Liepājas Latviešu biedrības namā notiks "FonArtGroup" 4. izstādes atklāšana

Aicinām vecākus saņemt monētas „Esmu dzimis Siguldas novadā 2015”

1438604763_104.jpg

Jūlija beigās Siguldas Jaunās pils dārzā Siguldas novada Domes priekšsēdētājs Uģis Mitrevics svinīgā pasākumā „Esmu dzimis Siguldas novadā” sveica 2015.gada pirmajā pusgadā dzimušos novadniekus un viņu ģimenes.

Mazie novadnieki kā dāvinājumu no pašvaldības saņēma īpaši veidotas monētas, kurās iegravēts novada ģerbonis, bērna dzimšanas gads un Siguldas Jaunās pils kontūra 3D tehnikā.

Aicinām ielūgtās ģimenes, kuras pasākumu neapmeklēja, sazināties ar pašvaldības Sabiedrisko attiecību pārvaldi pa tālruni 67970848, lai saņemtu piemiņas monētu.

Jau ziņots, ka kopā tika sveikts 121 Siguldas novadā deklarētais jaundzimušais no kuriem 21 ģimenē piedzimis trešais bērniņš, sešās ģimenēs piedzimuši ceturtie bērniņi un trīs ģimenēs piedzimuši piektie bērniņi.

Šis bija jau septītais novada jaundzimušo sveikšanas pasākums, kurā monētas saņemt tika aicināti pusgadā piedzimušie un Siguldas novadā deklarētie mazuļi un viņu ģimenes.

Nākamais pasākums „Esmu dzimis Siguldas novadā” plānots 2016.gada februārī, kurā tiks godināti 2015.gada otrajā pusgadā dzimušie novadnieki.

 

Jūrmalā notiks gada gaidītākā nakts ekspedīcija bērniem "Nestāsti pasaciņas"

Nākampiektdien, 7.augustā, Jūrmalas Dzintaru mežaparkā notiks unikāla nakts ekspedīcija bērniem “Nestāsti pasaciņas”. No pulksten desmitiem vakarā līdz pusnaktij 13 hektāru parka teritorija pārvērtīsies noslēpumainā, pārsteigumiem un piedzīvojumiem bagātā pasaku salā, kurā mazie pētnieki varēs satikt nerātņus Maksu un Moricu, trakulīgo Pepiju Garzeķi, džungļu karali Maugli un brīnumdari Zelta Zivtiņu. 

Ārkārtas domes sēde 3. augustā

3. augustā plkst.17.00 sasauka Limbažu novada pašvaldības ārkārtas domes sēde.
Darba kārtība:
1.  Par finansējuma piešķiršanu Limbažu pilsētas 1.pirmsskolas izglītības iestādei „Buratīno”.
2.  Par grozījumiem Limbažu novada domes 2015.gada 23.jūlija lēmumā „Par dzīvokļa izīrēšanu J.S. (Limbažu pagastā)” (protokols Nr.17, 4.§).
3.  Par grozījumiem Limbažu novada domes 2015.gada 23.jūlija lēmumā „Par dzīvokļa izīrēšanu A.M. (Umurgas pagastā)” (protokols Nr.17, 5.§).
4.  Par projekta pieteikuma „Limbažu novada Skultes un Vidrižu pagastu pašvaldības nozīmes koplietošanas meliorācijas sistēmu atjaunošana” iesniegšanu projektu konkursā, pasākumā „Ieguldījumi materiālajos aktīvos”.
pdfLemuma_projekts_03.08.2015.pdf

Latvijas Republikas Nacionālais čempionāts iejādē

25.-26.jūlijā norisinājās Latvijas Republikas Nacionālais čempionāts iejādē.

Taivānas gigants MediaTek meklē partnerus Baltijas valstīs

mediatek-logo

Rīgā ierodas viena no vadošo pasaules čipsetu mobilajai elektronikai un multivides ierīču izstrādātāju —uzņēmuma MediaTek – delegācija (www.mediatek.com). Tā piedalīsies Starptautiskajā telekomunikāciju konferencē Telco Trends, kas notiks Radisson Blu Hotel Latvija Konferenču centrā.

MediaTek — starptautisks uzņēmums ar 27 birojiem 12 pasaules valstīs. Saskaņā ar 2014. gada finanšu pārskatu pēc ieņēmumu apjoma uzņēmums ieņem trešo vietu pasaules mikroshēmu izstrādātāju sarakstā. 2014. gadā vairāk nekā 300 milj. visā pasaulē pārdoto viedtālruņu tika aprīkoti ar MediaTek div-, četr- un astoņkodolu procesoriem.

Uzņēmums MediaTek ieņem līdera pozīcijas tirgū, kas piedāvā risinājumus digitālajai TV, optiskajiem pievadiem un lokāliem bezvadu tīkliem. Galvenā MediaTek stratēģija ir maksimāla mobilo ierīču ar segmentu „advancēts vidējais” — augsti tehnoloģiskie, produktīvie risinājumi ar nelielām izmaksām.

Kā paziņoja Telco Trends PR direktore Nataļja Vasiļjeva, MediaTek pārstāvji meklē partnerus Baltijas valstīs un ir gatavi apspriest sadarbības iespējas ar Latvijas, Lietuvas, Igaunijas un Ziemeļvalstu uzņēmumiem.

Aromaterapija darba vietā, netraucējot citiem

 

lavender bath salt and massage oil

Izlasot šo publikāciju, tev noteikti gribēsies kādu no aromātiem izmantot savas labsajūtas uzlabošanai ne tikai vakaros vai, mājās esot, bet arī darbā.

Jau sen ir zināms, ka aromāti var ietekmēt gan mūsu noskaņojumu, gan enerģijas līmeni, darba spējas un pat ražīgumu. Bet darba spējas mums visbiežāk un visvairāk ir vajadzīgas tieši darba dienas garumā, kad atrodamies savā darba vietā. Kā tad rīkoties, lai saņemtu šo aromātu vērtību arī darba dienas laikā, netraucējot pārējiem kolēģiem?

Jā, aromātiem ir labvēlīga ietekme arī uz mūsu darba vietu. Darba spēju stimulēšanai var izmantot dažādas ēteriskās eļļas. Piemēram, piparmētru eļļa rada svaiguma sajūtu un vienlaikus to izmanto arī kā uzmanības paaugstināšanas, atmiņas uzlabošanas, pārguruma likvidēšanas līdzekli.

Rozmarīna eļļa ir viens no labākajiem atmiņas uzlabošanas līdzekļiem.

Zinātnieki ir pierādījuši, ka lavandas aromāts veicina īslaicīgās atmiņas apjomu, precizitāti, optimizē cilvēka stāvokli kritiskās stresa situācijās, samazina reakcijas laiku, kas nepieciešams risinājuma atrašanai.

Vienlaicīgi izmantoti salvijas un citronu aromāti paaugstina un paātrina darba precizitāti, kas liecina par koncentrācijas pieaugumu. Tajā pašā laikā palielinās īstermiņa atmiņas apjoms, samazinās iespējamo kļūdu skaits, atceroties uzdevumus .Tas viss paaugstina cilvēka gatavību jebkurā brīdī iespējamām ekstremālajām situācijām.

Jau pagājušajā gadsimtā Dž. Bairons rakstīja, ka vienmēr jūt iedvesmas pieplūdumu, kad ieskauj sevi ar trifeļu (sēnes) aromātu. Savukārt, Avicenna rakstīja, ka rožu eļļa paaugstina saprāta iespējas un domāšanas ātrumu. lavanda_uz_palodzes

Japānā ir vairākas kompānijas, kas veiksmīgi aromterapiju izmanto arī darba vietās. Kondicionieru sistēmās viņi pievieno konkrētus aromātus tā, lai katrs cilvēks savā darba vietā varētu sajust vienu vai otru aromātu. Ir kāda celtniecības kompānija, kas aromātu sadalei visās mājās izmanto pat kompjūtersistēmu.

Japāņu firma SUMICU šim mērķim ir izveidojusi speciālu atpūtas telpu, kurā darbinieki gūst enerģijas lādiņu nākamajām darba stundām. Šī pati firma darbinieku darba kvalitātes uzlabošanas nolūkos ir izstrādājusi vairāk kā 20 ziedu un citu augu aromātu fito-kompozīcijas. Ieelpojot jasmīnu aromātu, kļūdu skaits programmētāju vidū samazinājās par 30%, ieelpojot lavandu – par 20%, bet citrona – par veseliem 54%.

Zinātnieku eksperimentu rezultātā ir konstatēts, ka citrona, eikalipta, muskusa aromāta ieelpošana mazina noguruma sajūtu, uzbudina nervu sistēmu, uzlabo garīgā darba kvalitāti, paaugstina darbaspējas. Rozmarīns stimulē atmiņu un uzlabo mācīšanās procesu. Roze palīdz koncentrēties un ātri izpildīt uzdevumu.

Garīgo stresu mazina baziliks, vībotne, krustnagliņas, kadiķis, eikalipts, timiāns, piparmētra, bergamote.

Garastāvokli un emocionālo tonusu uzlabo citrons, jasmīns, ķīniešu magnolija, ciprese, ģerānija, bergamote, kanēlis, melisa.

Aromaterapija darba vietā – netraucējot citiem

Ja tu strādā vienā birojā kopā ar citiem darbiniekiem un nevis Japānā, bet pie mums, aromātisko sveču un vīraka dedzināšana visdrīzāk būs aizliegta. Ja tu sāksi pielietot aromterapiju darbā, tā liekot kolēģiem elpot spēcīgus aromātus, tas var radīt jūsu starpā nopietnus konfliktus. Tomēr ir dažas iespējas, kuras izmēģināt tomēr var. Tas neradīs spēcīgu aromātu, bet noteikti var tev palīdzēt. Izmēģini šos paņēmienus:

aromterapija_darba_vieta

Aromātiskās eļļas uz vates bumbiņas – uzpilini dažus aromātiskās eļļas pilienus uz vates un noslēp to atvilktnē vai arī kaut kur uz galda, lai tas tev netraucētu. Vienkārši neizmanto pārāk daudz eļļas, citādi no tavas darbavietas vējos pārāk spēcīga smarža. Tu vari izmantot arī sausās smaržas.

Aromātiskie augi – ja uz darba galda vai palodzes drīkst turēt nelielu istabas augu, tad arī tas varētu atrisināt problēmu. Piemēram, ja tev ir smags, nervu sistēmu graujošs darbs, turi netālu no sevis lavandas puķu podiņu.

aromterapija_darba_vietaKeramikas izstrādājumi ar aromātiskām eļļām – pat, ja uz tava galda stāv nearomātisks augs, centies, lai tas atrastos keramikas podiņā (vai arī noliec uz galda keramikas tasīti vai kādu keramikas materiāla darinājumu) un uzpilini uz tā dažus aromātiskās eļļas pilienus. Keramika eļļu absorbē un, kad tā sāk žūt, lēnām izdala smaržu.

Ja esi nolēmusi paeksperimentēt ar aromātiem darba vietā, centies pret saviem kolēģiem būt iejūtīga un saprotoša. Smarža, kurai ir pozitīva ietekme uz tevi, var traucēt un pat nepatikt citiem, un ir vienmēr iespēja, ka kādam no jūsu ofisa apmeklētājiem pret kādu ziedu vai eļļu ir alerģija. Pirms izmanto aromterapiju darbavietā, vienmēr lūdz atļauju arī savam darba devējam.

Uz tikšanos tepatās,

Aija

Kas saņem termiņuzturēšanās atļaujas Latvijā?

2.infografika-small.jpg

Šogad aprit pieci gadi kopš Latvijā sākās termiņuzturēšanās atļauju „tirgošana"

Pagājuši pieci gadi kopš Latvijā parlaments deva iespēju pret investīcijām nekustamajos īpašumos, kapitālsabiedrībās un pakārtotām saistībām ar kredītiestādi (sniedzot aizdevumu kredītiestādei) iegūt termiņuzturēšanās atļauju (TUA). Skatoties piecu gadu griezumā, visaktīvāk ārzemnieki investē nekustamajā īpašumā:

Pagājušā gada septembrī nosacījumi par TUA iegūšanu pret nekustamā īpašuma iegādi mainījās - nu īpašumam jābūt vismaz 250 000 eiro vērtam, neskatoties uz tā atrašanās vietu, nevis vismaz 142 300 eiro vērtam Rīgā plānošanas reģionā vai vismaz 71 150 eiro vērtam ārpus Rīgas plānošanas reģiona, kā tas bija pirms grozījumiem likumā. Agrāk arī bija iespējams iegadāties vairāk nekā vienu īpašumu, lai savāktu attiecīgo naudas summu. Pēc nosacījumu mainīšanās TUA kārotāju skaits krietni samazinājies. Nekustamo īpašumu iegādājušies:

Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes (PMLP) sabiedrisko attiecību daļas vadītāja Laura Laiva Ir.lv komentē: "Kopējais pieteikumu kritums kopš 2014. gada 1.septembra ir diezgan liels. Mēs gan vēl saņemam arī pieteikumus par termiņuzturēšanās atļaujām, kur personas ir reģistrējušas īpašumu zemesgrāmatā līdz pagājušā gada 1.septembrim, tādejādi viņi var saņemt TUA, balstoties uz iepriekšējiem TUA nosacījumiem (nekustamo īpašumu summām)."

Kopumā piecu gadu laikā lielākie investētāji ne tikai nekustamajā īpašumā, bet arī kapitālsabiedrībās un kredītiestādēs (detalizētāku informāciju PMLP nesniedz) nāk no Krievijas Federācijas - 11 150 personas, Ķīnas - 1300 personas, Ukrainas - 1229 personas, Uzbekistānas - 666 personas, Kazahstānas - 580 personas. Mazāk nekā 500 TUA saņēmušas personas no Baltkrievijas un Azerbaidžānas, bet mazāk nekā 100 - no Izraēlas, ASV, Gruzijas, Kirgizstānas, Ēģiptes, Armēnijas, Sīrijas, Libānas, Turkmenistānas, Indijas, Vjetnamas, Turcijas, Irānas, Irākas un Pakistānas. Citu valstu pilsoņi piecu gadu laikā nav ieguvuši vairāk par 15 TUA.

118 iesniedzēju pilsonība, kas TUA pieteikušies šā gada pirmajos piecos mēnešos pēc jaunās likuma redakcijas pieņemšanas, proti, iegādājušies īpašumu par vismaz 250 000 eiro (118 cilvēki iesnieguši pieteikumus, bet termiņuzturēšanās atļaujas saņēmuši arī ģimenes locekļi, tādēļ kopējais atļauju saņēmēju skaits ir 415):

Visaktīvāk piecu gadu periodā ārzemnieki vienmēr pirkuši īpašumus Rīgā un Jūrmalā, arī Ozolnieku un Cēsu novadā.

Tomēr, kopš TUA ieguvēju skaits samazinājies, vēl vairāk krities to ārzemnieku skaits, kas iegādājas īpašumus ārpus Rīgas un Jūrmalas. Saulkrastu novadā, piemēram, neviens TUA kārotājs šogad nav iegādājies īpašumu, bet pagājušajā gadā tika iegādāti 40 īpašumi. Ozolnieku novadā nopirkti tikai tikai īpašumi, pagājušajā gadā - 111.

Kādēļ tie, kas vēlas iegūt TUA, agrāk aktīvi iegādājās īpašumus, piemēram, Ozolnieku novadā, bet vairs to nedara?

Laura Laiva sniedz atbildi, ka "tāda situācija izvērtās, jo laika periodā no 2010.gada līdz 2014.gada 1.septembrim, kad, iegādājoties nekustamo īpašumu un saņemot TUA, nepieciešamā pirkuma un kadastrālās vērtības cena īpašumam pilsētās un rajonos atšķīrās, liela daļa iegādājās īpašumus Ozolniekos, Cēsu novadā u.tml., kur pirkuma summai bija jābūt mazākai nekā lielpilsētās". Kad pērnā gada 1.septembrī stājās spēkā izmaiņas likumā, kas noteica, ka minimālā pirkuma summa ir 250 000 eiro, lielākā daļa pirkumu notiek Rīgā un Jūrmalā, jo reģionos ir diezgan pagrūti atrast īpašumus ar tik lielu vērtību, norāda Laiva.

Nosacījumi par uzturēšanās atļauju iegūšanu arī prasa - ja ārzemnieks piecus gadus pēc TUA iegūšanas ārpus Latvijas nav uzturējies vairāk par gadu, pārzina latviešu valodu vismaz A2 līmenī un personai ir stabili ienākumi vismaz minimālās algas apmērā, kā arī dzīvesvieta Latvijā, cilvēks var iegūt pastāvīgās uzturēšanās atļauju.

Pirmās pastāvīgās uzturēšanās atļaujas šādā veidā saņēmušas četras personas, tajā skaitā viens bērns. 2010.gadā termiņuzturēšanās atļaujas ieguva un līdz ar to uz pastāvīgo uzturēšanās atļauju potenciāli var pretendēt 127 cilvēki, bet nākamgad - jau 836 cilvēki.

 

Video: Latviešu komiķis parodē Nilu Ušakovu

Jūlijā Rīgā norisinājās komiķu apvienības Comedy Latvia rīkotais pasākums, kurā īpaši lielu publikas atsaucību un ovācijas izdevās gūt pigoru meistaram Maksimam Trivaškevičam. Viņa uzstāšanās iemūžināta arī video, un neilgā laikā tas sajūsminājis ne vienu vien interneta lietotāju.

Latvijas autokrosa čempionāta Vecpils posms saasina cīņu, pirmais čempions – Bogens

Nedēļas nogalē Vecpils autotrasē aizvadītais Latvijas autokrosa čempionāta ceturtais – priekšpēdējais – posms saasinājis cīņu seriāla klašu kopvērtējumā. Lai arī pastāvēja iespēja Vecpilī noskaidrot jau trīs priekšlaicīgi sasniegtus čempiontitulu ieguvējus, vienīgais ar uzdevumu tika galā 1600 klases braucējs Rūdolfs Bogens (Cēsis, Mexa/Melatlux Racing Team). Tuvu čempiontituliem jau posmu pirms finiša bija Bogens, kā arī Open […]

Iemūžina katedrāles unikālās ērģeles

Šajās dienās Liepājas Sv.Trīsvienības katedrālē tiek veikti ērģeļmūzikas ieraksti, lai iemūžinātu unikālo ērģeļu skanējumu. Gada beigās pie klausītājiem varētu nonākt divi kompaktdiski. Kā portālu informēja projekta vadītāja Ilze Vitāle,...

2015.08.03

Viena bilde 2015.08.03

IMG_1851_1

Prasa sākt kriminālprocesu par nežēlīgo Grantiņa aizturēšanu

Aizstāvis oficiāli aicinājis LR Ģenerālprokuratūru sākt kriminālprocesu par kādreizējā cilvēktiesību aizstāvības grupas Helsinki-86 dibinātāja Linarda Grantiņa īpaši cietsirdīgo un brutālo aizturēšanu, ko veica Drošības policijas darbinieki, kā arī veikt visas darbības, lai pret Vācijas pilsoni Grantiņu nodarītais noziegums tiktu izmeklēts objektīvi, efektīvi un bez neattaisnotas novilcināšanas. Tāpat oficiāli lūgts nodrošināt visas nepieciešamās medicīniskās palīdzības sniegšanu Linardam Grantiņam ārpus Rīgas Centrālcietuma teritorijas.

Piramīda - padomju laika spoku pilsēta aiz polārā loka

Piramīda (Pyramiden) ir vistālāk uz ziemeļiem esošā spoku pilsēta – Krievijas daļiņa uz Norvēģijai piederošā Špicbergenas arhipelāga (tagad tiek lietots nosaukums Svalbāra). Agrāk šeit bija ogļu raktuves, taču tagad apmetne ir pamesta, un no bijušās varenības tūristi var apskatīt vien Ļeņina pieminekļus.

Pirmkursniek, iepazīsti Jelgavu un LLU!

Vasara straujiem soļiem tuvojas beigām. Kalendārs jau rāda augustu, un tas nozīmē, ka vēl tikai mēnesis un LLU studentiem jau 31.augustā sāksies jaunais mācību gads.

Kā jau katru gadu arī šī augusta pēdējās divas nedēļas Latvijas Lauksaimniecības universitātes (LLU) pirmkursnieki dosies praksē, lai pirms jaunā mācību gada sakārtotu savu studijas vidi. Tā ir vienreizēja iespēja jau laikus iepazīties ar saviem topošajiem kursa biedriem, kopmītņu istabas biedriem, kā arī iegūt jaunus draugus. 

Lai veicinātu jauno studentu saliedētību, mēs, LLU Studējošo pašpārvalde (SP), cītīgi strādājam pie tā, lai padarītu pirmkursnieku prakses nedēļu vēl aizraujošāku un iespaidīgāku. Pēc prakses laikā padarītiem darbiem četrus vakarus pēc kārtas augusta noslēdzošajās nedēļās jaunie studenti tiks aicināti iepazīt LLU un aizraujošo studiju dzīvi Jelgavā.

Pasākums "Pirmkursniek, iepazīsti Jelgavu un LLU" norisināsies divas nedēļas – pirmā nedēļa no 17. augusta līdz 20. augustam un otrā nedēļa no 24. augusta līdz 27. augustam. Pirmdienās jaunajiem studentiem būs iespēja sevi pierādīt orientēšanās sacensībās Jelgavas pilsētas centrā. Pieteikties šim pasākumam pirmkursnieki tiks aicināti Jelgavas pils pagalmā pie LLU SP durvīm.

Savukārt otrdienās norisināsies pirmkursnieku sporta spēles. Jaunie sporta entuziasti tiks gaidīti sporta laukumā pie LLU Sporta nama uz reģistrāciju. Pēc sporta spēlēm jaunie studenti būs aicināti uz spēku uzkrāšanu LLU SP telpās, kur norisināsies filmu vakars.

Lai šos vakarus padarītu īpaši atmiņā paliekošus, komandas tiks veidotas ar nejaušās izlozes principu. Tādēļ neraizējies, ja Tev nav ar ko kopīgi nākt uz šiem vakariem, – par kompāniju mēs parūpēsimies!

Lielisku atpūtu trešdienās studentu vakaros pirmkursnieki varēs iepazīt uz deju grīdas plkst. 23 studentu vidū populārajā mūzikas klubā "Jelgavas krekli", kur norisināsies arī orientēšanās sacensību un sporta spēļu uzvarētāju apbalvošanas ceremonija.

Iezīmējot noslēdzošās pirmkursnieku prakses nedēļu dienas aizsākumu, ceturtdienās LLU SP savās telpās aicinās interesentus baudīt gardu tēju un galda spēļu vakarus. Tā būs vienreizēja iespēja no vecāko kursu studentiem uzzināt sev interesējošos jautājumus saistībā ar studijām LLU un citiem interesējošiem jautājumiem.

Jautājumu gadījumā var sazināties ar LLU SP vadītāju Elīnu Pētersoni pa tālruni 29320830 vai LLU SP vadītājas vietnieci Zani Gulbi pa tālruni 22043148, vai rakstot uz e-pastu llu.studejoso.pasparvalde@gmail.com.

Sagatavoja LLU SP vadītāja Elīna Pētersone.

1.JPG

The 33

Kinokompānija “Warner Bros. Pictures” sadarbībā ar “Alcon Entertainment” un režisors Patricia Riggen(”Lemonade Mouth”) piedāvā jaunāko drāmu ar Holivudas zvaigznēm galvenajās lomās. Filmas pirmizrādi ASV kinoteātros demonstrēs 2015. gada novembrī. Jaunākā filma “The 33” Režisors: Patricia Riggen Žanrs: drāma Aktieri: Antonio Banderas, Rodrigo Santoro, Juliette Binoche, James Brolin, Lou Diamond Phillips, u.c. Izlaiduma gads: 2015

Tas būtu tā, ja TU dzīvotu Krievijā

234888-crop

Petro Porošeno intervijā sacījis, ka Putina Krievija varētu veikt militāru uzbrukumu vairākām valstīm, tostarp Baltijas valstīm.

Ha…. un kāpēc atkal mums?

Galīgi neiepriecinoša prognoze, bet ir viedoklis, ka militārais konflikts Donbasā var būt tikai sākums Krievijas plāniem okupēt citu valstu teritorijas.

Ceru, ka tā nenotiks, jo Krievijā iet pavisam “interesanti”! Negribu ar to visu saskarties ne tieši ne pat pieļaut domu par ko tādu.

Šeit būs piemērots video par dzīvi Krievijā… jautrībai:

Nu kā?


Filed under: PASAULĪGAIS

Divos teikumos XIV

Džailzs Miltons – White Gold: The Extraordinary Story of Thomas Pellow and North Africa’s One Million European Slaves. Nosaukums ir patīkami izsmeļošs, turklāt melots tajā nav ne par kripatu: stāsts ir neparasts, balto vergu Mulaja Ismaila pārraudzībā netrūka un lasīt to varēja gluži kā romānu. Mazliet varbūt tikai pietrūka plašāka konteksta par verdzību Ziemeļāfrikā, jo arī šeit bija autoram raksturīgais lāzerfokuss uz angļu tautas (un nosaukumā pieminētā puiša) vēsturiskajiem pārdzīvojumiem.

Ričards Brotigans – Revenge of the Lawn. Hipiju un vienkārši frīku paaudzes simbola miniatūras un īsi pastāstiņi, kas svārstās no dzejiskas sirrealitātes līdz personiski ironiskām atmiņām. Man joprojām šķiet, ka dzeja viņam padevās labāk, bet arī šeit bija daudzi patiešām lieliski gabaliņi (dažus no tiem var palasīties arī latviski manā tulkojumā).

Ļu Šuns – Call to Arms. Londonā viens no maniem tuvākajiem draugiem bija jauns rakstnieks/izbijis ķīniešu literatūras skolotājs no Honkongas, kurš gandrīz katrā sarunā atrada iemeslu aizgrābti pieminēt Ļu Šuna (Lu Xun) īsstāstus. Kad nu beidzot tiem pieķēros, mana patika bija krietni remdenāka – vismaz līdz patiesajam un aizgrābjošajam stāstam par kāda ciemata štata dzērāja Ah Q mēģinājumiem izrāpties no sava grāvja, kas bija viens no smieklīgākajiem un vienlaikus arī skumjākajiem šogad lasītajiem stāstiem.

Āmins Maalufs – Sarmarkand. Nezin kāpēc biju gaidījis kaut ko līdzīgu Pamuka My Name Is Red, taču beigu rezultāts izrādījās tuvāks mazliet apgraizītam Eko, kurš pievērsies 11. gadsimta (un pamīšus arī 20. gadsimta sākuma) Persijai un Omāram Haijamam. Ja tas izklausās interesanti un vēsturiski piedzīvojumi ir sirdij tuvs žanrs, vilties nenāksies, taču jaunas atklāsmes piedzīvot arī neizdosies.

Elfrīde Jelineke – Mihaels. Jauniešu grāmata infantilajai sabiedrībai. Šis romāns ir kā aptracis suns, kurš mēģina iekost visam un visiem pēc kārtas, tāpēc beigās tikai klakšķina zobus tukšā gaisā. Nav jau slikti, jo sevišķi ja patīk dusmu izvirdumi teksta formā un nav iebildumu pret palielu haosu un grafiskiem (bet īsiem un vienveidīgiem) vardarbības apakstiem, bet lielu jēgu no lasīšanas nejutu.


Vakariņas brīnišķīgo Čīles vīnu pasaulē!

vins-sezona-titulbilde.jpg Pirmdien, 3. augustā, plkst. 19:00 aicinām izbaudīt degustācijas vakariņas un iepazīties ar brīnišķīgo Čīles vīnu pasauli Klubs - restorāns Sezona​, Audēju ielā 12. Uz pasākumu lūgums rezervēt galdiņus iepriekš: +371 20232474

Darba vieta: Skai Baltija Sia

Diezgan ilgu laiku nostrādāju par pārdevēju Ulmaņa gatvē. Ja neņem vērā pāris intrigantus, tad kolektīvs ir vienkārši burvīgs, draudzīgs, atsaucīgs, neviens neatsaka palīdzību. Pircēji pārsvarā solīdi, tikai dažreiz nerēķinās viens ar otru, tādā veidā apgrūtinot darbu. Alga virs nozares vidējās, viss ar nodokļiem, oficiāli, vienīgi reti kad noteiktajā datumā, un saistībā ar virsstundām, likumi tiek apieti. Pēc nostrādāta gada - veselības apdrošināšana. Ietaupa uz darbiniekiem, katrā nodaļā būtiski samazinājies strādājošo skaits (gan kopējais, gan vienā dienā), līdz ar to pie lielākām pircēju plūsmām praktiski neiespējami nodrošināt pienācīgu apkalpošanu un vēl uzturēt nodaļu kārtībā, bieži nākas strādāt pilnīgā bardakā - arī noliktavas zālei ir pārāk maza platība, bieži ierobežotas pārvietošanās iespējas. Veikala vadība ir cilvēciska, draudzīga, bet par ofisu labāk neizteikties, vien varu pieminēt, ka kamēr darbinieku skaits veikalā uz pusi samazinājies, tikmēr ofisā uz pusi pieaudzis. Kopumā vieta laba, kādas grūtības, mīnusi ir visur. Šeit galvenais, lai galva uz pleciem, kā arī fiziskā un emocionālā noturība. Vidējais novērtejums: 3.00
Tavsdarbslv?d=yIl2AUoC8zA Tavsdarbslv?d=qj6IDK7rITs

Turi rokas virs segas, interneta samuraj

Mārča zilos riņķus zem acīm draugi mīļi jau ir iesaukuši par “plūmītēm”, savukārt dažus izdīgušos rugājus, kas veidoja nelielu vīstokli zem izkaltušās apakšlūpas – par pelējumu. Ja arī viņa bicepsiem būtu iesauka, tā droši vien būtu “peļu vēderiņi”.

Viņš to apzinājās, jo neliela pašironijas deva palīdz saglabāt respektu draugu aprindās. Galu galā Mārča paziņas izjūt zināmu autoritāti. Varbūt viņu gluži nesauks palīgā, kad vajadzēs uz trešo stāvu uznest ledusskapi vai reģipša plāksnes. Varbūt nesauks ciemos, kad visi kopīgi skatīsies hokeju, dzers alu un dalīsies neticami nesmieklīgos jokos par to, ka nelga Cipulis nejēdz iemest (atšķirībā no Vējoņa (pauze kolektīvam zviedzienam)). Tomēr viņam vienmēr godpilni paspiedīs kaulaino plaukstu, kad nejauši satiks uz ielas, vai sociālā pabira pats pieklīdīs kādā no iepriekš minētajiem pasākumiem.

Savu virtuālo identitāti elektroniskā aborta atlieka sāka veidot laikā, kad vēl Latvijas interneta atkarīgo idiotu ziedu nosmēla tādi čati kā “cf.lv”, “zek.lv” un “fundamental.lv”. Vēlāk arī “mIRC”. Mārcis jau toreiz laicīgi saprata, ka šeit būs aršana. Jau pavisam tuvā nākotnē viņš bija starp statistikas līderiem gan “Draugiem.lv”, gan “Face.lv”. Kaut arī abi nomira vienlīdz dabīgā nāvē, mudaks bija atjautīgs un nelika visas oliņas vienā grozā. Protams, viņš bija piereģistrējies gan “MySpace” un “MSN Messenger”, gan vēlāk arī “Facebook” un “Twitter”.

Pēdējie divi izrādījās liktenīgi, jo tieši tie viņam atnesa komerciālus panākumus. Mārcis vietējam pārtikas veikalam savāca vairākus simtus sekotāju, kā arī ar “Retweet” konkursu nodrošināja augstu vietu svaigi dibinātajā Zīmolu topā. Tolaik Zīmolu tops vēl vērā ņēma tikai Tviteri, savukārt sabiedrība tolaik vēl vērā ņēma Zīmolu topu. Tas nudien bija sen. Tomēr vecie panākumi Mārci izcēla plaukstošās industrijas saulītē. Pēc īsas intervijas “7guru” un pāris citos blogos sekoja darba piedāvājumi.

Interneta lielmeistars sākotnēji bija piesardzīgs un atteicās no potenciālās karjeras. Viņš vēl nebija atmetis cerību dzīvē iemācīties kaut ko īstu, piemēram, motorzāģa ierūcināšanu vai iziešanu sabiedrībā. Viņam tomēr vēl tikai 17 gadi. Taču katrs nākamais piedāvājums bija aizvien uzrunājošāks. Mārcis beidzot salūza.

Viņš apzinājās, ka šis nav reāls darbs. Kaut arī tā vairs nebija šāda tāda pārtikas ieskrietuve, bet gan īsta vidēja izcenojuma picērija, Mārča ikdiena sastāveja no diviem pienākumiem – izdomāt asprātīgus tvītus un izdomāt, kā likt saviem draugiem noprast, ka viņš ir svarīgs. Otrais izrādījās grūtāk īstenojams.

Liktenīgā diena pienāca, kad Mārcis Draugos saņēma ziņu no bijušā klasesbiedra Rolanda. Rolandam reāli paveicās, jo Mārcis tur bija iegājis, lai ierēktu par durakiem, kuri aizvien ‘tur sēž’.

“Čau, mēs ar vecajiem čomiem domājam savākties un aizbraukt uz Siguldu. Iziesim Mežakaķi – būs riktīgs ekstrēms, bet nosisties jau nevarēs. Būs taču drošības stiprinājumi. Moš pēc tam turpat netālu izlēksim no vagoniņa. Panorāmas rats gan nesanāks – to viņi laikam slēguši. Varbūt, ja kārtīgi pakratīsim kokus, varēsim redzēt Siguldas lapkriti :DDDD Vēlies pievienoties?”

Mārcim jau galvā zibēja domas, kā izcelties draugu vidū, regulāri pieminot slavenības, kas gājušas cauri viņa ofisam, kā arī Stendžu, kuram viņš vienreiz nejauši uzskrējis virsū kādā no visiem reklāmistu paštīksmināšanās pasākumiem – tie pasākumi ir svarīgi, lai cilvēki ar mazajām algām justos līdzvērtīgi tiem pāris ar lielajām. Ā, un vienā no tiem esot bijis apaļš novusa galda. Hahaha, kaut ko tādu var tikai radošie prāti izdomāt!

Cēlā interneta bruņinieka roka cēlās, lai rakstītu Rolandam apstiprinošu atbildi. Mārcis gribēja gan nopirkt krekliņu ar uzrakstu “Es izgāju Mežakaķi”, lai tam stilīgi atlocītu rokas un apgrieztu kaklu, gan paspīdētu bijušo draugu vidū. Bet kaut kas bija aizķēries. Kaut kas nestrādāja. Labā roka bija viendabīgi piekususi pie peles, bet kreisā – pie pipeles. Acu skatiens pazaudēja fokusu.

Arnolds (29): “Es strādāju celtniecībā un brīvajā laikā braucu ar moci. Mārci pazīstu no pamatskolas. Kamēr man tviterī seko knapi daži simti, viņš pulcē jau pāri štukai. Īsti nezinu, ko viņš dara, taču tas noteikti ir svarīgi un es viņu cienu. Normāls čalis.

Millija (68): “Es esmu Mārča klases audzinātāja. Viņš nebija no tiem kārtīgākajiem jauniešiem – īsts razbainieks, reizē – revolucionārs. Bet galva gaiša, galva gaiša… Man jau šķita, ka viņš daudz sasniegs. Es jau tās modernās tehnoloģijas nesaprotu, viss tik ātri attīstās. Piedodiet, ka man rokas ir ar krītu…”

Mairis (51): “Vismaz otrs dēls man sanāca. Paprasiet kaut ko par viņu.”

Interneta Samurajs

Baltijas Izaicinājuma līgā startēs visu triju Baltijas valstu čempioni

Noslēgusies pieteikšanās Baltijas Izaicinājuma līgai, kurā šosezon piedalīsies astoņas komandas, tai skaitā visu triju Baltijas valstu čempionvienības.

Krievija iznīcinās embargo pārtikas produktus ar jebkādiem līdzekļiem

11056486955bf39a1b8d9f6.84202863.jpgVisi Krievijas Federācijā nelegāli ievestie Rietumvalstu pārtikas produkti, kuriem noteikts pārtikas embargo, tiks iznīcināti, pavēstījis Krievijas federālais veterinārās un fitosanitārās uzraudzības dienests “Rosseļhoznadzor”.

Kopprodukta procenti nedod naudu

Statistiķu paziņojums par iekšzemes kopprodukta pieaugumu (IKP) sakrīt ar nodokļu piedzinēju atzīšanos par nespēju izpildīt valsts ieņēmumu plānu, raksta NRA.lv.

Jūnija beigās tiek apkopoti dažnedažādi gada pirmās puses rādītāji. Centrālā statistikas pārvalde publicēja IKP sākotnējo novērtējumu par šā gada 2. ceturksni. Šis laika posms ar +2,6% pret pagājušā gada 2. ceturksni uzrādīja kaut nelielu, tomēr pieauguma paātrinājumu salīdzinājumā ar tādu pašu rādītāju šā gada 1. ceturksnī (+2,3%) un pagājušajā gadā kopumā (+2,4%). Statistiķi brīdina, ka viņi līdz augusta beigām IKP datus pārbaudīs un vajadzības gadījumā precizēs,

Ne tikai pieaugumu nācās atzīt Valsts ieņēmumu dienestam. Šā gada pirmās puses ieņēmumu plānu tas nav izpildījis, lai gan neiekasētie 9,4 miljoni eiro neizskatās graujošs skaitlis attiecībā pret 3,65 miljardiem eiro, kas iekasēti. Neiekasētie 9,4 miljoni eiro iegūst lielāku īpatsvaru, ņemot šim gadam plānoto valsts ieņēmumu pieaugumu kopā par 367 miljoniem eiro (+5,1% pret 2014. gadu). Šā gada pirmajā pusē tad būtu bijis jāiekasē par 180 miljoniem eiro vairāk, no kuriem pietrūkusi divdesmitā daļa. Šā gada pirmās puses iztrūkums paņem sev lauvas tiesu no gada iztrūkuma, ja vadāmies pēc 2014. gada rezultāta, kad līdz ieņēmumu plāna izpildei pietrūka 12,5 miljonu eiro.

IKP un valsts ieņēmumu procentu salīdzinājums rada iespaidu, ka valsts ieņēmumu pieauguma temps ir divreiz straujāks par IKP pieaugumu. Tas tomēr automātiski nenozīmē nodokļa sloga pieaugumu. Lietas būtība ir tā, ka VID iekasē procentus no preču un pakalpojumu faktiskajām cenām, bet CSP rādītāji vismaz pēc to definīcijas ir doti salīdzināmās cenās, no kurām atrēķināts patēriņa un tāpat arī ražotāju cenu pieauguma komponents. Piemēram, pērnā gada IKP faktiskajās, ar nodokļiem apliktajās cenās atbildis 24,06 miljardiem eiro, bet salīdzināmajās cenās – tikai 21,33 miljardi eiro. Nodokļu ieņēmumu plāna sastādīšanā Finanšu ministrijai būtu jāņem vērā šis un vēl citi efekti. Droši vien, ka tas arī tika darīts, bet neizdarīts līdz galam. Paliek cerība uz IKP pieaugumu un IKP pieauguma tempa paātrinājumu šā gada otrajā pusē, kas ļautu valdībai atrisināt problēmas ar dažnedažādu pasākumu finansēšanu šogad un turpmāk.

Finanšu ministrijas sniegtais pārskats par valsts ieņēmumiem un izdevumiem gada pirmajā pusē tāpat atstāj nenoteiktības iespaidu. No vienas puses, gada pirmie seši mēneši devuši plus 217,5 miljonus eiro valsts konsolidētajā kopbudžetā. No otras – viens pats jūnijs pārpalikumam atņēmis 58,4 miljonus eiro.

Latvijas Valsts kases bilances lēkāšana no plusiem uz mīnusiem un atpakaļ ir lielā mērā saistīta ar to, kā Latvija saņem no Eiropas Savienības naudu par to projektu izpildi, ko finansē ES palīdzības fondi. FM atklāj, ka valsts ieņēmumi no ārvalstu finanšu palīdzības šā gada pirmajā pusē bijuši par 60,1 miljonu eiro jeb 9% lielāki nekā pagājušā gada pirmajā pusē. Tādējādi pusgada laikā valstī ienācis vairāk nekā pusmiljards eiro. Naudas pieplūdums šķiet loģisks, jo ir taču kādreiz jāpabeidz ES 2007.–2013. gada plānošanas perioda projekti. ES atļāva to izdarīt pagājušajā un pat vēl šajā gadā. Tagad šie projekti sekmīgi noslēdzas ar iepriekš ieguldītās naudas atgūšanu.

Nekas neliecina, ka atgūtā nauda tiktu taupīta ieguldīšanai 2014.–2020. gada plānošanas perioda projektos, kuru izpildei būtu jāsākas ja ne šogad, tad nākamgad. Valsts pamanījusies iztērēt par 95,4 miljoniem eiro jeb 8,1% vairāk, salīdzinot ar pagājušā gada pirmo pusi. Pensionāriem ticis kopā tikai plus 34,1 miljons, toties izdevumi sociālajiem pabalstiem pieaudzēti par 61,3 miljoniem eiro jeb 19,5%. Šajā gadījumā izdevumu pieaugums nozīmē tieši pretējo trūkumcietēju un to glābšanas izdevumu pieaugumam. FM izskaidro šos papildizdevumus ar vairāku sociālās apdrošināšanas pabalstu griestu atcelšanu. Proti, šogad ieviestas lielas piemaksas bagātajiem par to, ka viņi jau ir bagāti un neapkauno valsti. Kopējais atalgojuma fonds sabiedriskajā sektorā nodarbinātajiem pieaudzis par 75,9 miljoniem eiro jeb 8,4%. Pašvaldības pret saviem darbiniekiem bijušas divreiz dāsnākas nekā valsts pret saviem darbiniekiem, ja salīdzina nevis atalgojumu eiro, bet atalgojumu caurmēra pieauguma tempus.

Arnis Kluinis

50 – 75% IBM darbinieku Lenovo vietā izmantos Mac

Pirms aptuveni gada Apple un IBM noslēdza vienošanos, lai kopīgiem spēkiem iOS viedierīcēm izstrādātu lietotnes, kas paredzētas biznesa klientiem. Šī iemesla dēļ arī vairums IBM darbinieku sāk pāriet uz Apple datoru izmantošanu ikdienas darbos. IBM šobrīd palīdzot Apple uzturēt arī HealthKit un ResearchKit servisus.

Iepriekš tika baumots, ka IBM iekšējā saziņas dokumentā minēta 50 000 MacBook klēpjdatoru iegāde, kas paredzēta līdz 2015. gada beigām, bet šobrīd iegādājamo Mac datoru skaits palielinājies līdz 150 000 – 200 000 gadā.

Tiek minēts, ka Mac dators pienāksies visiem tiem IBM darbiniekiem, kas ikdienā tieši un arī netieši nodarbojas ar Apple apkalpošanu. Protams, IBM cer, ka Apple Mac izmantošana uzņēmumam izmaksās tik pat vai pat mazāk par PC.

Baznīcas ieguldījums laulības izpratnē

Var teikt, ka baznīcas ieguldījumam laulības izpratnē ir trejāds raksturs.

Baznīcas ieguldījums laulības izpratnē

(vairāk…)

Līdzīgās e-publikācijas:

Narrow street of Brussels

Visit digital deconstruction for more photos.

XltsPhotoBlog?d=yIl2AUoC8zA XltsPhotoBlog?i=rB6f_z03AAY:SSu42k5kC-A: XltsPhotoBlog?d=l6gmwiTKsz0 XltsPhotoBlog?d=qj6IDK7rITs XltsPhotoBlog?d=YwkR-u9nhCs

„Satelīts” jūlijā – pusmaratoni Jelgavā un Liepājā, Stirnu buks – Talsos.

lejupielāde

Tu esi skrējējs. Jo Tu skrien. Krāj kilometrus, gatavojies un piedalies sacensībās. Mazās un lielās. Tuvās un ne tik tuvās. Un arī Tu esi skrējējs. Jo Tu skrien. Varbūt ik pārdienas pa pusstundai – svaigam gaisam un atpūtai. Varbūt brīvdienās cauri mežam līdz

Lasīt tālāk „Satelīts” jūlijā – pusmaratoni Jelgavā un Liepājā, Stirnu buks – Talsos.

Rīgas svētkos notiks Daugavas folkfestivāls

Šogad Rīgas svētku laikā, 16. augustā, no pulksten 12.00 līdz 22.00 Spīķeru centrālajā laukumā likteņupes krastā notiks Daugavas folkfestivāls, kas pulcēs tautasdziesmu iedvesmotas folkloras un postfolkloras grupas no Latvijas, Igaunijas un Lietuvas. Programmu vadīs atraktīvais latgaliešu muzikants Ēriks Zeps.


Festivālu ieskandinās SIA „Latvijas koncerti” veidotais koncertuzvedums bērniem „Kā zvēri Daugavu raka”, kurā pasaku mūzikā stāstīs Ilga Reizniece (balss, vijole), Laima Jansone (kokle), Krišjānis Bremšs, (sitaminstrumenti), Andris Grunte (kontrabass), vokālās studijas „Knīpas un knauķi” mazie dziedātāji, kā arī Latvijas Universitātes deju ansambļa „Dancītis” mazie dejotāji.


Daugavas folkfestivālu turpinās un plkst. 13.00 uz skatuves muzicēs Austra Pumpure un austrasbērni. Leģendārā dziesminiece ir viena no pirmajām, kas latviešu tautasdziesmas sāka dziedāt ģitāras pavadījumā, 1982. gadā izveidojot savu koncertprogrammu „Mana tautasdziesma”, tādējādi gan pulcinot domubiedrus un līdzidziedātājus, gan veicinot latviešu tautas Atmodu.


Festivālā uzstāsies vairākas nu jau labi pazīstamas folkloras un postfolkloras grupas no Latvijas, kā arī viesi – „Žemyna” no Lietuvas un „Malva & Kirsipu” no Igaunijas. Muzicēs bērnu un jauniešu folkloras grupas „Kokle” un „Laiksne”, postfolkloras grupas „Vecpilsētas dziedātāji”, „Dārdi” un „Rikši”, tautas mūzikas grupa „Teikas Muzikanti”, folktronikas grupa „Zari” un arīdzan muzikālās apvienības „KurpEja” un „Brāļi un māsas”.


Dienas noslēgumā Spīķeru centrālajā laukumā skanēs latviešu tautasdziesmas un tradicionālā danču mūzika visiem labi zināmās postfolkloras grupas „Iļģi” izpildījumā. Īstos deju soļus klātesošajiem ierādīs „Rīgas Danču kluba” dejotāji.


Svētku  dalībniekiem un apmeklētājiem no pulksten 12.00 līdz 18.00 būs arī iespēja aplūkot senās Rīgas kuģus, kas atradīsies iepretī festivāla norises vietai Daugavā, Daugavas promenādes piestātnē. Interesenti varēs iepazīties ar senajiem kuģiem „Pardus” un „Üxküll”, kādus savos braucienos pa Daugavu un Baltijas jūru laika posmā no 8. līdz 12. gadsimtam izmantoja Baltijas reģiona seno cilšu iedzīvotāji, kā arī uzzināt vairāk par seno kuģotāju dzīvi informatīvajos stendos un improvizētajā seno kuģotāju apmetnē.


Daugavas folkfestivālu rīko Austras biedrība, sadarbībā ar biedrību „Rīgas Spīķeri”, SIA „Latvijas koncerti”, biedrību „Komturia – Riga” un kultūras menedžmenta centru „Lauska”.  Atbalsta Rīgas dome.

Ieeja bez maksas.

Melno stārķu skaits Latvijā sarucis pavisam niecīgs

Ornitologi Latvijā vairākus gadus aktīvi pētījuši un sekojoši līdzi melnajiem stārķiem, kuru skaits sarucis pavisam niecīgs. Sugas izdzīvošanu ne tikai apdraud dzimumu disproporcija, bet arī Latvijā PSRS laikā lietotais un noglabātais dusts jeb DDT, kurš atrasts arī mirušo stārķu aknās.