Prāta vētra - Lidmašīnas

Garākais sprediķis pasaulē

Kāda ASV kalpojoša luterāņu mācītāja sludināšana draudzes priekšā izvērsās tik ilga, ka tas patlaban tiek uzskatīts kā līdz šim garākais sprediķis pasaulē.

Visgarākais sprediķis pasaulē

(vairāk…)

kristīgie pasākumi | kristīgās diskusijas | bībele | baznica | KLB | Благая Весть

Līdzīgās e-publikācijas:

daim that shit was dope

nwa

https://en.wikipedia.org/wiki/N.W.A

Lielā zive

No rīta uzzinām, ka nākamā brīvā laiva uz vietu, kur atrodas Aksels, kursē tikai rīt pēcpusdienā. Tas ir viens no iemesliem, kāpēc nolemjam atcelt šo brauciena plānu. Otrs – tur, […]

Bībele 2015, 40.nedēļa

Vēloties mudināt katru kristieti ikdienā veltīt 15 – 30 minūšu īsu brīdi Bībelei, 2013. gadā mūsu blogs uzsāka projektu Dienišķā maize. Tas katru nedēļu piedāvāja izlasīt noteiktu Svēto Rakstu fragmentu, lai visa gada laikā varētu izlasīt Bībeli „no vāka līdz vākam”. 2013./2014.gada baznīcas kalendāra gadā šo iniciatīvu turpinājām ar projektu Bībele 2014. Vēlamies šādu pamudinājumu […]

Gandrīz trijstūris.

Gandrīz trijstūris.

"Annai īsti nepatīk tas, ka mēs ar tevi esam sagājuši kopā."

Vienalga, no kuras puses uz to teikumu skatījos, tas neskanēja labi. It kā es neko nepareizu nebiju izdarījis. Satiekot viņu, vienmēr sveicināju un apjautājos, kā klājas. Smaidīju un māju ar galvu, kad viņa kaut ko stāstīja. Bet ar visu savu šarmu tik un tā biju pamanījies iekāpt tajā peļķē, kas saucās - mana puiša labākajai draudzenei es nepatīku. Tai pašai draudzenei, ar kuru viņš jau kā dažus gadus dzīvo vienā dzīvoklī..

Par laimi, citiem viņa draugiem pret mani tādu pretenziju nebija. Viņi arī brīnijās un, kā izrādās, visvisādi centās noskaidrot, kas par lietu. Un nebija ilgi jāgaida līdz gaismā nāca tas, ka visā tajā nepatikšanā vainojams gandrīz vai tāds kā mīlas trijstūris. Es, viņš un viņa draudzene. Mans noziegums tāds, ka gūstu pārāk daudz uzmanības un viņa brīvā laika.

Un attiecīgi, grozies kā gribi, es īsti neko nevarēju darīt, lai situāciju mainītu. Ja nu vienīgi pazust, bet tas īsti nebija manos plānos. Ieņēmu tādu kā Šveices pozīciju, noteicu, ka žēl, un gaidīju, kas notiks tālāk. Tomēr, kamēr es vienkārši visam ļāvu ritēt savu gaitu, šķiet, ka kaut kur bija palicis neizteikts ultimāts, kas pieprasīja laiku pagriezt atpakaļ, pirms es biju parādījies.

"Kā būtu, ja es vienkārši vairāk laika pavadītu pie tevis, prom no tās drāmas?"

Kad jāizvēlas starp draudzību un attiecībām, vienmēr būs kāds zaudētājs. Biežāk gan tas, kurš pirmais galdā liek ultimātu. Šodien viņš gribēja mierīgu vakaru, nevis drāmu. Un liekas, ka tieši tikpat vienkārši tā izvēle bija kritusi par labu man.

Valsts prezidents: Nepieciešams atjaunot veiksmīgu “Liepājas Metalurga” darbību

““Liepājas Metalurgs” ir vajadzīgs Liepājai, un mūsu uzdevums ir panākt, lai rūpnīca varētu strādāt,” tiekoties ar Liepājas iedzīvotājiem, sacīja Valsts prezidents Raimonds Vējonis. Divu dienu darba vizītē 28.-29.augustā Valsts prezidents iepazinās ar aktualitātēm reģionā, viesojoties vietējos uzņēmumos un Liepājas speciālajā ekonomiskajā zonā (SEZ), kā arī tikās ar pašvaldības deputātiem

"Rikšiem bērīt Ropažos!" Ropažu 810 svētkos

„Ropažiem 810” svētku programmas ietvaros tika realizēts projekta "Rikšiem bērīt Ropažos!" 1.posms, kurā Ropažu novada bērni, jaunieši un citi iedzīvotāji un interesenti tika bez maksas vizināti zirga mugurā un pajūgā, iepazīstināti ar pozitīvo, ko dod saskarsme ar zirgiem cilvēka dzīvē.

Labvakar, Miera iela.

Redzēji?
Rudens atnācis.
Dzeltenas zīmītes uz ielas izkaisījis.

Lētas aviobiļetes no Ryanair 7.99 eiro

Lētas aviobiļetes astoņi eiro vienā virzienā, Ryanair 28. augusta aviobiļešu piedāvājums. LĒTĀS AVIOBIĻETES DERĪGAS Ryanair lidojumiem septembrī un oktobrī. Lētās aviobiļetes var meklēt arī ārpus šiem datumiem, bieži par šādu cenu tās pieejamas arī mēnešus trīs vai četrus uz priekšu. AVIOBIĻEŠU CENA Lētas aviobiļetes par cenu sākot no EUR 7.99 vienā virzienā uz Oslo. Pērkot […]

Pāvela Medvedeva(Yugra) gols “Indraša”...Pāvela Medvedeva(Yugra) gols “Indraša” stilā.
KHL:Traktor - Yugra 3:5

Prāta Vētra – making of tour visuals 2015

Stāsts par Citas Pasaules ZILOŅIEM. Ints Birzkopis

(Raksts tapis priekš Satori.lv)

Zāle ir zaļāka tur, kur mūsu nav.

Nesen izdotās ziloņgrāmatas anotācija vēsta, ka šī būšot grāmata, kas pievilcīga ij lieliem, ij maziem, un autors pat papūlējies grāmatā vairākās vietās ievietot piezīmes pieaugušajiem, pirms tam piebilstot, ka bērniem šīs lasīt nevajag. Tas liek secināt, ka autors par savu mērķauditoriju izvēlējies bērnus, kuriem grāmatas vēl tiek lasītas priekšā, jo nav cita veida, kā likt bērnam (vai jebkuram lasītājam) izlaist atsevišķus fragmentus lasāmā teksta vidū. Turklāt nekā no bērniem slēpjama piezīmēs nav — tās nav nekas vairāk kā vien zīmītes no viena pieaugušā otram, kuru izlasīšana bērnam nekādu kaitējumu nenodarīs.

Ja mājās no laukiem atvestais skapis sāk aizdomīgi patīkami smaržot pēc pļavas un saldiem ziediem, nevajag garlaicīgi nolemt, ka tas vienkārši bēniņos pieņēmis lauku smaržas. Patiesībā šis skapis ir portāls uz paralēlo pasauli, kur ziloņi var laimē dziedāt un diet, jo citas pasaules nez kāpēc vienmēr ir labākas, smaržīgākas un visādi citādi patīkamākas, nekā mūsējā.

Arī mazā Marta netīšām atklāj šādu portālu un veikli iedraudzējas ar svešās pasaules ziloņiem un pat iemanās uz mūsu pasauli atnest īpaši smaržīgus ziedus, no kuru sēklām iznāk debišķīga piedeva ēdieniem — tik debišķīga, ka pēc ēšanas visi omulīgi aizmieg.

Kad sāku lasīt šo grāmatu, gribējās mazliet padusmoties par kārtējo Nārnijas pakaļdarinājumu, kur bērni caur skapi ielien citā pasaulē, bet šī līdzība turpat pie skapja arī beidzas. Tās vietā nāk citas problēmas, kuru ir tik daudz, ka lāga nesaproti, no kuras puses ķerties klāt.

Paši pirmie acīs krīt dīvainie vārdu izcēlumi – visas grāmatas garumā vārds “zilonis” nemainīgi tiek rakstīts lielajiem burtiem, un man tā arī neizdevās saprast, kāpēc. Sākumā minēju, ka tā varētu būt bērnu grāmatā visai iederīga asociācija “zilonis ir liels, tātad rakstāms ar lielajiem burtiem”, bet šo domu sagrauj atklājums, ka citas pasaules ziloņi patiesībā ir pavisam nelieli. Lielo burtu izmantošana ir populārs paņēmiens bērnu literatūrā; daļa rakstnieku to izmanto vairāk, citi — mazāk veiksmīgi, un diemžēl jāsaka, ka ziloņgrāmata iekrīt otrajā kategorijā. Šinī gadījumā lielo burtu izmantojums nevis izceļ kādu īpašu ideju vai uzfrišina tekstu, bet gan lauž stāstījumu, un lasītājs nemitīgi klūp pret tiem ziloņiem.

Kad beidzot ir aprasts ar ZILOŅIEM, neticību sāk radīt Martas un viņas abu māsu un mazā brālīša uzvedība. Proti, mani māc zināmas šaubas par to, vai mazie cilvēkbērni patiešām tik cītīgi un nepārtraukti domā par to, kā viņu prombūtne liks māmiņai satraukties. Pieaugušajiem, protams, šāds uzstādījums trakoti ietu pie sirds, bet mani tas nepārliecināja. Man ir grūti noticēt bērniem, kas ir iekūlušies jaunā, brīnišķīgā pasaulē, bet aizraujošu atklājumu vietā raujas atgriezties dzīvoklī, kurš pašiem sen jau esot apnicis. Turklāt bērni itin ātri noskaidro, ka, neatkarīgi no otrā pusē pavadītā laika, atgriežoties būs pagājis vien acumirklis — bet pat tas viņos nerosina interesi to izzināt plašāk. Diemžēl, tā kā šie garlaicīgie bērni ij nedomā jauno pasauli pētīt, arī lasītājs par to uzzina vien to, ka tur viss ir labi, skaisti un smaržīgi, visi dzīvo saskaņā ar lielo patiesību grāmatu, neviens nav ļauns un vispār — utopija.

Vislielākās problēmas man sagādāja šīs grāmatas monotonā moralizēšana: mūsu pasaulē viss ir slikti, cilvēki ir ļauni, ēd draņķus, piesmirdina gaisu un to visu tūlīt pat vajag pārtraukt. Protams, mācīt bērniem, ka svaigi dārzeņi ir garšīgāki par čipsiem, ir lieliska ideja, un ir vecāki, kam tas ne mazāk lieliski padodas, bet mani māc aizdomas, ka tas nenotiek, nemitīgi skandinot, ka čipsi un kola ir slikti un “fui–pē-kaka”. Viss grāmatas tonis ir viegli moralizējošs un nepamet sajūta, ka autors ir rakstījis grāmatu bērnu audzināšanai, nevis stāstu, kas viņus aizrautu un netieši aicinātu aizdomāties par citām svarīgām lietām un dzīves patiesībām. Nepatīk man grāmatas, kas par katru cenu cenšas lasītājam ar karotīti ieliet mutē savu patiesību, nu nepatīk. Tas ir bezjēdzīgi, zog lasīšanas prieku un nemudina lasītāju domāt patstāvīgi.

Tas pats attiecas uz piezīmēm pieaugušajiem. Laikam jau autora pasaulē pieaugušie eksistē tikai kā rūpju un pienākumu nomākti radījumi, kuri pārdomu procesus iedarbina tikai pēc pavēles “Laiks pārdomām!” Un, tā kā autoram nemitīgi šķiet, ka lasītājs ir pārāk dumjš, lai domu uztvertu no stāstā ierakstītā, viņš to visžēlīgi un vēl notrulinātākā formā atkārto piezīmēs pieaugušajiem. Lieki teikt, ka es par to nebiju sajūsmā.

Galvenokārt es šai ziloņstāstā esmu vīlusies tāpēc, ka tā pamatā ir laba ideja un autora pēcvārds liek domāt, ka patiesībā viņš bērnus saprot krietni labāk, nekā ir ļāvis nojaust šai grāmatā. Protams, bērniem vajag stāstīt par to, ka var dzīvot labāk un ka šo pasauli var padarīt par patīkamāku vietu, bet ir bezjēdzīgi to darīt ar didaktiskām grāmatiņām vai to visu klāstot monotoni pamācošā tonī. Grāmatu burvība slēpjas tieši tajā, ka caur izdomātiem stāstiem mēs nonākam pie secinājumiem un idejām, kas ir attiecināmi uz mums pašiem vai apkārtējo pasauli, un labas grāmatas tieši ar to ir labas, ka savu morāli lasītājam nevis uzspiež ar varu, bet gan ļauj katram pašam noiet pārdomu ceļu un atrast jēgu saviem spēkiem.

Sižets ļāva man izdarīt tikai vienu saturīgu secinājumu, un arī pie tā es nonāku ar ne tuvu ne pirmo grāmatu — utopijas man nepatīk. Riebjas. Uzdzen nelabumu. Visu savu dzīvi sēdēt smaržīgā pļavā un par vienīgo izklaidi dabūt aiziešanu līdz upei padzerties? Dzīvot pēc vienas vienīgās, pareizās grāmatas, kurā ir aprakstīti pareizie dzīves ceļi un izvēles? Izklausās neizturami un necilvēcīgi. Bet es jau vispār esmu tāds purva dīvainītis, kam arī šī pasaule šķiet gana skaista, laba un interesanta; un es labāk nemaz nesākšu runāt par tādām absurdām idejām kā “labāku pasauļu esamība/iespējamība automātiski nepadara mūsējo par sliktu” vai “pasauli var redzēt ne tikai melnbaltu”, jo tad ātri vien iztērētu visu interneta virtuālo rakstāmpapīru.

Grāmatu saņēmu no “Satori.lv”

Nosaukums: Stāsts par Citas Pasaules ZILOŅIEM

Autors: Ints Birzkopis

Izdevējs: Jumava

Lappušu skaits: 136

Pirmizdevuma gads: 2015

ISBN: 9789934117848

FacebookTwitterPinterestWhatsAppEvernote

Grāmata- Spēle sākas.

spele_sakas

Nosaukums: Spēle sākas
Autors: Ernests Klains
Izdevniecība: Whitebook
Gads: 2015
LPP: 448

Ready Player One
Ernest Cline
2011
Tulkojums latviešu valodā- Agija Krasta

Par grāmatu-
2044.gads un pasaulē valda enerģētiskā krīze, bezdarbs un liela nabadzība. Bet cilvēki tāpat turpina dzīvot un baudīt dzīvi. Precīzāk- virtuālu dzīvi, jo ir radīta virtuāla pasaule- Oāze, kurā tu vari būt kas vien vēlies, mācīties, strādāt, pelnīt naudu. Vai arī nedarīt neko, bet dzīvoties pa Oāzi.
Kādu dienu mirst Oāzes radītājs un viņš savā testamentā novēl visu savu bagātību un Oāzi tai skaitā, tam, kurš atminēs viņa uzdevumu. Izies viņa spēli.

Saite uz izdevēja mājaslapu- Ernests Klains- Spēle sākas.

Gan pats grāmatas nosaukums, gan visi izlasītie priekšraksti jau solīja, ka šī būs pamatīga datorgrāmata. Izrādījās- te bija ne tikai datori, bet arī seriāli, mūzika un filmas. Pie tam visai biezā slānī.
Atzīšos, tas biezums mani mazliet smacēja un neļāva īsti izbaudīt grāmatas lielāko vērtību- vella ātrumā uz priekšu ritošos notikumus. Un te nu spēj tikai aprīt rindiņas pēc rindiņām. It kā jau nekas īpaši jauns un nedzirdēts galvenos vilcienos nebija- nabadzīgs puika, visu atstumts, ierāvies sevī un savā Oāzes vizierī, pamazām izbūries cauri visai astoņdesmito gadu popkultūrai, tika priekšā visai pasaulei un kļuva par omednieku nr 1 (omednieki bija tie, kuri meklēja Oāzes veidotāja paslēpto Lieldienu olu). Tā nu vieni viņu sāka apbrīnot, citi neieredzēt un vēl citi bija gatavi nogalināt. Gan virtuāli, gan pavisam reāli.
Bet pamazām, soli pa solim un ar nedaudzo virtuālo biedru palīdzību, viņš soļoja pretim savam mērķim. Beigas jūs jau nojaušat.

Bet te nav svarīgs tas iznākums. Te būtiski ir labi pasniegtais ceļš. Un nevajag baidīties, ka nespēlējat ne datorspēles, ne jums bērnībā bija zilitons, ne skatāties seriālus. Tas viss ir svarīgi ir tikai grāmatas varoņiem. Jūs mierīgi varat sekot viņu gaitām un pieņemt visu to, ko viņi saka par patiesību un grāmatas sižetam nepieciešamu. Jo nez vai ir daudz tādu, kuri spēj iziet pacman bez aizķeršanās vai arī atceras visādas graudainas izšķirtspējas spēlītes. Man tas bija sveši, lai gan videospēļu automātu zālēs kādu laiku pavadīju.

Bet nu vēl mazliet par pašu grāmatu- gandrīz visa darbība norisinās virtuālajā pasaulē, jo īstā dzīve ir pilna ar deģenerātiem, bezdarbniekiem, piesārņojumu, drūmumu un pelēcīgumu. Kaut kāda atombumba ar parādās.

Tikai Oāzē viss ir pa īstam- smaidi, prieki, varoņi un pēc Halideja nāves, arī medības. Tā nu viss stāsts grozās ap puiku vārdā Veids un viņa urķēšanos Halideja mīļākajās filmās, seriālos, spēlēs, autoros, aktieros, mūzikā…. visur, kur vien varētu atrasties kāda norāde pirmajai atslēgai. Atslēgai, kura spēj atslēgt nākamo līmeni un pietuvina tevi pie kārotā mērķa- lielas bagātības un Oāzes mantošanas.

Tādi kā Veids te ir tūkstošiem. Un visi urķējas. Ir pat komandas, klani un paliela, visu nīsta korporācija, kura ar cer tikt pie garā kumosa. Tā nu viņi virtuāli cīnās un mēģina viens otru apsteigt rezultātu tablo.

Autors ar apskaužamu regularitāti lasītājam atgādina par savām pamatīgajām zināšanām astoņdesmito gadu datoru un video pasaulē, ka dažreiz jau sāka likties- viņš cenšas pārsālīt. Bet nu balansu tomēr neizjauca un galvenā doma stāstā palika- par to, ka jebkuram, arī nabaga bārenim, ir iespēja izcelties, cīnīties un uzvarēt. Un arī tie, kas cīnās par uzvaru (godīgi un cēlu mērķu vadīti) netiks aizmirsti. Pie tam autors līdz pat ceturtajam vākam spēja noturēt jau sākumā nosprausto interesanto un spraigo sižetu. Tā ka grēks būtu neieteikt.

Grāmatas vērtējums: 8/10
Citu grāmatu vērtējumus var atrast grāmatu sadaļā.

P.S.
Žetons izdevniecībai par to, ka neaizmirsa blogerus ne pirms grāmatas izdošanas (iespēja izlasīt ātrāk), ne pie vāka izvēles, ne arī vāka izdaiļošanai. Pie pēdējā gan gribētu redzēt arī vietnes nosaukumu, lai blogerus nepazīstošie saprastu, kas tie par fruktiem.

Skaistumkopšanas procedūras labvēlīgi ietekmē sievietes izskatu un noskaņojumu

Mūsdienās katra sieviete vēlas būs skaista, kopta un starojoša. Tomēr katras dzīvē var pienākt brīdis, kad, skatoties uz sevi spogulī, neesam īsti apmierinātas ar to, ko redzam. Iespējams, sejas āda vairs nav tik veselīga kā senāk, mūsu ķermenis izskatās noguris un ikdienas steigas nomākts, un mēs pašas vairs nejūtamies kā sievišķības iemiesojums. Taču svarīgi neļauties pesimismam, jo mūsdienas ir daudz iespēju, kā atgūt dzīvesprieku un smaidu sejā. Kā norāda veselības un skaistuma centra “Adoria” kosmetoloģes, skaistumkopšanas procedūru apmeklēšana labvēlīgi ietekmē ne tikai sievietes ārienu, bet arī noskaņojumu.

“Straujiem soļiem tuvojoties rudenim, arvien vairāk sievietes sāk pievērst uzmanību savas ādas un ķermeņa kopšanai, jo tas kļuvis par daudz aktuālāku jautājumu, nekā, piemēram, siltajos mēnešos, kad mūs lutināja saules gaisma un atpūtu bija iespējams notvert pie jūras vai dabas. Skaista āriene, kopts ķermenis un iekšējā harmonija ir svarīgas sastāvdaļas sievietes labsajūtai ikvienā gadalaikā. Tāpēc, lai parūpētos par savu skaistumu un veselību, sievietēm ir iespēja apmeklēt dažādas skaistumkopšanas procedūras, kas palīdzēs atjaunot gan zaudētos spēkus, gan uzplaukt ārēji,” norāda veselības un skaistuma centra “Adoria” kosmetoloģes.

Gludai un skaistai ādai centrs “Adoria” piedāvā plaša spektra dažādu ķermeņa daļu vaksācijas procedūras sievietēm. Rūpējoties par klientu veselību un labsajūtu, tiek nodrošināta maksimāli mazsāpīgas procedūras matiņu likvidēšanai uz kājām, bikini zonā, padusēs, uz rokām un augšlūpas.

Savukārt skaistai un veselīgai sejas ādai tiek piedāvātas sejas maskas ar dažādām iedarbībām – atsvaidzinošās, ārstnieciskas, barojošas, mitrinošas, pretgrumpu, tonizējošas, vitaminzētas u.c. Kā atzīst centra kosmetoloģes, sejas maskas ir ļoti noderīga procedūra, kas palīdz atjaunot nogurušu, sausu un nelabvēlīgu laiku apstākļu skartu ādu. Sejas maskas efektīvi iedarbojas uz ādu un atkarībā no katras sievietes vajadzības, mitrina vai sausina ādu, un tās var izmantot jebkuras ādas tipa īpašnieces.

“Ja sejas maskas un vaksācija parūpējas par sievietes skaistumu un palīdz atgūt ādas starojumu, tad sievietes labsajūtai lieliski noder masāžas. Nav noslēpums, ka ikdienas gaitā ikvienai sievietei pienāk brīdis, kad viņa cieš no noguruma vai uzkrātās spriedzes, tāpēc masāžu nepieciešams veikt ne tikai, lai palīdzētu sievietei atslābināties, bet arī uzlabotu tās veselību. Tas palīdzēs noņemt ne tikai spriedzi, bet arī aizmirst par kādu fiziskajās aktivitātēs gūtu sastiepumu vai citu savainojumu. Pēc labi veiktas masāžas labs noskaņojums garantēts vēl vismaz pāris dienas un arī uzkrātais ikdienas stress uz kādu laiku būs kā ar roku noņemts,” norāda centra kosmetoloģes un masieres.

“Adoria” piedāvā ārstnieciskās mugurkaula, pleca un kakla daļas, krūšu daļas, jostas krustu daļas, roku, kāju, kā arī vienas rokas un kājas masāžu rehabilitācijas procesā. Tāpat veselības un skaistuma centrs piedāvā arī sejas kosmetoloģisko masāžu, kā arī cita veida masāžas, piemēram, problēmzonu terapisko masāžu, vispārējo ķermeņa masāžu, relaksējošo pēdu masāžu, galvas masāžu, grūtnieču masāžu, kā arī kosmētiskās masāžas – pretcelulīta masāžas u.c.

Savukārt katrai klientei, kas izmantos “Adoria” ķermeņa mašāzas un sejas maskas procedūras pienāksies skaistumkopšanas dāvaniņa.

Adoria kosmetoloģijas centrs parūpēsies, lai Latvijas sievietes izskatītos un justos vēl skaistākas un laimīgākas, piedāvājot plaša klāsta kosmetoloģijas pakalpojumus. Permanentā un ārstnieciskā kosmetoloģija, pīlings, mezoterapija, skābekļa kosmetoloģija, dažādu zonu vaksācija un aparātprocedūras ir tikai daļa no pakalpojumu klāsta, ko piedāvā profesionāli kosmetologi.

Apskats: Ārējais cietais disks Samsung SSD T1

Samsung_SSD_T1_01.jpg
Bija man tāda lieliska iespēja uz neilgu laiku dabūt palietot vienu interesantu ārējo disku - Samsung SSD T1. Tas bija samēra maziņš, plāns un viegls. Un ar ļoti lielu ietilpību!
Bet šis SSD disks piedāvā ne tikai datu uzglabāšanu un pārnēsāšanu, bet arī nodrošina labu drošību, lai pie maniem datiem nespētu piekļūt neautorizēti lietotāji.

Gribi zināt vairāk? Lasīt tālāk »

Love the Coopers

Kinokompānija “Lionsgate” sadarbībā ar “CBS Films” un režisors, producents Jessie Nelson(“I Am Sam”, “Corrina, Corrina”) piedāvā jaunāko komēdiju ar lielisku zvaigžņotu Holivudas aktieru sastāvu galvenajās lomās. Filmas pirmizrādi ASV kinoteātros demonstrēs 2015. gada novembrī. Jaunākā filma “Love the Coopers” Režisors: Jessie Nelson Žanrs: komēdija Aktieri: Marisa Tomei, Ed Helms, Diane Keaton, John Goodman, u.c. Izlaiduma […]

ES sāks informācijas karu ar Krieviju

krievija_zinas_itar-small.jpg

Septembrī Austrumeiropas valstīs darbu sāks īpaša ātrās reaģēšanas grupa cīņai ar Krievijas propagandu

Īpaša ātrās reaģēšanas grupa cīņai ar Krievijas propagandu Austrumeiropas valstīs sāks darbību septembrī. Par to ceturtdien paziņoja Eiropas Savienības (ES) ārlietu nodaļa.

Šī grupa izveidota, lai cīnītos ar Krievijas mediju izplatīto propagandu ES dalībvalstīs, monitorētu informāciju, informē medijs „politico.eu".

Ātrās reaģēšanas grupa, kurā darbosies līdz desmit krievu valodu pārvaldošu ierēdņu un masu mediju profesionāļu no ES dalībvalstīm, pilnībā savu darbību varēs uzsākt septembra beigās, un tad grupa kļūs par Eiropas ārlietu resora (European External Action Service (EEAS)) daļu.

Komentētāji norāda, ka šis ir pirmais ES atbildes solis uz Austrumeiropas un Baltijas valstu augošajām bažām par Krievijas propagandas destabilizējošo ietekmi uz krievvalodīgo mediju telpu.

Šī īpašā grupa darbosies Briselē Eiropas diplomātiskā dienesta paspārnē. Tomēr tā neīstenos Latvijas rosināto ieceri par ES finansētu krievvalodīgo TV kanālu, lai nodrošinātu alternatīvu ziņu kanālu krievvalodīgajiem ES valstīs, kā arī Austrumu partnerības valstīs (Armēnijā, Azerbaidžānā, Gruzijā, Modovā, Ukrainā un Baltkrievijā).

Šīs komandas darbības joma būs ierobežota, ceturtdien Briselē uzsvēra amatpersona. Tās uzdevums būs uzlabot ES saziņu ar krievvalodīgo kopienu, taču tā noteikti neveidos „Briseles finansētu propagandu".

Grupā darbosies krievu valodas eksperti no Lielbritānijas, Latvijas un Zviedrijas, tai pievienosies pašreizējā EEAS komunikāciju komanda. ES dalībvalstis šiem speciālistiem maksās algu, bet grupai savs budžets netiks piešķirts. "Komanda veiks mediju monitoringu un izstrādās attīstības un komunikācijas kampaņas, kas balstīsies uz ES politikas skaidrojumu katrā konkrētajā reģionā," teica Briseles pārstāvis.

ES ierēdnis uzsvēra, ka šī komanda neiesaistīsies propagandas pretuzbrukumos, tomēr, ja tas būs nepieciešams, „ES reaģēs uz dezinformāciju, ka mērķēta uz ES, un strādās..., lai palielinātu informētību par šīm darbībām."