Jelgavā rīkos Vecgada turnīru un plāno organizēt badmintona klubu

29.decembrī Jelgavā, LLU Sporta centrā notiks Vecgada badmintona turnīrs. Tas ieplānots gan, lai vēl gada pēdējās dienās paspētu noteikt 2014. gada vietējo spēcīgāko badmintonistu, gan arī kā Jelgavas badmintona kluba dibināšanas turnīrs.

"Lai gan Jelgavā ir senas badmintona tradīcijas, un 2014. gada novembrī te notika pat viens no Latvijas čempionāta posmiem, tomēr vietējo badmintona spēlētāju sacensības Jelgavā 2014. gadā vēl nav notikušas. Tāpēc arī tika nolemts gada pēdējās dienās sarīkot turnīru, lai paspētu noteikt 2014. gada uzvarētāju. Bet jau nākamajā gadā ieplānots organizēt vairākus turnīrus gan studentiem, gan vietējiem, gan arī pieaicinot kaimiņus no Lietuvas un Igaunijas," stāsta Guntis Kupčs, kurš ir viens no turnīra un arī badmintona kluba organizēšanas iniciatoriem.

Kopš LLU Sporta centra Badmintona sekcijas atjaunošanas 2014.gada oktobrī jau vairāk nekā 20 LLU studenti ir izvēlējušies badmintonu kā savu sporta veidu. Studentiem nodarbības notiek trīs reizes nedēļā: pirmdienās 16:30-18:00, trešdienās 16:45-18:00 un ceturtdienās 15.30-17.00. LLU Sporta centra direktors Jānis Vītols iedrošina, ka šie laiki tiks saglabāti arī 2015. gada kalendārā.

Līdz ar studentiem, badmintona nodarbības apmeklē arī vairāki dažādu vecumu jelgavnieki, arī sievietes un bērni. Daži brauc pat no Rīgas, Jūrmalas un Mārupes, jo viņiem iepatikusies badmintona nodarbību atmosfēra, pieejamība un apstākļi LLU Sporta centrā. Tiek lēsts, ka šobrīd Jelgavā, bez LLU studentiem un pasniedzējiem, ir vismaz 20 aktīvi badmintona spēlētāji.

Šobrīd notiek priekšdarbi, lai 2015.gada sākumā dibinātu Jelgavas badmintona klubu, un Vecgada turnīrs varētu būt arī kā šī kluba dibināšanas turnīrs, lai apzinātu ieinteresētos. Badmintona kluba izveidošana nepieciešama, lai organizētu turnīrus un Jelgavas spēlētāju līdzdalību turnīros cituviet, lai organizētu Jelgavas badmintona dzīvi. Šobrīd šīs funkcijas pretimnākoši pilda LLU Sporta centrs, taču tā pamata pienākums ir rūpēties par LLU studentiem un pasniedzējiem, par studentu trenēšanu un sacensībām, nevis aprūpēt badmintona interesentus Jelgavā un tās tuvumā.

Vecgada badmintona turnīrs notiks LLU Sporta centra lielajā zālē, pirmdien, 29.decembrī, no plkst. 16.30 līdz uzvarētāju noskaidrošanai.

Uz Vecgada turnīru tiek aicināti gan Jelgavā un tās tuvumā dzīvojošie vai strādājošie badmintona spēlētāji, gan arī esošie un bijušie LLU studenti, kuri darbojušies LLU Sporta centra Badmintona sekcijā, gan arī cituviet dzīvojošie badmintona spēlētāji, kuri izvēlējušies Jelgavu par badmintona treniņu vietu.

Interesentiem jāpiesakās badmintons.jelgava@inbox.lv

Cauri Piedņestrai 10 stundās

“Paliec sveika, mīļā Vīna Zeme!” mēs izsaucāmies! Bija 16. oktobris – diena, kad devāmies prom no Kišiņevas un Moldovas. Protams, ja esat sekojuši līdzi iepriekšējiem piedzīvojumu aprakstiem, īpaši tiem, kuros dodamies prom no pilsētām, zināsiet, ka šis izsauciens nenotika agrā rīta stundā. Kā jau vienmēr, kad iegūti jauni draugi, rīts tiek pavadīts atvadoties un izsakot […]

The post Cauri Piedņestrai 10 stundās appeared first on How Many Roads.

Svētku pasākumi Siguldas novadā

1383158142_4.jpg

Maija parkā izvietoti mākslinieces Agneses Melbārdes veidotie vides gaismas objekti „IEZIEMOTS!* SIGULDĀ!” – astoņas ar krāsām, gaismām, trokšņiem un skaņām piepildītas sajūtu aukstumnīcas, kuras būs apskatāmas līdz gada beigām.

Pirmdien, 22.decembrī
Plkst.19.00
Cēsu zvanu ansambļa Ziemassvētku koncerts „...tik balts, tik kluss” Jūdažu Sabiedriskajā centrā. Ieeja – bez maksas.

Otrdien, 23.decembrī
Plkst.16.00
Ziemassvētku stunda „Brīnumskapja skolā” Siguldas novada Kultūras centrā. Biļešu iepriekšpārdošana Siguldas novada Kultūras centra kasē un „Biļešu paradīzes” kasēs.
Biļetes cena – no 10 līdz 12 eiro.

Piektdien, 26.decembrī
Plkst.11.00
Siguldas novada atklātās sacensības volejbolā „Ziemassvētku turnīrs” Siguldas 1.pamatskolas sporta kompleksā.

Sestdien, 27.decembrī
Plkst.14.00
Mākslu skolas deju studijas „Sidrabiņš” Ziemassvētku koncerts koncertzālē „Baltais flīģelis”.
Ieeja – bez maksas.

Plkst.19.00
grupas „Mielavs un Pārcēlāji” koncerts „Starp Ziemassvētkiem un Jauno gadu...” Siguldas novada Kultūras centrā. Biļešu iepriekšpārdošana www.bilesuparadize.lv un Siguldas novada Kultūras centra kasē.
Biļetes cena – no 12 līdz 25 eiro.

Svētdien, 28.decembrī
Plkst.14.00
eglītes pasākums pašiem mazākajiem „Ziemassvētku burvestība” Mores pagasta Tautas namā. Saldumu paciņām aicinām pieteikties līdz 23.decembrim Mores pagasta pārvaldē (paciņas cena – 3,50 eiro).
Dalība pasākumā – bez maksas.

Trešdien, 31.decembrī
Plkst.23.30
Jaunā gada sagaidīšana Siguldas Svētku laukumā.
Kā iedvesma un apliecinājums tam, ka tikai mēs paši esam savas vietas saimnieki un likteņa lēmēji, izskanēs novadnieku kopīgi veidotās svētku uzrunas videoversija. Laimes vēlējumus un spēka vārdus, Jaunā gadā ieejot, novadniekiem teiks Siguldas novada Domes priekšsēdētājs Uģis Mitrevics. Svētku uguņošana notiks lieliskā Kalvja Kalniņa „International Fireworks Design” horeogrāfijā!
Jaunā gada pirmās taktis ar pasaules skanīgākajiem svētku hitiem ieskandinās „Radio7” sūtnis DJ Kārlis Zariņš.

Plkst.23.59
Jaungada nakts balle pie galdiņiem kopā ar grupu „MedŪsa” Mores pagasta Tautas namā.
Ieejas maksa – 2 eiro.

Tēvs un miera lielskungs

Mūžīgais Dievs – kā gan šis var būt bērna vārds? Tikai tā, ka šajā bērnā atklājas mūžīgā tēvišķā Dieva mīlestība un šis bērns nevēlas neko citu kā virs zemes nest Tēva mīlestību.

miera lielskungs Jēzus silītē

(vairāk…)

kristīgie pasākumi | kristīgais forums | bībele | baznīca | KLB | Благая Весть

Līdzīgās e-publikācijas:

Īss horoskops 2015. gadam

Īss horoskops 2015. gadam.

Auns
Nauda pie auniem nāks tikai tajā gadījumā ja viņi kaut ko darīs lai to iegūtu. Tomēr īpaši lielas pūles to iegūšanā ar nebūs nepieciešamas. Veiksme būs aunu pusē, tā kā šīs zīmes pārstāvjiem vajadzēs tikai izmantot visas iespējas un pareizajā brīdī pateikt “jā”.

Vērsis
Vēršiem 2015. gadā var nākties pārskatīt savu viedokli par naudu. Viņi spēs ievērojami palielināt savus ieņēmumus ja uzstādīs sev skaidrus mērķus un nepiekāpīgi sekos šim savam plānam. Viss izdosies ja vērsis noticēs sev un būs vieglāk iekustināms.

Dvīņi
Dvīņus gaida reālas perspektīvas. To dzīvē parādīsies cilvēks no kura būs atkarīga viņu labklājība, un dvīnim vajadzētu sekot šī cilvēka padomiem. Tas dvīnim 2015. gadā radīs stipru finansiālu pamatu. Tāpat lai palielinātu savus ieņēmumus dvīnim vajag vairāk sazināties un iepazīties ar jauniem cilvēkiem, pie tam neatkarīgi no to sociālā stāvokļa. 2015. gadā dvīņa dzīvē liela nozīme būs sakariem un dažādām pazīšanām.

Vēzis
Vēžiem vajadzēs sevi pilnībā veltīt tam ka tiem nes prieku un morālu apmierinājumu. Vēžu zīmes pārstāvji nekad nespēs kļūt bagāti tādā darbā kas tiem nepatīk un nešķiet tiem interesants, tas it īpaši attiecas arī uz 2015. gadu. Vēžiem ir pienācis laiks kardinālām pārmaiņām.

Lauvas
Lai lauvas kļūtu turīgas 2015. gadā, tiem ir nepieciešams koncentrēties uz vienu lietu. Daudzi lauvas izšķiež savu enerģiju uz vairākiem darbiem, hobijiem un interesēm un tas tos noved pie nestabilitātes. Lauvām 2015. gadā ir ieteicams izvēlēties to ar ko tie grib nodarboties visu mūžu un attīstīties šajā virzienā.

Jaunava
Jaunavām sev jāuzstāda stingrus mērķus un virzīties uz to sasniegšanu. Jaunavām 2015. gadā būs visas iespējas palielināt savus ienākumus, tikai dēļ tā tām vajadzēs pārtraukt sapņot un ilgoties pēc skaistas dzīves. Ir pienācis laiks rīkoties un saņemt rezultātu.

Svari
Svarus sagaida labs gads savu plānu realizācijai. Svariem 2015. gadā viss izdosies ja tie beigs šaubīties par katru sīkumu. Svariem ir nepieciešams lai tiem blakus būtu savs cilvēks kurš tos visā atbalstīs un vadīs tos pareizā gultnē.

Skorpions
Skorpioniem 2015. gads solās būt visai saspringts. Šā gada laikā tie iegūs daudz pieredzes un zināšanu. Skorpiona zīmes pārstāvjiem 2015. gadā ir ieteicams koncentrēties uz sava profesionālisma celšanu. Tas tiem ļaus ieņemt to stāvokli sabiedrības kuru tie vēlās.

Strēlnieks
Strēlniekiem pirmā gada puse būs sarežģīta. Tos vajās nelielas neveiksmes un zaudējumi. Toties gada otrajā pusē iestāsies to uzvaru un panākumu laiks. Strēlnieku panākumu noslēpums 2015. gadā ir pozitīvs noskaņojums un mērķtiecība. Nenolaidiet rokas pat ja jums šķiet ka viss ir zaudēts.

Mežāzis
Mežāžus 2015 gadā visa gada garumā gaida stabils finansiālais stāvoklis. Šīs zīmes pārstāvji kā vienmēr dodas caur ērkšķiem uz zvaigznēm. Lai šo procesu paātrinātu, mežāžiem ir nepieciešams biežāk klausīt savu intuīciju un nebaidīties no pārmaiņām.

Ūdensvīrs
2015. gadā ūdensvīru finansiālais stāvoklis būs pilnībā atkarīgs tikai no viņiem pašiem. Šīs zīmes pārstāvji spēs pilnībā realizēt visus savus plānus un ambīcijas. Daudziem ūdensvīriem 2014. gads bija diezgan smags, toties 2015. gadā tie precīzi zinās kur doties un ko darīt lai sasniegtu savu labklājību.

Zivis
Zivis 2015. gadā gaida gan vilšanās, gan uzvaras. Viss būs atkarīgs no to pacietības, pūlēm un lēmumiem. Nav vērts pamest darbu pusceļā kaut kādas neveiksmes dēļ. Saņemiet visus savus spēkus, gudrību un tuvu cilvēku atbalstu un tad jums viss izdosies.

The post Īss horoskops 2015. gadam appeared first on Hitnet.lv.

“Apple” atsāk produktu tirdzniecību Krievijā, ievērojami ceļot cenas

Pagājušajā nedēļā ASV tehnoloģiju kompānija “Apple Inc”  Krievijā uz laiku slēdza savu interneta veikalu, pamatojot savu lēmumu ar straujo rubļa vērtības kritumu. Kā zināms, nesen kompānija savu produktu tirdzniecību Krievijā ir atsākusi, taču nu to cena ir augstāka par teju 30% .

Iepriekš “iPhone 6″ Krievijā maksāja 39 990 rubļus jeb 544 eiro, bet jaunā cena veido 53 990 rubļus jeb 735 eiro. Vēl lielāks cenu kāpums jūtams pašam jaunākajam viedtālrunim “iPhone 6 Plus”, kura sākotnēja cena bija 58 990 rubļi jeb 803 eiro, taču tagad tālrunis sadārdzinājies līdz 77 990 rubļiem jeb 1062 eiro. Cenas kāpušas arī vecākajiem “iPhone” modeļiem.

Bez viedtālruņiem, lielāka summa piemērota arī “Apple” planšetdatoriem, kuru cenas kāpušas pat par 7 tūkstošiem rubļu.

Tehnoloģiju uzņēmums jau novembrī cēla savas cenas produktiem Krievijas tirgū, taču straujā rubļa krituma dēļ, tirdzniecību nācās apturēt pavisam. Rubļa valūtai nedaudz stabilizējoties, “Apple” lēma par labu atsākt tirgošanu un atkārtoti celt cenas, lai gan gada sākumā solīja to nedarīt.

Kasima Sin-rju – viena no senākajām Japānas zobencīņas tehnikām

Kasima Sin-rju – viena no senākajām Japānas cīņas mākslu tradīcijām.

Raksti par līdzīgām tēmām

Latvijas ārstu iespējas palīdzēt šim bērnam ir izsmeltas... FOTO

Man ir notikusi liela nelaime, un man vairs nav spēka tikt galā ar to, man ir vajadzīga jūsu palīdzība! Manam bērnam tika prognozētas šausminošas slimības vēl pirms dzimšanas. Mana dzīve pārvērtās par bezgalīgu bēdu ceļu, jo visu laiku pārdzīvoju par manu meitiņu, kad viņai noteica diagnozi: iedzimtā toksoplazmoze, hidrocefālija, atpalicība, anēmija. 

Nosaukta sieviete ar šī gada labāko figūru

Amerikāņu žurnāls Fitness Magazine, veicot aptauju savu lasītāju vidū, pasludinājis 2014. gada labākās figūras īpašnieci starp šovbiznesa zvaigznēm, un par tādu atzīta Holivudas aktrise Lupita Njongo (attēlā).

Problēmas rada grādīgais un apledojums

19.decembrī Liepājā 1994.gadā dzimis jaunietis vadīja automašīnu “Audi Coupe” pa Ganību ielu,  būdams alkoholisko dzērienu ietekmē (1,17 promiles), portālam pastāstīja Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes vecākā speciāliste...

Photo

[Virsraksts nav norādīts]

Cien. skolēni, skolēnu vecāki, darbinieki!

Kad uz zaļa egļu zara šūpojas Ziemassvētku brīnums un piparkūku reibinošā smarža liek aizmirst rudenīgās vēja brāzmas kailajos koku zaros, mūsu skolā ir ienākusi miera, mīlestības un padarīta darba sajūta. Mūsu skolas skolēniem un skolotājiem šis ir viens no spraigākajiem un atbildīgākajiem darba cēlieniem, jo godā un cieņā vienmēr esam turējuši augstu atbildības sajūtu, mudinot mūsu jauniešus raudzīties nospraustā mērķa virzienā, gūstot panākumus gan mācībās, gan sportā, gan mākslinieciskajā pašdarbībā.

Lai arī turpmāk mums izdodas veidot un attīstīt sevī tās īpašības, kas stimulē pozitīvu un ieinteresētu attieksmi pret sevi, apkārtējiem un visu jauno.

Lai mīļi un sirsnīgi Ziemassvētki mūsu skolas kolektīvam, mūsu draugiem, labdariem un sadarbības partneriem – priecīgs, panākumiem bagāts, idejām un iecerēm pārpilns Jaunais gads, darot mūsu kopīgo, grūto un atbildīgo audzināšanas un izglītošanas darbu.

Madlienas vidusskolas direktors Edgars Viņķis

Rīgā ir otrie ekonomiski izdevīgākie Ziemassvētku tirdziņi

No desmit Eiropas pilsētām Rīgas Ziemassvētku tirdziņi jau otro gadu atzīti par otriem ekonomiski izdevīgākajiem, to apsteidz vien Čehijas galvaspilsēta Prāga. Tāpat Rīga atzīta kā visizdevīgākā pilsēta Ziemassvētku dāvanu iegādei, tā secināts Lielbritānijas pasta kompānijas “Post Office” jaunākajā Ziemassvētku tirdziņu barometrā. Lai noteiktu ekonomiski izdevīgāko pilsētu Ziemassvētku brīvdienām, tika aplūkotas cenas četrām kafijas tasītēm, divām […]

hoardinga tendences

Pie jautājuma par hoardingu. Man ir ideja par 3 noliktavām. (Skapjiem, vai pieliekamajiem.)
Pieliekamajā #1 liek visu drazu, kas ir vajadzīga. Tas ir normāls pieliekamais.
Pieliekamajā #2 liek visu, kas nav vajadzīgs. Ja kautkas izrādās no pieliekamā #2 vajadzīgs, to pārliek pieliekamajā #1. Pieliekamais #2 ir uz izmešanu, viss kas tur uzkrājas, gadu nav bijis vajadzīgs.

Bet pieliekamais #3 ir jau 2 gadus nostāvējusies draza. Gada beigās tas nelokāmi tiek iztīrīts (uz izgāztuvi).
Iztīrīto tad pasludina par pieliekamo #2. Bet bijušais pieliekamais #2 tiek pasludināts par #3 un tiek aizzieģelēts. No acīm nost, no prāta ārā.

Pie reizes, no #1 pārliek nevajadzīgo uz #2. Pieliekamajā #1 ir regulāri vajadzīgas, noderīgas lietas.
Lietas, kas ir pieliekamajā #2, vēl var noderēt. Ja noder - iet uz #1. Ja nenoder, iet uz #3.
Bet viss kas ir #3, vairs nav aiztiekams un ir tīri uz izmešanu.

22.12.2014.

collage

Dažas dienas līdz Ziemassvētkiem. Šis būs tāds mazo krikumu ieraksts par to, kas man jauns pēdējās nedēļas utt. Man vienkārši gribas padalīties un papļāpāt, jo šis jau nav tikai atsauksmju blogs ;)

Vispirms – mēs ar Kaķi uzvarējām konkursā. Jā, manam priekam par šo mazo sīkumu vajadzēja nonākt arī līdz blogam. Mans Kaķis jums jau ir zināms no bildēm. Konkursā ”Mans ceļš uz mājām”, ikviens varēja dalīties ar savu stāstu par to, kā izdevās sastapt savu mīļdzīvnieku. Ieguvums – ”Kaķumīļu rokasgrāmata” no Jāņa Rozes grāmatnīcas. Ja interesē, tad mūsu stāstu vari izlasīt(tas ir pirmais no trim)—> šeit

Tālāk – es ieliku savu mazo artavu labdarības akcijā. Parasti es šādās akcijās nepiedalos. Taču, šogad pienāca izņēmums – Radio 5 muzikālā labdarības akcija #dodpieci. Ļoti uzrunāja ideja, kas šķita tāda moderna pieeja lietai un man nebija sajūta, ka no manis mēģina izdiņģēt naudu. Nē. Kā es teicu Herbertam – es nopirku dziesmu :D No manis skanēja Ed Sheeran – I see fire, kas man joprojām ļoti, ļoti patīk. Man patika arī mērķis, kam naudiņa tiek vākta – vientuļo senioru iepriecināšanai. Man šķiet, ka šajā akcijā vēl ir iespējams piedalīties un iesaku to darīt. Ideja vienkārša – izvēlies dziesmu, kuru atskaņos un ziedo 5 eur. Te arī links, kur to var izdarīt—> kliko

collage2

Pa Ziemassvētku tēmu runājot – mums tomēr ir egle. Tāda smieklīga – tik gara, cik Kaķis, ja to paņemtu un izstieptu pie lineāla. Neplānoti – gājām līdzi Herberta radiem uz mežu, pastaigas pēc, kad viņi sev meklēja eglīti un Herberts to atrada jau nocirstu un iemestu grāvī. Tā nu mums ir egle, kurai Kaķis mēģina apžļembāt zaru galus un iebāzt ķepu podiņā, kur tā ielikta, un pabakstīt ar ķepu utt. Nevaru sagaidīt, kad braukšu uz mājām svinēt svētkus. Ziemassvētkos man vienmēr jābūt mājās. Tur ir mana galvenā svētku sajūta.

Līdz gada beigām diezgan maz laika palicis un pēc svētkiem būs jāķeras klāt apkopojumiem par grāmatām, filmām šogad un skatam nākotnē – ko skatīties nākošgad :) Un gada sākumā jau smuko un ne tik smuko drēbīšu posti no sarkanā paklāja uznācieniem. Kā arī – Oskars un citas ceremonijas. Šobrīd blogam plānoju arī divas jaunas ”sērijas”, jo negribas palikt uz vietas, gribas ko jaunu.

Bloga labajā malā, pie mūzikas, kā redzams ir trīs playlisti. Viens no tiem – Enyas ziemas CD. Tā katru gadu ir mana nemainīgā ziemas noskaņa. Dalies ar savu Ziemassvētku sajūtu – ko skaties, klausies, gatavo. Kur svinēsi svētkus un vai vispār ir noskaņa? :)


Valsts pirmā grāmata

jarinovska-large.jpg

Lai kā valdījumā vai turējumā arī atrastos Latvijas Valsts prezidentu svinīgais solījums, tas šobrīd atrodas Latvijas Republikas īpašumā un nekad nav bijis citādi

1930.gada 11.aprīļa valdības vadītājam darba dienas rīts sākas agri Rīgas dzelzceļa stacijā: uz Dienvidfranciju tieši plkst. 7.30 Ministru prezidents Hugo Celmiņš, orķestrim, kā arī ģenerāļu un diplomātu laba vēlējumiem skanot, izvadīja līdzšinējo Valsts prezidentu Gustavu Zemgalu. Pēc tam valdības vadītājs un viss diplomātiskais korpuss, duajēna nuncija Antonio Cehīnī vadībā dodas uz Saeimas namu.

Īsi pirms desmitiem pie tā piebrauc līdzšinējā Augstā nama priekšsēdētāja biedra un vienlaikus Tiesu palātas priekšsēdētāja, kurš ievēlēts par jauno valsts galvu, automašīna. Nākamais Valsts prezidents ieradās sava adjutanta pulkveža Kuplā pavadībā, viņu kuluāros sagaida līdzšinējais kolēģis prezidijā, Saeimas sekretārs demcentrists Jānis Breikšs. Valsts prezidenta pienākumu izpildītājs un ievēlētā sāncensis valsts galvas amatam Dr. Pauls Kalniņš atklāj sēdi un ziņo, ka bijušais deputāts nolicis pilnvaras, apstiprina nākamā zemsavieša no Zemgales, agronoma Jāņa Mazvērsīša tautas priekšstāvja pilnvaras un aicina dot Satversmes 40.pantā paredzēto svinīgo solījumu.

Valsts pirmais pilsonis kāpj tribīnē, brīdi klusē pārdomās, paceļ labo roku, izstiepj divus pirkstus, zāli piebilda zibspuldžu ugunis un, dziļi uzsverot "es zvēru", skan svinīgi solījuma vārdi: "...es turēšu svētus un ievērošu Latvijas Satversmi un valsts likumus!"

Kad solījums dots, Alberts Kviesis turpat tribīnē stāvēdams paraksta Sigismunda Vidberga mākslinieciski izgatavoto zvērestu, par kuru parlamenta priekšsēdētājs paziņo, ka ar visu grāmatu nodos Saeimas arhīvā un kuru Kviesis, pat devis atkārtoti, lauzīs jau pēc četriem gadiem mēneša un četrām dienām. Vēl priekšā sēdes turpinājums ar debatēm par Izglītības ministrijas budžetu, kavalērijas eskorts, svinīgais dievkalpojums Doma baznīcā, vakarā buršu lāpu gājiens uz pili, vēl daži demokrātiskās republikas gadi.

Taču Valsts prezidentu svinīgo solījumu grāmata palika Saeimas arhīvā, tāpat kā 1922.gada 18.novembra Saeimas sēdē pēc Čakstes pirmā zvēresta paziņoja Saeimas priekšsēdētāja pirmais biedrs Arturs Alberings. Valsts galvas zvēresti pirms kara skanēja piecas reizes, solījums bija nodots ar tā parakstīšanu.

Noteikti zināms, ka jau 1925.gada novembra svinīgo solījumu, otro, ko deva Jānis Čakste, uz pergamenta papīra grāmatas veidā iestrādātos vākos bija izgatavojis Sigismunds Vidbergs. Vēlākais smalkais erotiķis Vidbergs divdesmitajos bija pieprasīts oficiālu skiču meistars, teiksim, ar Satversmes referentu Jāni Purgali viņu saistīja kundzes Elvīras darbība Latvijas Universitātes studenšu korporācijā "Gundega", piemēram, Studenšu Prezidiju Konventa 1925.gada novembrī pasūtītie studenšu korporāciju deķeļu meti.

Valsts prezidentu rakstveida svinīgais solījums ir Satversmes 40.pantā paredzēts tiesisks institūts, tādēļ neapšaubāmi tas ir konstitucionāls juridisks dokuments.

Kā liecina Satversmes sapulces dokumenti, 1921.gada 20.septembrī referents Jānis Purgalis uzsvēra, ka svinīgo solījumu dod nevis Saeimā, bet gan Saeimai kā tautas priekšstāvju sapulcei; lokatīvs šajā gadījumā ir tikai redakcionāla forma, nevis saturs - līdzīgi kā vēl pēc trešā lasījuma Satversmes sapulcē jau redakcijas komisijas stadijā Jānis Goldmanis, Valdis Gŗēviņš un Kārlis Skalbe debatēja, aizstājot "ministrs-prezidents" ar "ministru prezidents".

Pat 1920.gada 11.janvāra variantā, kad Satversmes 1.apakškomisijas sēdē bija nobalsots, ka Valsts prezidentu ievēlē tauta tieši, pēc Arveda Berga formulas, tomēr paredzēja, ka amatu valsts galva uzņemas, zvērot parlamentam. Likumsakarīgi, ka Saeimas arhīvam piekrītošais dokuments ir Latvijas Republikas kā sākotnējās publisko tiesību juridiskās personas īpašums. Šajā gadījumā sakrīt gan arhīvu provenances (izcelsmes) principa, gan konstitucionālo tiesību skatpunkti.

Eksistējošas valsts konstitūcijā paredzēts juridisks dokuments nevar būt civiltiesiskas apgrozības objekts. To nevar ne pirkt, ne pārdot, ne citādi atsavināt vai apgrūtināt, jo valstij nekad nav piemitušas tiesības ar to rīkoties kā ar mantu.

Proti, lai kā valdījumā vai turējumā arī atrastos Latvijas Valsts prezidentu svinīgais solījums, tas šobrīd atrodas Latvijas Republikas īpašumā; un nekad nav bijis citādi.

Šis dokuments nebija obligāti nepieciešams esošās Latvijas Republikas funkcionēšanai, piemēram, kamēr mums nav zināma tā atrašanās vieta, tikmēr valstij nebija pienākuma izgatavot tā atvasinājumu vai dublikātu, tomēr, ja ir zināma šāda dokumenta atrašanās vieta vai esība kādas fiziskas personas faktiskā valdījumā, tad izpildvaras pienākums ir nogādāt Latvijas Republikas valdījumā, mūsu valsts jurisdikcijā dokumentu, kas prettiesiski atrodas ārpus valsts robežām un nelikumīgi atrodas privātpersonas valdījumā.

Neiedziļinoties starptautisko publisko tiesību nianšu izklāstā, jāuzsver - ja, piemēram, šāds dokuments atrodas Amerikas Savienotajās Valstīs un mums ar tām ir diplomātiskās attiecības, tad šai valstij būtu jāsniedz tiesiskā palīdzība Latvijas Republikai tās dokumenta nogādāšanā likumīgajā jurisdikcijā. Pilnīgi ticams, ka kāds labestīgi šo dokumentu kādreiz ir izglābis, taču pilnīgi skaidrs arī tas, ka bija divdesmit pieci gadi laika atdot to likumīgam īpašniekam, ja vēlas rīkoties tiesiski.

Protams, ja Latvijas Republika būtu pārstājusi eksistēt 1940.gadā darbaļaužu sociālistiskās revolūcijas rezultātā, brīvprātīgi iekļāvusies Padomju Sociālistisko Republiku Savienībā un būtu 1990.gadā 4.maijā radīta "Otrā Republika", tad pret šo dokumentu varētu attiekties kā pret "māksliniecisku atraktīvu", kā norādījis bijušais politiķis Antonijs Zunda (lsm.lv, 2014. gada 19.decembris), vai "vēsturisko artefaktu", līdzvērtīgu, teiksim, Hammurapi akmenim, Justiniāna kodeksam vai Raganu veserim. Par laimi - tā nav.

Vienlaikus 2014.gada 19.decembrī klausoties plašsaziņas līdzekļus, kļūst skaidrs, ka nevienam Latvijā neesot skaidrs, vai vispār šādi dokumenti ir bijuši. Varbūt tas ir tikai izdomājums un jāveic ir sarežģīts zinātnisks pētījums, lai pārliecinātos, ka Valsts prezidentu zvērestiem ir bijusi rakstveida forma.

Foto: LETA Ilustrētajā žurnālā Nr.13, 1922.gada 1.decembrī, 4.lpp. publicētais pirmais Jāņa Čakstes zvērests. Fotogrāfs - visticamāk, no salona "Klio" Vaļņu 22.

Pētījuma metodika varētu būt šāda - paraugam ņemam 1922.gada 1.decembra Latvijas telegrāfa aģentūras LETA "Ilustrēto žurnālu" Nr.13, kura vāku rotā Sigismunda Vidberga zīmējums, pāršķiram pirmās trīs lapas ar jaunievēlētā Čakstes un viņa ģimenes portretiem, Vidzemes Bruņniecības nama bildi un ceturtajā lappusē redzam vecajā ortogrāfijā darinātu vinjeti "Es zvēru, ka viss mans darbs..." ar Jāņa Čakstes parakstu. Ikviens var salīdzināt ar citām publiski pieejamām Valsts pirmās grāmatas bildītēm.

Pašsaprotami, ka manās spējās nav pārbaudīt, kurš ir solījumu grāmatas oriģināls un vai kāds nav atdarinājums, taču nevajadzētu būt šaubām, ka šāda regālija ir eksistējusi un pašlaik neatrodas Saeimā, kur tai bija vieta, kā arī nav Latvijas Vēstures arhīvā. Ārlietu ministrijai būtu jāveic atbilstošas procedūras, lai Valsts pirmā grāmata atgrieztos savā vietā.

Republikai nav kroņa, sceptera un valsts ābola. Latvijas Republikas prestiža ziņā par Valsts pirmo grāmatu svarīgāki ir vienīgi 1918.gada 18.novembra dokumenta oriģināls, Otrās pagaidu satversmes oriģināls (1920.gada 27.maija Deklarācija par Latvijas valsti un 1920.gada 1.jūnija Latvijas valsts iekārtas pagaidu noteikumi) un 1922.gada Satversmes oriģināls. Kauns pat par nejaušiem un nevilšus Otrās republikas koncepcijas zibšņiem, bet diez vai pat Piektā Republika pieļautu, ka sporta vēsturē būtisko tenisa kortu zvēresta dokumenta (Serment du Jeu de Paume) oriģinālu tīmekļa vietnē "eBay" vēsā mierā gadu tirgotu kāds "labticīgs" ieguvējs?

Autore ir juridisko zinātņu doktore, Konstitucionālo tiesību institūta valdes priekšsēdētāja

 

Ieskats superjahtā 'The Quatroelle' - visa ekskluzīvā un bagātā augstākais punkts

Šī 88 metrus garā superjahta ‘The Quatroelle’ ir uzskatāma par vienu no ekskluzīvākajiem pārvietošanās līdzekļiem uz ūdens. Tā sevī ietver piecus klājus, vairākas terases un neskaitāmus neadekvāti ekskluzīvus papildus sīkumus.

Swedbank Liepājas pilsētas 12. vidusskolas skolotājai dāvina datoru (FOTO galerija)

Pirmdien, 22. decembrī, pie mēra vietnieka Viļņa Vitkovska viesojās A/S „Swedbank” Liepājas filiāles vadītājs Jānis Tūliks un Liepājas filiāles klientu apkalpošanas centra vadītāja Inta Otaņķe, lai par nesavtīgu, ilggadēju ieguldījumu talantīgo skolēnu apzināšanā un izglītošanā sveiktu Liepājas pilsētas 12. vidusskolas bioloģijas un ķīmijas skolotāju Allu Juzefoviču

Ja svin, tad tā kārtīgi.

73274.jpg

Ja svin, tad tā kārtīgi.

nolans

View Poll: dsdhyshhsadhsdh

Atkal atlikta Ubuntu viedtālruņu iznākšana

No 2014. gada nekas daudz pāri nav palicis, tāpēc nav arī pārsteigums, ka Canonical kārtējo reizi ziņo par Ubuntu darbinātu viedtālruņu iznākšanas atbīdīšanu vēl par kādu laika sprīdi. Kā jau ierasts, nekas konkrētāk netiek paskaidrots, vien Canonical sola Ubuntu viedtālruņa iznākšanu “2015. gada pašā sākumā”.

PCWorld ziņojumā teikts, ka Canonical turpina cieši sastrādāties ar visiem partneriem (tai skaitā Meizu un bq), lai Ubuntu pēc iespējas ātrāk nonāktu pie pircējiem Eiropā un Ķīnā. Canonical veidotie Ubuntu viedtālruņi maksās no 200 līdz 400 ASV dolāriem atkarībā no modeļa.

Avots arī ziņo, ka Canonical paši paildzinājuši Ubuntu viedtālruņu iznākšanu, jo nav spējuši piedāvāt ražotājiem gatavu un lietojamu operētājsistēmas versiju. Protams, parādās tādi cēli paziņojumi, ka Canonical piedāvās tikai pabeigtu operētājsistēmu, lai pēcāk nenāktos labot simtiem būtisku nepilnību.

Iespējams, ka tagad Canonical grasās nogaidīt līdz martam, kad Barselonā norisināsies Mobile World Congress tehnoloģiju izstāde.

Jēra ribiņas - garda svētku recepte labākajās gardēžu tradīcijās

Ribinas.jpg Ziemas saulgrieži ir laiks, kad katras saimnieces lepnums ir bagātīgi klāts svētku galds. Labākās Ziemassvētku tradīcijas nosaka, ka Ziemassvētkos uz galda jābūt deviņiem ēdieniem, lai nākamais gads būtu pārticis un bagāts. Senie latvieši svētku laikā katram ēdienam piešķīra īpašu nozīmi. Sens ticējums vēsta, ka galdā jāliek gaļa, lai ēdājiem neaptrūktos laime! Tāpēc restorāns “Tex-Mex Republic” vēl ikvienam siltus un laimes pilnus svētkus, piedāvājot īpašu recepti gardām un bagātīgām svētku vakariņām. Labu apetīti!

Ķīna sola palīdzēt Krievijai ekonomikas krīzē

Ķīnas ārlietu ministrs paziņojis, ka viņa valsts ir gatava atbalstīt Krieviju laikā, kad tā saskaras ar ekonomiskajām problēmām.

Pilsētās bites savāc vairāk medu nekā lauku bites

879.jpg

Bites kuras dzīvo pilsētās ir veselīgākas un savāc vairāk medus nekā viņu sugas māsas laukos, liecina pārsteidzoši atklājumi pēc Francijas Biškopju Savienības pētijuma.

Frisbijs Kocēnos

2014. gada Latvijas labākie handbolisti – Krištopāns un Ņeverovska

Par Latvijas 2014. gada labāko handbolistu ekspertu balsojumā atzīts Dainis Krištopāns, savukārt labākās handbolistes gods ticis Laurai Ņeverovskai.

Cik droši varam justies Latvijā?

12726458595497ee515396d3.76833859.jpgDrošība Eiropā, īpaši Baltijā, kā tiek uzskatīts, svārstās uz naža asmens. Bažas par valstu drošību pieaug spēkā, cilvēki aizvien vairāk raizējas par valsts militāro spēku iespējām vajadzības gadījumā aizsargāt viņu ģimenes un tuviniekus.

Katra mēneša pirmais teikums

“Poetic crossroads” Bartosz Kowalczyk

Vai es kādreiz esmu teikusi to, cik  ļoti man patīk blogeru akcijas un stafetes?

Mairita man nodeva vienu svaigi uzplaukušu blogeru akciju, kuras mērķis gan ir mazliet miglā tīts, tomēr interesanti laiku pa laikam parakāties pašai savā blogā. Pie kam, arvien mazāk paliek to ierakstu, uz kuriem atskatoties, rodas vēlme mazliet piesarkt.

Šoreiz akcija pavisam vienkārša- blogeri, kas saņem stafeti, publicē ierakstu, kurā ir apkopoti katra mēneša pirmo ierakstu pirmie teikumi. Ērtības labad aizņēmos no Marī domu, ka zem katra mēneša nosaukuma slēpjas links uz konkrēto ierakstu.

 

Janvāris- 30. decembrī es biju nonākusi milzīgas dilemmas priekšā.

Februāris- Geimens laikam gan ir tas autors, kurš īpašus komentārus vairs neprasa- tie, kas viņu ir lasījuši jau zina, ko gaidīt, savukārt pārējiem silti iesaku iepazīties.

Marts- Abas iepriekšējās Hoseinī grāmatas- “Pūķa ķērājs” un “Tūkstoš sauļu mirdzums”- ir uz mani atstājusas spēcīgu iespaidu un ievietojušās manu mīļāko grāmatu kolekcijā, tāpēc es, protams, nešaubījos ne mirkli, ka man jālasa arī Hoseinī jaunākā grāmata “Un kalni atbalsoja”, ko tikko latviski izdevusi Zvaigzne.

Aprīlis- Turpinu klausīties savu iemīļoto mītu sēriju un jāsaka, ka tā kļūst tikai labāka.

Maijs- Pirms gada es izlasīju šī autora otro Marokas grāmatu, kas mani neprātīgi sajūsmināja.

Jūnijs- Pēdējā laikā blogs ir daudz klusējis, jo ir sanācis tā, ka esmu izlasījusi milzum daudz grāmatu par kurām ir ārkārtīgi grūti izteikties.

Jūlijs- Pagājušā gada nogalē izlasīju triptiha “Asinszāle” pirmo daļu Rūgtās sēklas; un toreiz pati sev par pārsteigumu biju tā aizrāvusies, ka gribēju jau uzreiz ķerties pie nākamo daļu lasīšanas angliski, tomēr mani pārliecināja paciesties un nu es beidzot esmu izlasījusi arī otro daļu, kas jau kādu laiku pieejama latviski.

Augusts- Es ļoti ilgi domāju, ka Bada spēles lasīt negribu vispār, jo bija sajūta, ka no ažiotāžas par un ap Bada spēļu grāmatām un filmām jau zinu sižetu lielos vilcienos un bija radies iespaids, ka tas galīgi nav priekš manis.

Septembris- Es laiku pa laikam mēģinu piefiksēt procesu, kādā es izvēlos grāmatu, ko šobrīd lasīt, jo šo jautājumu man mēdz uzdot pārsteidzoši bieži- kā tad es atlasu grāmatas, kuras lasīt?

Oktobris- „ATTIECĪBAS AR GRĀMATU IR INDIVIDUĀLA MAĢIJA”

Novembris- Klusi un nemanāmi ir pienācis novembris un, lai arī dažas dienas šai mēnesī jau nodzīvotas, domāju, ka vēl nav par vēlu nelielam lasīšanas (iz)aicinājumam.

Decembris- Cik gan jauka ir dzīve, kad tev ir lielisks vectēvs, kuram pirms savas dzimšanas dienas var pačukstēt, ka es dāvanu maisiņā gribu redzēt to konkrēto grāmatu.

Stafeti tālāk nododu Dacei, Bārbalai un Andrejam

FacebookTwitterPinterestWhatsAppEvernote

SOHO apmācības Turcijā Eiropas Brīvprātīgā darba (EBD) atbalsta personām

Galvenais SOHO apmācību mērķis ir uzlabot Eiropas Brīvprātīgā darba (EBD) projektu kvalitāti, attīstot būtiskākās atbalsta personu kompetences. Tāpat apmācību laikā tiks sniegta jaunākā informācija par programmas „Erasmus+: Jaunatne darbībā” piedāvātajām iespējām. Piesakies apmācībām! Tās norisināsies no 2015. gada 8. līdz  12. martam. Pieteikšanās līdz 2015. gada 18. janvārim.

Aicināti piedalīties tie, kas ikdienā brīvprātīgajiem sniedz atbalstu (mentori un atbalsta personas), kā arī jaunatnes darbinieki. Šiem cilvēkiem ir izšķirošā loma, nodrošinot vidi kvalitatīvam brīvprātīgā darba projektam un radot iespējas brīvprātīgajiem mācīties EBD laikā.

Limbažu novada pedagogu un izglītības iestāžu vadītāju radošā metodiskā diena

big zss3-13zsg29. decembrī plkst.9.00 Limbažu novada ģimnāzijā (Rīgas ielā 28 un Rīgas ielā 30, Limbažos) notiks Limbažu novada pedagogu un izglītības iestāžu vadītāju radošā metodiskā diena ”Lai manā „karaļvalstī” valda miers un darbaprieks”. Pasākumu rīko Limbažu novada Izglītības nodaļa.
Reģistrēšanās no plkst.9.30 līdz 10.00. Programmā: lekcija - saruna Emocionālā inteliģence - spēja sevi attīstīt (vad. Zuarguss Latvijas intelektuālās attīstības fonda vadītājs) un darbnīcas par daudzveidīgu mācīšanās paņēmienu izvēli izglītojamo motivēšanai.